PTT 30 Bin TL Kredi Başvurusu (%1,79 Faiz Oranı) (36 Ay Vade)

PTT 30 Bin TL Kredi Başvurusu (%1,79 Faiz Oranı) (36 Ay Vade)

Bu Kredi Kimler için?

 • Düğün Yapmak İsteyenler
 • Borç Kapatmak İsteyenler
 • Araba Almak İsteyenler
 • Eşyasını Yenilemek İsteyenler
 • İhtiyaçları Görmek İsteyenler

HEMEN BAŞVURMAK İSTİYORUM!

PTT, herkes için kredi imkanı sağlamaktadır. İşçi, Çalışmayan, Ev Hanımı, Kırmızı Kalem olan herkes başvurabilir. Ayrıca PTT kendisinden maaşını alan emekliler için bazı bankalar ile anlaşma sağlamıştır. Bunun yanında, PTT’den maaş almıyorsanız bile başvurunuzu yaparak, anlaşmalı olunan bankalardan kredi almanız mümkündür.

PTT kredileri, uygun koşullarda ve uygun faiz oranlarında verilir. PTT 30 bin TL kredi başvurusu yapmak için izlemeniz gereken adımlar ve kredi detaylarından bahsedelim;

PTT 30 Bin TL Kredi Başvurusu Nasıl yapılır, Hangi Yollar Kullanılır?

PTT kredi başvurusu yapmak için yalnızca bir seçeneğiniz vardır. Bu seçenek de PTT şubelerinden başvuru yapmaktır. PTT ile anlamalı olan bankalardan kredi almak için başvurularınızı yalnızca PTT şubelerinden yapabilirsiniz.

Bunun dışında, başka herhangi bir yerden başvuru yapamazsınız. İnternetten ve diğer kanallardan başvuru alacağını söyleyen kişilere ve firmalara itibar etmemeniz gerekir.

“Peki, Nasıl Başvuracağım? ;”

PTT 30 bin TL kredi başvurusu yapmak için size en yakın PTT şubesine, yanınıza kimlik belgenizi de alarak gitmeniz gerekir. Burada bulunan görevliye başvuru yapmak istediğinizi belirtebilirsiniz.

Ardından size bir başvuru formu verilir ve bu formu doldurmanız istenir. Başvuru formundaki bilgileri eksiksiz olarak doldurmanız gerekir. İmzaladıktan sonra bu formu görevliye teslim ederek başvurunuzu tamamlamış olursunuz.

PTT kredi başvurunuz alındıktan sonra formunuz, ilgili bankaya ya da bankalara gönderilir. Kredi değerlendirmeleri, ilgili bankalar tarafından yapılır. Bu krediyi alıp almayacağınız banka tarafından belirlenir.

PTT şubelerinin bu aşamada herhangi bir katkısı bulunmaz. Değerlendirme sonucunda krediniz onaylanırsa, cep telefonunuza bilgilendirme mesajı gönderilir. Bu mesajda ne kadar krediyi, kaç ay vadede kullanacağınız ayrıntılı olarak yazar.

Kredinizi almak istediğinizde, başvuru yaptığınız PTT şubesine gitmeniz gerekir. Gerekli evrakları imzalayarak hemen kredinizi alabilirsiniz.

“Hemen Başvurmak İstiyorum, Şartlar Nedir? “

PTT 30 Bin TL Kredi Başvuru Koşulları Nelerdir?

PTT kredinizi alabilmeniz için bazı kurallara dikkat etmeniz gerekir. Bu kurallar PTT internet sitesinde açık şekilde yer almaktadır. Sizlere bu koşullardan bahsedelim;

 • PTT işyerlerinden kredi kullanmak isteyen kişilerin, şahsen ve kimlik belgeleri ile başvuru yapmaları gerekir. Vekâletname ile bir başkasının adına kredi başvurusu yapılamaz. Nüfus cüzdanınız ya da kimlik kartınızın yanınızda olması yeterlidir.
 • Kredi başvurusu aşamasında, PTT işyerlerinde bulunan ilgili bankanın evraklarının doldurulması gerekir. Ayrıca bu evrakların imzalanması da istenir.
 • Kredi başvuru aşamasından sonra tüm değerlendirme işlemleri, bankalar tarafından yapılır. Ayrıca hesaplamalar da bankalar tarafından yapılmaktadır. Kredi değerlendirme sürecinde aracı ya da başka bir isimle kendini tanıtan şahısların, PTT ile hiçbir alakası yoktur ve bunlara itibar edilmemesi gerekir.
 • Kredi onaylandıktan sonra kesilen masraflar, bankalar tarafından alınır. Bu masrafların PTT ile herhangi bir ilgisi yoktur. Kredi için alınan dosya masrafı, kredi hayat sigortası gibi masrafların iadesinden de PTT sorumlu değildir. Bu iade işlemleri için ilgili banka ile görüşülmesi gerekir.
 • Kredi için cayma hakkınız vardır. Ancak bu hakla ilgili işlemler PTT şubelerinden yapılmaz. Anlaşmalı bankalar adına PTT işyerlerinden kredi kullanan kişilerin cayma taleplerini, ilgili bankaya iletmeleri gerekir.

PTT 30 Bin TL Kredi Başvurusu Hangi Bankaya İletilir?

Kredi için başvuru yapmak istediğinizde, size Aktif Bank kampanyaları sunulacaktır. Şu anda güncel olarak PTT ile anlaşması bulunan banka, Aktif Bank’tır. Daha önceleri Denizbank, Odeabank, ING Bank gibi bankaların da PTT ile anlaşması bulunmaktaydı. Ancak belirli dönemlerde bankalar ve kampanyaları değişiklik göstermektedir. Güncel olarak 30 bin TL kredinizi PTT iş yerlerinden almak isterseniz, Aktif Bank’tan kredinizi alırsınız. Aktif Bank’ın PTT’den başvuru yapan kişiler için iki adet kampanyası bulmaktadır. Bu kampanyaları detaylı olarak açıklayalım;

Aktif Bank N Kolay Emekli Kredisi Özellikleri, Şartları ve Hesaplama Tablosu;

Aktif Bank N Kolay emekli kredisi, maaşını PTT’den alan tüm emekliler için geçerli olan bir kredidir. Acil nakit ihtiyacınız varsa, hemen PTT iş yerlerine başvuru yaparak kefilsiz ve şartsız olarak kredinizi alabilirsiniz. Aktif Bank kolay emekli kredisi genel özellikleri şöyledir;

 • Hemen en yakın PTT merkezine başvuru yaparak, kredinizi 80.000 liraya kadar alabilirsiniz.
 • Bu kredi için belirlenmiş olan faiz oranları, tutara göre değişmektedir. Buna göre 3-36 ay vade aralığında 1.250 liradan 15.000 liraya kadar kredi almak isterseniz aylık kredi faiz oranı %1,99 olacaktır.
 • Kredinizi 15.000 lira ile 80.000 lira aralığında almak isterseniz, aylık kredi faiz oranı %1,79 olacaktır. 
 • PTT kolay emekli kredinizi en az 1.250 lira tutarında alabilirsiniz.
 • Bu kredi için belirlenen toplam vade sayısı en fazla 36’dır.
 • Bu krediyi 80 yaşına kadar olan emekliler alabilmektedir. Müşteri yaşının ve vade süresinin toplamının 83 yılı geçmemesi gerekir. Örneğin 80 yaşında olan bir kişi başvuru yaptığında toplam vade sayısı 4 yıl değil en fazla 3 yıl olabilir.

Aylık Ödeme Ne Kadar?

Aktif Bank N kolay Emekli Kredisi Örnek Faiz Tablosu ve Aylık Ödeme Tablosu Nasıldır?

PTT 30 bin TL kredi başvurusu yapabilir ya da Aktif Bank aracılığı ile emekli kredi kampanyasından yararlanabilirsiniz. Bu kampanya kapsamında, aylık ne kadar taksit ödeyeceğinizden ve faiz maliyeti tablosundan bahsedelim;

Aylık taksit tutarı tablosuna göre;

 

   KREDİ TUTARI KREDİ VADESİ AYLIK ÖDEME
1.250 TL  36 52,15 
5.000 TL 36 208,59 
10.000 TL 36 417,19 
20.000 TL 36 803,43 
30.000 TL 36 894,24 
40.000 TL 36 1.205,14 
50.000 TL 36 2.008,57 
80.000 TL 36 3.213,71 

Faiz maliyet tablosuna göre;

Aktif Bank kolay emekli kredisini 10.000 lira tutarında ve 36 ay vadede aldığınızda, aylık faiz oranı %1,99 olur. Bu durumda aylık olarak 417,19 lira taksit ödersiniz. Kredinizden dosya masrafı olarak 52,50 lira tahsil edilir. Bu kredinin yıllık toplam maliyet oranı ise %33,2626 olur.

Aktif Bank kolay emekli kredisini 20.000 lira tutarında ve 36 ay vadede aldığınızda, aylık faiz oranı %1,79 olur. Bu durumda aylık olarak 803,43 lira taksit ödersiniz. Kredinizden dosya masrafı olarak 105,00 lira tahsil edilir. Bu kredinin yıllık toplam maliyet oranı ise %29,5542olur.

Şubeye Gitmeden Başvurabilir Miyim? 

PTT SMS ile Kredi Başvurusu;

İster ÇALIŞANLAR, ister EMEKLİLER, artık oturdukları yerden PTT kredi başvurusu yapabilirler. PTT, Aktif Bank ile anlaşması olduğu için emeklilere özel kredi kampanyası sunar. Aktif Bank aracılığı ile bu krediyi hemen alabilir ve hemen hesabınıza alarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Eğer çalışan iseniz KREDİ yazıp boşluk bırakın TC. KİMLİK NO yazarak 3050 numaraya SMS atın. Eğer emekliyseniz PTT SMS ile kredi başvurusu yapmak için cep telefonunuzun mesajlar kısmına gelerek ve aralarında birer boşluk bırakarak EMEKLİ yaz boşluk bırak TC. KİMLİK NO yazıp 3050 numarasına kısa mesaj göndermeniz yeterlidir.

Acil nakit ihtiyacı olan emekliler SMS ile kredi başvurusu yaparak kefilsiz ve şartsız olarak kredilerini hemen alabilirler. Maaşını PTT’den alan emekliler, artık PTT şubelerine gitmeden bu krediye başvuru yapabilirler. PTT emekli kredisinin genel özelikleri şu şekildedir;

• Aktif Bank PTT emekli kredisini 1.250 liradan 80.000 liraya kadar hemen alabilirsiniz.
• Bu kredinin aylık faiz oranı %2,29 olarak belirlenmiştir.
• Kredi başvurusu onaylanmış olan kişilerin kredileri hemen hesaplarına yatırılır. Bu sayede evrakla ya da başvuruyla uğraşmak zorunda kalmadan, kredinizi hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
• Bu krediyi en fazla 36 ay vadeye kadar alabilirsiniz.

Başka Hangi Kredilere Başvurabilirim? 

2022 Anında Onaylı Krediler;

Hemen Onaylı İhtiyaç Kredileri : 20 Bin TL – 100.000 TL 

Ziraat Bankası Devlet Destekli 30 Bin TL Anında Kredi 

İcralık Olanlara Anında 100.000 TL Kredi

Finansbank İhtiyaç Kredisi Başvur ve Hesabına Yatsın

2022 PTT Kredi Başvurusu ve Faiz Oranları;

PTT kredisi, PTT ile anlaşması olan bankalar tarafından verilen ihtiyaç kredisi kampanyasıdır. Emekli maaşını PTT’den alan kişiler için uygun faiz oranlarında ve uygun ödeme koşullarında verilen bu kredi, kişiye özeldir.

Şu anda PTT ile anlaşması olan tek banka Aktif Bank’tır. Bu bankanın PTT kredisi olarak birkaç alternatifi bulunmaktadır. Aktif Bank’a yalnızca PTT’den emekli maaşını alanlar değil, gerekli belgeleri ileten herkes başvuru yapabilmektedir.

PTT kredisine başvuru yapmak için herhangi bir PTT şubesine gitmeniz yeterlidir. Sizlere Aktif Bank 2022 PTT kredi başvurusu ve faiz oranları hakkında detaylı bilgi verelim;

PTT’den Aktif Bank ihtiyaç kredisi, acil nakit ihtiyacı olan herkes için verilen bir kredidir. Bu krediye başvuru yapmak için aylık gelir, kimlik gibi belgeler ile PTT şubelerine gitmeniz gerekir. 36 ay vade ile 30.000 liraya kadar alabileceğiniz bu kredinin aylık faiz oranı, kredi notunuza göre %2,19 ile %2,79 arasında değişir.

• PTT’den emekli kredisi, maaşını PTT’den alan emekliler için sunulan bir kredidir. 80.000 liraya kadar ve 36 ay vadede alabileceğiniz bu krediye başvuru yapmak için PTT şubelerini kullanabilirsiniz. Bu kredinin aylık faiz oranı %2,69’dur.

• PTT içi birleştirme kredisi ise maaşını PTT’den alan emekliler için yine 80.000 liraya kadar verilir. Bu kredi ile diğer bankalardan aldığınız PTT kredilerini tek bir kredide toplayabilme imkânınız bulunur. 36 ay vade ile verilen bu kredinin aylık faiz oranı kredi notunuza göre aylık %2,29 ile %2,69 arasında değişir.

PTT Herkese Kredi Veriyor Mu? 

Evet, PTT herkese kredi vermektedir. Ancak bazı şartlar bulunmaktadır. PTT’den kredi çekebilmek için, PTT müşterisi olmanız gerekiyor. Çünkü, müşteri olmadığınızda kredi çekebilmek ilk şart PTT müşterisi olmaktır. 

‘PTT üzerinden para çekebilmek için’;

Emekliyseniz PTT üzerinden maaş alıyor olmanız gerekiyor,

PTT Çalışanları da kredi çekebilmektedirler. 

İşçi, memur veya ticaret yapan biriyseniz PTT üzerinden kredi çekebilmek için PTT ile anlaşmalı bankalar aracılığıyla kredi çekebilmektesiniz. Anlaşmalı bankalara gittiğinizde, PTT ve sizin aranızda köprü olan banka, uygun faiz oranlarını ayarlayarak kredinizi PTT üzerinden kullanmanıza olanak sağlamaktadır. 

PTT ile Anlaşmalı Banka ve Kurumlar;

Fibabanka 30.000 TL kredi seçeneği sunmaktadır, üst yaş sınır 80’dir. 

TEB Jet Kredi 30.000 TL kredi seçeneği sunuyor ve üst yaş sınırı 70’tir. 

Denizbank 36.000 TL kredi seçeneği sunmaktadır ve üst yaş sınırı 80’tir. 

ING Bank Kredi Postam 45.000 TL kredi seçeneği sunuyor ve üst yaş sınırı 75 olarak belirlenmiştir. 

Burgan Bank 55.000 TL kredi seçeneği ile sunuyor ve üst yaş sınırı 84’tür. 

Odeabank 50.000 TL kredi seçeneği ile üst yaş sınırı 75 olarak belirlendi. 

Aktif Bank N Kolay 80.000 TL kredi seçeneği ile üst yaş sınırı 80e kadar olan kişilere kredi veriyor. 

admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir