Finansbank Yeni müşterilerin Yararlanabileceği, 10.000 TL ve 6 ay vadeye kadar %0 faizli ihtiyaç kredisi

Finansbank Yeni müşterilerin Yararlanabileceği, 10.000 TL ve 6 ay vadeye kadar %0 faizli ihtiyaç kredisi

İhtiyaç kredisi konusunda en çok tercih edilen bankaların başında Finansbank bulunmaktadır. Uzun vade ve düşük faiz aracılığıyla kredi alımına neden olan bu adres kredi geri ödemeleri eskisinden daha rahat bir şekilde yapabilmenize olanak sağlar. Her bütçeye uygun olmak üzere bir planın yer aldığı bu adreste istenilen nakit tutarına ulaşmak daha sorunsuz bir şekilde gelişmiş olacaktır.

Finansbank İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Finansbank ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 1.49 olarak belirlenmiştir. Buna göre 15 bin TL tutarında ihtiyaç kredisi alan ve bunu 60 aylık vade planı üzerinden ödemeyi seçen kişiler aylık olarak 409 TL ödeme yapmalıdır.  Bu şekilde kredinin toplam geri ödemesi ise 24.579 TL olarak belirlenmiş olur.

30 bin TL tutarındaki ihtiyaç kredisini 48 ay vade planı üzerinden almayı seçenler ise aylık olarak 959 TL ödeme yapmalıdır. Bu şekilde yapılacak toplam kredi geri ödemesi ise 46.072 TL’ye dek gelir. 40 bin TL tutarındaki ihtiyaç kredisini 48 aylık vade planı üzerinden ödemeyi seçen kişiler ise aylık olarak 1.279 TL ödeme yapmalıdır. Finansbank ihtiyaç kredisi ile birbirinden cazip planlar arasından kendinize en uygunu seçerek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Banka kredi ödemelerini daha rahat bir şekilde yapmanıza neden olması için aynı zamanda ertelemeli kredi, eşit taksitlerle ödeme, tanışma kredisi gibi çok çeşitli avantajları da bünyesinde bulundurmaktadır.

Finansbank İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Finansbank ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilmek için karşınıza birden fazla yol çıkacaktır. Bunlara arasından hangisi sizin için daha uygun gözüküyorsa o yöntemi tercih ederek anında kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. İnternet üzerinden kredi başvurusu yapmak isteyen kişiler bankanın resmi internet sitesini ziyaret ederek krediler kısmına geçiş yapmalıdır. Bu ekranda karşınıza çıkacak kredi başvuru formunu eksiksiz olarak doldurduktan sonra başvuru formunu gönder yazısına tıklayarak, kredi başvuru talebini anında bankaya iletebilirsiniz. Finansbank ihtiyaç kredisi başvuru formunda sizden istenecek bilgiler arasında T.C kimlik numarası, aylık gelir bilgisi, kredi vadesi ve kredi tutarı, doğum tarihi, adres bilgileri yer almaktadır. Bunları eksiksiz ve doğru olarak doldurduktan sonra başvurunuza dair olumlu veya olumsuz cevabı cep telefonu numaranıza dakikalar içinde almış olacaksınız.

Öte yandan zaten bankanın müşterisi konumunda olan kişiler bankanın resmi mobil uygulamasını tercih ederek kredi başvurusunda bulunabilirler. Bunun için internete bağlı olan akıllı cihaza Finansbank mobil uygulamasını indirmek yeterli olacaktır. Daha sonrasında banka bilgilerinizle birlikte uygulamaya giriş yapmalı ve açılır menü üzerinden kredi başvuru alanına yönelmelisiniz. Bu ekranda karşınıza kredi başvuru formu gelecektir. Finansbank ihtiyaç kredisi başvuru formunda sizden istenen bilgiler arasında kredi vadesi ve istenilen kredi tutarı, gelir bilgisi, çalışma durumu yer alır. Detayları eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra kredi başvuru formunu gönder yazısına tıklayarak, bankaya kredi başvurunuzu iletebilirsiniz. Kredi başvurunuz olumlu bulunursa, banka şubesine gitmeye gerek kalmadan istediğiniz kredi tutarı anında hesabınızda olacaktır. Özellikle zaman kaybetmede anında kredi almak isterseniz tercihinizi bu nedenle bu adresten yana kullanabilirsiniz. Buna ek olarak müşteri hizmetleri ve şubeleri tercih ederek kredi başvurusunda bulunabilme şansınız vardır.

Banka kredi başvurusu sırasında kredi talebinde bulunan kişinin kredi notunu ve aylık gelir bilgisini önemsemektedir. İyi bir kredi notu bulunan ve devamlı olarak bir gelire sahip olan kişilerin daha kolay bir şekilde ihtiyaç kredisi alabilmesi mümkün bir hale gelir. Ayrıca Finansbank ihtiyaç kredisi başvurusu yapılırken ek gelir gibi yöntemlerin bankaya sunulması halinde ise kredi alabilme ihtimali daha çok güçlenecektir.

Finansbank İhtiyaç Kredisi Seçenekleri

Finansbank ihtiyaç kredisi alma ihtiyacı duyan müşterilerine ve diğer tüzel veya gerçek kişilere ihtiyaç kredisi alabilmeleri için farklı seçenekler sunmaktadır. Böylelikle bireyler (gerçek veya tüzel kişiler) Finansbank internet sitesi üzerinden başvuru yapmak istediklerinde, ihtiyaç duydukları kredi tutarı ve kendilerine uygun geri ödeme koşullarına göre listelenen kredi seçeneklerini karşılaştırabilmekte ve kendine uygun olan krediyi seçebilmektedir. Sıkça tercih edilen ertelemeli krediler başlıca dikkat çeken kredi hizmetleridir. Sadece ihtiyaç kredisine ihtiyaç duyan bireyler değil, KOBİ’ler de bu ayrıcalıklardan faydalanabilmektedir. Hatta genellikle 3 ay ertelemeli kredi adı altında duyduğumuz ertelemeli kredilerin, Finansbank ihtiyaç kredisi bünyesinde 6 ay ve 1 yıllık ertelemeli kredi seçenekleri de vardır ve KOBİ’ler için daha uygundur. 

3 Ay Ödemesiz İhtiyaç Kredisi;

Finansbank ihtiyaç kredisi kapsamında en fazla tercih edilen kredi hizmetlerden biridir. Genellikle bireylerin başvuru yaptığı bu kredi hizmetinde, sahip olduğunuz kredi notu ve geliriniz gibi başlıca faktörler göz önünde bulundurularak 3 ay ödemesiz ihtiyaç kredisinin değişen faiz oranlarından size uygun olanı uygulanmaktadır.

Finansbank 3 ay ödemesiz ihtiyaç kredisi aldığınızda diğer 3 ay ertelemeli kredilerde de olduğu gibi bazı masraflar kredi taksitlerine yansıtılır. Finansbank’ın 3 ay ödemesiz ihtiyaç kredisi kapsamında size yansıtılan masraflar;

 • Kullandığınız kredi tutarının binde beşi kadar kredi tahsis ücreti alınmaktadır.
 • Finansbank ihtiyaç kredisi bünyesinde aldığınız kredinin her aylık taksitine eşit dağıtılacak şekilde, aylık faiz tutarının %5i kadar Banka ve Sigorta Muamele Vergisi alınır. Ayrıca yine her kredi taksitinize eşit dağıtılacak şekilde, aylık faiz tutarının %15i kadar Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu vergisi alınır.
 • Finansbank’tan ertelemeli kredi alabilmek için hayat sigortası yaptırmak şarttır. Kredi alan kişinin yaşı, cinsiyeti, mesleki durumu gibi faktörler göz önünde bulundurularak hesaplanan tutar, yıllık olarak ödenir.

Kolay Ödemeli Kredi;

Bu kredi türü ile almış olduğunuz ihtiyaç kredisinin taksitleri düşük oranla başlar ve vade süresi boyunca değişen faiz oranlarına sahiptir.

Tanışma Kredisi;

Finansbank ihtiyaç kredisi kapsamında sadece müşterilerine değil, diğer bankaların müşterilerine de cazip seçenekler sunulmaktadır. Tanışma kredisi bu seçeneklerden biridir. Son 5 yıl içerisinde Finansbank ihtiyaç kredisi almamış kişiler, hangi bankanın müşterisi olursa olsun tanışma kredisi alabilirler. Tanışma kredisinde diğer kredi seçeneklerden farklı faiz oranları kullanılır.

Doğum Günü Kredisi;

Finansbank’ın şaşırtıcı kredi çeşitlerinden biri olan doğum günü kredisi ile doğum gününüzün olduğu ay Finansbank’tan kredi başvurusu yapmanız ile birlikte size özel faiz oranları ile ihtiyaç kredisi almanız mümkün.

Kamu & Finansmaaş Kredisi;

Kamu çalışanlarının ve maaşını Finansbank’a taşıyan müşterilerin yararlanabileceği bu kredi türünde, yine özel faiz oranları seçenekleri bulunmaktadır.

Borç Transferi Kredisi;

Günümüzde geçimini sağlamak için borcu borçla ödeyen birçok insanın olması, özellikle borç transferi kredilerini öne çıkarmıştır. Finansbank borç transferi kredisi ile diğer tüm bankalar da dahil olmak üzere sahip olduğunuz kredileri ve borçları tek çatı altında toplayarak ödeme yapabilirsiniz.

Finansbank ihtiyaç kredisi kapsamında sunulan bu kredi hizmetlerini karşılaştırmak ve kredilere başvuru yapabilmek için Finansbank internet sitesini kullanmanız yeterlidir.

Finansbank İhtiyaç Kredisi için Başvuru Koşulları;

Finansbank düşük kredi notu olan ya da icralık borçları olan kişiler için de uygun vade seçenekleri ve uygun faiz oranları kredi sunan bankalardan biridir. Bu bankadan kredi alırken bazı koşullar değerlendirilir. Bu koşullardan ilki kredi notudur. Kredi notunuz diğer bankalarda 1500 seviyesinde olmalıyken Finansbank’tan 1000 seviyesinde kredi notunuz olsa bile ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. Orta riskte olan kişiler için de finansman sağlayan bu bankanın kredi verirken önem verdiği bir başka koşul ise aylık gelirdir. Aylık geliriniz yeterliyse, bu bankadan kredi alma ihtimaliniz daha yüksek olur. Bunların yanında sigorta primlerinizin düzenli olarak ödenmesi de önemlidir. Finansbank kredi notundan daha çok aylık gelire ve sigortaya önem vererek kredi sağlar. Bu koşulları sağladığınızda hemen başvuru yapabilir ve kredinizi hemen hesabınıza aktarabilirsiniz.

Finansbank ihtiyaç kredisi örnek ödeme tablosu;

Finansbank ihtiyaç kredisi 1000 liradan 65 bin liraya kadar olan nakit ihtiyaçlarınızı karşılamak için verilir. Bu bankadan kredi almak için kredi notunuzun 900 ve üzerinde olması yeterlidir. En kolay kredi veren bankalardan biri olan Finansbank’ın güncel haliyle ihtiyaç kredisi ödeme tablosu hakkında bilgi verelim;

Bu bankadan 65 bin lira kredinizi 60 ay vade ile almak istediğinizde;

 • Kredi faiz oranı %1,25 olur.
 • Aylık taksit tutarınız 1.650,57 lira olur.
 • Krediye geri ödeyeceğiniz toplam tutar 99.034,53 lira olur.

60 ay vade için 50 bin lira kredi almak istediğinizde;

 • Kredinizin aylık faiz oranı %1,25 olur.
 • Kredinizin aylık taksit tutarı 1.269,67 lira olur.
 • Kredinizin toplam geri ödeme tutarı 76.180,36 lira olur.

Nakit ihtiyacınız 40 bin liraysa ve 60 ay vadede kredi almak istiyorsanız;

 • Kredinizin aylık faiz oranı %1,25 olacaktır.
 • Kredinize ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 1.015,74 lira olur
 • Kredinizin toplam geri ödeme tutarı ise 60.944,18 lira olacaktır.

Nakit ihtiyacınız 30 bin liraysa ve 60 ay vade için kredi almak istiyorsanız;

 • Kredinizin aylık faiz oranı %1,25 olur.
 • Kredinizin aylık taksit tutarı 761,80 liradır.

Kredinize geri ödeyeceğiniz toplam tutar ise 45.708,37 lira olur.

Finansbank ihtiyaç kredisi için gerekli olan belgeler nelerdir?

Finansbank ihtiyaç kredisi için banka müşterisi değilseniz, bazı belgeleri teslim etmeniz gerekir. Kredinizi alırken yanınızda aşağıda sayacağımız belgeleri bulundurursanız, işlemleriniz daha hızlı yapılacaktır.

  • Maaşlı olarak çalışıyorsanız maaş bordronuzu ya da iş yerinizden alacağınız maaş yazısı belgenizi, emekliyseniz emekli aylınızı aldığınız hesap cüzdanınızı yanınızda bulundurmanız gerekir. Bu belgeler, aylık gelirinizi kanıtlayacaktır.
  • Bankalardan kredi çekerken hizmet dökümü belgeniz de istenir. Bu belgenin istenmesinin nedeni ise sigorta primlerinin ödendiğini kanıtı olmasıdır. Bu belgeyi e-devlet üzerinde alabilirsiniz. Hizmet dökümü belgenizde, son altı aylık sigorta primlerinizin ödendiği açıkça yer almalıdır.
  • Şirket ortağıysanız kurumlar vergisi beyannamesi ile birlikte ticaret sicil gazetesi, gelir bilançosu, vergi levhası ve imza sirküleri belgelerini bankaya teslim etmeniz gerekir.
  • Şirket sahibiyseniz gelir vergisi beyannamesi, ticaret sicil gazetesi, imza sirküleri ve vergi levhası belgelerini bankaya iletmeniz gerekir.
  • Faiz gelirine sahipseniz, bu gelirin bağlı bulunduğu hesap cüzdanını ve hesap dökümü belgesini bankaya teslim etmeniz gerekir.
  • Kira geliriniz varsa, adınıza ait olan tapunun fotokopisini, kira kontratı belgesini ve kiranın ödendiği hesaba ait son iki aylık dekontu bankaya teslim etmeniz istenir.

Finansbank ihtiyaç kredisi faiz oranları nasıl belirlenir?

Finansbank, piyasaya göre düşük faiz oranlarında kredi sunar. Ayrıca kredi notunuz düşük olsa bile bu bankadan kredi alabilirsiniz. Bu banka, kredi faiz oranlarını kredi notunuza göre belirler. Kredi notu 1500 ve üzerinde olan kişiler %0,94 gibi uygun bir faiz oranından faydalanabilirken kredi notu bunun altında olan kişilerin kredi faiz oranı %1,53’e kadar yükselebilir.

Alacağınız kredinin faiz oranının ne kadar olacağı, kredi başvurunuz sırasında banka tarafından belirlenir. Sizlere şu an uygulanan ne düşük ve en yüksek faiz oranına göre örneklerle açıklama yapalım;

 • Bu bankadan 60 ay vade ile 10.000 lira kredi aldığınızda ve kredi faiz oranınız %0,94 olarak belirlendiğinde, aylık taksit tutarı 230 lira olur. Bu kredi için 52,5 lira dosya masrafı alınırken kredinin yıllık toplam maliyet oranı %14,6748 olarak hesaplanır.
 • Bu bankadan 60 ay vade ile yine 10.000 lira kredi aldığınızda ve faiz oranınız %1,14 olarak belirlendiğinde, aylık taksit tutarınız 245 lira olur. Dosya masrafı yine 52,5 lira olurken kredinin yıllık toplam maliyet oranı da %17,9904 olacaktır.

Finansbank İhtiyaç Kredisi Başvurusu İnternet Bankacılığından Nasıl Yapılır?

Finansbank müşterisiyseniz, kredi başvurunuzu yapabileceğiniz oldukça kolay bir yöntem daha bulunur. İnternet bankacılığını kullanarak 7/24 kredinizi almak için başvur yapabilir ve onaylanan kredinizi anında hesabınıza aktarabilirsiniz.

Kredinizi hesabınıza aktarırken sizden belge ya da kefil istenmez. Krediyi almak için sayfalarca form doldurmak ya da banka şubelerinde sıra beklemek zorunda kalmazsınız. Kredi başvurunuz olumlu karşılanırsa kredini birkaç basit adımla hemen vadesiz hesabınıza aktarabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu başvuruyu yapmak için https://internetsubesi.qnbfinansbank.com/Login/LoginPage.aspx adresine tıklamalısınız. Karşınıza açılan sayfadan giriş yaparak menü kısmına gelmelisiniz. Giriş yapmak için kimlik numaranızı ya da müşteri numaranızı ve şifrenizi kullanabilirsiniz. Buradan da “kredi / kredi başvurusu“ adımlarını takip etmelisiniz.

Sizden istenen aylık gelir, oturdunuz ev bilgileri ve almak istediğiniz kredi bilgileri gibi kısa bilgileri girdikten sonra başvurunuzu birkaç dakika içinde tamamlayabilirsiniz. Başvurunuz hemen sorgulamaya alınır ve dakikalar içinde sonuçlanır. Sonucu ise hem e-posta olarak hem de cep telefonunuza kısa mesaj yoluyla iletilir.

Finansbank ihtiyaç kredisi başvurusu mobil bankacılıktan nasıl yapılır, detayları nelerdir?

Finansbank kredilerine hemen başvuru yapmak için mobil şubeyi kullanabilirsiniz. Mobil şubeyi kullanabilmeniz için Finansbank müşterisi olmanız gerekir. Aynı zamanda banka tarafından sizin adınıza tanımlanmış bir şifre olmalıdır.

Bu şifreyi banka şubelerinden, müşteri hizmetlerinden ya da web sitesindeki “şifre al” bölümünden hemen edinebilirsiniz. Mobil şubeyi kullanarak tüm bankacılık işlemlerinizi yapabileceğiniz gibi kredi başvurunuzu da gerçekleştirebilirsiniz. Finansbank kredilerine mobil şubeden nasıl başvuracağınızı detaylı olarak açıklayalım;

• Cep telefonunuza Finansbank mobil uygulamasını ücretsiz olarak indirmeniz gerekir.
• Ardından size verilen müşteri numarasını ve şifreyi kullanarak girişinizi gerçekleştirin. Giriş için kimlik numaranızı ve Finansbank parolanızı da kullanabilirsiniz.
• Cep telefonunuza gelen tek kullanımlık güvenlik kodunu ekrandaki ilgili bölüme yazın.
• Ardından menü kısmına gelin ve buradan “krediler / bireysel ihtiyaç kredileri / ihtiyaç kredisi başvurusu” adımlarını takip edin.
• Almak istediğiniz kredi tutarını, kredi vadesini, ayık gelirinizi ve diğer istenen bilgileri doldurun. Bu başvuru yalnızca saniyelerinizi alacaktır.
• Ardından “gönder” kısmına tıklayın ve başvurunuzu tamamlayın.

Finansbank SMS kredi başvurusu;

Finansbank ihtiyaç kredileri birden fazla seçenekle sunulmaktadır. Doğum gününüze özel faiz oranlarında, acil ihtiyaç kredisi, nakit hazır ihtiyaç kredisi gibi farklı seçenekler ve farklı faiz oranları ile birden fazla kredi seçeneğini kullanabilirsiniz. Bankaya başvuru yaptığınızda sizin için en uygun kredi seçeneği tarafınıza bildirilecektir. Bu başvuru için de birden fazla seçeneğiniz bulunmaktadır.

Finansbank kredilerine SMS yoluyla başvuru yapabileceğiniz gibi web sitesindeki başvuru formundan, çağrı merkezlerini hemen arayarak, ALO kredi hattını arayarak, KrediGo uygulaması aracılığı ile, mobil şubeden ya da internet şubeden başvuru yapabilirsiniz.

Finansbank SMS kredi başvurusu yapmak için cep telefonunuzun mesajlar kısmına gelerek yalnızca kimlik numaranızı yazmanız ve 5030 numarasına kısa mesaj göndermeniz yeterlidir. Başvurunuz aynı gün içinde cevaplanır ve olumlu olduğunda, banka şubelerine giderek kredinizi hemen kullanabilirsiniz. Eğer banka müşterisi iseniz onaylanmış olan kredinizi mobil ya da internet şubeden hesabınıza aktarabilirsiniz.

SMS kredi başvurusu için banka tarafından herhangi bir ücret alınmaz. Yalnızca kullandığınız cep telefonu operatörü tarafından ücretlendirme yapılır. Bu ücret tüm operatörler için KDV dahil olarak 0,65 liradır.

Finansbank Kredi Erteleme Nasıl Yapılır?

Finansbank, her bankanın yapmış olduğu gibi pandemi döneminde kredi erteleme uygulamasına başlamıştır. Bu bankaya gecikmiş olan kredi borçlarınız varsa, dilerseniz uygun faiz oranlarında bu kredileri yapılandırabilir dilerseniz de 3 ay erteleme avantajından yaralanabilirsiniz. Şu anda kredi borçları, Haziran 2021 tarihine kadar 180 günde icraya verilmektedir.

Bu durumda toplamda 6 aya kadar, avukata gitmeden geciktirebilme imkanınız bulunur. Ancak Haziran ayına kadar bu borçları ödemiş olmanız gerekir. Eğer borçlarınızı ödeyemeyecekseniz, en azında 3 aylık erteleme yapabilir ve gecikmelerinizi giderebilirsiniz.

Finansbank kredi erteleme nasıl yapılır diye araştırıyorsanız, sizlere birkaç yöntemden bahsedelim. İlk olarak kredi borcunuzu ertelemek için Finansbank müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. 0850 222 0 900 numarasını arayarak kredi borcunuzu 3 ay ertelemek istediğinizi belirtirseniz, ne kadar faiz ile erteleme yapacağınızı ve kredi taksit borcunuzun ne kadar olacağını detaylı olarak öğrenebilirsiniz ve erteleme işleminiz için onay verebilirsiniz.

Finansbank kredi borcu erteleme için internet bankacılığını da kullanabilirsiniz. Bankanızdan alacağınız size özel şifre ile Finansbank web sitesinden bireysele giriş yapın. Kredi işlemleri menüsünden kredi borcu erteleme menüsüne gelerek gerekli adımları tamamlayın ve borcunuzu erteleyin. İnternet şubeden de 3 ay erteleme sonucunda ne kadar faiz işletileceğini ve kredi borcu tutarınızın ne kadar olacağını görebilir, hemen onay verebilirsiniz.

Finansbank 30.000 TL İhtiyaç Kredisi Başvurusu 1,84 Faiz Oranıyla;

Finansbank, her dönemde olduğu gibi ekonominin zorlu süreçlerden geçtiği bu dönemde de uygun faiz oranlarında kredi vermeye devam ediyor.

Eğer Finansbank’a yeni müşteri oluyorsanız, bu bankanın ürünlerinden en az iki tanesini kullanmayı kabul ederseniz, kredi notunuz ve aylık geliriniz yeterliyse, aylık %1,84’ten başlayan uygun faiz oranlarından yararlanarak kredinizi hemen alabilirsiniz. Üstelik dilerseniz, kredinizi 3 ay ödemesiz dönemli olarak da alma imkanınız bulunur.

Bu kredinizin vadesi 50.000 liraya kadar 36 ay, 50.000 liranın üzerinde ise 24 aydır. Kredinizden yalnızca tahsis ücreti ve hayat sigortası alınır. Bu kredinin üst limit 150.000 TL’dir.

Finansbank 30.000 TL ihtiyaç kredisi başvurusu 1,84 faiz oranıyla kredi almak için mobil şubeden, internet şubeden veya banka şubelerinden yapılabilir. İsterseniz ATM’leri, çağrı merkezini veya web sitesindeki başvuru formunu kullanarak, ön başvuru da yapabilirsiniz.

Finansbank 30.000 TL kredi 1,84 faiz oranıyla ve 36 ay vadede, aylık 1.216,66 taksit tutarı ödemeniz karşılığında verilir. Bu krediye toplam geri ödeyeceğiniz tutar 43.799,76 liradır.

admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir