Garanti Bankası 60 Ay Vadeli 20.000 TL İhtiyaç Kredisi

Garanti Bankası 60 Ay Vadeli 20.000 TL İhtiyaç Kredisi

Garanti Bankası, nakit ihtiyaçlarınızı en kolay şekilde karşılayan bankalardan biridir. Özellikle kendi müşterilerine özel olarak sunduğu düşük faizli kredi kampanyaları ile dikkat çekmektedir. Kredi notu düşük olan kişiler için de kolaylık sağlayan bankanın çok sayıda kredi kartı ürünü kullanılmaktadır. Garanti Bankası 60 ay vadeli 20.000 TL ihtiyaç kredisi düşük faiz oranı ve düşük masraf ödeyerek nakit ihtiyaçlarınızı anında karşılayabilirsiniz. Bu kredinin detaylarını açıklayalım;

Garanti Bankası 60 ay vadeli 20.000 TL ihtiyaç kredisi özellikleri nelerdir?

Garanti Bankasından cebinize uygun olan kredi seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Bu bankanın şu anda gündemde olan ve çok talep gören kredi kampanyası, 60 ay vadeli olan ihtiyaç kredisidir. Bu kredinin faiz oranları, kredi miktarı arttıkça azalmaktadır. Bu kredinin özelliklerini aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz;

 • Bu krediden 1.000 TL ile 60.000 TL arasında olan nakit ihtiyaçlarınız için faydalanabilirsiniz.
 • Kredinin vadesini 3 aydan 60 aya kadar, aylık gelirinize uygun olacak şekilde belirleyebilirsiniz.
 • Bu krediye Garanti Bankasının internet sitesi ya da Garanti Cep aracılıyla başvuru yapabilirsiniz. Başvurunuz onaylandığında kredinizi anında hesabınıza aktarabilirsiniz.
 • Bu ihtiyaç kredisi için belirlenebilecek olan maksimum vade sayısı bireysel olan müşteriler yani çalışanlar, emekliler ve kira geliri olanlar için 60 ay olarak belirlenmiştir. Şahıs firması olanlar ya da firma geliri olan şirket ortakları için bu kredinin maksimum vade limiti 36 aydır.
 • Maaşını Garanti Bankasından alan bireysel müşteriler bu krediden 25.000 liraya kadar faydalanabilirken esnaf olan müşteriler 60.000 liraya kadar kredi kullanma imkanına sahip olurlar.
 • Bu krediden binde beş oranında kredi tahsis ücreti alınmaktadır. Ayrıca hayat sigortası masrafı da alınır.
 • Bu kredinin faiz oranı 1000 lira ile 15.000 lira arasındaki tutarlar için 2,34 olarak belirlenmiştir. 15.000 ile 25.000 arası için %2,30, 25.000 ve üzerinde olan tutarlar için de %2,19 olarak belirlenmiştir.

Garanti Bankası 60 ay vadeli 20.000 TL ihtiyaç kredisi çekmek isterseniz aylık ödeyeceğiniz faiz oranı %2,34 olacaktır. Bu krediye ödeyeceğini aylık tutar 693,20 lira olur. Kredinin toplam geri ödeme tutarı ise 41.591,39 lira olacaktır.

Garanti Bankası 60 ay vadeli 20.000 TL ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Bu krediye bankanın mobil uygulaması üzerinden ya da internet sitesinden kolayca başvuru yapabilir ve krediniz onayladığında, banka şubesine gitmenize gerek kalmadan kredinizi hesabınıza aktarabilirsiniz.

 • Garanti Bankasının internet bankacılığından başvuru yapmak için bankanın size vermiş olduğu internet şifresini kullanarak, internet sitesinden giriş yapmanız gerekir. Kredi başvurusu için gerekli olan tüm bilgileriniz bankada mevcut olduğu için kredi başvurusunu hemen yapabilirsiniz. Krediniz onaylandığında paranızı hemen hesabınıza aktarabilirsiniz. Kredinizi bu başvuru yöntemi ile hafta sonunda bile alabilirsiniz.
 • Bu krediye başvuru yapabileceğiniz ve hafta sonu bile kredinizi kullanabileceğinizi bir başka yöntem de Garanti Cep uygulamasıdır. Bu uygulamayı cep telefonunuza ya da tabletinize indirerek, banka tarafından size verilen şifre ve T.C. kimlik numaranız ile giriş yapmalısınız. Ardından menü kısmından kredi başvuru alanını bularak başvurunuzu yapabilir, onaylanan kredinizi “kredi kullanımı” alanından hesabınıza aktarabilirsiniz.
 • Garanti Bankası 60 ay vadeli 20.000 TL ihtiyaç kredisi başvurusu için kullanabileceğiniz bir başka yöntem ise bankanın internet sitesidir. Garanti Bankasının internet sitesine girerek, “hemen başvur” kısmına tıklamanız gerekir. Bu başvuru formunda yer alan kişisel bilgileriniz, kredi bilgileriniz, adresiniz ve iş bilgileriniz gibi yerleri doldurduktan sonra formunuzu hemen gönderebilirsiniz. Formunuz, aynı gün içinde işleme alınır ve kredi başvuru sonucu hemen tarafınıza gönderilir. Onaylanmış olan kredinizi banka şubesinden alabilirsiniz.
 • Garanti bankasının bu avantajlı kredisine başvuru yapabilmek için aynı zamanda müşteri hizmetlerinden de destek alabilirsiniz. Bankanın müşteri hizmetlerini arayarak hemen başvurunuzun yapılmasını sağlayabilirsiniz. Onaylanan kredinizi almak için banka şubesine gitmeniz gerekir. Garanti Bankası müşterisiyseniz, onaylanan kredinizin hesabınıza aktarılmasını, müşteri hizmetlerinden isteyebilirsiniz.
 • Bu krediye başvuru yapabilmek için SMS bankacılığını ya da banka ATM’lerini de kullanabilirsiniz. Banka ATM’lerinden başvuru yapmak için kredi kartınızı ya da banka kartınızı kullanabilirsiniz. Bu sayede başvurunuz kısa sürede yapabilir ve onaylanmış olan kredinizi hemen hesabınıza aktarabilirsiniz. Banka müşterisi değilseniz, bankanın ATM’lerini kullanarak kimlik numaranızı, cep telefonu numaranızı ve aylık gelir gibi bilgilerinizi girdikten sonra hemen başvurunuzu yapabilirsiniz. Onaylanan kredinizi almak için yine banka şubesine gitmeniz gerekir.

Garanti Bankası normal şartlar altında kefil ya da başka bir evrak istemeden bu krediyi kullandırmaktadır. Ancak kredi notunda sorun olan bazı kişilerden hizmet dökümü belgesi ya da gelir belgesi gibi evrakla istenebilir. Bankanın kefil ya da ipotek isteme hakkı da bulunmaktadır. Bu durumda banka şubelerine giderek başvuru yapmanız ve gerekli belgeleri yanınızda bulundurmanız, kredinizin çabuk onaylanmasını kolaylaştıracaktır.

Garanti Bankası 60 ay vadeli 20.000 TL ihtiyaç kredisi başvurusu için gerekli koşullar nelerdir?

Garanti Bankası 60 ay vadeli 20.000 TL ihtiyaç kredisi başvurusu için bazı koşulları taşıyor olmanız gerekir. Banka, aşağıdaki sayacağımız koşulları barındıran kişilere kredi verir. Bu krediyi hemen hesabınıza aktarabilmek için gerekli koşular ise şunlardır;

 • Diğer bankalara olan borçlarınızın toplamanın aylık gelirinizi aşmıyor olması gerekir.
 • Aylık düzenli bir gelirinizin olması ve gelirinizin, kredi tutarını ödemeyeyse yetecek seviyede olması gerekir.
 • Çalışan kişilerin mutlaka son altı aylık sigorta primlerini ödenmiş olması gerekir.
 • Krediye başvuru yapan kişilerin yeterli seviyede kredi notuna sahip olması gerekir. Bu kredi notu puanı 1500 ve üzende olmalıdır.

Garanti Bankası 60 ay vadeli kredi örnek ödeme tablosu (güncel);

Garanti bankası her dönem kredi faiz oranlarını güncelleyene bir bankadır. Son dönemde yapılan faiz indirimleri ile bu bankanın da kredi faiz oranlarında da indirim yapılmıştır. Bizler de her dönem yapılan indirimli faiz oranları hakkında bilgi vermeye devam ediyoruz. Güncel faiz oranlarında ve 60 ay vadeli kredi için örnek ödeme tablosu aşağıdaki gibidir;

 • Nakit ihtiyacınız 20 bin liraysa, 60 ay vade için ödeyeceğiniz faiz oranı %1,76 olarak güncellenmiştir. Bu kredinin aylık ödeme tutarı 591,07 liradır. Krediye geri ödeyeceğiniz toplam tutar ise 35.463,80 lira olur.
 • Nakit ihtiyacınız 30 bin liraysa, 60 ay vade için alınacak olan faiz oranı %1,7 olur. Bu kredinin aylık ödeme tutarı 873,94 lira olurken geri ödeyeceğiniz toplam tutar da 52.436,42 lira olacaktır.
 • Nakit ihtiyacınız 40 bin liraysa bu kredinin faiz oranı yine %1,71 olacaktır. Krediye 60 ay vadede ödeyeceğiniz taksit tutarı 1.165,25 lira olur. Bu krediye geri ödeyeceğiniz toplam tutar ise 69.915,38 liradır.

Garanti Bankası ihtiyaç kredisi çeşitleri nelerdir?

Garanti Bankası yukarıda özelliklerini ve şartlarını açıklamış olduğumuz standart ihtiyaç kredisinin yanında alışveriş kredisi ve borç transferi kredisi de sunmaktadır. Bu kredilerin özeliklerini ve şartlarını açıklayalım;

Garanti Bankası alışveriş kredi özellikleri ve şartları nelerdir?

Bu kredi ile alışveriş sırasında Garanti Bankasından kredi kullanmanız mümkündür. İhtiyaçlarınızı ertelemeden istediklerinizi alabileceğiniz bu krediye anlaşmalı olan markalardan başvuru yapabilirsiniz. Üstelik başvurularınızı isterseniz mağazalardan isterseniz de online alışveriş sırasında gerçekleştirebilirsiniz. Bu krediyi anlaşmalı olan markalardan alacağınız telefon, tablet ve bilgisayar gibi elektronik ürünler başta olmak üzere tüm alışverişleriniz için kullanabilirsiniz.

750 lira ile 15.000 lira arasında olan bu krediyi 60 aya kadar vade seçenekleriyle alabilirsiniz. Türkiye’nin en büyük e-ticaret siteleri ile anlaşması olan garanti bankasından alacağınız alışveriş kredisinde telefon tablet ve bilgisayar için taksitlerinizi 3-6 ay arasında, diğer ürünler için de 3-60 aya arasında belirleyebilirsiniz. Başvurunuz sırasında evraklarınız online olarak onaylanır ve krediniz hemen hesabınıza aktarılır. Mağazalardan yapacağınız alışverişlerde ise mobil bankacılık üzerinden başvuru ve kredi alma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti Bankası borç transferi kredisi özellikleri ve şartları nelerdir?

Garanti Bankası borç transferi kredisi ile diğer bankalarda olan tüm kredi borçlarınızı tek çatı altında toplayabilirsiniz. Bu kredinin en büyük avantajı hem bütün kredilerinizi tek çatı altıdan birleştirmeniz hem de bu kredilerin vadesini uzatmanızdır. Ayrıca kredilerinizin taksit ödemelerini de teke bindirerek, daha az taksit ödeyebilirsiniz. Örneğin; başka bankalardaki kredi ödemleriniz toplam 2450 liraysa ve bu kredilerin toplamda 48 ay vadesi kaldıysa, Garanti Bankası borç transferi kredisi alarak bu kredilerin vadesini 60 aya kadar uzatabilir ve kredi ödemenizi, alacağınız tutara göre 2450 liradan daha az miktara düşürebilirsiniz.

 • Borç transferi kredisine başvuru yapmak için banka şubelerine gidebilir ya da anında kredi hattı olan 444 0 335 numaralı telefonu arayabilirsiniz. Bu kredinin özellikleri ise şöyledir;
 • Bu krediyi 3 aydan 60 aya varan vadeler ile almanız mümkündür.
 • Kredinizin faiz oranları kredi tutarına ve vadesine göre değişir.
 • Borç transferi kredisine bireysel müşteri olarak başvuru yapıyorsanız 60 aya kadar, şirket ya da esnaf geliri olan ticari müşteri olarak başvuruyorsanız da 36 aya varan vade ile alabilirsiniz. Bu vadeler maksimum sınır olarak belirlenmiştir.
 • Alacağınız kredi tutarı da kredi notunuza ve aylık gelirinize göre banka tarafından belirlenir.

Garanti Bankası kamu çalışanlarına özel kredi özellikleri ve şartları nelerdir?

Garanti Bankası bu kredisi ile kamu sektöründe görev alan kişilere uygun ödeme koşullarında ve uygun faiz oranlarında kredi seçeneği sunmaktadır. Bu krediyi alabilmek için Garanti mobil şubeden ya da Garanti internet şubeden başvuru yapmanız gerekir.

Bu durumda Garanti Bankasının müşterisi olmanız şartı aranır. Bu kredinin aylık faiz oranları %0,99’dan başlar. Alacağınız kredi tutarına ve vadesine göre faiz oranı değişir. Aynı zamanda faiz oranı üzerinde müşterilerin kredi notu da etkilidir. Bu kredi için en fazla uygulanan faiz oranı %1,99’dur.

Garanti Bankası kamu çalışanlarına özel krediyi 15.000 lira tutarında ve 60 ay vadede alırsanız, aylık ödenecek taksit tutarı 356,66 lira olarak hesaplanır. Bu kredi için faiz oranı %1,04 olarak kabul edilir. Yıllık maliyet oranı %16,3220 iken toplam kredi maliyeti ise 21.478,42 lira olacaktır.

Garanti Bankası kamu çalışanlarına özel krediyi 25.000 lira tutarında ve 60 ay vadede alırsanız, aylık ödenecek taksit tutarı 475,55 lira olarak hesaplanır. Bu kredi için faiz oranı %1,04 olarak kabul edilir. Yıllık maliyet oranı %16,3219 iken toplam kredi maliyeti ise 28.637,67 lira olacaktır.

Garanti Bankası emeklilere özel ihtiyaç kredisi;

Garanti Bankası uygun faiz oranları ve cazip vade fırsatları ile tüm emeklilere özel avantajlı ihtiyaç kredisi seçeneği sunar. Emekli maaşına sahip olan kişiler diledikleri zaman bu krediye başvuru yapmak için internet ya da mobil bankacılığı kullanabilirler. Bu sayede kredi başvurunuzu hemen yapabilir ve onaylanan kredinizi hemen kullanabilirsiniz. Yarım kalan kredi başvurularınızı da bu kanallar aracılığı ile tamamlayabilirsiniz. Kredi cevabınız 5 dakika içinde gelir ve onaylanan kredinizi hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Garanti Bankası emeklilere özel ihtiyaç kredisi genel özellikleri şöyledir;

• Emekli maaşı alan kişiler 60 aya varan vade seçenekleri ile ve aylık eşit taksitli olarak bu krediye hemen başvuru yapabilirler.
• Kredinizi aylık %0,99’dan başlayan uygun faiz oranlarında hemen kullanabilirsiniz. Faiz oranı, kredi notunuza göre değişir. En yüksek uygulanan faiz oranı ise %1,99’dur.
• Bu krediye 100.000 liraya kadar başvuru yapabilirsiniz.
• Garanti Banaksı emeklilere özel olan ihtiyaç kredisinden alınacak olan masraflar kredi hayat sigortası ile tahsisi ücretidir. Tahsisi ücreti olarak kredi tutarının binde 5,25’i kadar masraf alınır. Hayat sigortanız ise yaşınıza, kredi tutarına ve kredi vadesine göre değişir.

Garanti kredi başvurusu, müşteri hizmetlerinden yapılır mı?

Garanti Bankası ihtiyaç kredilerine, birçok farklı kanaldan başvuru yapabilirsiniz. Banka müşterisi olanlar başvurularını mobil ve internet şubelerini kullanarak yapabilirler. Ayrıca ATM’leri kullanarak da başvurunuzu yapabilirsiniz. Banka müşterisi olmayan kişiler de başvuru için Garanti Bankası şubelerini ya da web sitesindeki başvuru formunu kullanabilirler. Peki Garanti kredi başvurusu müşteri hizmetlerinden yapılabilir mi?

Müşteri hizmetlerini arayarak kredi başvurusu yapmanız mümkündür. Ancak bu başvuruyu yapmanız için de Garanti Bankasının müşterisi olmanız gerekir. Müşteri hizmetlerine bağlanmak için 444 0 333 numarasını arayabilirsiniz. Bu numaradan bağlanabilmek için müşteri numaranızı ya da kimlik numaranızı tuşlamanız gerekir.

Banka müşterisi değilseniz sistem sizi tanımaz ve müşteri hizmetlerine bağlanamazsınız. Telesekretere bağlandıktan sonra kredilerle ilgili bölümü tuşlayarak, buradan da müşteri hizmetlerine ulaşabilirsiniz. Başvuru yapmak istediğinizi belirttiğinizde gerekli bilgileriniz alınır ve işleminiz yapılır. Başvurunuz hemen alındıktan sonra değerlendirilir ve cevaplanır. Onaylanmış olan kredinizi banka şubelerinden, internet ya da mobil şubeden hesabınıza aktarabilirsiniz.

Garanti Bankası 500.000 TL Kadar Taşıt Kredisi;

Garanti Bankası, oldukça uygun faiz oranlarında ve esnek ödeme koşullarında taşıt kredisi seçeneği sunar. Bu krediye aracınızın marka ve modeline göre değişen tutarlarda hemen sahip olabilirsiniz. Bu bankadan 60 ay vadeye kadar ve 500.000 liraya kadar taşıt kredisi kullanmanın keyfini yaşayabilirsiniz. Üstelik teminat olarak alacağınız aracın ipoteği yeterlidir. Başka ipotek vermenize gerek bulunmaz. Garanti Bankası 500.000 TL kadar taşıt kredisi genel özellikleri şöyledir;

• Bu kredi aracın değerine göre değişen vadelerde sunulur. Aracın değeri 120.000 liraya kadarsa kredinizi 60 ay vadeye kadar alırsınız. 120.000 lirayı aşan araçlarda ise kredi vadesi en fazla 48 aydır.

• Bu krediyi 500.000 liraya kadar alabilirsiniz ancak kredi tutarında aracın değeri önemlidir. Araç değeri 120.000 liraya kadarsa %70’ini, 120.000 lirayı aşan kısımlar için de %50’sini kredi olarak alabilirsiniz.

• Garanti Bankası taşıt kredisi aylık faiz oranı sıfır ve ikinci el araçlar için %1,64 olarak belirlenmiştir.

• Garanti Bankasının bu avantajlı taşıt kredisine hemen sahip olmak için anlaşmalı bayilere başvuru yapabilirsiniz. Bunun dışında 444 OTOM numarasını arayabilirsiniz. Dilediğiniz Garanti Bankası şubesinden de başvuru yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir