50 Bin TL’ye Kadar Kredi Veren Bankalar

50 Bin TL’ye Kadar Kredi Veren Bankalar

Araba almak, iş yeri açmak ya da iş yeri borçlarını ödemek için günümüzde ihtiyaç duyulan rakam genellikle 30 bin ile 50 bin TL arasındadır. Bu parayı bir anda kazanamayacağımız için genellikle ihtiyaç kredisi çekmek gerekir. Piyasa koşullarını da göz önünde bulunduran bankalar, 50 bin TL’ye kadar ihtiyaç kredisi imkânı tanımaktadır. Ancak bu kadar yüksek miktarlı olan kredileri alabilmek için bazı koşulları yerine getirmeniz gerekir. Sizlere 50 bin TL’ye kadar kredi veren bankalar ve kredi koşullarını açıklayalım;

50 Bin TL’ye kadar kredi veren bankalar, hangi koşulları isteyebilir?

Bu miktarda krediyi alabilmek için öncelikle gelirinizin olması gerekir. Bankalar, geliri yeterli olmayan kişilere kredi vermek istemezler. Bankalar için geri ödemeyi sağlayabileceğiniz en önemli şart, aylık düzenli gelirinizin olmasıdır. Bunu da gelir belgesi ya da maaş bordrosu ile kanıtlayabilirsiniz.

Bu kredileri alabilmeniz için gerekli olan bir diğer koşul ise kredi notunuzun yüksek olmasıdır. Kredi notu, bankalarla olan ödeme ilişkilerinizi gösteren en büyük veridir. Kredi notunuz yüksekse, bankalarla olan ödeme ilişkileriniz de o kadar iyi demektir. Bankalara olan kredi ve kredi kartı borçlarınızı düzenli ödüyorsanız, 50 bin liraya kadar kredi kullanma ihtimaliniz yükselir.

Kredi notunuz yeterli değilse, 50 bin liraya kadar kredi çekebilmek için kefil getirmeniz istenebilir. Kefil, kredi borcunuzu ödemediğiniz takdirde bu borçtan sizinle birlikte sorumlu tutulacak kişidir. Devlet memuru ya da emekli olan bir kefiliniz varsa, kredi notunuz biraz düşük olsa bile 50 bin liraya kadar kredi çekebilirsiniz.

Aylık geliriniz yeterli değilse de bankaların sunmuş olduğu ipotekli ihtiyaç kredisi seçeneğinden faydalanabilirsiniz. Ev ya da arsa için verilen bu kredilerde bankaya bir tapuyu ipotek vermeniz gerekir. Bu kredilerin masrafı genellikle ihtiyaç kredilerine göre daha fazladır. Ev ya da taşıt kredileri, ihtiyaç kredilerine göre daha kolay verilmektedir ancak bu kredilerin masrafları yüksek olduğu için ve evi ya da arabayı bankaya ipotek vermeniz gerekeceği için genellikle tercih edilmez.

50 bin TL’ye kadar kredi veren bankalar, yukarıdaki koşulları sağladığınız takdirde paranızı anında hesabınıza aktarırlar. Bu kredileri belirli bir vadeye göre çekebilirsiniz. Burada önemli olan ödeyebileceğiniz tutara göre vadeyi ayarlamanızdır. Ayrıca bu krediler çekerken ödeyeceğiniz masrafları ve faiz oranlarını da göz önünde bulundurmanız gerekir.

50 bin TL’ye kadar kredi veren bankalar hangileridir?

Şu anda İş Bankası, Vakıfbank, Garanti Bankası ve Ziraat Banası aracılığıyla, uygun vade koşullarında kredi çekebilmeniz mümkündür. Bu kredilerin özelliklerini açıklayalım;

Garanti Bankası 50 bin TL’ye kadar kredi özellikleri;

Gelir belgesi ile 50 bin TL’ye kadar, Garanti Bankasından kredi çekebilirsiniz. Bu krediye 3 aydan 60 aya kadar varan vade seçenekleri ile başvuru yapabilirsiniz. 50.000 liralık ihtiyaç kredisi için aylık faiz oranı %2,09 olarak belirlenmiştir. Bu krediye isterseniz internet sitesinden isterseniz de banka şubelerinden başvuru yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası 50 bin TL’ye kadar kredi özellikleri;

Ziraat Bankası tarafından da 50 bin TL’ye kadar ihtiyaç kredisi sunulmaktadır. Bu krediye 3 aydan başlayarak 48 aya kadar vade seçenekleriyle başvuru yapabilirsiniz. Kredi için belirlenmiş olan faiz oranı %1,24’tür. Bu krediden 250 TL masraf alınmaktadır.

İş Bankası 50 bin TL’ye kadar kredi özellikleri;

İş Bankasından alacağınız 50.000 TL kredi için %2,20 oranında faiz ödersiniz. Bu krediden binde beş oranında tahsis ücreti alınmaktadır. Bu krediye 60 aya kadar vade seçeneğiyle başvuru yapabilirsiniz. Kredi başvurunuzu internetten ya da şubeden yapabilirsiniz.

Vakıfbank 50 Bin TL’ye kadar kredi özellikleri;

Vakıfbank, 50 bin TL için en düşük faiz oranını sunan bankalardan biridir. Bu kredi için aylık faiz oranı %1,45’tir. Bu krediden masraf alınmaz. Kredi için 3 aydan 48 aya kadar vade seçenekleriyle başvuru yapabilirsiniz.

Akbank 50 bin TL’ye kadar kredi özellikleri;

Akbank aracılığı ile 50 bin TL’ye kadar sigortalı ve sigortasız olarak kredi çekme imkânınız bulunmaktadır. Sigortalı olarak kredi çekerseniz kredinizin faiz oranı biraz daha düşük olur. Ancak sigortasız kredilerde faiz oranınız biraz daha yüksek olacaktır. Bu bankanın 60 ay vade için sigortalı olan kredilerde faiz oranı %1,45’tir. Sigortasız olan kredilerde ise faiz oranı %1,59’a yükselir. Örnek verecek olursak;

Bu bankadan 50 bin lira olan krediyi 60 ay vade ile ve sigortasız olarak almak istediğinizde ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 1.406,54 lira olur. Bu krediden alınacak olan dosya masrafı tutarı 262,50 lira olur. Krediye ödeyeceğiniz aylık maliyet oranı %1,9295 olurken yıllık maliyet oranı ise %25,7767 olacaktır.

Akbank aracılığı ile 50 bin lira olan kredinizi 60 ay vadede ve sigortalı olarak almak isterseniz de ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 1.365,53 lira olur. Bu krediden de yine 262,50 lira dosya masrafı alınır. Kredinizin aylık maliyet oranı %1,8092 olurken yıllık maliyet oranı ise %24,0067 olacaktır.

Finansbank 50 bin TL’ye kadar kredi;

Finansbank, müşterilerinin ihtiyaçlarına göre çeşitli çözümler üreten bir bankadır. Bu bankadan kredi notu düşük olan kişiler bile kefil ve ipotek gibi teminatlar vererek 50 bin liraya kadar kredi alabilirler. Bu bankanın kredilerine kolay ödemeli olarak, 3 ay ertelemeli olarak ya da özel kredi faiz oranlarından yaralanarak sahip olabilirsiniz. Bu kredilerin faz oranları, müşterilerin kredi notuna göre belirlenir. Bu kredi için başvurularınızı banka şubelerinden, web sitesinde bulunan hemen başvur kısmından, mobil bankacılıktan, internet bankacılığından, SMS bankacılığından ya da Alo kredi hattından yapabilirsiniz.

Bu bankadan alacağınız 50 bin lira krediniz için 60 ay vade belirlerseniz, kredinizin faiz oranı %0,99’dan başlar. Bu oranı tanışma faizidir ve yeni müşteriler için geçerlidir. Eğer kredi notunuz 1850’nin altındaysa, kredi faiz oranınız daha yüksek olacaktır. Bu koşullardaki kredi için aylık olarak 1.170,06 lira taksit ödersiniz. Bu kredi için geri ödeyeceğiniz toplam tutar ise 70.203,60 lira olarak hesaplanır.

Banka müşterisi olan ya da olmayan herkesin bu kredi için 65.000 liraya kadar başvuru yapma imkânı bulunmaktadır. Kredinin vadesini 60 aya kadar belirleyebilirsiniz. Kredi başvurularınız için KrediGo uygulamasını da kullanabilir ve diğer avantajlardan yararlanabilirsiniz.

Enpara 50 bin TL’ye kadar kredi;

Enpara 50 bin TL’ye kadar kredi veren bankalar arasında en çok tercih edilenlerden biridir. Bu bankadan ihtiyacınız olması durumunda 60.000 liraya kadar kredi alabilirsiniz. Enpara.com kredisinin en önemli özelliği ise bu krediden masrafı alınmamasıdır. Bunun nedeni, enpara.com’un şubesiz bankacılık hizmeti sunamsın ve hiçbir şube giderinin olmamasıdır. Bu sayede kredilerini masrafsız ve uygun faiz oranlı olarak sunmaktadır.

Eğer enpara.com müşterisiyseniz 50 bin lira olan krediniz için mobil bankacılıktan ve internet bankacılığından başvuru yapabilirsiniz. Eğer bu bankanı müşterisi değilseniz başvurularınız için web sitesinde bulunan başvuru formunu doldurabilirsiniz.

Enpara.com kredisi faiz oranları, krediyi alacağınız vadeye göre belirlenir. Buna göre 12 aya kadar tüm tutarlar için faiz oranı; %1,19, 24 aya kadar tüm tutarlar için faiz oranı %1,19, 36 aya kadar tüm tutarlar için faiz oranı %1,19, 48 aya kadar olan tüm tutarlar için faiz oranı %1,24 ve 60 aya kadar olan tüm tutarlar için faiz oranı %1,24 şeklindedir.

ING Bank 50 bin TL’ye kadar kredi;

ING Bank oldukça uygun faiz oranlarında ve uygun ödeme seçenekleri ile 50.000 liraya kadar kredi sunan bankalar arasında yer alır. Dijital bankacılık alanında devrim yapmış olan bu banka aynı zamanda müşterileri için uygun faiz oranları sunar. ING Bank 50 bin TL’ye kadar kredi özellikleri ise aşağıdaki gibidir;

• ING Bank aracılığı ile 50 bin lira olan kredinizi 3 aydan başlayan 60 aya çıkan vadelerde alabilirsiniz.
• Kredinizi 5.000 liranın üzerinde alacağınız için 3 ay erteleme avantajından da faydalanabilirsiniz.
• Alacağınız bu kredi tutarı üzerinde hayat sigortası ve dosya masrafı alınır. Alınacak bu tutarlar kredinizin içinden ve bir defaya mahsus olarak tahsil edilecektir.
• ING Bank kredi faiz oranlarını müşterilerinin kredi notuna göre belirler. Bu kredini faiz oranı %0,89’dan başlar ve en yüksek olarak %2,59 olarak uygulanır.
• Banka müşterisi olan kişiler internet bankacılığından ya da mobil bankacılıktan hemen başvurularını yapabilir ve onaylanan kredilerini hemen kullanmaya başlayabilir.
• ING Bank müşterisi değilseniz, web sitesinde bulunan başvuru formunu doldurarak kredinize başvuru yapabilir ve onaylanan kredinizin evraklarının adresinize teslim edilmesini isteyebilirsiniz. 1-7 iş günü arasında evraklarınız telsim edildiğinde ise kredinizi hemen kullanabilirsiniz.

Yapı Kredi 50 bin TL’ye kadar kredi;

50.000 liraya kadar kredi alabileceğiniz bir diğer alternatif de Yapı Kredi bankasıdır. Yapı Kredi, maaşı olan, aylık düzenli gelir elde eden ve sigorta primi olan herkese, uygun faiz oranlarında kredi sunmaktadır. Üstelik Yapı Kredi müşterisi olmak ve kredinizi hemen almak için banka şubelerine gitmenize bile gerek bulunmaz.

Yapı Kredi mobil uygulamasını hemen cep telefonunuza indirebilir ve tüm onay işlemlerini online olarak yapabilirsiniz. Dakikalar içinde ve evrak imzalamak zorunda kalmadan banka müşterisi olursunuz ve kredinize dilediğiniz zamana başvuru yapabilirsiniz. Yapı kredi ihtiyaç kredisi özellikleri hakkında bilgi verelim;

• Yapı Kredi ihtiyaç kredisine başvuru yaparak, gelir durumunuza göre ön onaylı limit belirleyebilirsiniz. Bu limiti ise dildiğiniz tutarda ve dilediğiniz zaman kullanabilirsiniz
• Yapı Kredi ihtiyaç kredisini 60 aya varan vade seçenekleri ve esnek ödeme planları ile alabilirsiniz.
• Alacağınız ihtiyaç kredisinin ilk 3 ayını erteleyebilir ve 90 gün ödemesiz dönem avantajından faydalanabilirsiniz.
• Yapı Kredi bankasında olan tüm kredilerinizi tek bir kredide birleştirebilirsiniz.
• Bu kredi için başvurularınızı SMS bankacılığından, mobil şubeden, internet şubeden ya da web sitesindeki başvuru formundan yapabilirsiniz. Dilerseniz çağrı merkezini kullanarak da başvurunuzu yapabilirsiniz.

CEPTETEB 50 bin TL’ye kadar kredi;

Kredinizi hem 50.000 liraya kadar hem de masrafsız olarak almak istiyorsanız, bu durumda CEPTETEB ile tanışmalısınız. CEPTTEB dijital bankacılık hizmeti sunduğu için müşterilerine online olarak hizmet verir. Bunun anlamı, kredi başvurularınızı oturduğunuz yerden yapabileceğiniz ve onaylanan kredinizi hemen hesabınıza alarak kullanabileceğinizdir. Banka müşterisi olmasanız bile başvurunuzu online olarak yapabilir ve hem uygun faizli hem de masrafsız olan kredinize yine oturduğunuz yerden sahip olabilirsiniz. CEPTETEB 50 bin TL’ye kadar kredi özelliklerinden bahsedelim;

• Bu krediyi yukarıda da açıkladığımız gibi 1.000 liradan 50.000 liraya kadar olan tüm nakit ihtiyaçlarınız için kullanabilirsiniz.
• CEPTETEB aracılığı ile alacağınız kredinin maksimum vade sayısı 36’dır.
• Kredinizi dilerseniz 3 ay erteleme avantajıyla da alabilirsiniz. Bu durumda toplam vadeniz 33 ay üzerinden değerlendirilir. Ancak ödemelerinize 3 ay sonra başlarsınız.
• CEPTETEB kredinizi aylık eşit taksitli olarak almanız mümkündür.
• Bu krediden dosya masrafı alınmaz.
• Kredi için sizden gelir belgesi ya da kefil istenmez. Evraksız ve formalitesiz olarak alacağınız bu krediyi aylık düzenli şekilde ödemeniz yeterlidir.
• Bu kredinin faiz oranı %0,79’dan başlar ve %1,10’a kadar yükselir. Kredinizin faiz oranı, kredi skorunuza göre belirlenecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir