Garanti Bankası Kredi Faiz Oranları

Garanti Bankası Kredi Faiz Oranları

Garanti Bankası kredi ve kredi kartları kampanyalarında en çok tercih edilen bankalardan biridir. Kredi kartlarının ekstra puan vermesi ve kredi faiz oranlarının düşük olması, bankayı daha cazip hale getirmektedir. Garanti Bankasından tüm ihtiyaçlarınıza yönelik özel ihtiyaç kredileri taşıt kredisi ve konut kredisi çekmeniz mümkündür. Değişen ekonomik göstergelere rağmen bu bankanın kredi faiz oranları genellikle düşüktür. Sizlere Garanti Bankası kredi faiz oranları hakkında detaylı bilgi verelim;

Garanti Bankası kredi faiz oranları nasıldır?

Garanti bankasından ev alımı için, araba alımı için, kısa vadeli ihtiyaçlarınız için ve diğer ihtiyaçlarınız için kredi almanız mümkündür. Her kredinin kendine özel faiz oranı bulunmaktadır. Bu bankadan kredi alırken kredi notunuz önem kazanır. Kredi notunuz ne kadar yüksekse, bankadan çekeceğiniz kredinin faiz oranı o kadar düşük olacaktır. Bu bankadan, kredi notunuz düşük olsa bile kefil ve ipotek göstererek de kredi alabilirsiniz. Özellikle ihtiyaç kredilerinin yüksek limitlerde verilmesi, pek çok kişi tarafından bankanın tercih edilmesini sağlamaktadır. Garanti Bankası kredi faiz oranları hakkında, kredi türlerine göre aşağıdaki şekilde bilgi verebiliriz;

Garanti Bankası taşıt için kredi faiz oranları nasıldır?

Garanti Bankasından hem ikinci el hem de sıfır olan taşıtlar için kredi almanız mümkündür. Bu krediye 5.000 liradan başlayarak 500.000 liraya kadar başvuru yapabilirsiniz. Arabanızın değerine göre ne kadar kredi çekebileceğiniz ve kredinin faiz oranı değişiklik gösterecektir. Aynı şekilde taşıt kredisinin vadesi de kredi tutarına göre belirlenmektedir. Buna göre bu bankadan 50.000 TL taşıt kredisi almak istediğinizde aylık ödeyeceğiniz faiz oranı %2,19 olacaktır. Bu krediyi 36 ay vade ile almak isterseniz aylık ödeyeceğiniz rakam 2.164,86 lira olur. Kredi için geri ödeyeceğiniz toplam tutar ise 77.935,02 TL olacaktır.

Garanti Bankası taşıt kredilerinde marka ve modele göre avantajlı faiz oranları sunmaktadır. Aracının değeri 120.000 liranın altında olan kişiler kredi vadesini maksimum 60 aya kadar uzatabilir. Araç değeri 120.000’in üzerinde olan kişiler de kredi vadesini maksimum 48 aya kadar belirleyebilir.

Garanti Bankası konut kredisi faiz oranı nasıldır?

Garanti Bankası konut kredilerinde en geniş ürün yelpazesine sahip olan bankalardan biridir. Bu bankadan istediğiniz şekilde konut kredisi çekebilir ve konut kredileri hakkında bir uzmandan tavsiye alabilirsiniz. Bankanın konut kredilerinde sunmuş olduğu avantaj ise aylık ödeyeceğiniz rakama göre alacağınız kredi tutarını hesaplayabilmenizdir. Ayrıca kredinizin faiz oranlarını da kendiniz belirleyebilirsiniz. Standart konut kredisi için maksimum vade 120 aydır ve aylık faiz oranı %1,84 olarak belirlenmiştir.

Garanti Bankası kısa süreli ihtiyaçlar için kredi faiz oranı nasıldır?

Garanti Bankası kredi faiz oranı, kısa süreli ihtiyaçlarınız için sunulan kredilerde biraz yüksektir. Kısa sürede kullanacağınız krediyi yine kısa sürede ödeyecekseniz, ödeyeceğiniz gün sayısı üzerinden faiz işler. Bu kredi, avans hesap adı altında sunulmaktadır. Bu krediden 100 liradan 15.000 liraya kadar yaralanmanız mümkündür. Krediyi geri ödeyeceğiniz gün sayısını kendiniz belirlersiniz. Bu kredinin faiz oranı %2,15 olarak belirlenmiştir.

Garanti Bankası ihtiyaç kredisi için kredi faiz oranı nasıldır?

Garanti Bankasından tüm ihtiyaçlarınız için uygun faiz oranları ve 60 ay vade ile kredi seçeneğinden faydalanabilirsiniz. Bu krediye 1.000 liradan 60.000 liraya kadar olan nakit ihtiyaçlarınız için başvuru yapabilirsiniz. Alacağınız kredinin faiz oranı kredi tutarına göre değişmektedir. Buna göre;

 • Bu bankanın 1.000 lira ile 10.000 lira arasında kredi için faiz oranı %2,41’dir.
 • Bu bankanın 10.000 lira ile 20.000 lira arasındaki faiz oranı %2,34’tür.
 • Bankadan 20.000 lira ile 40.000 lir arasında kredi çekmek isterseniz faiz oranı %2,30 olacaktır.
 • 40.000 lira ve üzerindeki kredi tutarı için faiz oranı %2,19’dur.

Garanti Bankası kredi alma koşulları nelerdir?

Bu bankadan kredi almak oldukça kolaydır. Banka, kredi notu düşük olan kişilere bile kredi vermesi ile çok tercih edilen bankalardan biridir. Kredi notuna göre faiz oranı belirleyen bankanın kredilerine 60 ay vade ile sahip olmanız mümkündür. Kredi başvurularınızı isterseniz banka şubelerinden isterseniz bankanın internet sitesinden yapabilirsiniz. Başvurularınız için SMS bankacılığını, mobil bankacılığı, internet bankacılığını ya da ATM’leri de kullanmanız mümkündür. Kredi başvurunuzun hemen onaylanması ve kredinizi hemen hesabınız aktarabilmeniz için gerekli olan koşullar ise şunlardır;

İlk olarak kredi notunuzun yüksek olması gerekir. Kredi notu 1500 ve üzerinde olan kişileri bu bankadan anında kredi alabilirler. Kredi notu düşük olan kişilerin de banka şubelerinden başvuru yapması, başvuru sırasında yanlarında kefil ve ipotek bulundurması gerekir.

Bu bankadan hemen kredi alabilmeniz için bir diğer koşul da aylık düzenli bir gelirinizin olmasıdır. Maaşlı olarak bir yerde çalışıyorsanız ya da kendi adınıza geliriniz varsa, bunları bir belge ile kanıtladığınızda hemen kredinizi alabilirsiniz.

Bu bankadan hemen kredi alabilmek için aynı zamanda sigorta primlerinizin de düzenli olarak ödeniyor olması gerekir. Banka kredi verirken son 6 aylık sigorta pirimizin ödenip ödenmediğini sorgular. Sigorta primi ödenmiş olan kişiler, vakit kaybetmeden kredilerini alabilirler.

Garanti Bankası kredi başvuruları nasıl yapılır?

Garanti Bankasından yukarıda saymış olduğumuz uygun faiz oranlı kredilerden birini almak istiyorsanız bu kredilere başvuru yapmak için birden fazla alternatifiniz bulunur. Her kredi için farklı başvuru yolu vardır. Buna göre;

İhtiyaç kredileri için başvurularınızı banka müşterisiyseniz internet bankacılığından, mobil bankacılıktan, müşteri hizmetlerinden ya da ATM’lerden yapabilirsiniz. Banka müşterisi değilseniz kredi başvurusu için banka şubelerini, internet sitesindeki başvuru formunu ya da SMS bankacılığını kullanabilirsiniz.

Bu bankadan taşıt kredisi almak için başvurularınızı banka şubelerinden yapmanız gerekir. Çünkü kredi başvurusu sırasında alacağınız sıfır ya da ikinci el aracın bilgilerini bankaya iletmeniz gerekir.

Garanti Bankasından konut kredisi almak için de başvurularınızı banka şubelerinden yapmalısınız. Çünkü kredinizin tutarı alacağınız evin tapusuna göre belirlenecektir. Bu nedenle başvurularınızı şahsen yapmanız ve yanınızda alacağınız evin tapusunu bulundurmanız gerekir.

Garanti Bankası alışveriş kredisi faiz oranları ve özellikleri;

Garanti Bankası, kendi müşterilerine özel olarak kampanyalar yapmaya devam ediyor. Bu kampanyalar arasında alışveriş kredisi de yer alıyor. Alışveriş kredisini, e-ticaret sitesinde yapacağınız alışverişler için kullanabilirsiniz. Bu sayede almak istediğiniz ürünü hemen alabilir ve hayallerinizi ertelemek zorunda kalmazsınız. Bu kredi, anlaşmalı olan markalardan alacağınız elektronik ve cep telefonu gibi ürünler başta olmak üzere tüm ürünler için verilmektedir. Bu krediye 750 liradan başlayan ve 15 bin liraya kadar olan alışverişleriniz için saniyeler içinde başvuru yapabilirsiniz.

Uygun faiz oranları ile alacağınız bu krediyi 60 aya kadar vade ile isteyebilirsiniz. Bu krediden gelir belgesi, tahsis ücreti gibi şeyler istenmez. Başvurularınız, alışveriş sırasında anlaşmalı olan markalardan yapacağınız alışverişlerde, internet bankacılığına yönlendirilerek alınmaktadır. Bu kredinin vadesi cep telefonu, tablet ve bilgisayar alımlarında 3-6 ay arasında, diğer ürünlerde ise 3-60 ay arasında belirlenebilir. Kredi başvurunuzun onaylanmasının ardından paranız, internet bankacılığı aracılığı ile hesabınıza aktarılır. Yapacağınız alışverişiniz için hesabınızda bulunan bu parayı kullanabilirsiniz. Onaylanacak olan kredi tutarı müşterilerin geliriyle orantılı olarak belirlenir ve kredi faiz oranı da müşterilerin kredi notuna göre değişir. Bu krediden hayat sigortası, dosya masrafı gibi masraflar alınmaz.

Garanti Bankası borç transferi kredisi faiz oranları nasıldır?

Garanti Bankasının sunduğu ihtiyaç kredilerinden biri de borç transferi kredileridir. Bu kredi sayesinde, başka bankalarda olan kredi borçlarınızı tek bir çatı altında toplayabilir hem vadenizi uzatabilir hem de borçlarınızı rahatça ödeyebilirsiniz. Borç transferi kredisinden faydalanmak için Garanti Bankası şubelerini ziyaret edebilir ya da Anında kredi hattı olan 444 0 335 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Borç transferi kredisi ile farklı bankalardan almış olduğunuz tek bir krediyi veya bütün kredileri tek bir çatı altında toplama imkânınız bulunur. Üstelik bu krediye dosya masrafı ödemezsiniz. Bu kredi sayesinde kredilerinizin vadesini uzatabilir ve aylık ödeyeceğiniz kredi tutarının azalmasını sağlayabilirsiniz. Bu krediden 3-60 ay arası vadeler için faydalanabilirsiniz. Bu kredinin faiz oranı vadenizin süresine ve kredi tutarına göre değişiklik gösterecektir. Faiz oranı hakkında detaylı bilgiyi banka şubelerinden alabilirsiniz.

Borç transferi kredisinden maaş geliri ya da emekli aylığı geliri olan bireysel müşteriler 60 ay vade ile yararlanabilirken, ticaret ya da esnaflık geliri olan kişiler 36 ay vadede yararlanabilmektedir.

Garanti bankası kredisi almak için gerekli belgeler nelerdir?

Garanti bankası kredilerine başvuru yapmak için banka müşterisi olan kişiler, yanlarında yalnızca kimlik belgeleri ile banka şubelerine gidebilirler. Banka müşterisi olmayan kişiler de bu kredilere başvuru yapmak için banka şubelerine giderken yanlarında aşağıdaki belgeleri bulundurmalıdır;

 • Kimlik belgesi, pasaport ya da ehliyet
 • Aylık sabit gelirin olduğunu beyan eden belge. Bu belge maaşlı olarak çalışanlar için maaş bordrosu ya da maaş yazısı olmalıdır. Maaş yazış getirenlerin imza sirkülerini de teslim etmesi gerekir.
 • Emekli maaşı geliri olan kişilerin banka hesap cüzdanları ya da banka hesap dekontu
 • Kira gelir olanların bu geliri aldıkları banka hesap dekontu ile birlikte iki yıllık kira sözleşmesi ve kiraya konu olan gayrimenkulün tapusunun fotokopisi
 • Esnaflık ya da şirket geliri olanların kurumlar ya da gelir vergisi beyannamesi, ticaret sicil gazetesi, ima sirküleri, vergi levhaları ve yıllık gelir bilançoları
 • Krediye başvuracak kişiye ait hizmet dökümü belgesi
 • Krediye başvuracak kişinin ikametgâh belgesi
 • Kefil isteniyorsa yukarıdaki belgelerin tamamı, kefil içinde istenir.

Garanti bankası kredilerine başvuru yaparken bu belgeleri yanınızda bulundurursanız, kredinizin onaylanma ihtimalini arttırmış ve işlemlerinizi hızlandırmış olursunuz.

Garanti Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranları örnek ödeme tablosu nasıldır?

Garanti Bankasından alacağınız ihtiyaç kredilerinde ne kadar faiz oranı için ne kadar ödemeniz olacağını merak ediyorsanız, örnek hesaplamalarınızı web sitesinden yapabilirsiniz. Sizlere ihtiyaç kredisinin faiz oranlarına göre birkaç örnek hesaplama yapalım;

Garanti Bankası ihtiyaç kredisini 15.000 lira tutarında ve 60 ay vade ile alırsanız;

• Kredi faiz oranı; %1,64
• Ödenecek aylık taksit tutarı; 428,18 lira
• Alınacak tahsis ücreti; 75 lira
• Yıllık kredi maliyet oranı; %26,6705
• Geri ödenecek toplam kredi maliyeti; 25.769,95 lira

Garanti Bankası ihtiyaç kredisini 25.000 lira tutarında ve 60 ay vade ile alırsanız;

• Kredi faiz oranı; %1,59
• Ödenecek aylık taksit tutarı; 703,27 lira
• Alınacak tahsis ücreti; 125 lira
• Yıllık kredi maliyet oranı; %25,7767
• Geri ödenecek toplam kredi maliyeti; 42.327,31 lira

Garanti Bankası ihtiyaç kredisini 50.000 lira tutarında ve 60 ay vade ile alırsanız;

• Kredi faiz oranı; %1,09
• Ödenecek aylık taksit tutarı; 1.207,84 lira
• Alınacak tahsis ücreti; 250 lira
• Yıllık kredi maliyet oranı; %17,1537
• Geri ödenecek toplam kredi maliyeti; 72.733,09 lira

Garanti Bankası şubeye gitmeden 3 ay ertelemeli kredi;

Garanti Bankası aracılığı ile tim acil nakit ihtiyaçlarınızı şubeye gitmeden ve 3 ay etelemeli olarak karşılayabilirsiniz. Cebinize uygun kredi seçenekleri sunan bu bankanın güncel kredi faiz oranları da oldukça uygundur. Garanti bankası şubeye gitmeden kredi için genel özellikleri şöyledir;
Bu krediyi 100.000 liraya kar olan acil nakit ihtiyaçlarınız için hemen alabilirsiniz.

Garanti Bankası müşterisi değilseniz web sitesindeki hemen başvur formunu doldurabilirsiniz. Bu bankanın müşterisi olanlar da internet ya da mobil şubeyi kullanarak avantajlı kredilerine hemen sahip olabilirler. Yarım kalan başvurularınızı da bu kanallar aracılığı ile hemen kullanabilirsiniz.
Bu kredinin faiz oranları müşterilerin kredi notuna göre belirlenir. En düşük faiz oranı %0,99’dan başlar en yüksek kredi faiz oranı ise %1,99 olarak uygulanır. Alacağınız kredinin vadesine ve tutarına göre de faiz oranı değişebilir.

Garanti Bankası şubeye gitmeden ihtiyaç kredisini 90 gün ödemesiz dönemli olarak ve 60 ay vadede alabilirsiniz. Ödemelerinizi ise aylık eşit taksitli olarak yapabilirsiniz.

Garanti Bankası konut kredisi faiz oranı düştü mü?

Garanti Bankası, şu anda yaşanan yeni normalleşme ile birlikte kötüye giden ekonomiye katkıda bulunmak amacıyla, konut kredisi faiz oranlarını indirmiştir. Bu bankadan alacağınız konut kredisinin faiz oranları oldukça uygundur. Garanti Bankası mortgage kredilerinde 12 aya kadar uygulamış olduğu %0,95’lik faiz oranını %0,89’a düşürmüştür. 49 ile 60 ay vadeye kadar uygulanan konut kredisi faiz oranlarını ise %0,99’dan %0,95’e indirmiştir.

61 ile 120 ay vade arasındaki konut kredileri için uygulanan faiz oranlarını da %1,09’dan, %1,05’e indirmiştir. Garanti BBVA aynı zamanda indirimli Mortgage kredileri de sunmaktadır. Konut kredinizi, indirimli olan bu kredi ile de almanız mümkündür. İndirimli konut kredisinde ise 12 ay vadeye kadar uygulamış olduğu %0,63 faiz oranını %0,57’e indirmiştir.

49 ile 60 ay vade arasında olan indirimli konut kredisinin faiz oranını ise %0,92’den %0,88’e düşürmüştür. 85 ile 120 ay arasında vade ile alınan indirimli konut kredisi aylık faiz oranlarını da %1,05’ten %1,00’e düşürmüştür.

Garanti Bankası konut kredilerini indirimli faiz oranında almak için bankanın size sunmuş olduğu çeşitli ürünleri de alabilirsiniz. Örneğin hayat sigortası yaptırdığınızda faiz oranınızda indirim yapılır. Bunun gibi yapılan diğer indirimler hakkında, Garanti Bankası şubelerinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Garanti 20 bin TL ne kadar faiz getirir?

Garanti Bankası vadeli hesap, en az 1.000 lira ile açtırabileceğiniz ve yatırımlarınızın vade sonuna kadar yüksek kazanç sağlayacağı bir hesaptır. Bu hesaptaki vadenizi 1, 3, 6 ve 12 aylık olarak belirleyebilirsiniz. Dilerseniz 32 günden başlayan ve 400 güne kadar olan, istediğiniz vadede kırık hesap da açtırma imkânınız bulunmaktadır.

Dilediğiniz takdirde mobil ya da internet bankacılığı üzerinden 999 güne kadar kırık vadeli hesap da açtırma imkânınız bulunmaktadır.

Garanti Bankası vadeli hesabınızın vade sonunda yapılacak işlemi kendiniz belirleyebilirsiniz. Yapabileceğiniz seçenekler ise vade sonunda hem anaparanın hem faizin yenilenmesi, vade sonunda yalnızca anaparanın yenilenmesi ve faizin hesaba aktarılması, vade sonunda belirlediğiniz tutarın hesaba aktarılması ve kalan tutarın yenilenmesi ya da vade sonunda anapara ve faizin seçeceğiniz hesaba aktarılarak hesabın kapatılmasıdır.

Garanti Bankası vadeli hesaba 20.000 lira yatırdığınızda ve vadesini 6 ay olarak belirlediğinizde, vade sonunda brüt kazancınız 446,30 lira olur. Bu tutardan vergiler kesildikten sonra hesabınıza yatacak olan net tutar 20.432,91 liradır.

admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir