Burgan Bank Vadeli Mevduat Nasıl Açılır?

Burgan Bank Vadeli Mevduat Nasıl Açılır?

Burgan Bank, piyasaya yeni girmiş olmasına rağmen kişiye özel krediler sunan, bu kredilerde uygun ödeme koşulları sağlayan ve faiz oranlarını düşük tutan bir bankadır. Bu bankanın vadeli mevduat hesapları da oldukça çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Bunun nedeni hoş geldin faizlerinin yüksek olması ve bu faizlerini uzun süre boyunca geçerli kılmasıdır. Yatırım yapmak isteyen kişiler Burgan Bank’tan vadeli mevduat hesabı açarak isterlerse günlük, isterlerse aylık isterlerse de yıllık olarak kazanç sağlayabilirler. Vadeli mevduat hesapları için farklı vadeler belirleyebilmeniz mümkündür. Ayrıca bu hesaplar TL, Dolar ya da Euro üzerinden açılabilmektedir. Sizlere Burgan Bank vadeli mevduat hesabı nasıl açılır ve bu hesabın faz oranları nelerdir, detaylı olarak açıklayalım;

Burgan Bank vadeli mevduat hesabı faiz oranları?

Burgan Bank aracılığıyla Türk lirası, Dolar ya da Euro olan birikimleriniz için yüksek faiz oranlarından faydalanabilirsiniz. Paranızı bu bankadaki vadeli mevduat hesabına yatırırken vadenizi 1 günden 1 yıla kadar istediğiniz aralıkta belirleyebilirsiniz. Vadeli mevduat hesabınıza, vade içindeki faiz oranlarını değiştirmeden yatırım yapma imkânınız da bulunmaktadır. Para cinsinden belirleyeceğiniz vadeye göre Burgan Bank faiz oranları aşağıdaki şekilde açıklanabilir;

 • Burgan Bank’a Türk lirası üzerinden vadeli hesap açtırdığınızda vade gününü 1 günden 31 güne kadar belirlerseniz alacağınız faiz oranı %4’tür. Vade tarihini 34 günden bir yıla kadar belirlerseniz de alacağınız faiz oranı %6 olacaktır.
 • Burgan Bank’tan Dolar üzerinden vadeli mevduat açtırmak isterseniz ve vade tarihinizi 1 günden 31 güne kadar belirlerseniz alacağınız faiz oranı %0,50 olacaktır. Vade tarihiniz 32 gün ile 1 yıl arasında olursa alacağınız faiz oranı %1,75 olacaktır.
 • Burgan Banktan Euro üzerinden vadeli mevduat hesabı açtırmak isterseniz ve vade tarihinizi 1 gün ile 31 gün arasında belirlerseniz alacağınız faiz oranı %0,25 olacaktır. Vade tarihiniz 32 gün ile bir yıl arasında olursa faiz oranınız %1 olacaktır.

Burgan Bank vadeli mevduat hesabı nasıl açılır?

Burgan Bank vadeli mevduat hesabı internet sitesinden ya da banka şubelerinden açılabilir. Bu bankanın yüksek faiz oranlarından faydalanmak için hemen internet sitesine girebilir ve birkaç basit adımda hesabınızı açabilirsiniz. Dijital hesap açma yöntemi kolay hesap açılışı, yüksek mevduat faizi, kredili mevduat hesabı, masrafsız havale ve eft yapabilme, anında kredi kullanımı ve 7/24 canlı destek alma gibi avantajlar sunmaktadır. Bütün bu avantajlardan yararlanmak için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

 • İlk olarak Burgan Bank’ın internet sitesine giriş yapmalı ve vadeli hesap açmak için başvuru formunu doldurmalısınız.
 • Bu formda yer alan T.C. kimlik numarası, e-posta adresi ve cep telefonu numarası bilgilerinizi girdikten sonra alt tarafta yer alan kutucukları işaretleyip hesap açma başvurunu yaparsınız.
 • Cep telefonunuza gelen güvenlik onayından sonra ziyaret bilgilerinizi de tamamlayarak hesap açılışını yapmış olursunuz.

Burgan Bank dijital vadeli mevduat hesabı faiz oranları daha yüksektir. Buna göre; 500 lira ile 250.000 lira arasındaki yatırımlarınız için 1-31 gün arasındaki vadeye %23,50 oranında faiz alırsınız. 1 ay ile 15 ay arasındaki vadeye ise %24,10 oranına faiz kazanırsınız.

Bu bankadan Amerikan doları üzerinden dijital vadeli mevduat hesabı açtırmak isterseniz 1-13 gün arasındaki vadeler için %2 oranında, 13 gün-31 gün arasındaki vadeler için %2,75 oranında, 1 ay-3 ay arasındaki vadeler için %4 oranında ve 3 ay ile 15 ay arasındaki vadeler için %3,75 oranında faiz kazanabilirsiniz.

Bu bankadan Euro için dijital vadeli mevduat hesabı açtırmak sterseniz de 0-6 gün arası için %0,45, 6-31 gün arası için %0,75, 1 ay-3 ay arası için %1,50 ve 3 ay ile 15 ay arası için %1,40 oranında faiz kazanabilirsiniz.

Burgan Bank vadeli mevduat hesabı özellikleri nelerdir?

Burgan Bank vadeli mevduat hesabı, en fazla kazandıran hesaplar arasındadır. Aylık ve yıllık vadelerde faiz getirileri oldukça yüksektir. Bu hesabın özelliklerini aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz;

 • Burgan Bank’tan vadeli hesabınızı TL ya da döviz cinsinden açtırabilirsiniz.
 • Vadeli hesabınız, banka temsilcileri tarafından, size özel gizlilik çerçevesinde sürekli olarak takip edilecektir. İstediğiniz dönemlerde hesabınızla ilgili bilgi aktarımı da yapılmaktadır.
 • Vadeli hesabınızı bir günden bir yıla kadar açabilme imkânınız bulunmaktadır. Uzun vadeli yatırımlarda, vade içinde değişen faiz oranlarından etkilenmezsiniz.
 • Vade sonuna gelindiğinde, aksini belirtmediğiniz sürece vadeniz, otomatik olarak yenilecektir. Bu durumda, daha önceden vade değişikliği ile ilgili isteğiniz olursa, banka temsilcilerine bu isteğinizi iletmeniz yeterli olacaktır. Banka temsilcilerine bildirim yaptığınızda, vadeniz sizin isteğiniz doğrultusunda yenilenir.
 • Vadeli mevduatınızdaki tüm değişiklileri internet bankacılığınızdan, online olarak takip etme imkânınız bulunmaktadır. Yine internet bankacılığını ya da mobil bankacılığı kullanarak, hesabınıza istediğiniz zaman para aktarabilirsiniz. Hesabınızdan vade sonunda para çekmek için de yine bu uygulamaları kullanabilirsiniz.
 • Vadeli hesabınızda biriken paraları, vade sonuna geldiğinde düzenli olarak talimat vererek alma imkânınız da bulunmaktadır. Böylece aylık düzenli bir gelir elde ederken aynı zamanda paranızın değerlenmeye davam etmesini de sağlayabilirsiniz.

Burgan Bank vadeli mevduat hesabı avantajları nelerdir?

Burgan Bank vadeli mevduat hesabı, birikim yapmanızın yanında farklı avantajlar da sunmaktadır. Bu avantajlardan aşağıdaki şekilde bahsetmek mümkündür;

 • İlk yıl için avantajlı faiz oranı olan %23,5 ile paranız değerlenmeye başlar.
 • Bu bankadan vadeli hesap açarsanız, avantajlı faiz oranları ile kredi çekebilmeniz mümkündür. Banak politikaları gereğince kendi müşterilerine özel düşük faizli kredi imkânı sunulmaktadır.
 • Bu hesabı açan kişiler, vadesiz hesaplarından ücretiz havale ve EFT yapma imkanına sahip olurlar.
 • Vadeli hesabınızda biriken paraları her ay düzenli olarak, maaş alıyormuşsunuz gibi hesabınıza aklatabilirsiniz. Hatta bunun için talimat verebilir ve banka tarafından hesabınıza aktarılmasını isteyebilirsiniz
 • Vadeli mevduat hesabınız varsa, bu bankadan anında kredi kullanımı yapabilirsiniz.
 • Vadeli mevduat hesabınız, aynı zamanda kredi notunuzun yükselmesine de katkı sağlayacaktır.

Burgan Bank vadeli mevduat hesabı çeşitleri nelerdir?

Burgan Bank, vadeli mevduatlarda ürün çeşitliliğine sahip olan bir bankadır. Bu bankadan çeşitli avantajlar dahilinde farklı vadeli mevduat hesapları açtırabilirsiniz. Bu hesaplar hakkında detaylı bilgi verelim;

Hoş geldin mevduatı;

Burgan Bank müşterisi değilseniz, bu bankaya gelerek vadeli hesap açtırdığınızda, hoş geldin mevduatı hesabının yüksek faiz oranlarından faydalanabilirsiniz. TL, Dolar ve Euro için yüksek faiz oranları ile hoş gelin avantajı sunan bankanın faiz oranları, müşterilerine özel olarak belirlenmektedir. Faiz oranları hakkında detaylı bilgi almak için Burgan Bank şubelerine uğrayabilirsiniz. Bu kampanya, banka müşterisi olan ancak ilk defa hesap açtıran bireysel bankacılık müşterileri için de geçerlidir. Bu hesabın vadesi 32-91 gün aralığında belirlenmelidir. Hesabın en düşük limiti ise 500 liradır.

3 para birimli mevduat hesabı;

Hareketli para piyasalarından faydalanmanızı sağlamak ve kazançlarınızı sürekli olarak arttırmak için çıkarılan bu hesapta, vade süresi boyunca TL, Dolar ve Euro gibi üç para birimi arasında geçiş yapabilirsiniz. Üstelik geçiş yaparken vade ve faiz kaybı yaşamazsınız. Bu hesabı 32-90 gün vade aralığından açabilirsiniz. Hesabın açılış limiti ise 10.000 liradır.

Düzenli mevduat hesabı;

Düzenli mevduat hesabı ara dönem ödemeli mevduat hesabı olarak da bilinir. Bu hesap ile yatırmış olduğunuz birikimlerinizden düzenli gelir elde etmeniz mümkündür. Vade sonu gelmeden belirlemiş olduğunuz ara dönemlerle, faiz gelirinizin hesabınıza aktarılmasını talep edebilirsiniz. Bu sayede vadeniz bozulmadan içerde paranız birikmeye devam ederken, siz de biriken paranızın gelirlerini tüm bankacılık işlemleriniz için kullanabilirsiniz.

Bu hesabı 1 yıl vadeli olarak açtırmanız mümkündür. Bir yıl boyunca vadede kalan hesabınızın gelirlerini ise düzenli olarak ayık, 3 aylık, 6 aylık olarak alabilirsiniz. Ara ödeme tarihinizi kendiniz belirlersiniz ve hesabınızda biriken faiz tutarı vadesiz hesabınıza aktarılır. Bu hesabı attırmak için Burgan Bank şubelerine gitmeniz gerekir. Elde etmiş olduğunuz faiz gerilerini isterseniz çekebilir ve kullanabilir isterseniz de düzenli ödemeleriniz için harcayabilirsiniz. Bu hesabı dolar, Euro ya da TL olarak açtırabilirsiniz. Faiz gelirlerinizi kullandığınız bu hesabın mevduat özelliği bozulmaz ve içerideki ana paranız, vade sonuna kadar değerlenmeye devam eder. Bu hesabı normal vadeli hesap gibi de kullanabilir ve gelirleri vade sonunda almayı da tercih edebilirsiniz.

Dijital müşteriler için e-mevduat;

Bu mevduat hesabı, dijital mevduat hesabı olarak da anılır. Bu hesabı kullanan kişilerin birikimleri her zaman yüksek faiz oranlarında değerlenirken aynı zamanda müşterilere masrafsız bankacılık hizmeti de sunulur. Bu mevduat hesabına sahip olan kişiler hoş geldin faizi değil, hiç gitme faizi yani her zaman yüksek faiz oranları sunulur. Bu hesabı açmak için internet bankacılığını ya da mobil bankacılığı kullanabilir ve hesabınızı 7/24, dilediğiniz zaman açabilirsiniz. Açacağınız bu hesaptan hesap işletim ücreti ya da havale ve EFT masrafları alınmaz.

Ağırca bu hesabı açmak için internet sitesinde bulunan başvuru formunu da doldurabilir ve %11,30 gibim yüksek mevduat faizinden hemen faydalanmaya başlayabilirsiniz. Bu forma ulaşmak için https://www.burgan.com.tr/mevduat/basvuru-giris?ownerChannelCode=KURUMSALSITE&utm_source=KURUMSALSITE&utm_campaign=EMEVDUAT adresine te tıklayabilirsiniz. Hesabınız TL, dolar ve Euro cinsinden açabilirsiniz.

Bu hesapta uygulanan faiz oranları;

TL için; 0-31 gün arası %9,25, 32-91 gün arası %11,30, 92-450 gün arası ise %10 şeklindedir. Bu faiz oranlarından yaralanabilmek için hesabınızda 500 lira ile 250.000 lira arasında birikiminiz bulunması gerekir. Bu hesabı açtırmak için hesabınıza en az 500 lira yatırmış olmanız istenir.

Burgan Bank güldüren hesap;

Burgan Bank güldüren hesap hem vadeli hem de vadesiz hesap özelliğini bir arada barındıran bir hesaptır. Bu hesabı açtığınızda hesabınızdaki parayı gündüzleri vadesiz hesap olarak kullanabilir, geceleri ise bol bol vadeli faiz oranlarından kazanabilirsiniz. Bu hesabın genel özelliklerinden şöyle bahsedebiliriz;

• Güldüren hesabınızı açtırdığınızda 90 gün boyunca hoş geldin faiz oranlarından yararlanabilirsiniz.

• Hesabınız TL, Euro, Dolar ve GBP cinsinden açabilirsiniz. Hesabınızdan gün içinde tüm bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Geceleri ise hesabınızda kalan para, vadeli mevduat faiz oranlarından değerlenmeye devam eder.

• Güldüren hesabınızı internet bankacılığı ve ATM’lerden kullanabilirsiniz.

• Bu hesabın hoş geldin faiz oranı %11’den başlar. 90 günün sonunda hesabınızda bulunan paraya göre devam faiz oranlarında paranız değerlenmeye devam eder.

• Güldüren hesap gerçek kişiler adına açılan bir hesaptır. Her döviz cinsinden bir adet hesap açılabilir. Bu hesap tüzele kişiler ve çocuklar için açılmaz.

• Güldüren hesabınızı açmak için alt limit bulunmaz.

• Güldüren hesapta bir gece 1 gün vade olarak değerlendirilir.

• Hesabınızda en az 2.000 lira olması durumunda faiz getirisi elde etmeye başlarsınız.

Burgan Bank şube müşterileri için e-mevduat özellikleri;

Burgan Bank’ın bu avantajlı vadeli mevduat hesabı, Burgan Bank müşterisi olan kişiler için sunmaktadır. Buna göre, Burgan Bank müşterisi olup vadeli hesabınızı internet şubeden ya da mobil şubeden açarsanız, %8’e varan avantajlı birikim faiz oranlarından hemen yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Bu hesabı hemen açabilmek için Burgan Bank mobil şubeye ya da internet şubesine giriş yapmanız gerekir. Ardından, “hesaplarım / vadeli mevduat hesaplarım / vadeli mevduat hesabı aç” bölümlerini takip ederek hemen hesabınızı açabilirsiniz. Hesabınız açmanız için gereken alt limit tutarı, hesap açma işlemi sırasında tarafınıza bildirilecektir. Hesabınızı TL cinsinden açabileceğiniz gibi dolar ve Euro cinsinden de açmanız mümkündür. Her para cinsinden bir tane vadeli hesap açma hakkınız bulunmaktadır.

Bu hesap için uygulanan vadeli mevduat faiz oranları ise şöyledir;

• 0-6 gün arası vade için TL hesaplarında %5,00, Dolar hesaplarında %0,10 ve Euro hesaplarında %0,05 faiz uygulanır.
• 14-31 gün arası vade için TL hesaplarında %5,50, Dolar hesaplarında %0,10 ve Euro hesaplarında %0,05 faiz uygulanır.
• 32-364 gün arası vade için TL hesaplarında %6,50, Dolar hesaplarında %0,50 ve Euro hesaplarında %0,10 faiz uygulanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir