Hızlı Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? (1,35 Faiz Oranı 36 Ay Vade)

Hızlı Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? (1,35 Faiz Oranı 36 Ay Vade)

Kredi, genellikle acil olarak ihtiyaç duyulan zamanlarda çekilmektedir. Bankalar, acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılamak için hızlı kredi seçenekleri sunmaktadır. Bankaların sundukları bu kredilere online yöntemlerden birini deneyerek hemen başvuru yapabilir ve paranız beklemek zorunda kalmadan ya da banka şubesine gitmeden, hemen hesabınıza aktarabilirsiniz. Bu krediler genellikle düşük miktarlarda sunulmaktadır ancak acil nakit ihtiyaçlarınız için birebirdir. Hızlı kredi başvurusu nasıl ve hangi yöntemler ile yapılır, detaylı olarak açıklayalım;

Hızlı kredi başvurusu yapma yöntemleri nelerdir?

Hızlı krediye başvuru yapmak için öncelikle bir bankanın müşterisi olmanız gerekmez. Bazı bankalar müşterisi olmasanız bile kredi başvurunuzu almakta ve evraklarınızı ayağınıza kadar getirmektedir. Özellikle dijital bankacılık hizmeti sunan bankaları kullanarak, ayağınıza kadar gelen kredinin keyfini yaşayabilirsiniz.

Hızlı kredi başvurusu yapabilmeniz için bilmeniz gereken bir diğer nokta ise kredi notunuzun yüksek olması, aylık düzenli bir gelirinizin olması ve adınıza sigorta primlerinin yatırılıyor olmasıdır. Bu veriler, bankalar tarafından sistem üzerinden araştırılır. Eğer tüm veriler istenildiği gibiyse kredi başvurunuz aynı gün içinde onaylanır ve paranızı hemen alabilirsiniz.

Karşılaştırmalı internet siteleri kullanılarak hızlı kredi başvurusu;

Hızlı krediye başvuru yapabilmek için en sık kullanılan yöntemlerden biri karşılaştırmalı internet siteleridir. Her ne kadar tüm bankalar hızlı kredi hizmeti sunsalar da kredilerin aylık faiz oranları ve masrafları farklılık gösterir. Bu durumda hangi bankadan ne kadar faizle kredi çekeceğinizi öğrenebilmenin en kolay yolu, karşılaştırmalı internet sitelerini kullanmaktır. Bu sitelere, çekmek istediğiniz kredi miktarını yazdığınızda, hangi bankanın ne kadar faiz oranı verdiği ve hangi bankaya aylık ne kadar ödeyeceğiniz listelenir. Bu siteleri kullanarak bankaların başvur sayfalarına direkt ulaşabilir ve başvurularınız hemen yapabilirsiniz.

İnternet bankacılıklarını kullanarak hızlı kredi başvurusu nasıl yapılır?

Her bankanın kendine ait internet bankacılığı bulunur. İnternet bankacılığını kullanabilmek için bankanın size müşteri numarası ve şifre vermiş olması gerekir. Bu durumda, müşterisi olduğunuz bankanın internet bankacılığını kullanabilirsiniz. Bu bankacılık hizmeti, banka şubelerinden yapabileceğiniz pek çok işlemi online olarak yapmanıza imkân sağlar. Bu işlemlere kredi başvuruları da dahildir. Çalıştığınız bankanın internet bankacılığını kullanarak hızlı kredi başvurusu yapabilir ve onaylanan kredinizi hemen hesabınıza aktarabilirsiniz.

Mobil bankacılıkları kullanarak hızlı kredi başvurusu;

Mobil bankacılık hizmeti de tıpkı internet bankacılığı gibi her banka tarafından sunulmaktadır. Çalışmış olduğunuz bankanın mobil uygulamasını cep telefonunuza ya da tabletinizi indirerek hemen giriş yapabilir ve kredi başvurunuzu hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Başvuru sonucunuz kısa bir süre içinde cevaplanır ve onaylanan kredinizi hemen hesabınıza aktarabilirsiniz.

Banka ATM’lerini kullanarak hızlı kredi başvurusu;

Son zamanların en sık kullanılan kredi başvuru yöntemlerinden biri de banka ATM’leridir. Acil nakit ihtiyaçlarınızı, size en yakın banka şubesinin ATM’sinden karşılayabilmek için yalnızca kimlik numaranızı, cep telefonu numaranızı ve aylık gelir bilginizi girmeniz yeterlidir. Bu bilgileri hemen değerlendirmeye alan banka kısa sürede yanıt verecektir. Olumlu olan kredi başvurularında paranızı almak için yine aynı ATM’yi kullanabilirsiniz.

Bankaların internet sitelerini kullanarak hızlı kredi başvurusu;

Hızlı kredi başvurusu yapabileceğiniz bir diğer yöntem de bankaların kendilerine ait olan internet sitelerini kullanmaktır. Banka müşterisi olmasanız bile bu başvuru yöntemini kullanabilirsiniz. Kredi almak istediğiniz bankanın internet sitesinin ana sayfasında bulunan “Hemen Başvur” kısmına tıklayarak, sizden istenen bilgileri başvuru formuna girmeniz gerekir. Kredinizin onaylanması halinde size en yakın banka şubesine gidebilir ya da adresinize getirilen evrakları imzalayabilirsiniz. Krediniz, evraklarınızı imzaladığınız gün hesabınıza aktarılacaktır.

Müşteri hizmetlerini kullanarak hızlı kredi başvurusu;

Her bankanın kendine ait müşteri destek birimi bulunmaktadır. Bu birimler genellikle İstanbul’da yer alır. Müşteri hizmetleri, bankalarla olan tüm işlemlerinizi yapmaya yetkili kişilerdir. Telefondan alınan onay ile işlem yaparlar ve müşteri hizmetleri ile yaptığınız tüm görüşmeler, kayıt altına alınır. Müşteri hizmetlerini kullanarak hızlı kredi başvurusu yapma imkanını da bulunmaktadır. İnternet sitelerinden form doldurmak ya da banka şubelerine gitmek istemiyorsanız, kredi başvurusu yapacağınız bankanın müşteri hizmetlerini arayarak, hemen kredi başvurunuzun yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Müşteri hizmetlerinde bulunan görevliler, sizin yerinize gerekli olan bilgileri forma dolduracaklardır. Bu bilgilerden sonra hemen başvurunuz yapılır. Onaylanmış olan krediniz, eğer bu bankanın müşterisiyseniz hesabınıza aktarılır. Ancak banka müşterisi değilseniz, müşteri hizmetlerinden yaptığınız başvurular onaylandığında, kredinizi kullanmak için en yakın banka şubesine gitmeniz gerekir. Bunun nedeni, krediyi kullanabilmeniz için bankadaki bir takım evraka imza atmanız gerektiğidir. Sizin imzanız olmadan bankadan hesap açılamaz ya da banka hesabına para aktarılamaz.

Hızlı kredi başvurusu koşulları nelerdir?

Hızlı kredi başvurusu yapmak ve kredinizi anında hesabınıza aktarmak için bazı koşulları taşıyor olmanız gerekir. Bu koşular ve detaylarından aşağıdaki şekilde bahsetmek mümkündür;

Hızlı krediye başvuru yapabilmek için aylık düzenli bir gelirinizin olması gerekir. Bankalar, özellikle anında kredi verirken aylık ödeme gücünüzün olup olmadığını otomatik olarak sorgular. Bu sorgulama sistem üzerinden yapılır. Aylık maaşlı olarak çalışıyorsanız ya da esnafsanız ve sigorta primleriniz düzenli olarak ödüyorsanız banaklar size hızlı kredi vermek isteyecektir.

Hızlı krediyi almanızın bir diğer koşulu ise kredi notudur. Kredi notu 1500 ve üzerinde olan kişilerin riski azdır yani başka bankalara olan borçları azdır ve olan borçlarını da düzenli ödemişlerdir. Kredi notunuz da yeterli seviyede ise bankalardan hemen hızlı krediye başvuru yapabilir ve kredinizi istediğiniz zaman alabilirsiniz.

Hızlı kredi nasıl verilir, detayları nelerdir?

Hızlı kredi, bankalar tarafından acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılamak için online kanallar yoluyla verilen kredileridir. Bu krediler, banka müşterisi olan kişiler için özel olarak hazırlanmış olan kampanyalardır. Bir bankanın müşterisiyseniz ve yukarıda saydığımız koşulları taşıyorsanız, o bankanın mobil uygulamasını ya da internet bankacılığını kullanarak hemen kredi başvurunuz yapabilir ve onaylanmış olan kredinizi anında hesabınıza aktarabilirsiniz.

Bankalar hızlı kredi verirken acil nakit ihtiyaçlarınıza çözüm üretmek iterler. Bu nedenle, bu kredilerinin limitini yüksek tutmazlar. Bir bankadan en fazla 65 bin liraya kadar hızlı kredi alabilirsiniz. Çocuğu banka bu kredi limitini bin liradan 50 bin liraya kadar ayarlar. Önceki dönemlerde hızlı kredilerin kredi faiz oranları çok yüksek olurdu. Banka şubense gittiğinizde alacağınız kredinin faiz oranı ise daha düşük tutulurdu. Son zamanlarda bankalar arasındaki rekabetin artması ve insanların ekonomik koşullar nedeniyle kredi alamaması yüzünden bankalar bu kredinin faiz oranlarını mümkün olduğu düşürmüştür.

Hızlı kredi hem bankalardaki işlem yükünün hafiflemesine hem de bankaların daha fazla kredi kullandırabilmesine imkân sağlamıştır. Nakit ihtiyaçlarınız 50 bin liranın üzerindeyse kredinizi almak için banka şubelerine gitmeniz gerekir.

Hızlı kredi veren bankalar hangileridir?

Hızlı kredi veren çok sayıda banka vardır. Her banka, kendi müşterilerine acil nakit ihtiyaçlarını karşılayabilmek için hızlı kredi seçeneği sunmaktadır. Hızlı kredi veren bankaları ve kredi özelliklerini tek tek açıklayalım;

Aktif Bank hızlı kredi özellikleri;

Aktif Bank, müşterilerine 40 bin liraya kadar hızlı kredi sunan bir bankadır. Bu bankadan, banka müşterisi olmasanız bile kefil ya da gelir belgesi gibi detaylar olmadan kredinizi hemen alabilirsiniz. Acil nakit ihtiyaçlarınızı 3 bin liradan 40 bin liraya kadar karşılayabilirsiniz. Kredilerinizi 3 aydan 60 aya kadar taksitlendirebilirsiniz. Bu bankanın 12 aya kadar olan vadeler için kredi faiz oranı %1,39’dur. Diğer tüm vadeler ve tutarlar için faiz oranı %1,89 olarak hesaplanır. Bu bankanın müşterisiyseniz hafta sonu olsa bile kredi başvurusu yapabilir ve onaylanan kredinizi hesabınıza aktarabilirsiniz.

40.000 lira olan nakit ihtiyacınızı Aktif Bank aracılığı ile 60 ay vadede karşılamak isterseniz, bu bankaya ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 1.226,58 lira olur. Bu kredinin faiz oranı %1,89 olarak hesaplanır. Bu krediden 200 lira tahsis ücreti alınır.

CEPTETEB hızlı kredi;

CEPTETEB, dijital bankacılık hizmeti sunduğu için sizlere hızlı kredi verebilecek olan bankalar arasında yer alır. Bu bankanın sağladığı en büyük avantaj ise hızlı kredilerini faiz oranlarının çok düşük olmasıdır. Kredi notunuza göre belirlenen bu faiz oranı %0,89’dan başlar ve en yüksek olarak %1,34 uygulanır. bu banka, aynı zamanda kredilerinden dosya masrafı almaz. Bu da çekeceğinizi kredi tutarına göre en az 50 liranın cebinizde kalması anlamına gelir.

CEPTETEB hızlı kredi başvurusu yapmak için banka müşterisi olun ya da olmayın web sitesinde bulunan başvuru formunu doldurabilirsiniz. Bu formu saniyeler içinde doldurarak hemen cevap alabilirsiniz. Başvurunuz onaylandıktan sonra yetkililer tarafından ararsınız ve sizden bir randevu alınır. Randevu verdiğiniz gün ve tarihte adresinizde ziyaret edilirsiniz. Evraklarınızı imzaladığınız gün kredinizi de hesabınıza aktarabilirsiniz. Banka müşterisi olan kişiler de mobil bankacılık ya da internet bankacılığında hemen başvuru yaparak onaylanan kredilerini beklemek zorunda kalmadan hesaplarına aktarabilirler.

Bu bankadan düşük faizli ve masrafsız olarak 50.000 liraya kadar ve 60 ay vadede kredi almanız mümkündür. Krediyi alırken belge ya da kefil gibi detaylar da istenmez.

2022 ANINDA ONAYLI KREDİLER;

1 SAATTE ONAYLI İHTİYAÇ KREDİLERİ : 25.000 TL – 150.000 TL 

HEMEN ONAYLI BİREYSEL KREDİLER : 50.000 TL – 80.000 TL 

İş Bankası hızlı kredi;

Hızlı kredi başvurusu yapabileceğiniz önemli bankalardan biri de İş Bankasıdır. Bu banka anında kredi seçeneği ile 50.000 liraya kadar kredi sunar. Bu krediye 7/24 başvuru yapma ve onaylanan kredinizi 7/24 kullanma imkânınız vardır. Bu kredinin faiz oranları kişiye özel olarak belirlenir. Bu nedenle faiz oranı belirlenirken kredi notunuz sorgulanır. Anında kredinizi 60 aya kadar vade seçeneği ile almanız mümkündür.

Anında kredinizi hemen alabilmek için banka ATM’lerini kullanabilirsiniz ayrıca web sitesinde bulunan başvuru formunu da kullanabilirsiniz. Bunların dışında banka müşterisi olan kişiler kredi başvurusu için mobil bankacılığı ve internet bankacılığını da kullanabilirler.

Anında krediden tıpkı diğer krediler gibi dosya masrafı ve hayat sigortası masrafı da alınır. Anında kredi faiz oranları aynı zamanda kredi tutarına, kredi vadesine, müşteri özelliklerine, risklilik durumuna ve diğer bankalardaki borç durumuna göre de değişir. Bu bankadan düşük faiz oranında kredi almak istiyorsanız kredi notunuz yüksek olmalıdır ve alacağınız kredinin vadesi düşük olmalıdır. Aynı zamanda diğer bankalara olan borçlarınızı zamanında ve geciktirmeden ödemiş olmanız gerekir.

Enpara hızlı kredi;

Enpara hızlı kredi, aylık geliri olan herkese verilen bir kredidir. Bu kredide, kredi notu şartı aranmaz. Aranan tek koşul diğer bankalara olan borçlarınızın aylık gelirinizi aşmamasıdır. Aynı zamanda her ay düzenli gelir etmeniz de istenir. Enpara hızlı kredi başvuruları online olarak alınmaktadır çünkü enpara.com şubesiz bankacılık hizmeti sunar. Bu kredi, faiz oranları oldukça uygun olan ve dosya masrafı alınmayan bir kredidir.

Enpara hızlı krediyi 60.000 liraya kadar, aylık eşit taksitli olarak ve 60 ay vadede almanız mümkündür. Bu kredinin faiz oranları kredi notuna göre değil kredi vadesine göre belirlenir. Buna göre 12 ay vadeye kadar olan kredileriniz için %0,95, 24 ay vadeye kadar olan kredileriniz için %1,05 ve 60 aya kadar vadesi olan krediniz için %1,15 faiz oranı belirlenmiştir.

Bu krediye yalnızca hayat sigortası masrafı ödeyerek hemen sahip olabilirsiniz. Kredinin geri ödemelerini ise Finansbank ATM’lerinden, Finansbank şubelerinden ya da internet bankacılığını kullanarak yapabilirsiniz.

Dilerseniz hesabınıza başka bankadan EFT yaparak da kredinizi ödeyebilirsiniz. Ayın müşterisi olursanız da dilediğiniz bankanın ATM’sinden bir defaya mahsus olmak üzere kredinizi ücretsiz olarak yatırma hakkınız bulunur.

Halkbank hızlı kredi;

Halkbank hızlı kredi 50.000 liraya kadar ve 60 ay vade ile verilen bir kredi türüdür. Bu kediyi almak için SMS bankacılığından, Dialog kanalından, mobil şubeden, web sitesinden ya da internet bankacılığından başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvurunuz onaylandıktan sonra kredinizi hesabınıza aktarmak için de mobil bankacılığı, internet şubeyi ya da Dialog merkezini kullanabilirsiniz. Halkbank hızlı kredi genel özellikleri şu şekildedir;

• Halkbank hızlı krediyi 1.000 liradan 50.000 liraya kadar almanız mümkündür.
• Kredi başvurunuz aynı gün içinde değerlendirilir ve sonucu cep telefonunuza gönderilir. Başvurunuzun ne durumda olduğunu görmek için de mobil ya da internet şubedeki başvurum ne aşamada adımını kullanabilirsiniz.
• Kredinizi kullanırken otomatik talimat vererek kredi taksitlerinizin her ya hesabınızdan otomatik olarak alınmasını sağlayabilirsiniz.
• Kredinizi alırken dosya masrafı ödersiniz. Hayat sigortası yaptırmak zorunlu değildir. Dilerseniz hayat sigortanızı da yaptırabilirsiniz.
• Halkbank hızlı kredi aylık faiz oranı %1,07’dir.
• Halkbank hızlı kredi başvuru ve kullanım işlemlerini 7/24 yapabilirsiniz.
Halkbank hızlı krediyi 50.000 lira olarak ve 60 ay vadede aldığınızda, aylık ödeyeceğiniz taksit tutarı 1.200,73 lira olur. Bu kredi için alınacak olan tahsis ücreti 262,50 liradır. Aylık faiz oranınız ise %1,07’dir.

Vakıfbank kredi başvurusu;

Vakıfbank taksitli kredileri ile birlikte kamu çalışanlarına özel, sağlık çalışanlarına özel, emeklilere özel ve avukatlara özel olmak üzere pek çok bireysel kredi sunar. Bu kredilere başvuru yapmak için banka müşterisi olmayan kişiler, gelir belgeleri ve kimlikleri ile birlikte Vakıfbank şubelerine gidebilirler.

Eğer Vakıfbank müşterisiyseniz, size özel faiz oranlarında kullanabileceğiniz kredilerden birine başvuru yapmak için internet bankacılığını ya da mobil şubeyi kullanabilirsiniz. Bu dijital kanallardan, müşteri numaranız ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra “krediler” menüsünden başvuru yapabilirsiniz.

Vakıfbank müşterisi olmayanların başvuru yapabileceği bir başka kanal ise https://subesizbankacilik.vakifbank.com.tr/bireyselkredibasvuru/ adresinde bulunan başvuru formudur. Eğer oturduğunuz yerden başvurunuzu yapmak istiyorsanız bu adresteki adımları tamamlayarak hemen başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvurunuz alındıktan sonra aynı gün içinde değerlendirme yapılır ve tarafınıza bildirilir.

Alacağınız kredi miktarı ve kredi faiz oranı, banka tarafından belirlendikten sonra, kısa mesaj olarak tarafınıza iletilir. Onaylanmış olan kredinizi kullanmak için de size en yakın Vakıfbank şubesine gidebilirsiniz. Banka müşterisi olanlar onayanmış olan kredilerini kullanmak için yine mobil ya da internet bankacılıklarından giriş yapabilirler.

Akbank hızlı kredi başvurusu;

Akbank hızlı kredi, acil nakit ihtiyaçlarınıza anında çözüm bulmak amacıyla, uygun faiz oranlarında ve esnek ödeme koşullarında sunulan bir kredidir. Akbank bu kredi ile Akbank müşterisi olan ya da olmayan herkes için uygun nakit çözümü sağlar. Akbank hızlı krediyi 40.000 liraya kadar ve 36 ay vadede alabilirsiniz.

Alabileceğiniz kredi limit tutarı, başvuru kanalınıza göre değişir. ATM’lerden başvuru yaptığınızda 10.000 liraya kadar kredi alırken SMS ile kredi başvurusu yaptığınızda 20.000 liraya kadar kredi alabilirsiniz. Akbank hızlı kredinizin aylık faiz oranı kredi notunuza göre banka tarafından belirlenir. Ayrıca faiz oranı üzerinde, kredi tutarı ve vadesi de etkili olacaktır.

Akbank hızlı kredi başvurusu için web sitesindeki başvuru formunu hemen doldurabilir ve saniyeler içinde başvuru yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken https://www.akbank.com/basvuru/Direkt-Kredi-Hizli-Basvuru/EntryPoint.aspx adresine tıklamaktır. Başvurunuz alındıktan sonra Akbank yetkilileri tarafından aranırsınız ve gerekli diğer bilgiler alındıktan sonra krediniz hemen hesabınıza aktarılır.

Akbank hızlı kredi başvurusu için Akbank direkt kanalını da kullanabilirsiniz. Mobil ya da internet bankacılığı ile başvurabileceğiniz bu yöntemde kredinizi hemen hesabınıza aktarmanız mümkündür.
Akbank hızlı kredi başvurusunu ATM’lerden, çağrı merkezinden ya da SMS bankacılığından da yapabilirsiniz. Başvuru yöntemi, Akbank müşterisi olup olmamanıza göre değişir.

admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir