Ziraat Bankası Devlet Destekli 30 Bin TL Kredi (%1,19 Faiz Oranı) (36 Ay Vade)

Ziraat Bankası Devlet Destekli 30 Bin TL Kredi (%1,19 Faiz Oranı) (36 Ay Vade)

Ziraat Bankası Devlet Destekli 30 Bin TL Kredisi Kimlere Verilir?

Sosyal hayatı destek kredisi olarak da bilinen bu kredi, Ziraat Bankası tarafından sunulan en avantajlı kredilerden biridir. Pandemi sürecinden olumsuz etkilenen ekonomiyi canlandırmak ve yerli üretime katkı sağlamak amacıyla verilen bu kredi, devlet destekli olarak sunulur. “İşçi, emekli ve tüm çalışanlar bu krediden yararlanabilmektedir.” Bu kredi sosyal hayatı destek katkı paylı faturalı tüketici kredisi ve sosyal hayatı destek faturalı tüketici kredisi olarak iki farklı şekilde sunulur. Sizlere Ziraat Bankası devlet destekli 30 bin TL kredi nasıl verilir, şartları nelerdir detaylı olarak açıklayalım;

Ziraat Bankası Devlet Destekli 30 bin TL Kredi Nedir?

Küresel olarak yaşanan pandemi sonucunda olumsuz etkilenen sosyal hayatı ve ekonomiyi canlandırmak amacıyla verilen bir kredidir. Bu kredi ile sosyal hayatın canlanması, müşterilerin finansal ihtiyaçlarının karşılanması ve yerli ekonominin desteklenmesi amaçlanmaktadır. Mobilyadan beyaz eşyaya, ev tekstilinden bisiklete kadar çok sayıda ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz bu krediyi oldukça uygun faiz oranlarında almanız mümkündür.

Ziraat Bankası Devlet Destekli 30 bin TL Kredi Katkı Paylı Faturalı Olarak Nasıl verilir?

Katkı paylı faturalı tüketici kredisi, anlaşmalı olan firmalardan alınacak olan eşyalar için verilen kredi çeşididir. Bu krediyi mobilya, beyaz eşya, bisiklet, çeyiz, elektronik, ev tekstil, seramik, pencere sistemleri, kapı sistemleri gibi ihtiyaçlarınız için alabilirsiniz. Anlaşmalı firmalardan alacağınız bu ürünlerin proforma ya da kesin faturası ile Ziraat Bankası şubelerine başvuru yaparak alacağınız bu krediyi 60 ay vadede geri ödeyebilirsiniz. Bu kredinin genel özellikleri ise şöyle açıklanabilir;

 • Kredinizi 3.000 lira ile 30.000 lira aralığında alabilirsiniz.
 • Kredinin aylık faiz oranı %1,79’dur.
 • Kredinizi 60 ay vadeye kadar almanız mümkündür.
 • Kredi başvurusu sırasında kesin ya da proforma fatura ibraz etmeniz gerekir.

Bu kredi, anlaşmalı olan firmaların hesabına geçecektir. Kredi, başvurusu yapan kişinin hesabına geçmez. Ayrıca cep telefonu, tablet ve bilgisayar alışverişleriniz için bu krediyi kullanmazsınız. Ziraat Bankası devlet destekli 30 bin TL kredi, fatura değerine göre verilir. Yani faturanızın en fazla 30 bin liralık tutarına kadar kredi alabilirsiniz. Daha yüksek tutarlar için verilmez. Aynı zamanda faturanız 20 bin liraysa, bu krediyi 30 bin lira olarak almazsınız.

Ziraat Bankası devlet destekli 30 bin TL kredi faturalı olarak nasıl verilir?

Bu krediyi de anlamalı olmayan firmalardan alacağınız eşyalar için kullanabilirsiniz. Yine krediyi almak için proforma ya da kesin fatura ile banka şubelerine başvuru yapmanız gerekir. Bu krediyi kullanabileceğiniz ürünler mobilya, kahverengi küçük ev aletleri, ev boya-seramik-kapı-pencere sistemleri, ev tekstil, bisiklet ve çeyiz mağazalarından yapacağınız alışverişlerdir. Bu kredinin genel özellikleri ise şöyle açıklanabilir;

 • Ziraat Bankası devlet destekli 30 bin TL kredi 60 ay vadeye kadar alınabilir.
 • Kredinizin aylık faiz oranı, anlaşmalı olmayan firmalardan alışveriş yapıldığı için %1,19 olacaktır.
 • Kredinizi 3.000 liradan 30.000 liraya kadar alabilirsiniz.

Bu krediye yine cep telefonu, tablet ve bilgisayar alımlarınız dahil edilmez. Ayrıca anlaşmalı olmayan firmalardan alınan beyaz eşyalar da krediye dahil değildir. Bu kredinin alınabilmesi için satış yapan firmanın Ziraat Bankası müşterisi olması şartına bakılır. Yine fatura değeri kadar kredi alabilirsiniz. Daha yüksek tutarda kredi almanız mümkün değildir. Alacağınız kredi, satıcı firmanın hesabına aktarılacaktır.

Ziraat Bankası Devlet Destekli Kredi için Örnek Ödeme Tablosu Nasıldır?

Pandemi nedeniyle ekonomi olumsuz etkilenmiştir ve piyasalardaki faiz oranları sürekli değişmektedir. Bir ay çok düşük olan kredi faiz oranları bir sonraki ay artabilir. Şu anda bu kredi için piyasanın altında faiz oranı uygulanmaktadır. Eğer yukarıda sayılan ihtiyaçlarınızı karşılamak istiyorsanız, normal ihtiyaç kredisi çekmek yerine anlaşmalı olan firmalardan alışverişlerinizi yapabilir ve çok daha uyun faiz oranlarında kredinizi alabilirsiniz. Bu krediye ne kadar ödeyeceğiniz ise birkaç örnek ile hesaplayalım;

Ziraat Bankası devlet destekli krediyi 10.000 lira olarak ve 60 ay vadede alırsanız;

 • Anlaşmalı olan firmalardan alışveriş yaptığınızda kredi faiz oranınız; %0,89 olur.
 • Krediniz için alınacak toplam tahsis ücreti tutarı; 50 liradır.
 • Bu kredi için aylık alınacak olan taksit tutarı; 226,59 lira olur.
 • Kredinin yıllık toplam maliyet oranı; %13,8593 olur.

Ziraat Bankası devlet destekli krediyi 10.000 lira olarak ve 60 ay vadede alırsanız;

 • Anlaşmalı olmayan firmalardan alışveriş yaptığınızda kredi faiz oranınız; %1,19 olur.
 • Krediniz için alınacak toplam tahsis ücreti tutarı; 50 liradır.
 • Bu kredi için aylık alınacak olan taksit tutarı; 249,26 lira olur.
 • Kredinin yıllık toplam maliyet oranı; %18,8334 olur.

ZİRAAT KREDİ VE TAKSİT TABLOSU

KREDİ TUTARI KREDİ VADESİ AYLIK TAKSİT
10.000 TL 36 402,48
20.000 TL 36 803,43
30.000 TL 36 1.207,44
40.000 TL 36 1.609,92
50.000 TL 36 2.012,40
60.000 TL 24 3.230,05
70.000 TL 24 3.768,40

Ziraat Bankası Devlet Destekli 30 bin TL Kredi Başvurusu Nasıl Alınır?

Ziraat Bankasından bu krediyi alabilmek için başvurularınızı size en yakın banka şubesinden yapmanız gerekir. Çünkü başvuru sırasında alışveriş yaptığınız fatura dikkate alınacaktır. Başvurunuz, alacağınız fatura değerindeki kredi için yapılır ve onaylandığında krediniz, satıcının hesabına hemen aktarılır. Bu kredi için kefil, ipotek, kredi notu, gelir belgesi gibi kriterlere bakılmaz. Eğer bankanın anlaşmalı olduğu firmalardan ya da banka müşterisi olan firmalardan, belirledikleri ürünler için alışveriş yaparsanız, kredinizi hemen alabilirsiniz.

ANINDA ONAYLI KREDİLER;

HEMEN ONAYLI İHTİYAÇ KREDİLERİ : 20.000 TL – 100.000 TL KREDİ 

PTT’DEN KEFİLSİZ, ŞARTSIZ ANINDA 30.000 TL KREDİ

İCRALIK OLANLARA HEMEN ONAYLI HIZLI KREDİ

Ziraat Bankası 36 Ay Vadeli 40.000 TL Kredi;

Ziraat Bankası, tüketici ürün paketi adı altında, tüketici kredisi kampanyası sunar. Bu krediden aylık geliri olan ve kredi notu yeterli düzeyde olan herkes yararlanabilmektedir. Bu kredi, tüm bireysel finansman ihtiyaçlarınızı karşılamak amacıyla, 36 ay vadeye kadar sunulmaktadır. Bu krediyi esnek ödeme planını kullanarak, 36 ay vadeye kadar, vereceğiniz ipotek ya da kefil teminatına göre belirlenen limit tutarında kullanmanız mümkündür.

Ziraat Bankası 36 ay vadeli 40.000 TL kredi almak için banka şubelerinden, web sitesindeki başvuru formunu kullanarak, Ziraat Mobil uygulamasından, internet şubeden, ATM’lerden ya da çağrı merkezinde başvuru yapabilirsiniz.

Ziraat Bankasından 36 ay vadeli 40.000 TL kredi aldığınızda, bu kredi için şu anda uygulanan aylık faiz oranı %1,54’tür. Bu kredi için aylık olarak 1.531,26 lira taksit alınır. Kredinin yıllık maliyet oranı ise %25,052’dir.

Ziraat Bankasından bu krediyi alabilmek için banka müşterisi olmayan kişilerin belge olarak kredi başvuru formu, nüfus cüzdanı, gelir belgesi ve şube tarafından istenecek olan diğer belgeleri telsim etmesi gerekir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : ZİRAAT BANKASI KONUT KREDİSİ BAŞVURUSU

Emeklinin Artısı Paketi (Emeklilere Özel Kredi);

Ziraat Bankası, emekli maaşını kendisinden alan müşterileri için emeklinin artısı paketi ürününü sunar. Bu ürün sayesinde emekliler avantajlı koşullarda konut ve nakit ihtiyaçlarını karşılayabileceği kredilere ulaşabilirler.

Ayrıca bu paketle, oldukça uygun faiz oranında dijital kredi ürünü de sunulur ve emekliler bu ürünü kullanarak şubeye gitmeden kredilerini alabilirler. Ziraat Bankası emeklinin artısı paketi özellikleri şöyledir;

• Bu pakette 25.000 liraya kadar olan ihtiyaç kredisi için aylık faiz oranı %1,55, üzerindeki tutarlar için de %1,69’dur.
• İhtiyaç kredilerinde 50.000 liraya kadar olan tutar için 36 ay, bu tutarın üstünde ise 24 ay vade uygulanır.
• Bu kredi paketine ait faiz oranlarından, Ziraat Bankasının ürünlerinden herhangi üçüne sahip olanlar faydalanabilir. Ayrıca yeni başvuru yapılmış olunması gerekir. Bu koşulları taşımayan emeklilere daha yüksek faiz oranı uygulanır.
• Bu kampanyada maaşını Ziraat Bankasından alan emekliler faydalanabilir.
• Konut kredisi sıfır konut alımları için geçerlidir. Kredi vadesi en fazla 120 aydır ve faiz oranı %1,29’dan hesaplanır.
• Emeklinin artısı kredi paketine özel olarak aylık ödemeleriniz, emekli maaşınıza göre belirlenebilir. Buna göre taksit ödemelerinizi aylık, 3 aylık veya 6 aylık olarak belirleyebilirsiniz. Dilerseniz, diğer ödeme planı seçeneklerinden de faydalanabilirsiniz.

admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir