Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi (2,19 Faizli 36 Ay Vadeli)

Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi (2,19 Faizli 36 Ay Vadeli)

Garanti Bankası, acil nakit ihtiyaçlarınız karşılamak için dijital kredi kampanyası sunar. Bunun yanında bahar kredisi, alışveriş kredisi, mağaza kredisi gibi kampanyaları da bulunur. Bu banka, uygun kredi faiz oranları ve çeşitli ödeme kolaylıkları ile gündeme gelen ve kredileri alanında en çok tercih edilen bankalardan biridir. Sizlere Garanti Bankası ihtiyaç kredisi detaylarından bahsedelim;

Garanti Bankası ihtiyaç kredisi özellikleri nelerdir?

Garanti Bankası, kefil ve gelir belgesi gibi evraklar istemeden dijital ihtiyaç kredisi kampanyası sunmaktadır. Bu bankanın müşterisiyseniz bu krediye hemen başvurularınızı yapabilir ve kredinizi anında hesabınıza aktarabilirsiniz. Bu kredinin özellikleri aşağıdaki şekilde açıklanabilir;

 • Acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılamak adına bu krediye 1.000 liradan 100.000 liraya kadar başvuru yapabilirsiniz.
 • Bu krediden binde beş oranında kredi tahsis ücreti ve haya sigortası alınmaktadır.
 • Krediye 3 ayda 60 aya kadar varan vade seçenekleriyle sahip olabilirsiniz.
 • Kredi notunuz yeterli değilse, banka tarafından kredinizin onaylanması için kefil ya da ipotek gibi belgeler istenebilir.
 • Kredi notu yüksek olan kişiler, bu bankadan düşük faiz oranı ile kredi çekebilirler.
 • Garanti Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranları, kredi tutarına göre değişiklik göstermektedir. Buna göre 1.000-10.000 TL arasındaki krediler için aylık faiz oranı %2,41’dir. 10.000-20.000 arasındaki krediler için faiz oranı %2,34’tür. 20.000-40.000 arasındaki kredi tutarı için faiz oranı %2,30’dur. 000 ve üzerindeki kredi tutarı için aylık faiz oranı ise %2,19’dur.
 • Kredini faiz oranları, belirlenmiş olan vadeye göre de değişiklik göstermektedir.
 • Bu kredi kampanyasının vade sınırı çalışanlar, emekliler ve kira geliri olan kişiler için maksimum olarak 60 ay şeklindedir. Eğer firma ortağıysanız ya da şahıs firması sahibiyseniz kredinizi en fazla 36 aya kadar vade ile alabilirsiniz.

Garanti Bankası ihtiyaç kredisi örnek ödeme planı;

Garanti Bankasından alacağınız kredinin geri ödeme tutarı kredinin miktarına ve kredi vadesine göre değişmektedir. Alacağınız krediye göre belirlenen faiz oranları ve masraflar aşağıdaki şekilde açıklanabilir;

 • Bu bankadan 15.000 lira ihtiyaç kredisini 60 ay vade ile çekmek isterseniz aylık ödeyeceğiniz faiz oranı %2,34 olacaktır. Bu krediden 75 lira tahsis ücreti ve ek olarak hayat sigortası masrafı alınmaktadır. Krediye ödeyeceğiniz toplam tutar ise 31.272,46 lira olur.
 • Bu bankadan 25.000 lira olan kredinizi 60 ay vade ile çekmek isterseniz aylık ödeyeceğiniz faiz oranı %2,30 olacaktır. Bu krediden 125 lira kredi tahsis ücreti ve hayat sigortası alınır. Krediye ödeyeceğiniz toplam tutar ise 51.575,08 lira olacaktır.
 • Bu bankadan 100.000 lira olan kredinizi 60 ay vade ile çekmek isterseniz de aylık ödeyeceğini faiz oranı %2,19 olacaktır. Krediye ödeyeceğiniz toplam tutar ise 199.818,75 lira olur.

Garanti Bankası ihtiyaç kredisi başvuru yöntemleri;

Garanti Bankasının müşterisi iseniz bu krediye başvurmak için bankanın intenret bankacılığını ya da Garanti mobil uygulamasını indirerek, kredi başvurunuzu kolayca yapabilirsiniz. İnternet bankacılığı ya da mobil uygulama üzerinden başvuru yapabilmek için bankanın size vermiş olduğu şifreyi kullanmanız gerekir. Bu şifreyi banka şubelerinden, internet sitesinden ya da müşteri hizmetlerinden kolayca alabilirsiniz.

Garanti Bankasının internet bankacılığını kullanarak kredi başvurusu yapmak için bankanın internet sitesinde bulunan “internet şubesi” kısmından giriş yapmanız gerekir. Buradan şifrenizi alabilir ya da size verilen şifre ile girişinizi kolayca yapabilirsiniz. Giriş yapmanızın ardından krediler bölümüne gelerek hemen başvurunuzu yapma imkânınız bulunur. Başvuru sonucunuz aynı gün içinde, hatta dakikalar içinde cep telefonunuza gönderilecektir.

Garanti Bankası’nın uygun faizli ihtiyaç kredisine başvuru yapabilmek için mobil uygulamasını da kullanabilirsiniz. Bu uygulamayı kullanabilmek için cep telefonunuza indirmeniz gerekir.  Ardından sizi verilen müşteri numarası ve şifreyi kullanarak uygulamaya giriş yapabilirsiniz. Menü kısmından kredi ve kredi başvurusu uygulamalarına gelerek başvurunuzu kolayca yapabilirsiniz. Başvuru sırasında yalnızca, istediğiniz kredi tutarını ve kredi vadesini girmeniz yeterli olacaktır.

Garanti Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu yapabileceğiniz bir başka kanal ise banka ATM’leridir.  Size en yakın Garanti ATM’si ne giderek Kredi kartınızı ya da banka kartınızı kullandığınızda, kredi başvurusu bölümüne ulaşabilirsiniz.  Buradan, istediğiniz kredinin tutarını ve vadesini girerek, hemen başvuru yapabilirsiniz.  Banka müşterisi olmayan kişiler de Garanti Bankası ATM’lerini kullanarak, kredi başvurusu yapabilirler. Bu başvuru için kartsız işlemler menüsünden işlem yapmanız gerekir. Krediniz onaylandığında ise en yakın Garanti Bankası şubesine giderek kredinizi hemen alabilirsiniz.

İnternet bankacılığı ve mobil uygulama üzerinden yapılan başvuruların sonucu hemen belli olacaktır. Bu başvuruları banka müşterileri yapabildiği için onaylanan kredilerini anında hesaplarına aktarma imkanları da bulunmaktadır.

Banka müşterisi olmaya kişiler ise bankanın internet sitesine girerek kredi başvurularını yapabilirler. Garanti Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu onaylanan kişiler en yakın şubeye giderek kredilerini alabilirler. Başvuru formunu eksiksiz olarak doldurmanızın ardından krediniz hemen değerlendirmeye alınır ve başvuru sonucunuz aynı gün içinde cep telefonunuza bildirilir.

Garanti Bankası ihtiyaç kredisi başvuru şartları;

Garanti Bankası aracılığı ile kredi almak için bazı şartları taşıyor olmanız gerekir. Her bankada olduğu gibi Garanti Bankasında da bazı şartlar istenir. Bunun nedeni, BDDK tarafından belirlenmiş olan koşuların müşterilerde bulunmasıdır. Yani bankaların istemiş oldukları şartlar, aslında devlet tarafından belirlenmektedir. Buna göre, kredi almanız için gerekli olan şartları aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz;

 • Diğer bankalara olan borçlarınızın, aylık geliriniz ile orantılı olması gerekir. Kanuna göre gelirinizin belirli bir kısmını aşmayacak kadar kredi ve kredi kartı limitiniz vardır. Eğer bu limiti aşarsanız, hiçbir bankadan kredi ya da kredi kartı alamazsınız.
 • Garanti Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilmeniz için aylık düzenli bir gelirinizin olması gerekir. Bu gelirinizi maaş yazısı, maaş bordrosu ya da gelir bilançosu ile kanıtlayabilirsiniz.
 • Bu krediyi alabilmeniz için son altı aylık sigorta primlerinizin ödenmiş olması da gerekir.

Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi için Gerekli Belgeler Nelerdir?

Garanti Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu için yanınızda yalnızca kimlik belgenizin olması yeterlidir. Kimlik belgesi olan kişilerin başvuruları hemen alınır. Krediniz onaylandıktan sonra istenilen belgeler ise aşağıdaki şekilde açıklanabilir;

 • Maaşlı çalışıyorsanız 2 aydan eski olamayan gelir yazısı ile maaş bordrosu belgenizi temin etmelisiniz. Gelir yazısı, hizmet dökümü belgesi olarak da adlandırılır.
 • Emekli maaşı alıyorsanız, emekli tanıtım kartınız ya da tahsis belgeniz ile birlikte emekli maaşını aldığınız banka hesap cüzdanınızı yanınızda bulundurmalısınız.
 • Şahıs şirketine sahipseniz, işletmenizin güncel hesap özeti, vergi levhası ve yıllık gelir vergisi beyannamesi belgelerini getirmelisiniz.
 • Sermaye şirketine sahipseniz güncel vergi levhanız ile birlikte yıllık kurumlar vergisi beyannamesini getirmiş olmanız gerekir.
 • Kira geliriniz varsa, 2 yıldan eski olmayan kira kontratı ile birlikte adınıza ait olan gayrimenkulün tapusu ve kirayı aldığınız hesabın dekont belgelerini teslim etmelisiniz.
 • Çiftçilik yapıyorsanız zirai kazancınızı gösteren belge ile birlikte çiftçilik belgesini teslim etmeniz gerekir.
 • Vadeli mevduat geliriniz varsa, kredi başvurusu yaptıktan sonra alınmış olan faiz geliri belgesi ya da faiz geliri dekontunu teslim etmeniz gerekir.

Garanti Bankası ihtiyaç kredisi çeşitleri nelerdir?

Garanti Bankası, birden fazla ihtiyaç kredisi seçeneği ile tüm müşterilerine hitap eden bir bankadır. Bu bankanın ihtiyaç kredilerinin faiz oranları, oldukça uygundur. Ayrıca müşterilerine uygun kredi faiz oranları sunan banka, çeşitli kredi seçenekleri ile de farklı ihtiyaçları karşılamaktadır. Bu bankanın sunduğu ihtiyaç kredisi çeşitleri nelerdir açıklayalım;

Bireysel ihtiyaç kredisi, %1,14 faiz oranlarından başlayan ve 60 aya kadar vade ile sunulan bir kredidir. Bu kredini faiz oranı, müşterilerin kredi notuna göre belirlenir. Bireysel ihtiyaç kredisi, 1.000 liradan 100.000 liraya kadar sunulmaktadır. Bu krediye online kanallardan ya da şubelerden başvuru yapabilirsiniz.

Alışveriş kredisi ise Garanti Bankası ile anlaşmalı olan mağazalardan yapılan alışverişler için isterseniz mağazanın isterseniz de online kanallardan kullanabileceğiniz bir kredidir. Bu krediye, yapacağınız alışverişler için uygun faiz oranlarında ve esnek ödeme planlarıyla sahip olabilirsiniz. Bu kredi her türlü alışverişleriniz için 750 liradan 15.000 liraya kadar sunulmaktadır.

Farklı bankalardan almış olduğunuz kredileri borç transferi kredisini kullanarak, tek bir çatı altında ve 60 ay vadeye kadar uzatabilirsiniz. Ayrıca bu kredi için dosya masrafı da ödemezsiniz.

Garanti Bankası ihtiyaç kredisi başvuru takibi nasıl yapılır?

Garanti Bankası kredilerine, yukarıda saymış olduğumuz yöntemleri kullanarak başvurularınızı hemen yapabilirsiniz. Başvurunuz genellikle bir iş günü içinde sonuçlanır ve sonucu cep telefonunuza gönderilir. Ancak herhangi bir nedenle başvuru sonucunuz gönderilmediyse ya da sonucu öğrenemediyseniz, aşağıda sayacağımız yöntemler ile başvurunuzun durumunu sorgulayabilirsiniz;

 • Garanti BBVA internet bankacılığını kullanarak menü kısmından “başvurular” sekmesini bulun. Ardından “kredi adımı” sayfasını takip edin. “Devam eden kredi başvurularım” başlığından yarım kalmış olan kredi başvurularınızı ya da tüm kanallardan yaptığınız kredi başvurularınızı görebilirsiniz. Yarım kalan başvurunuzu da buradan tamamlayabilirsiniz.
 • Garanti BBVA mobil bankacılığı kullanarak kredi başvurunuzun durumunu sorgulamak için de cep telefonunuza mobil uygulamayı indirin. Yine “başvurular” menüsünden “kredi başvuru takip” adımını takip edin. Buradan da kredinizin ne durumda olduğunu görebilir ve yarım kalan başvurularınızı tamamlayabilirsiniz.
 • Kredi başvurunuzun ne durumda olduğunu öğrenmek için 444 0 335 anında kredi hattını da arayabilirsiniz. Yalnızca kimlik bilginiz ile kredinizin durumunu sorgulayabilirsiniz.

Garanti Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu için başvuru formuna nasıl ulaşılır?

Garanti Bankası müşterisi değişseniz, ihtiyaç kredisi başvurularınızı oturduğunuz yerden yapabilmek için başvuru formunu kullanabilirsiniz. Bu başvuru formuna bankanın web sitesine girerek ulaşabilirsiniz. Web sitemindeki krediler bölümüne girdikten sonra “hemen başvur” yazan kısma tıkladığınızda başvuru formu karşınıza açılacaktır. Bu forma kısa şekilde ulaşabilmek için de aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz;

• Başvuru için https://www.garantibbva.com.tr/bireysel_ihtiyac_kredisi adresine tıklayarak başvuru formunu açın.
• Karşınıza gelen 5 aşamalı formu mutlaka eksiksiz olarak doldurun.
• İlk aşamada istenen cep telefonu, kimlik numarası ve ekrandaki güvenlik kodu bilgilerinizi doldurun ve başvuruya devam etmek için cep telefonunuza gönderilen kodu ekrandaki yere girin.
• İkinci aşamada istenen kredi tutarı ve kredi vadesi gibi bilgileri girin.
• Diğer aşamada kişisel bilgilerinizi, adres bilgilerinizi, çalışma bilgilerinizi ve aylık gelir bilgilerinizi girin.
• Ardandan işlem onayı bölümünden başvurunuzu tamamlayın.
• Son aşama olan sonuç bölümünde ne kadar kredi alabileceğiniz, ne kadar kredi onaylandığı ya da kredinizin onaylanmadığı gibi sonuç bilgisi yer alacaktır.

Garanti kredi hesaplama;

Garanti Bankasında alacağınız kredilerin aylık faiz oranları, her ay yeniden güncellenir. Bu güncelleme, piyasa koşullarına göre yapılır. Şu andaki güncel faiz oranları ile ihtiyaç kredisi için birkaç örnek hesaplama yapalım;

• Garanti Bankasından 20.000 lira olan ihtiyaç kredisini 36 ay vade ile almak istediğinizde, en düşük aylık faiz oranı %1,79 olacaktır. Bu orana göre aylık ödeyeceğiniz taksit tutarınız 803,43 lira olur. Toplam geri ödeyeceğiniz kredi tutarınız 28.923,23 lira olurken, kredinizden alınacak dosya masrafı tutarı 105 liradır.
• Garanti Bankasından 30.000 lira olan ihtiyaç kredisini 36 ay vade ile almak istediğinizde en düşük aylık faiz oranı %1,74 olacaktır. Bu orana göre aylık ödeyeceğiniz taksit tutarınız 1.193,68 lira olur. Toplam geri ödeyeceğiniz kredi tutarınız 42.972,70 lira olurken, kredinizden alınacak dosya masrafı tutarı 157,50 liradır.
• Garanti Bankasından 50.000 lira olan ihtiyaç kredisini 36 ay vade ile almak istediğinizde en düşük aylık faiz oranı %1,59 olacaktır. Bu orana göre aylık ödeyeceğiniz taksit tutarınız 1.932,78 lira olur. Toplam geri ödeyeceğiniz kredi tutarınız 69.580,00 lira olurken, kredinizden alınacak dosya masrafı tutarı 262,50 liradır.

Garanti bankası faiz oranları;

Garanti Bankası, ihtiyaç kredilerinde en çok tercih edilen bankalardan biridir. Piyasaya göre faiz oranları biraz yüksek olan bu banka, kredi notu düşük olanlara bile kredi sağlayabilir. Garanti Bankası kredilerinin aylık faiz oranı kişiye göre ya da kişilerin kredi notuna göre değişmez ve sabittir. Garanti Bankası faiz oranları, kredi çeşitlerine göre aşağıdaki şekildedir; • Kiracıya Mortgage kredisi, konut kredisi olarak verilir. Bu kredinin aylık faiz oranı %1,47’dir. Kredinin vadesi minimum 3 ay olabilir. Bu krediyi en fazla 240 ay vadede almanız mümkündür.

• Bireysel ihtiyaç kredisi en az 3 ay, en fazla 36 ay vadede sunulan bir kredidir. Bu krediye aylık %1,49 faiz oranı ile sahip olabilirsiniz.

• 2. el dijital taşıt kredisi, online olarak başvuru yapacağınız taşıt kredisi seçeneğidir. İkinci el olarak alacağınız aracınız için bu krediyi, 60 ay vadeye kadar çekebilirsiniz. Kredinizin en az vadesi 1 aydır. Bu kredinin aylık faiz oranı %1,64’tür.

• 0 KM dijital taşıt kredisi ise sıfır olarak alacağınız araçlarınız için çekebileceğiniz kredi türüdür. Bu krediyi de 1 aydan 60 aya kadar vade ile alabilirsiniz. Bu kredinin aylık faiz oranı %1,64’tür.

admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir