Denizbank Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Denizbank Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Denizbank, hayalinizdeki otomobile en kısa yoldan ulaşmanız için uygun faiz oranları ve kolay ödeme seçenekleri sunan bankalardan biridir. Sıfır ve ikinci el olan otomobiller için oldukça uygun kredi faiz oranları ile dikkat çekmektedir. Bu krediye uygun vade ve oranlarla, sabit faizli ödeme planıyla, 3 aya kadar taksit erteleme imkanıyla ve kredi geri ödemenizi, kullanım tarihinden itibaren 45 gün sonraya bırakabilme gibi avantajlar ile sahip olabilirsiniz. Ayrıca kredi geri ödemelerinizi eşit taksitli ya da esnek ödeme planları oluşturarak da yapabilir ve bütçenize göre taksit tutarlarını ayarlayabilirsiniz. Denizbank taşıt kredisi faiz oranları hakkında detaylı bilgi sunalım;

Denizbank taşıt kredisi faiz oranları nasıldır?

Normal şartlar atlına bankalara taşıt kredisi için başvuru yaptığınızda, başvuru sonucunuz birkaç gün içinde belli olur ancak Denizbank, hayalinizdeki otomobili en kısa sürede almanız için taşıt kredisi başvurularınıza 1 gün içinde cevap vermektedir. Onaylanan kredi başvurularınız için gerekli evrakları hemen teslim ettiğinizde işlemleriniz en kısa sürede yapılır ve krediniz en kısa sürede hesabınıza aktarılır.

Denizbank taşıt kredileri sıfır olan araçlar için fatura değerinin 120.000 liraya kadar olan kısmı için %70 oranında, 120.000 lirayı aşan kısmı için de %50 oranında verilmektedir. Bu krediyi ikinci el araçlar için kullanmak isterseniz de alacağınız kredi tutarı aracın kasko değerinin 120.000 liraya kadar olan kısmı için %70’i, 120.000 lirayı aşan kısmı için %50’si kadar verilecektir.

Denizbank taşıt kredisi faiz oranları %2,11 olarak belirlenmiştir. Bu krediye en fazla 100.000 liraya kadar başvuru yapabilirsiniz. Kredini vadesi en fazla 48 ay olarak belirlenmiştir. Taşıt kredilerinden kredi tutarının binde beşi oranında kredi tahsis ücreti alınmaktadır.

Bankaya başvuru yaptıktan sonra kredinizi almak için yalnızca aracınızın evraklarını getirmeniz yeterli olacaktır. Banka, gerekli gördüğü durumlarda kefil ya da ek bir teminat isteyebilir ancak araç rehin alındığı için genellikle ek teminata gerek duyulmaz.

Denizbank’tan 100.000 lira krediyi 48 ay vade ile çekerseniz aylık ödeyeceğiniz faiz oranı %2,11 olacaktır. Bu krediye ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı ise 4.266,22 TL olur. Krediden alınacak olan tahsis ücreti 525 TL’dir. Bu kredi için hayat sigortası da yapılmaktadır. Kredi için geri ödeyeceğiniz toplam tutar ise 153.583,73 lira olur.

Denizbank taşıt kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Denizbank taşıt kredisi başvurularınızı internet bankacılığı üzerinden ya da banka şubelerinden yapmanız gerekir. Banka müşterisi iseniz Denizbank tarafından size verilen internet şifresini kullanarak internet bankacılığına giriş yapmalısınız. Burada bulunan kredi başvuru seçeneğinden taşıt kredisini seçerek başvurunu yapabilirsiniz.

Denizbank müşterisi değilseniz kimlik fotokopiniz, aylık gelirinizi gösteren maaş bordrosu ya da şirketin imza sirküleri ile birlikte çalıştığınız yerden alacağınız maaş yazısı, serbest meslek sahibi olanlar içinde son 3 yıllık vergi levhası gibi evrakların yanınızda olması gerekir. Bu evraklar ile banka şubelerine başvuru yapmanız halinde başvurunuz hemen değerlendirmeye alınır. Kredi notunuz, alacağınız aracın değeri gibi durumlar değerlendirilir. Kredi notunuz ve aylık geliriniz alacağınız kredi için uygunsa, krediniz onaylanacaktır.

Krediniz onaylandıktan sonra alacağınız aracı belirlemeniz ve bu araca ait evrakları banka şubesine teslim etmeniz gerekir. Size verilecek olan kredi tutarı sıfır araçlar için fatura değeri üzerinden ikinci el araçlar için de kasko değeri üzerinden belirlenecektir. Alacağınız kredi tutarı da belirlendikten sonra gerekli işlemler yapılır ve aracınız bankaya ipotek edildikten sonra krediniz hesabınıza aktarılır. Bu kredini geri ödemelerini isterseniz 3 ay ertelemeli olarak yapabilirsiniz. Bu durumda 48 ay için çekmiş olduğunuz ertelemeli kredinizi 45 ay üzerinden değerlendirilir ve toplam ödeyeceğiniz tutar 45 aya bölünerek aylık taksit tutarınız belirlenir.

Denizbank taşıt kredisi almak için gerekli koşullar nelerdir?

Denizbank aracılığı ile avantajlı koşullarda kredi almak için bazı şartları taşıyor olmanız gerekir. Bu şartları aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz;

 • İlk olarak kredi notuna bakılır. Denizbank kredi notu düşük olan kişilere bile kredi veren bir bankadır. Ancak bu bankadan kredinizi kolaylıkla alabilmeniz için kredi notunuzun yüksek olması gerekir. Kredi notunuz 1500 ve üzerinde ise bu bankadan kolaylıkla taşıt kredisi alabilirsiniz. Kredi notu düşük olan kişilerin, yanlarında kefil bulundurmaları gerekecektir.
 • Bu bankadan, aylık düzenle bir geliriniz varsa taşıt kredisi alabilirsiniz. Banka, kredi verirken geri ödeme durumunuzu sorgulamaktadır. Aylık düzenli geliri olan maaşlı kişiler, şirket ortakları ya da şirket sahipleri, bu bankadan taşıt kredisi alabilirler. Aylık ek geliri olan kişilerin ise kefil ve başka bir ipotek ile bu krediyi alması mümkün olacaktır.
 • Bu bankadan kredinizi hemen alabilmek ve istediğiniz araca en kısa sürede sahip olabilmek için sigorta primlerinizin de ödenmiş olması gerekir. Denizbank kredi verirken, son altı aylık sigorta priminizin ödenip ödenmediğini de sorgulayacaktır. Bu nedenle kredi başvurusu sırasında hizmet dökümü belgenizin yanınızda olması, kredinizi alma işlemlerinizi hızlandıracaktır.

Denizbank Taşıt Kredisi için Gerekli Belgeler

Denizbank taşıt kredisi başvurularını banka şubelerinden yaparken, bir başvur formu doldurmanız gerekir. Bu formu, banka yetkililerinden de doldurmasını isteyebilirsiniz. Bu form ile birlikte istenen belgeler ise aşağıdaki gibidir;

 • Kimlik, ehliyet, pasaport aslı ya da fotokopisi
 • Nüfus müdürlüğünden alınmış olan ikametgâh belgesi
 • İkamet etiğiniz yere ait son iki aylık elektik, su, doğalgaz ya da telefon gibi bir adet fatura belgesi
 • Çalışma şeklinize göre maaş bordrosu, maaş yazısı, emekli hesap cüzdanı ya da şirket imza sirküleri ile birlikte vergi beyannamesi
 • Alınacak aracın sıfır olması halinde proforma faturası
 • Alınacak aracın ikinci el olması halinde aracın ruhsat belgesi

Kredi başvurusu sırasında yukarıdaki belgeleri yanınızda bulundurursanız, kredi başvurunuzu hemen yapabilir ve onaylanan kredinizi vakit kaybetmeden alabilirsiniz. Aksi takdirde krediniz onaylandıktan sonra bu belgeleri temin edebilmek için vakit kaybedersiniz.

Deniz Bank taşıt kredisi hesaplama nasıl yapılır?

Denizbank, taşıt kredisi hesaplama için kanunlara göre uygulama yapar. Sıfır km olan araçlarda, aracın fatura değerini 120.000 liralık olan kısmı için %70’ine kadar kredi verilir. Aracın 120 bin lirayı aşan kısmı için de kredilendirme %50’ye kadar yapılır.

İkinci el araçlarda ise aracın kasko değerine bakılır. Bu değerin 120 bin liralık kısmı için %70’ine kadar, 120 bin lirayı aşan kısmı için de %50’ine kadar kredi verilir. Bunlara örnek vererek açıklayalım;

Sıfır km araçlarda aracınızın değeri 50 bin liraysa, 35 bin lira kredi verilir. Aracınızın değeri 120 bin liraysa kredi verilecek tutar 84 bin lira olarak hesaplanır. Aracınızın değeri 150 bin liraysa, ilk 120 binlik kısmı için 84 bin lira, kalan 30 binlik kısmı için de 15 bin lira olmak üzere toplamda 99 bin lira kredi verilir.

Aynı hesaplama ikinci el araçlar için de geçerlidir. Görüldüğü gibi aracın değeri 120 bin lirayı aşıyorsa iki ayrı hesaplama yapılır.

Denizbank taşıt kredisi çeşitleri nelerdir?

Denizbank taşıt kredisi için müşterilerine birden fazla seçenek sunmaktadır. Bu seçenekler taksi plakası alım kredisi, ticari taksi alım kredisi, otobüs alım kredisi, minibüs ya da dolmuş alım kredisi, servis ve taşımacılık sektörü kredisi şeklindedir. Bu kredilerin özelliklerini açıklayalım;

Taksi plakası alım kredisi nedir, nasıl verilir?

Bu kredi, İstanbul, Ankara ve İzmir illerinde ticari taksi işletmek için ticari plaka alımı yapmak isteyen kişiler için verilmektedir. Bu kredi ile ticari plaklarınızı 36 aya varan vade seçenekleri ile alabilirsiniz. Plaka alımı için verilen bu kredinin üst limiti, plakanın değerinin %35’dir. Bu krediyi almak için İstanbul, Ankara ve İzmir illerindeki banka şubelerine başvuru yapmanız gerekir.

Ticari taksi alım kredisi nedir ve nasıl verilir?

İstanbul, Ankara ve İzmir gibi bölgelere ek olarak turizm bölgelerinde faaliyet gösteren ticari taksi işletmecileri için sunulan kredidir. Bu kredi ile işletmeciler, sıfır ya da ikinci el araç alımı yapabilirler. Turizm bölgelerinden alınacak olan ticari taksi alım kredileri için 6 ay geri ödemesiz seçeneği sunulmaktadır. Bu kredi 60 aya kadar vade ile verilir. Sıfır araçlarda araç değerinin tamamına, ikinci el araçlarda ise 3 yaşını aşmamak kaydıyla araç değerinin %50’ine kadar kredi verilmektedir.

Denizbank taşıt kredisi örnek maliyet tablosu nasıldır?

Denizbank taşıt kredileri, son zamanlarda oldukça uygun faiz oranlarında sunulmaktadır. Daha önce %2,11 olarak uygulanan faiz oranları düşürülmüştür ve son günlerde %1,11 olarak uygulanmaktadır. Hayat sigortası ya da araç kaskosunun Denizbank tarafından yapılması durumunda, faiz oranlarında %0,02’lik bir puan indirimi yapılmaktadır. Bu krediden alınacak olan kredi tahsis ücretinin tutarı, kredi tutarının binde beşi kadardır. Buna göre;

 • Bu bankadan 25.000 lira taşıt kredisi aldığınızda ve 48 ay vade belirlediğinizde, kredinin aylık faiz oranı %1,11 olur. Alınacak olan toplam masraf 131,25 liradır. Kredinin aylık toplam maliyeti %1,4622 olurken yıllık toplam maliyeti %17,5463 olacaktır.
 • Bu bankadan 10.000 lira olarak ve 48 ay vadede taşıt kredisi aldığınızda, kredi faiz oranı yine %1,11 olacaktır. Aylık ödenecek taksit tutarı 2.833,21 lira olur. Alınacak olan tahsis ücreti 525 lira olurken geri ödenecek toplam kredi tutarı 135.993,95 lira olur. Bu kredinin yıllık maliyet oranı ise %17,54 olur.
 • Denizbank taşıt kredisini 50.000 lira olarak ve 48 ay vadede almak isterseniz, kredi faiz oranı yine %1,11 olarak hesaplanır. Bu krediye aylık olarak 1.416,6 lira taksit ödersiniz. Krediye geri ödenecek toplam tutar 67.997,11 lira olurken alınacak olan dosya masrafı tutarı 262,5 lira olur. Bu kredinin yıllık maliyet oranı ise %17,54 olarak hesaplanır.

Denizbank otobüs alım kredisi;

Denizbank taşıt kredisi çeşitlerinden biri de otobüs alım kredisidir. Bu kredi ile halk otobüsü satın alabilirsiniz. Halk otobüsü işletmecileri, sıfır ya da ikinci el otobüs alımları için bu krediyi rahatlıkla kullanabilirler. Denizbank otobüs alım kredisinin genel özellikleri şöyledir;

• Halk otobüsü kredisi sıfır olan otobüs alımlarında, aracın fatura değerinin %100’in kadar verilir.

• İkinci el otobüs alımlarında aracın kasko değerinin %75’i oranında kredi verilir.

• Bu krediyi 60 ay vadeye kadar alma imkânınız bulunur.

• Otobüs alım kredisinin faiz oranları banka tarafından ve müşteri özelliklerine göre belirlenir.
Denizbank minibüs ya da dolmuş alım kredisi;
Denizbank, minibüs ya da dolmuş işletmecilerinin sıfır ya da ikinci el araç alımlarında kullanabilecekleri bir kredi kampanyası daha yapmıştır. Bu kredi sayesinde sıfır ya da ikinci el minibüs veya dolmuş alımlarınız için kredi kullanabilirsiniz. Denizbank minibüs alım kredisi özellikleri nelerdir;

• Minibüs alım kredisinde sıfır araçların orijinal fatura bedelinin %75’ine kadar kredi verilir.

• İkinci el minibüs ya da dolmuşlar için aracın kasko değerini %50’sine kadar kredi verilir.

• Minibüs alım kredisini 60 aya kadar vade ile alabilirsiniz.

• Bu kredinin faiz oranları da Denizbank tarafından ve müşterilerin özelliklerine göre belirlenir.

Denizbank servis ve taşımacılık sektörü kredileri;

Denizbank bireysel olarak taşıt kredisi verdiği gibi ticari alanda da çok sayıda taşıt kredisi seçeneği sunmaktadır. Bu seçeneklerden biri de servis ve taşımacılık sektörü kredileridir. Bu kredi, servis ve taşımacılık sektöründe faaliyet gösteren KOBİ’ler için sunulan özel bir kredidir. Kredi faiz oranları da oldukça uygundur. Ayrıca KOBİ’ler için uyun ödeme koşulları da sunulur. Servis ve taşımacılık kredisinin genel özelikleri şöyledir;

• Servis ve taşımacılık sektöründen alacağınız araçlar için verilen bu kredinin ödemelerinde büyük kolaylık sağlanır. Bu krediyi alan KOBİ’lerin geri ödemeleri nakit akışının düşük olduğu Haziran ve Eylül aylarında alınmaz. Kredi geri ödemleri kalan aylara tahsis edilir.
• Bu kredi için toplamda 36 aya kadar vade sağlanabilir.
• Firmaların servis ve taşımacılık sektörü için sunulan bu krediden faydalanabilmesi için servis sektöründe en az 1 yıllık deneyiminin olası istenir.
• Servis ve taşımacılık kredisinin faiz oranlarını hakkında detaylı bilgi almak ve kredi başvurunuzu yapabilmek için Denizbank şubelerine gitmeniz gerekir.
• Banka şubelerine giderken yanınızda götürmeniz gereken evraklar hakkında da Denizbank web sitesinden ya da çağrı merkezinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Denizbank taşıt kredisi ile hayalinizdeki otomobile ulaşmak çok kolay;

Denizbank yeni güncellemiş olduğu taşıt kredi kampanyası ile hayalinizdeki araca en kolay şekilde ulaşmanızı sağlar. Sıfır ya da ikinci el alacağınız araçlarınız için uygun vade ve indirimli faiz oranı seçenekleri sunar. Üstelik taşıt kredinizi 3 ay erteleme fırsatı ile hemen almanız mümkündür. Denizbank taşıt kredisi genel özellikleri şöyledir;

Bu kredi ile uygun vade ve faiz oranları sunulmaktadır. Kredinizi 48 ay vade ile ve %1,16 faiz oranında almanız mümkündür. Kredinizi sabit faizli olarak alabilirsiniz. Ödeme planınız ise eşit ya da esnek taksitli olarak kendiniz de belirleyebilirsiniz. Kredinizi 90 gün ödemesiz dönemli olarak almanız mümkündür.

Kredi başvurunuza en geç bir gün içinde cevap alabilme imkânı elde edersiniz. Geri ödemelerinizi ise kredi kullanımından sonraki 45 güne kadar kendiniz belirleyebilirsiniz. Bu krediyi sıfır araçlarda fatura değerinin ikinci el araçlarda ise kasko değerinin 120.000 liraya kadar olan kısmı için %70’ine kadar, 120.000 lirayı aşan kısmı için de %50’sine kadar alabilirsiniz.

Denizbank taşıt kredisi başvurularınızı Denizbank şubelerinden gerekli evrakları ile birlikte yapabilirsiniz.

Denizbank taşıt kredisi başvuru evrakları nelerdir?

Denizbank taşıt kredisine başvuru yapmak için bankanın şubelerine gitmeniz gerekir. Giderken yanınızda aşağıda sayacağımız evrakları götürürseniz, kredinizin onaylanma ihtimalini arttırırsınız ve işlemlerinizi hızlandırmış olursunuz.

Tüzel kişiler yani şirketler ve ortakları için istenen evraklar;

• Ortaklar ve kefiller için nüfus cüzdanı fotokopileri
• Şirket sahibinin ve ortaklarının imza sirküleri
• Şirkete ait kuruluş ve son gazete için ticaret sicil gazetesi örneği
• Şirketin vergi levhası
• Şirketin son iki yılına ait bilançosu ve gelir tablosu
• Ortakların eğer varsa mal varlıklarına ait tapu fotokopileri

Hem kefil hem de şahıs firmaları için istenen evraklar;

• Firma sahibinin nüfus cüzdanı fotokopisi
• Firma sahibinin imza sirküleri ya da imza beyannamesi
• Firma sahibinin oda kayıt belgesi
• Firmanın son iki yılına ait bilanço ve gelir tablosu
• Firmanın son iki yılına ait vergi levhası
• Firmanın sahip olduğu mal varlıkları fotokopileri

admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir