Yapı Kredi 4411 SMS ile Kredi Nasıl Alınır?

Yapı Kredi 4411 SMS ile Kredi Nasıl Alınır?

Yapı Kredi bireysel ihtiyaçlarınız için tatil, evlilik, eğitim ve genel kategorilerinde ihtiyaç kredileri sunmaktadır. Özellikle kredi kartlarının çok fazla ekstra puan vermesi ve kredilerinin düşük faizli olması nedeniyle Yapı Kredi bankası ne çok tercih edilen bankalar arasında yer alır. Bu bankadan kredi başvurusu yapak için farklı seçenekler mevcuttur. Hafta sonları da dahil olmak üzere ihtiyaç duyduğunuz anda yanınızda olan banka, mobil uygulaması, internet bankacılığı ve internet sitesi üzerinden başvuru olanağı sunmaktadır. Aynı zamanda bu bankadan konut kredisini de düşük faizle ve uygun ödeme koşullarıyla almanız mümkündür. Yapı Kredi bankasından hem konut hem de ihtiyaç kredisi için SMS bankacılığını da kullanarak başvurularınızı yapabilirsiniz. Sizlere Yapı Kredi 4411 SMS ile kredi nasıl alınır açıklayalım;

Yapı Kredi 4411 SMS ile kredi başvurusu nasıl yapılır?

Yapı Kredi bankasından kredi başvurularınızı yapmak için SMS bankacılığını kullanabilirsiniz. Bu sayede başvurularınızı kolayca yapabilir ve ihtiyaç kredilerinizi hemen alabilirsiniz. Bankanın müşterisiyseniz SMS bankacılığıyla başvuru yaptıktan sonra kredinizi internet bankacılığından ya da mobil uygulamadan hemen hesabınıza aktarabilirsiniz. Banka müşterisi değilseniz de SMS bankacılığından başvuru yaptıktan sonra kredinizi alabilmek için size en yakın Yapı Kredi şubesine gitmeniz gerekir.

Yapı Kredi 4411 SMS ile kredi başvurusu yapabilmek için öncelikle ihtiyacınız olan kredi türünü belirlemeniz gerekir. Konut ya da bireysel ihtiyaç kredileri için farklı mesaj göndermeniz gerekir. Buna göre;

 • Konu kredisi çekmek istiyorsanız cep telefonunuzun mesajlar kısmına girerek “Konut” yazıp arada bir boşluk bırakıp “T. C. Kimlik numaranızı” yazıp yine arada bir boşluk bırakarak “aylık gelirinizi” yazıp 4411’e kısa mesaj göndermeniz gerekir.
 • Bankadan çekmek istediğiniz kredinin türü bireysel ihtiyaç kredisiyse cep telefonunuzun mesajlar kısmına girerek “Bireysel” yazıp arada bir boşluk bırakarak “T. C. Kimlik numaranızı” yazıp yine arada bir boşluk bırakarak “aylık gelir” bilginizi de yazdıktan sonra 4411’e kısa mesaj göndermeniz gerekir.

SMS bankacılığına başvuru yaptıktan sonra 24 saat içinde başvurunuz sonuçlanır ve cep telefonunuza kısa mesaj olarak gönderilir. Başvurunuzun onaylanması halinde ne yakın banka şubesinden, banka ATM’lerinden ya da internet bankacılığı ve mobil bankacılık uygulamalarından paranızı hesabınıza aktarabilirsiniz.

Yapı Kredi bankasının konut ve ihtiyaç kredisi özellikleri nelerdir?

Bu bankadan konut ve ihtiyaç kredisi çekmek istiyorsanız, öncelikle kredi faiz oranlarını öğrenmeli ve aylık geliriniz doğrultusunda taksit ödemelerinizi ayarlamalısınız. Bu bankanın ihtiyaç kredisi ve konut kredisi özellikleri aşağıdaki gibidir;

Yapı Krediden ihtiyaç kredisini 1.000 liradan 75.000 liraya kadar alabilirsiniz. Kredinin faiz oranları belirlemiş olduğunuz vadeye göre değişecektir. Kredinizi 60 ay vade ile çekebilirsiniz. Buna göre bu bankadan 60 ay vade ile 75.000 lira kredi alırsanız aylık faiz oranınız %2,23 olacaktır. Krediye ödeyeceğini aylık taksit tutarı 2.524,69 TL’dir. Bu kredi için geri ödeyeceğiniz toplam tutar ise 151.481,40 lira olacaktır.

Bu bankadan 36 ay vade ile 10.000 lira ihtiyaç kredisi almak isterseniz ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 460,50 lira olacaktır. Krediye ödeyeceğiniz toplam geri ödeme tutarı ise 16.578 lira olacaktır. Bu krediye aylık %2,53 oranında faiz ödersiniz.

Bu bankandan konut kredisi çekmek isterseniz de 120 aya kadar vade ile kredinizi alabilirsiniz. 200.000 lira olan kredinizi 120 ay vade ile çekerseniz ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 4.834,80 lira olacaktır. Bu kredinin aylık faiz oranı ise %2,25’tir.

Yapı Kredi 4411 SMS ile kredi yoluyla konut kredisi başvurularınızı yaparsanız ve krediniz onaylanırsa, bu krediyi banka şubelerinden çekmeniz gerekir, çünkü konut kredilerinin alınabilmesi için bazı evrakların teslim edilmesi gerekir.

Yapı Kredi 4411 SMS ile kredi başvurusu koşulları nelerdir?

Yapı Kredi bankasının bu avantajlı kredisine sahip olmak için bazı şartları taşıyor olmanız gerekir. SMS kredisine başvuru yaptıktan sonra aylık gelir, sigorta ve kredi notu gibi bilgileriniz, sistem üzerinden otomatik olarak sorgulanacaktır. Bu sorgulama, başvuru sırasında belirtmiş olduğunuz kimlik numarasına göre yapılır. Aylık gelir ve sigorta bilgileriniz e-devlet sistemi üzerinden kredi notunuz ise Findex üzerinden sorgulanır. Sorgulamanın ardından bankanın istediği şartları taşıyorsanız kredi başvurunu olumlu sonuçlanır ve kredinizi almak için en yakın banka şubesine gidebilirsiniz.

Burada önemli olan nokta banka müşterisi olup olmamanızdır. Banka müşterisi olan kişilerin SMS kredi başvurusu onaylandığında, kredilerini mobil ya da internet bankacılığı üzerinden hesaplarına aktarma avantajı bulunmaktadır. Banka müşterisi olmayan kişiler ise onaylanan kredilerini mutlaka banka şubesine giderek, gerekli evrakları imzaladıktan sonra almalıdır.

Yapı kredi 4411 SMS ile kredi başvurusu yapabilmek ve bu başvurunuzun onaylanasını sağlayabilmek için kredi notunuzun yüksek olması gerekir. Kredi notu 1500 ve üzerinde olan kişiler bu başvuruyu yapabilir ve kredilerini kolayca alabilirler. Ayrıca aylık düzenli geliri olan kişiler de yani maaşlı olarak çalışan ya da şirket sahibi ya da ortağı olan kişiler de bu krediye başvuru yapabilir ve hemen kredilerini alabilir. Bu krediyi vermek için Yapı Kredi banaksının aradığı bir başka şart ise sigorta primlerinizin ödeniyor olmasıdır. Son altı aylık sigorta primleriniz düzenli olarak ödendiyse bu başvuru yapabilir ve kredinizi alabilirsiniz.

Yapı Kredi ihtiyaç kredisi örnek ödeme tablosu nasıldır?

Yapı Kredi, bireysel ihtiyaç kredileri, konu kredileri ve taşıt kredileri sunmaktadır. Bu kredilerin faiz oranları her ay güncellenir. Son dönemlerde yapılan faiz oranı indirimleri ile ihtiyaç kredilerinde ciddi faiz indirimleri yapılmıştır. Bu bankadan alacağınız kredilerin örnek ödeme tablosu aşağıdaki şekilde olacaktır.

 • Bu bankadan 3 ay ertelemeli olarak kredi almak istediğinizde nakit ihtiyacınız 10 bin liraysa ve kredinizin vadesini 57 ay olarak belirlerseniz ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 311,80 lira olur. Bu kredini aylık faiz oranı %1,86 olarak belirlenmiştir. Bu kredinin geri ödemeleri toplamda 60 aydan yapılır ve geri ödenecek toplam tutar 17.722,31 lira olur.
 • Yapı Kredi aracılığı ile 60 ay vadeli 10 bin lira kredi çekmek isterseniz de bu kredinin aylık faiz oranı %1,68 olarak belirlenir. Bu krediye ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 288,80 lira olur. Kredinizin geri ödenecek toplam tutarı ise 17.327,63 lira olur.

Yukarıda da görüldüğü gibi 3 ay ertelemeli kredi ile normal ihtiyaç kredisinin faiz oranları farklıdır ve 10 bin lira için arada 400 lira gibi fark ödemeniz istenir. İsterseniz 3 ay ertelemeli olarak kredinizi yüksek faiz oranında alabilir isterseniz de daha az faiz ödeyerek 60 ay vadeli kredi alabilirsiniz.

Yapı Kredi konut kredisi örnek ödeme tablosu nasıldır?

Yapı Kredi, avantajlı faiz oranları ile kontu kredisi sunan ve diğer bankalara göre daha az masraf alan bir bankadır. Bu bankadan, yukarıda saymış olduğumuz kredi alma şartlarını yerine getirdiğinizde, evinizin değerinin %80’ine kadar kredi almanız mümkündür. Bu sayede yalnızca bir miktar peşinat vererek, hayalinizdeki eve hemen sahip olabilirsiniz. Bu bankanın konut kredilerine ait örnek ödeme tablosu aşağıdaki şekildedir;

Bu bankadan 120 ay vade ile 100.000 lira konut kredisi aldığınızda;

 • Kredi faiz oranınız %1,09’dan başlar.
 • Krediye aylık ödeyeceğiniz taksit tutarı 1.497,83 liradır.
 • Geri ödeyeceğiniz toplam tutar 179.739,61 liradır.
 • Alınacak dosya masrafı 500 liradır.
 • Alınacak ekspertiz ücreti 750 liradır.
 • Alınacak ipotek ücreti tutarı ise 185 liradır.

Bu bankadan 120 ya vadeyle 150.000 lira konut kredisi aldığınızda;

 • Kredi faiz oranı %1,09’dan başlar.
 • Kredi için aylık ödenecek taksi tutarı 2.246,74 liradır.
 • Geri ödenecek olan toplam kredi tutarı 269.609,99 liradır.
 • Alınacak olan dosya masrafı tutarı 750 liradır.
 • Alınacak olan ekspertiz ücreti tutarı 750 liradır.
 • Alınacak olan ipotek ücreti tutarı 185 liradır.

Yapı Kredi ihtiyaç kredisi diğer başvuru yöntemleri nelerdir?

Yapı Kredi 4411 SMS ile kredi başvurusu yönteminin dışında başvuru yapacağınız başka yöntemler de bulunur. Mobil bankacılığı ve internet bankacılığı ile başvuru yaparak da kredini hızlı bir şekilde alabilir ve paranızın hemen hesabınıza aktarılmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca banka müşterisi olmayan kişiler web sitesinde bulunan başvuru formunu da doldurarak hemen kredi başvurularını yapabilirler ve oturdukları yerden banka müşterisi olarak, kredilerini alabilirler. Sizlere Yapı Kredi bankası tarafından sunulan ihtiyaç kredisine diğer başvuru yöntemleri nelerdir açıklayalım;

Yapı kredi ihtiyaç kredisi başvurusu web sitesinden nasıl yapılır?

Web sitesinde bulunan başvuru formunu doldurarak kredi başvurunuzu hızlı bir şekilde yapmak için aşağıda açıklayacağımız adımları izleyebilirsiniz;

 • Başvurunuz yapabilmek için öncelikle https://www.yapikredi.com.tr/basvuru-merkezi/bireysel-ihtiyac-kredisi/?gclid=Cj0KCQjwjcfzBRCHARIsAO-1_OqopNs9OAsBe6mijtweAm6pgziClqBQh-r8I3w9kPa6kK1hW_QrJFMaAtRzEALw_wcB adresine tıklamalısınız. Bu adresten karşınıza başvuru formu çıkacaktır. Bu formu doldurarak anında başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuru sırasında cep telefonunuzu yanınızda bulundurun.
 • Başvuru için cep telefon numaranızı, kimlik numaranızı, doğum tarihiniz ve ekranda yer alan güvenlik kodu bilgilerini girin.
 • Başvurunuz 5 dakika içinde sonuçlanır. Sonuç olumluysa başvuruya devam edebilirsiniz. Bu sefer de almak istediğiniz kredi miktarını gireceğiniz ekran gelecektir.
 • Ardından onay ekranından başvurunuzu tamamlayabilir ve hemen mobil bankacılığı indirerek banka müşterisi olup, paranızı hesabınıza aktarabilirsiniz.

Yapı kredi ihtiyaç kredisi başvurusu için mobil bankacılık nasıl kullanılır?

Yapı Kredi tarafından sunulan ihtiyaç kredisine başvuru yapabileceğiniz bir başka yöntem de mobil bankacılıktır. Mobil bankacılık aracılığı ile kredi başvurusu işlemleriyle birlikte tüm bankacılık işlemlerinizi de yapabilirsiniz. Mobil bankacılığı kullanarak başvuru yapabilmek için;

• Cep telefonunuzun uygulama sağlayıcılarını kullanarak Yapı Kredi Mobil uygulamasını ücretsiz olarak telefonunuza indirin.
• Banka tarafından size verilmiş olan müşteri numarasını ve parolayı kullanarak girişinizi gerçekleştirin. Giriş için T.C. kimlik numaranızı ve parolanızı da kullanabilirsiniz.
• Cep telefonunuza gelen tek kullanımlık güvenlik kodu bilginizi girin.
• Uygulamaya giriş yaptıktan sonra bankanın verdiği parolayı unutmayacağınız başka bir parola ile değiştirin.
• Hemen sonrasında “krediler / kredi başvurusu / ihtiyaç kredisi başvurusu” adımlarını takip edebilirsiniz.
• Sizden istenen kredi tutarı ve vadesi gibi kısa birkaç bilgiyi girdikten sonra başvurunuzu tamamlayın.
• Başvurunuz hemen incelemeye alınır ve birkaç dakika içinde sonuçlanır.
• Başvuru sonucunuz cep telefonunuza kısa mesaj olarak gönderilir
• Onaylanan kredinizi banka şubesine gitmeye gerek kalmadan hesabınız aktararak, kullanmaya başlayabilirsiniz.
• Yapı Kredi mobil bankacılık ile başvurularınızı 7/24 yapabilirsiniz.

Yapıkredi 2021 Faiz Oranları;

Yapı Kredi hem kredilerde hem de vadeli mevduat faiz oranlarında müşterilerine avantajlar sunan bir bankadır. Yapı Kredi müşterisi olan kişiler bireysel ya da ticari ihtiyaç kredilerinden düşük faiz oranlarında yararlanırken, vadeli mevduat faiz oranlarında da oldukça yüksek kazanç elde ederler.

Yapı Kredi müşterisi olmak da oldukça kolaydır. Dilerseniz banka şubelerinden dilerseniz de mobil bankacılık uygulamasını indirerek canlı asistan yardımıyla, hemen bu bankanın müşterisi olabilirsiniz. Yapıkredi 2021 faiz oranları ise güncel haliyle şöyledir;

• Yapı Kredi vadeli mevduat hesabı için TL olarak, vadeye ve tutara göre değişen oranlarda getiri sunar. Buna göre %4,5’dan başlayan ve %14,75’e varan oranlardan yararlanabilirsiniz.

• Yapı kredi hazır kredi paketlerinde faiz oranları vadeye ve tutara göre değişir. Buna göre 100.000 lira için 36 ay vadede %1,79, 24 ya vadede %2,03 ve 12 ya vadede %1,08 faiz oranından yararlanabilirsiniz.

• Yapı kredi bireysel ihtiyaç kredisinin aylık faiz oranı 36 ay vade için %1,79’dur. 3 aya kadar ertelemeli kredi için de aynı oran geçerlidir. Vade sayısı azaldıkça, faiz oranı da yükselir.

• Yapı Kredi 2021 konut kredisi aylık faiz oranı %1,42’dir.

• Yapı Kredi taşıt kredisi aylık faiz oranları ise %1,49’dur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir