Kesin Onaylı Kredi Kartı Veren Bankalar

Kredi kartı; her yaştan her özellikli insan için vazgeçilmez niteliği taşıyan bir bankacılık ürünüdür. Kredi kartı sayesinde nakit para kullanmadan alışveriş yapmanın, taksitli geri ödemenin, nakit çekmenin, üye işyerlerinde harcadıkça bonus kazanmanın ve daha birçok fırsatın kapısı tüketicilere açılmaktadır. Kredi kartı alma şartları, bankadan bankaya değişiklik göstermektedir. Bazı bankalar, yalnızca kendi müşterilerine kredi kartı verirler. Bazı bankalar ise kendi müşterisi olsun veya olmasın her tüketiciye kesin onaylı kredi kartı veren bankalar arasında bulunurlar. Kesin onaylı kredi kartı veren bankalar sayesinde uzun başvuru süreçleri ve değerlendirme kısımları olmadan kısa zamanda kredi kartı almak mümkün hale gelir. 

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar 

Kesin onaylı kredi kartı veren bankalar arasında Akbank bulunmaktadır. Akbank Axess kredi kartı başvurusu; tek tıkla yapılabilmektedir. Resmi site üzerinden form doldurarak, mobil ve internet bankacılığı seçeneklerini kullanarak Axess başvurusu yapılabilmektedir. Akbank Axess kredi kartı; anında onaylı Akbank Direkt Kredi Kartı olarak dikkat çekmektedir. Başvuru formunda, tüketicinin kimlik numarası, cep telefonu, aylık gelir ve güvenlik kodunu girerek gönder tuşuna basması gerekmektedir. Başvurunun onaylanmasının ardından kredi kartı; tüketicinin adresine kurye ile gönderilecektir. Akbank kredi kartları; Chip para kazandırmasıyla bilinmektedir. Sms kredi ile anında 500 TL, acil nakit ihtiyaçları için 48 aya kadar uzanan vade seçenekleriyle anında kredi, havale, taksit ve borç ertele özellikleri bulunmaktadır. 

Anında Kredi Kartı Veren Bankalar

Kesin onaylı kredi kartı veren bankalar arasında Ziraat Bankası’nın adı ilk sıralarda gelmektedir. Ziraat Bankası’nın sunduğu Bankkart; birçok özelliğe sahiptir. Anlaşmalı üye işyerlerinden başvuru imkanı, puan kazanma, nakit avans çekme, taksitli alışveriş, temassız özellik fırsatları bulunmaktadır. Bankkart’a internet şubesi, web sitesi, ATM, sms bankacılığı, Ziraat şubeleri, Ziraat Mobil ve çağrı merkezi aracılığıyla başvuru yapılabilmektedir. Kesin onaylı kredi kartı veren bankalar arasında Yapı Kredi bulunmaktadır. Yapı Kredi’nin farklı özelliklere sahip kredi kartları vardır. Yapı Kredi’nin kredi kartlarına sms yoluyla başvuru yapılabilir. Bunun yanı sıra, World Mobil veya Yapı Kredi Mobil üzerinden de başvuru yapılabilir. 

En Hızlı Kredi Kartı Veren Bankalar 

Kesin onaylı kredi kartı veren bankalar arasında Garanti Bankası bulunmaktadır. Garanti Bonus; Türkiye’nin en çok bedava dağıtan kredi kartı olarak bilinmektedir. Garanti Bonu sayesinde harcadıkça bonus kazanılır. Bonus kazandıkça üye işyerlerinden bedava alışveriş yapılabilir. Garanti Bonus başvuru için Garanti Bonus resmi sitesindeki başvuru formu doldurulmalıdır. Formda, kişinin telefon numarası ve kimlik numarası bilgisini girmesi gereklidir. Başvurunun olumlu olduğu durumlarda tüketici aranmaktadır. Ardından, kurye ile kredi kartı evine gönderilmektedir. Kesin onaylı kredi kartı veren bankalar arasında QNB Finansbank vardır. CardFinans’a başvuru CardFinans’ın resmi sitesinden yapılabilmektedir. CardFinans; anında kredi imkanı sunan bir kredi kartıdır. 

Kesin Onaylı Kredi Kartı 2019 

Kesin onaylı kredi kartı veren bankalar başvuru sürecinde sms ile başvuru yapanlara daha çabuk cevap vermektedir. ING Bank, kesin onaylı kredi kartı veren bankalar arasında bulunmaktadır. ING Bonus Card; ING şubelerden yalnızca beş dakikada alınabilmektedir. Bunun için kişinin yalnızca kimlik belgesiyle başvuru yapması gerekir. İş Bankası Maximum kredi kartıyla kesin onaylı kredi kartı veren bankalar arasında bulunmaktadır. Maximum kredi kartına hızlı başvuru, İş Bankası’nın resmi internet sitesinden yapılmaktadır. Kimlik numarası, cep telefonu numarası, aylık net gelir gibi bilgilerin gönderilmesinin ardından kredi kartı başvurusuna cevap kişinin telefonuna kısa zamanda iletilmektedir.

Kesin onaylı kredi kartı veren bankalar, hangi koşulları ister?

Bir bankadan kesin onaylı kredi kartı alabilmeniz için, bankanın belirlemiş olduğu bazı kriterleri yerine getirmeniz gerekir. Bu kriterleri aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz;

  • İlk olarak kredi notunuza bakılır. Kredi notu, bankalarla olan ödeme ilişkilerinizi gösteren en önemli veridir. Kredi notunuz ne kadar yüksekse, bankalardan o kadar kolay kredi kartı alırsınız çünkü kredi notunuzun yüksek olması, bankalara olan borçlarınızı zamanında ödediğinizi gösterir.
  • Kredi kartı alabilmeniz için bu kartın borçlarını ödeyebileceğinizi kanıtlamanız gerekir. Bunun için de aylık gelirinizin olması önemlidir. Aylık düzenli bir geliriniz varsa ve bu geliri kira kontratları, maaş yazısı ya da maaş bordrosu gibi belgeler ile kanıtlayabiliyorsanız, kolay kredi kartı alısınız.
  • Bankaların kredi kartı verirken değerlendirdiği diğer kriter ise sigorta primlerinizin ödeniyor olmasıdır. Sigorta priminizin en az 6 aydır ödeniyor olması durumunda, bankalardan kesin onaylı kredi kartı

Yukarıdaki şartları taşımıyorsanız, yine de bankalardan kredi kartı alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken herhangi bir bankaya az miktarda da olsa vadeli hesap açmanız, bir bankaya vadesiz hesap açarak otomatik ödeme talimatı vermeniz ve bunların düzenli olarak ödenmesini sağlamanız, bireysel emeklilik ya da fon alımı gibi yatırım işlemleri yapmanızdır. Bütün bunlar, bankalarla çalıştığınızı ve gelirinizin olduğunu gösteren kanıtlardır. Bunlara sahip olduğunuzda, bankalardan az limitle de olsa kredi kartı almanız kolaylaşacaktır.

admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir