Fibabanka %23,50 Hoş Geldin Faizli Kiraz Hesap

Fibabanka %23,50 Hoş Geldin Faizli Kiraz Hesap

Fibabanka, kiraz hesap uygulaması ile yeni gelen müşterilerine yüksek oranda faiz getirisi uygulamaktadır. Kiraz hesap, günlük olarak paranızın değer kazanabileceği, istediğiniz zaman paranızı çekip yatırabileceğiniz, hesabınızdan havale ya da aft yapabileceğiniz ve tüm ödemelerinizi gerçekleştirebileceğiniz bir uygulamadır. Bu hesaba TL, Dolar ya da Euro üzerinden yatırım yapabilir ve kazandığınız getirilerinizi dilediğiniz zaman, dilediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Sizlere Fibabanka %23,50 hoş geldin faizli kiraz hesap özelliklerini detaylı olarak açıklayalım;

Fibabanka %23,50 hoş geldin faizli kiraz hesap özellikleri nelerdir?

Fibabanka tarafından sunulan kiraz hesap, özgürce kullanabildiğiniz vadesiz hesabın özgürlüğünü vadeli hesapların getirisiyle birleştirmektedir. Bunun anlamı, Kiraz Hesap açtığınızda paranız bir yandan birikirken siz de diğer yandan hesaptaki paranızı istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz demektir. Bu hesapta biriken paranızı, vade sonunu beklemeye gerek kalmadan ihtiyacınız olan anda çekebilir ya da hesabınıza dilediğiniz zaman para aktarabilirsiniz.

Bu bankadan Kiraz Hesap açtığınızda paranız gecelik olarak değerlenir. Ayrıca TL, Dolar ya da Euro üzerinden açacağınız hesabınız üzerinden tüm bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu hesap ile birikim yaparken paranızın değerini düşürmeden harcayabilir, gecelik mevduatlara göre yüksek faiz oranı kazanabilir, 60 gün boyunca yüksek hoş geldin faizinden ve süre bitiminde yüksek devam faiz oranlarından yararlanabilir ve mobil bankacılık uygulamasını kullanarak ücretsiz havale ya da EFT işlemi yapabilirsiniz.

Fibabanka %23,50 hoş geldin faizli kiraz hesap Türk lirası üzerinden bu getiriyi sunmaktadır. 1.000 liradan 500.000 liraya kadar olan tüm TL yatırımlarınız için 60 gün boyunca bu hoş geldin faizinden yararlanabilirsiniz. 1.000 dolardan 500.000 dolara kadar olan yatırımlarınız için 60 gün boyunca alacağınız faiz oranı %3,75’tir. 1.000 Euro’dan 75.000 Euro’ya kadar yapacağınız yatırımlar için de 60 gün boyunca %1 oranında faiz getirisi elde edersiniz. Kiraz hesabın diğer özelliklerini aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz;

  • Kiraz hesap TL, Euro ve Dolar cinsinden açılabilmektedir ancak bir para birimi üzerinden yalnızca tek bir hesaba sahip olabilirsiniz.
  • Açmış olduğunuz Kiraz Hesabın getirisi, minimum tutara ulaştığında işlemeye başlayacaktır. Bunun için gerçek kişilerin hesaplarının en az 1.000 TL olması, tüzel kişilerin de hesaplarında en az 5.000 TL olması gerekir. Dolar üzerinden açılan kiraz hesaplarda gerçek ve tüzel kişiler için minimum alt limit tutarı 1.500 dolar olmadır. Euro üzerinden açılan Kiraz Hesap için gerçek ve tüzel kişilerde minimum alt limit tutarı ise 2.000 Euro’dur.
  • Kiraz Hesap açtığınızda, belirlenmiş olan hoş geldin faiz oranları 60 gün boyunca devam eder. 60 gün sona erdiğinde, banka tarafından belirlenmiş olan devam faizleri uygulanmaktadır. Bu devam faizleri, paranızın tutarına göre değişecektir.
  • Çalışma günleri içinde hesaba yatırılan tutarlarda saat 17:00’dan önce yatırılan tutarlar, o geceki getiriye göre hesaplanır. 17:00’den sora yatırılan tutarlar ise bir sonraki günün getirisine göre hesaplanacaktır.
  • Kiraz Hesap sayesinde dilediğiniz zaman para çekme ve para yatırma işlemi yapabilirsiniz. Hesabınıza dilediğiniz zaman ulaşabilir ve gün içinde havale ya da EFT işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. ATM’den para çekme işlemi yapabilir ve talimatını vermiş olduğunuz düzenli ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kısacası tüm bankacılık işlemlerinizi, kolaylıkla Kiraz Hesap üzerinden yapabilirsiniz.

Fibabanka %23,50 hoş geldin faizli kiraz hesap nasıl açılır?

Fibabanka %23,50 hoş geldin faizli kiraz hesap açılışı için banka şubelerini ziyaret edebilirsiniz. Bununla birlikte internet bankacılığı, telefon bankacılığı ya da mobil uygulama üzerinden de hesap açılışını kolayca yapabilir ve paranızın hemen değerlenmesini sağlayabilirsiniz. Kiraz Hesaplarda TL ve Dolar üzerinden açılacak hesaplar için mobil bankacılık, internet bankacılığı ya da telefon bankacılığı kullanılabilmektedir. Ancak Euro üzerinden hesabınızı açmak isterseniz banka şubelerine gitmeniz gerekir.

Kiraz Hesapta Hangi İşlemler Yapılır?

Kiraz hesap, para yatırmadığınızda bile değerlenmeye devam eden, hafta sonu bile para yatırıp çekebileceğiniz ve vadesiz hesaptan gerçekleştirdiğiniz tüm işlemlerinizi kolaylıkla geçekleştirebileceğiniz bir hesaptır. Bu hesabı kullanarak hafta sonu da dahil olmak üzere günü 24 saati para çekme, para yatırma ve havale işlemleri yapılabilmektedir. İşlem saatlerini kullanarak da tüm EFT işlemlerini yapabilirsiniz. Bu hesabın diğer bir özelliği ise vermiş olduğunuz düzenli ödeme talimatlarınızın da ödenmesidir. Kredi, fatura ve kredi kartı ödemlerinizi de vereceğiniz otomatik ödeme talimatı ile bu hesaptan gerçekleştirme imkânınız bulunmaktadır. Aynı zamanda bu hesabı kullanarak, Fibabanka’nın diğer yatırım ürünlerini de kullanabilirsiniz.

Kiraz hesaba kredili mevduat hesabı tanımlanır mı?

Kredili mevduat hesabı, acil paraya ihtiyacınız olduğu anda hemen kullanabileceğiniz bir hesaptır. Bu hesaptan isterseniz kredili olarak isterseniz de peşin olarak para almanız mümkündür. Kredili mevduat limitleri banka tarafından belirlenir. Kiraz hesabınızı TL cinsinden açarsanız, banka tarafından kredili mevduat hesabı tanımlanması mümkündür. Hesabınıza para aktarırken kredili mevduat hesabınız kullanılmaz. Bu sayede hem yatırım yapabilir hem de acil nakit ihtiyaçlarınızı hemen karşılama imkanı elde edebilirsiniz.

Kiraz hesapta resmî tatil günlerinde, hafta sonlarında ve işlem saatleri dışında para çekimi yapılır mı?

Fibabanka kiraz hesap sahibiyseniz, bu hesabınızdan hafta sonu ya da işlem saatleri dışında olsa bile para çekmeniz mümkündür. Bu para çekme işlemlerinizi isterseniz internet bankacılığından havale yaparak isterseniz de ATM’lerden alarak yapabilirsiniz. Kiraz hesabın alt limiti tutarı 1.000 liradır. Havale ya da EFT yaparken 1.000 lirayı aşan kısım kullanılır. Eğer daha fazla paraya ihtiyacınız varsa ve para çektikten sonra hesabınız 1.000 liranın altında düşerse, kiraz hesabınız otomatik olarak kapanır ve paranıza faiz işlemez. Bu detaya dikkat ederek, istediğiniz zaman para çekimi yapmanız mümkündür.

Kiraz hesap açılırken ücret ödenir mi?

Bu hesabın açılışında müşterilerinden herhangi bir komisyon ya da ücret talep edilmez. Yatırmış olduğunuz para aynı miktarda değerlenmeye başlar. Ancak hesabınızdan yapacağınız EFT, başka hesaba havale gibi bankacılık işlemleri için geçerli olan tariflerde ücret alınır.

Fibabanka Kiraz Hesap Avantajları Nelerdir?

Bu hesabı açtıran kişiler, gecelik mevduatlarda yüksek faiz oranlarından kazanmaya devam ederler. Bu hesaptan vadesiz hesabınızda yapabileceğiniz tüm işlemleri yapabilirsiniz. Ayrıca paranız birikmeye devam ederken dilediğiniz zaman ve dilediğiniz şekilde paranızı kullanama imkanız bulunmaktadır. Bu hesapta, vade sonunu beklemek gibi bir derdiniz bulunmaz. Paranız hesabınızda kaç gün değerlendiyse, o kadarlık kazancınız paranıza yansıtılır.

Kiraz hesap hoş geldin faizinden ne kadar süre yararlanabilirim?

Hoş geldin faiz oranı, hangi para cinsinden para yatırırsanız yatırın, en alt limit tutarını bulduğu anda işlemeye başlar. Bu faiz oranından 60 gün boyunca yararlanırsınız. Hesabı açtığınızda hesabınız alt limit sınırına ulaşmadan, hoş geldin faizi işlemez. Alt limit tutarına ne zaman ulaşırsanız faiziniz o zaman işlemeye başlar ve 60 günlük süre de aynı gün başlar. Bu hoş geldin faizi 60 gün boyunca kesintisiz olarak işlemeye devam eder. Kiraz hesap açtıysanız, hoş geldin faizinden yalnızca bir kez yararlanma hakkınız vardır. Ayrıca döviz hesabı açıp bu faizden yaralanan biri, aynı anda başka bir döviz hesabı açamaz.

Kiraz hesap nasıl iptal ettirilir?

Kiraz hesabınızı iptal ettirmek için bankaya talimat verebilirsiniz. Aynı zamanda bu hesabın iptal edilmesi için internet bankacılığını da kullanabilirsiniz. Kiraz hesabınızda para yoksa, internet bankacılığını ya da mobil bankacılığı kullanarak, hesabınız hemen iptal edebilirsiniz. Banka şubelerinden hesabınızı iptal ettirmek için de talimat vermeniz gerekir. Vereceğiniz talimat ile kiraz hesabın standart hesaba dönüştürülmesini isteyebilirseniz. Hesabınız standart hesaba dönüştüğünde, otomatik vade yenilemesi yapılamayacaktır. Ayrıca hesabınızdaki tutar, tüm getirileri ile birlikte vadesiz hesabınıza aktarılır. Eğer bu bankadan hiç hesap kullanmak istemiyorsanız, vadesi hesabınızı da yine banka şubelerinde ya da internet bankacılığından kapatabilirsiniz.

Altın kiraz hesap nedir, bu hesaba fiziki altın yatılır mı?

Fibabanka, kiraz hesabıyla çeşitli yatırım imkânları sunmaktadır. Bunlardan biri de altın kiraz hesabıdır. Altın kiraz hesabı ile güncel tutarlarda altın yatırımı yapabilirsiniz. Bu yatırımlarınız altın fiyatlarına göre değerlenir ve altın fiyatlarının yükselme oranında, içerdeki yatırımınız da yükselir. Bu hesaba fiziki altın yatırılmaz. Altın kiraz hesabınızda yapacağınız işlemlerde tam bazında döviz alım satımı yapılır ve paranız bu şekilde değerlenir.

Fibabanka BES’li kiraz hesap nedir?

Fibabanka’dan bireysel emeklilik yaptıran kişiler, BES’li kiraz hesap ile 90 gün boyunca yüksek faiz oranlarından yararlanma imkânı elde ediyor. Bu hesap, avantajlı faiz oranları ile birikim yapmanızı sağlarken aynı zamanda paranızı dilediğiniz gibi harcama imkânı da vermektedir. Bu hesabınızı kullanarak dilediğiniz zaman para yatırma, para çekme, havale ve EFT gibi işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bu hesabın özellikleri aşağıdaki gibidir;

  • Bu hesap için belirlenmiş olan limitler minimum 1.000 lira ve maksimum 500.000 liradır. Bu tutarların altında ya da üstünde kalan rakamlar değerlenemez.
  • BES’li kiraz hesabınız, bu hesabın açılışından itibaren 30 gün içinde bireysel emeklilik sözleşmenizi imzalamanız ve 60 gün içinde sözleşmenizin yürürlüğe girmesi durumunda, 90 gün boyunca avantajlı faiz oranı ile işletilecektir.
  • 90 gün boyuna avantajlı faiz oranlarından yararlanma süresi, yeni yapılan sözleşmeler için geçerlidir. Müşterilerin daha önce BES’leri varsa, bu faiz oranından yararlanmazlar.
  • BES’li kiraz hesap için başka şirketlerden aktıralım yapılan sözleşmeler kabul edilmez.
  • Bireysel emeklilik sözleşmesini ödeyen kişi ile kiraz hesabın sahibinin aynı kişi olması gerekir.

Kiraz hesap vadeli faiz oranları nasıldır?

Kiraz hesap yukarıda da anlattığımız gibi TL cinsinden açılabileceği gibi altın, dolar ve Euro üzerinden açılabilmektedir. Bu hesabın faiz oranları döneme ve paysa koşullarına göre değişir. Sizlere TL cinsinden açacağınız kiraz hesap vadeli oranları hakkında bilgi verelim;
• Yatıracağınız 1.000-10.000 lira aralığından hoş geldin faiz oranı %11,00, devam faiz oranı ise %9,00 olarak işlem görür.
• Yatıracağınız 10.000-25.000 lira aralığında hoş geldin faiz oranı %11,00 devam faiz oranı ise %9,25 şeklindedir.
• Yatıracağınız 25.000-50.000 lira aralığında hoş geldin faiz oranı %11,00 devam faiz oranı ise %9,75 ile işlenecektir.
• Yatıracağınız 50.000-100.000 lira aralığında hoş geldin faiz oranı %11,00 devam faiz oranı ise %10,00 şeklindedir.
• Yatıracağınız 100.000-250.000 lira aralığında hoş geldin faiz oranı %11,00 devam faiz oranı ise %10,25 şeklindedir.
• Yatıracağınız 250.000-500.000 lira aralığında hoş geldin faiz oranı %11,00 devam faiz oranı ise %10,50 şeklindedir.
Yukarıda saymış olduğumuz hoş gelsin faiz oranları 60 gün boyunca geçerli olacaktır. 60 günden sonra devam faiz oranları geçerli olur.

Kiraz hesap vadeli faiz oranları dolar cinsinden nasıldır?

Kiraz hesabınızı dolar cinsinden açtırdığınızda da hem hoş geldin faizinden hem de yüksek devam faizinden faydalanabilirsiniz. Güncel olarak paylaşılan dolar cininde vadeli hesap faiz oranları ise şöyledir;

• En az 750 dolar ile açtıracağınız hesabınızda 1.000-15.000 dolar olması durumunda hoş geldin faizi olarak %1,75, devam faizi olarak da %0,50 oranları uygulanır.
• En az 1.000 dolar ile başladığınızda bu hesapta 15.000-25.000 dolar kadar bakiye olursa eğer hoş geldin faizi olarak %1,75, devam faizi olarak da %0,75 oranları uygulanmaya başlanır.
• En az 2.000 dolar ile açtıracağınız bu hesapta ise 25.000-75.000 dolar olması durumunda hoş geldin faizi olarak %1,75, devam faizi olarak da %01,00 oranları işlem görür.
• En az 2.500 dolar ile başlanan hesabınızda 74.000-150.000 dolar olmasıyla beraber hoş geldin faizi olarak %1,75, devam faizi olarak da %1,25 oranları işleme alınır.
• En az 5.000 dolar ile açtırmış olduğunuz hesapta 150.000-300.000 dolar olması durumunda hoş geldin faizi olarak %1,75, devam faizi olarak da %1,50 oranları üzerinden işlem görecektir.

Fibabanka vadeli hesap ile kazancınızı artırın;

Fibabanka, kiraz hesabın yanında, vadeli mevduat ile kazanmak isteye müşterilerine özel bir hesap da sunar. Fibabanka vadeli mevduat hesabı ile piyasa dalgalanmalarından etkilenmeden, sabit faiz kazancı elde edebilirsiniz. Üstelik bu hesap, kişiye özel faiz oranları ile sunulur.

Bu hesabı açan kişiler belirlemiş oldukları vadelerin sonuna geldiklerinde faiz getirisi ile birlikte paralarını alabilirler. Diledikleri takdirde yine yüksek faiz getirisi ile birikimleri değerlenmeye devam eder.

Bu hesap ile elde edeceğiniz bir başka avantaj ise faiz getirilerini aylık ve düzenli olarak alabilmenizdir. Otomatik talimat vererek faiz getirilerinin vade sonlarında vadesiz hesabınıza aktarılmasını isteyebilir ve kazancınızı rahat rahat harcayabilirsiniz. Bu sayede içerdeki paranız değerlenmeye devam ederken siz de kazancınızın keyfini çıkarırısınız.

Vadeli hesabınızı dilerseniz döviz cinsinden, dilerseniz de TL cinsinden açabilirsiniz. Bu hesabı internet ya da telefon bankacılığından açtırdığınızda hesabınıza yalnızca 1.000 lira yatırarak hemen kazanmaya başlayabilirsiniz. Banka şubelerinden hesap açtırmak isteyenler ise en az 10.000 lira ile hesaplarını açtırabilirler. Fibabanka vadeli hesabınızdan 1 yıla kadar olan vadeler için %6 ile kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir