Akbank Anında Onaylı Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Akbank Anında Onaylı Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Akbank, yurt içinde ve yurt dışında faaliyet gösteren kurumsal bir bankadır. Son zamanlarda yapmış olduğu kampanyalar ile çok sayıda kişiye hitap etmektedir. Axess kredi kartı ve bu kartın sunmuş olduğu avantajlar ile müşteri sayısını her geçen gün arttırmaktadır. Bu bankadan geçmiş yıllarda kredi kartı ve kredi almak oldukça zordu. Ancak ekonomik koşullar ve rekabetin artması nedeniyle bu bankadan kolayca kredi ve kredi kartı alma imkânı sağlanmıştır. Gelişen teknolojiye ilk ayak uyduran bankalardan biri olan Akbank, anında onaylı kredi kartı sunmaktadır. Akbank anında onaylı kredi kartı başvurusu hakkında detaylı bilgi verelim;

Akbank anında onaylı kredi kartı başvurusu yapma yöntemleri;

Akbank Direkt, bu bankanın kolay internet bankacılığıdır. Direkt ile kredi ve kredi kartı başvurularınızı kolayca yapabilirsiniz. Akbank Direkt üzerinden kredi kartı başvurusu yapmak için arama motoruna “Akbank kredi kartı başvurusu” yazmanız yeterlidir. Karşınıza çıkan ilk sayfaya tıklayarak hemen kredi kartı başvurunuzu yapabilirsiniz. Ekranda yer alan T.C. kimlik numarası, cep telefonu, aylık gelir ve ekranda yer alan güvenlik kodu gibi bilgileri girdikten sonra “onayla” kısmına tıklayın. Başvurunuz hemen değerlendirmeye alınır ve onaylanan kredi kartınız adresinize gönderilir. Kart başvurularınızı 24 saat içinde sonuçlanacaktır. Başvuru sonucunuz cep telefonu numaranıza SMS ile gönderilir. Buradan başvuru yaptıktan sonra bankanın müşteri temsilcileri tarafından aranırsınız ve adres bilgileriniz istenir. Gerekli görüldüğü durumlarda kartınızı banka şubelerinden almanız da istenebilir.

Akbank anında onaylı kredi kartı başvurusu için diğer yöntemler aşağıdaki şekilde sıralanabilir;

 • Anında onaylı kredi kartınızı alabilmek için bankanın 444 25 25 telefon bankacılığını arayabilir ve kart başvurusu yapmak istediğinizi söyleyebilirsiniz. Başvurunuz hemen sonuçlanır ve kredi kartınzı en kısa sürede adresinize gönderilir.
 • Akbank müşterisi değilseniz bankanın internet sitesinden de kart başvurularınızı yapabilirsiniz. Aynı şekilde banka şubelerine giderek de kart başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.
 • Akbank müşterisiyseniz kart başvurularınızı bankanın internet bankacılığından yapabilirsiniz. Banka tarafından size verilen şifre ile internet bankacılığına giriş yaptıktan sonra kart başvurunuzu hemen gerçekleştirebilir ve kartınızı istediğiniz adrese yönlendirebilirsiniz.
 • Akbank müşteriyseniz başvurabileceğiniz diğer yol ise mobil uygulamadır. Bankanın mobil uygulamasını cep telefonunuza indirdikten sonra size verilen şifre ile bu uygulamaya giriş yapmanız gerekir. İstenilen tüm bilgiler mevcut olduğu için kart başvurunuz hemen onaylanır ve kartınız hemen adresinize gönderilir.
 • Akbank anında onaylı kredi kartı başvurusu için SMS bankacılığını ya da banka ATM’lerini de kullanabilirsiniz.

Akbank kredi kartı özellikleri nelerdir?

Akbank’tan alacağınız Axess ya da Wings kart için çok sayıda avantaj sunulmaktadır. Yapacağınız alışverişlerden puan kazanmaya, uçuşlarınız için mil kazanmaya, alıveriş taksitlendirmeye hatta diğer banka borçlarınızı aktarmaya kadar çok sayıda avantajdan yaralanabilirsiniz. Akbank kredi kartları ile sunulan ayrıcalıkları aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz;

 • Akbank kredi kartlarından 31 Mayıs tarihine kadar yapacağınız market ve akaryakıt alışverişlerinizden 150 TL ve üzerindeki olan tutarlar için %20 Chip para ve ayda 100 TL kazanabilirsiniz. Aynı zamanda 30 Eylül’e kadar yapacağınız bu harcamalar için toplamda 500 liraya varan chip para kazanma şansınız bulunmaktadır.
 • Kredi kartınızdan acil nakit ihtiyacınız olduğu anda 48 aya varan vadeler ile anında kredi alabilirsiniz.
 • Kira, oku taksiti, aidat gibi ödemeleriniz için kredi kartınıza talimat verebilirsiniz. Havale ya da EFT talimatı vererek bu ödemelerinizi kolayca yapabilirsiniz.
 • Akbank kredi kartı sayesinde tek bir SMS ile anında 500 lira kredi alabilirsiniz.
 • Alışverişlerinizi peşin olarak yaptıktan sonra taksitlendirmek isterseniz, taksit iste avantajından yararlanabilirsiniz.
 • İhtiyaçlarınızı ertelemek için şimdi alışveriş yapıp taksit erteleyerek, ödemeleriniz daha sonra gerçekleştirebilirsiniz.
 • Diğer bankalara olan kredi kartı borçlarınızı Akbank kredi kartınıza toplayarak yapılandırabilir ve bu borçları 12 aya kadar taksitlendirebilirsiniz.

Akbank Anında Onaylı Kredi Kartı Başvurusu Koşulları Nelerdir?

Akbank anında onaylı kredi kartı başvuru yapabilmek ve kredi kartınızı hemen alabilmek için bankanın istemiş odluğu bazı koşular bulunmaktadır. Bu koşullardan aşağıdaki şekilde bahsedebiliriz;

Akbank, kredi kartını hemen adresinize gönderebilmek için öncelikle kredi notunuza bakar. Kredi notu yüksek olan kişilerin kart başvuruları anında onaylanır. Başvurularınızı inlin olarak yaptıysanız banka temsilcileri tarafından aranırsınız ve adres bilgileriniz istenir. Ardından kredi kartınız adresinize kargolanır. Banka müşterisiyseniz onaylanan kredi kartınız anında adresinize gönderilecektir.

Akbank kredi kartınızın anında onaylanması için banka müşterisi olmanız da önemlidir. Her banka olduğu gibi Akbank da kendi müşterilerine öncelik vermektedir. Bu banka ile çalışıyorsanız, kredi kartı almanız çok daha kolay olacaktır.

Akbank’ın anında onaylı kredi kartını alabilmek için aynı zamanda aylık düzenli bir gelirinizin de olması gerekir. Maaşlı olarak çalışan ya da başka gelirleri olan kişiler, bu bankadan kredi kartı alabilirler.

Kredi kartınızın hemen onaylanması için Akbank tarafından sigorta primlerinizin ödenip ödenmediğine de bakılmaktadır. Sigorta prim borcunuz yoksa, bu bankadan kredi kartı almanız oldukça kolay olacaktır.

Akbank anında onaylı kredi kartı faizleri nasıldır?

Akbank anında onaylı kredi kartı Axess olarak verilir. Axess kartlarının birbirinden farklı olan çeşitleri mevcuttur. Her kartın farklı hizmetleri ve bu huzmelerin farklı faiz oranları bulunur. Sizlere bu kartların faiz oranları hakkında detaylı bilgi verelim;

 • Axess standart kredi kartının yıllık kart aidatı 134,5 liradır.
 • Axess Gold kredi kartının yıllık kullanım aidatı 150 liradır.
 • Axess Platinum kredi kartı yıllık kart aidatı 169 liradır.
 • Axess Kobi kredi kartının yıllık aidatı 175 liradır.
 • Axess öğrenci kredi katının yıllık aidatı 31 liradır.
 • Kredi kartınızdan yaptığınız alışverişleri zamanında ödemezseniz, gecikme faiziz olarak %1,60 oranı uygulanır.
 • Limit aşımı durumlarında uygulanacak olan faiz oranı %1,60’dır.
 • Nakit avans çektiğinizde ve taksitlendirmediğinizde ödeyeceğiniz faiz oranı %1,60’dır.
 • Kartınızdan yaptığınız harcamalarınıza ek taksit alırsanız, ödeyeceğiz faiz oranı %1,60’dır.
 • Ekstrenizi böldürmek ve rahat ödemek isterseniz ödeyeceğiniz faiz oranı %1,60’dır.
 • Kartınıza otomatik fatura ödeme talimatı verirseniz yine %1,60 üzerinden faiz uygulanır.
 • Kartınızın ekstresini Akbank mobil ya da internetten ödemek isterseniz ekstra 1 TL hizmet bedeli alınır.
 • ATM’den anlık olarak fatura ödemek sterseniz, her fatura için 2 TL komisyon alınır.

Akbank anında onaylı kredi kartı nasıl alınır?

Akbank Axess kredi kartı ile müşterilerine çok sayıda avantaj sağlar. Akbank anında onaylı kredi kartı almak için istediğiniz kanaldan başvuru yapabilirsiniz. Başvurunuz olumlu sonuçlandığında, cep telefonunuza bir referans kodu gönderilecektir. Bu kod ile banka şubelerine gittiğinizde anında kredi kartınızı hemen teslim alabilirsiniz. Eğer banka şubelerinden kartınızı almazsanız, kredi kartınız adresinize gönderilir. Anında kredi kartının özellikleri şunlardır;

 • Kartınızın üzerinde müşteri numarası, adı ve soyadı gibi bilgiler yer almaz.
 • Kartın üzerinde isim olmaması, kredi kartını yurt içinde, yurt dışında ya da poslarda kullanmanıza engel değildir.
 • Bu kredi kartınızı tüm kart işlemlerinizde, şifrenizle birlikte güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz.
 • Online alışveriş yaparken de anında kartınızı kullanabilirsiniz. Kartın üzerinde bulunan isim soy isim yerine kendi isim ve soy isminizi yazabilirsiniz. Bu sayede herhangi bir sorun yaşamadan e-ticaret sitelerinde de kartınızı kullanabilirsiniz.
 • Anıdan kredi kartı alarak basılan kartlar, diğer kartlar ile aynı işlem özeliklerine sahiptir. Bu kart ile tüm basılı kart avantajlarından faydalanabilirsiniz.
 • Kartın kaybolması, çalınması ya da son kullanım tarihi nedeniyle yenilenmesi durumunda ise yeni kart basılacak ve yen kartınızın üzerinde isim ve soy isminiz yazılacaktır.

Akbank anında onaylı kredi kartı avantajları nelerdir?

Her bankanın kredi kartında olduğu gibi Akbank tarafından sunulan kredi kartında da birtakım avantajlar vardır. Axess tarafından sağlanan bu avantajların neler olduğunu ve nasıl kalabileceğinizi detaylı olarak açıklayalım;

Hızlı para avantajı;

Axess kredi kartınızı kullanarak acil nakit ihtiyaçlarınızı hemen karşılayabilir ve geri ödemelerinizi 12 taksitte yapabilirsiniz. Hızlı para avantajı ile acil nakit ihtiyaçlarınızı dilediğiniz zaman, evraksız, belgesiz ve kefiliz olarak karşılayabilirsiniz. Hızlı paranızı almak için başvurularınızı telefon bankacılığından, SMS bankacılığından, mobil bankacılıktan, Axess mobil uygulamasından, internet bankacığından, banka şubelerinden ya da Akbank ATM’lerinden yapabilirsiniz.

Hızlı parayı 500 lira ile 20.000 lira arasında alabilirsiniz. Hızı para, kart limitiniz dahilinde verilecektir. Algdınız hızlı parayı geri ödemek için taksit sayınızı 6-12 ay arasında belirleyebilirsiniz. Hızlı para için belirlenmiş olan faiz oranı %1,40’tır. Hızlı paradan dosya masrafı alınmaz ya da hayat sigortası yapılmaz.

Örneğin; Axess kredi kartınızı kullanarak 15.000 lira hızlı parayı 12 taksitte aldığınızı varsayalım. Bu durumda %1,4 faiz oranı işler ve aylık ödeyeceğiniz taksit tutarınız 1.390,67 lira olur.

Taksitli borç transferi avantajı;

Akbank Axess kredi kartı kullananlar, taksitli borç transferi avantajından da faydalanabilirler. Taksitli borç transferi avantajı ile diğer bankalarda olan tüm kreş kartı borçlarınızı tek bir kartta toplayabilir ve ödemelerini kolaylıkla yapabilirsiniz. Üstelik oldukça uygun faiz oranlarından da faydalanabilirsiniz. Bu borç transferi avantajı ücretsiz olarak sunulmaktadır. Sizden hayat sigortası ya da dosya masrafı alınmaz. Üstelik borç transferini 12 aya varan vadeler ile yapmanız mümkündür.

Taksitli borç transferini kredi kartınızın limiti dahlinde 200 liradan 20.000 liraya kadar yapabilirsiniz. Taksit sayısını ile 6 ile 12 ay arasında belirleyebilirsiniz. Bu transferi kredisini aylık faiz oranı %1,25’tir. Bu transfer kredisinden yararlanmak için size en yakın Akbank şubesine gidebilir ya da mobil bankacılığı veya internet bankacılığını kullanabilirsiniz.

Alacağınız taksitli borç transferi kredisinin ödemesi her ay kredi kartınızın ekstresine yansıtılır. Bu sayede borç öder gibi taksitlerinizi ödeyebilirsiniz. Bu transfer kredisini alan kişiler vadesi gelmeden bir ya da birden fazla taksiti ödeyebilirler ya da taksitlerinin tamamını ödeyerek borçlarını kapatabilirler.

Axess SMS para avantajı;

Akbank Axess kredi kartı olanlar, tek bir mesaj ile ve hiçbir masraf ödemeden anında 500 liranın sahibi olma imkânı elde ediyor. Uygun faiz oranları ile alabileceğiniz bu parayı dilediğiniz zaman alabilir ve dilediğiniz zaman kullanabilirsiniz. SMS para tamamen ücretsiz olarak sunulmaktadır. Uygun faiz oranı ile alacağınız bu parayı 3 taksitte geri ödeyebilirsiniz. SMS parayı 500 lira olarak alıp 3 taksitte ödeyebileceğiniz gibi kredi kartınızın limiti dahilinde 200 liradan 15.000 liraya kadar alarak da 9 ay taksitle ödeme imkânı elde edebilirsiniz. SMS paranın aylık faiz oranı %1,25 olarak belirlenmiştir.

Onaylanmış olan SMS paranız vadesiz hesabınıza direkt olarak geçer. Bu aşamadan sonra paranızı kartınızı kullanarak, dilediğiniz Bankamatikten alabilirsiniz. SMS para avantajını kullanabilmek için cep telefonunuzun mesajlar kısmına gelerek PARA yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra kartınızın son altı hanesini yazmanız ve 5990’a kısa mesaj göndermeniz yeterlidir. 9 taksit avantajı ile SMS para almak için de kartınızın son altı hanesi ile birlikte PARA9 yazarak mesaj atmanız gerekir.
SMS parayı 9 taksitte ve 2.000 lira olarak kullandığınızda, aylık faiz oranı %1,25’te hesaplanır ve bu durumda aylık ödeyeceğiniz taksit tutarı 239,22 liradır. Bu tutarı, kartınızın ekstresi ile birlikte ödersiniz.

Axess’ten ücretsiz nakit avans ile tanışın;

Axess kredi kartına sahip olanlar, acil paraya ihtiyaç duydukları anda taksitli avanslarını ücretsiz olarak ve 12 aya varan vadelerde hemen alabiliyor. Üstelik bu nakit avansı almak için telefon bankacılığından bile yardım isteyebilirsiniz. Taksitli nakit avansınızı cep telefonunuzdan hemen almak için “TA” yazarak 6665’e kısa mesaj göndermeniz yeterlidir. Banka tarafından hemen aranırsınız ve ihtiyacınız olan tutar hemen hesabınıza aktarılır. Ödemelerini ise kredi kartınızın ekstrelerinden yaparsınız. Axess taksitli avans özellikleri şöyledir;

• Axess taksitli avansınızı 6-12 ay arası vadelerde hemen alabilirsiniz.
• Bu nakit avans için sizden dosya masrafı ya da işlem ücreti alınmaz. Yalnızca aylık faiz oranı alınır ve bu oran, %1,25’tir.
• Taksitli avans işlemlerinizden işlem başına 200 lira ile 15.000 lira arasında para çekebilirsiniz. Taksitli avans işlemini ATM’lerden yapacaksanız, yalnızca 4.000 lira almanız mümkündür.
• Kullanabileceğiniz nakit avans limiti kartınızın limit ile sınırlıdır. Eğer taksitli avans limitiniz 10.000 liraysa, en fazla 10.000 liralık avans almanız mümkündür.
• Taksit nakit avansınızı hemen kullanabilmek için 444 25 25 numarasını arayarak kart şifrenizi ve numarasını tuşladıktan sonra 3’ü tuşlayabilirsiniz. Dilerseniz Axess mobil uygulamasından giriş yaparak, internet şubeye giriş yaparak ya da Akbank Mobil’e giriş yaparak, taksitli avans sekmesinden işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Size en yakın olan Akbank ATM’sine ya da Akbank şubesine giderek de taksitli avansınızı hemen almanız mümkündür.

Akbank kredi kartı başvurusu sorgulama nasıl yapılır?

Akbank kredi kartı başvuru sorgulama yapmak için öncelikle kart başvurunuzu gerçekleşirmiş olmanız gerekir. Yukarıda detaylı olarak nasıl başvuru yapabileceğinizden bahsetmiştik. Kart başvurunuzun sonucu henüz açıklanmadıysa ya da tarafınıza bildirim gönderilmediyse, hemen öğrenmek için birkaç farklı yöntemi kullanabilirsiniz. Kart başvurunuzu sorgulamak için şu yöntemleri kullanabilirsiniz;

• Kart başvurunuzun sonucu öğrenmek için kimliğinizi de yanınıza alarak size en yakın Akbank şubesine gidebilirsiniz. Buradaki müşteri temsilcileri ile görüşerek başvuru sonucunuzu anında öğrenebilirsiniz.
• Kart başvurunuzun sonucunu hemen öğrenmek için Akbank direkt mobil uygulamasına giriş yapabilirsiniz. Buradan kredi kartları bölümüne gelerek başvurunuzu sorgulamanız mümkündür.
• Oturduğunuz yerden kredi kartı başvurunuzun sonucunu sorgulamak için Akbank internet şubesini de kullanabilirsiniz. Buraya giriş yaptıktan sonra kredi kartları bölümüne gelerek, başvurunuzun hangi aşamada olduğunu görebilirsiniz.
• Kart başvurunuzla ilgili detaylı bilgi almak için Akbank çağrı merkezini de arayabilirsiniz. Buradan, başvurunuzla ilgili 7/24 bilgi almanız mümkündür. Çağrı merkezini kullanarak aynı zamanda kart başvurunuzun neden olumsuz sonuçlandığını, onaylanmış kartınızın hangi kuryede olduğunu, kaç lira limitin olduğunu ve diğer tüm bilgileri de öğrenebilirsiniz.

Akbank kredi kartı özellikleri;

Akbank, Axess kredi kartı ile oldukça avantajlı bir dünyanın kapılarını, müşterilerine aralamaktadır. Bu kartını kullanan kişiler, ekstra Chip para ve mil kazanımlarından çeşitli indirimlere kadar pek çok avantajdan yararlanır. Akbank kredi kartı özellikleri genel olarak chip para, ekstra taksit imkânı, ek kart, hızlı para, taksitli avans, SMS para, nakit avans, taksitli borç transferi, taksit isteme, işsizlik sigortası şeklinde sıralanabilir.

Bunlara ek olarak kredi kartınız ile hesaplarınıza ulaşabilir, body card ayrıcalığından yararlanabilir, otomatik fatura talimatı verebilir, limit artırımı yapabilir, fon talimatı verebilir ya da elektronik ekstre talebinde bulunabilirisiniz. Ayrıca Axess kredi kartına yeni eklenen özellik ile Türkiye genelinde pek çok iş yerinde yapmış olduğunuz harcamaları, anında chip paranızı kullanarak silebilirsiniz.

Akbank kredi kartı özellikleri hakkında detaylı bilgi almak için 444 25 25 numaralı telefonu arayabilir ya da bankanın web sitesini ziyaret edebilirisiniz. Bu kredi kartına hemen sahip olmak için mobil şubeden, internet bankacılığından, banka şubelerinden, çağrı merkezinden, ATM’lerden ya da web sitede bulunan başvuru formunu kullanarak, hemen başvurunuzu yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir