ING Bank Vadeli Hesap Faizi

ING Bank Vadeli Hesap Faizi

ING Bank, müşterilerine en yüksek faiz oranı sunan bankalardan biridir. Turuncu hesabı ile istediğiniz zaman para ekleyip çıkarabilme ve havale ya da EFT yapabilme gibi avantajlarının yanında yüksek hoş geldin faizleri sunmaktadır. Ara ödemeli vadeli mevduat hesabı sayesinde de yatırımlarınızı belirli bir gün üzerinden yapmanızı sağlayarak yine yüksek faiz oranları sunmaktadır. Vadeli mevduat hesabına dilediğiniz zaman ara ödeme yapabilirsiniz. Bu ara ödemeler, hesabınıza işletilen faiz oranını etkilemez yani bozmaz. Bu sayede daha paranız değerlenirken daha fazla para kazanmak için istediğiniz zaman paranızı hesabınıza yatırabilirsiniz. Sizlere ING Bank vadeli hesap faizi hakkında detaylı bilgi sunalım;

ING Bank vadeli hesap faizi ne kadardır?

ING Bank vadeli mevduat hesabı, belirlenmiş olduğunuz 1 ay, 3 ay, 6 ay ya da 1 yıllık dönemlerde en yüksek faiz getirisini sunan hesaplardan biridir. Bu hesapta uzun vadeli birikim yaptığınızda yüksek faiz oranı alabilir ve kazancınızı belirlediğiniz dönemlerde alarak, düzenle bir gelir elde edebilirsiniz. Bu hesabın özelliklerini aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz;

 • ING Bank vadeli mevduat hesabı, en az bir yıl boyunca kalacakmış gibi değerlendirilir. Bu nedenle faiz getirisi yüksek olur.
 • Bu hesaptan elde ettiğiniz gelirleri 1 aylık, 3 aylık, 6 aylık ya da yılık olarak belirlediğiniz dönemlerde, düzenli olarak alabilirsiniz.
 • Vadeli mevduattaki birikimlerinizi Türk Lirası, Dolar ya da Euro üzerinden değerlendirebilirsiniz.
 • Paranızı bir ING vadeli mevduata yatırdıktan sonra, piyasadaki faiz oranı düşse bile bundan etkilenmezsiniz. Çünkü bu bankada bir yıllık sabit faiz uygulanmaktadır.
 • Vadeli mevduat faiz getirilerini her türlü ödemeleriniz için kullanabilirsiniz. Ayrıca hesap açılışı sırasında belirlediğiniz dönemlerde de düzenli olarak alma şansınız bulunmaktadır.
 • ING Bank vadeli mevduat hesabınızı internet bankacılığında, mobil uygulamadan, müşteri hizmetlerinden ya da banka şubelerinden açabilirsiniz.

Bu vadeli mevduat hesabıyla yukarıda sayılan tüm avantajları yaşayabilirsiniz. Paranızı yatırdığınız döviz cinsine göre ING Bank vadeli hesap faizi aşağıdaki şekilde açıklanabilir;

 • Bu bankaya paranızı TL cinsinden yatırırsanız 1 gün ile 31 gün arasında elde edeceğiniz faiz oranı %2,25’tir. 32 günden bir yıla kadar elde edeceğiniz faiz oranı ise %5 olacaktır.
 • Bu bankaya paranızı dolar üzerinden yatırırsanız 1 gün ile 31 gün arasında elde edeceğiniz faiz oranı %0,15 olacaktır. 1 aydan 1 yıla kadar yatıracağınız paranızdan ise aylık olarak %1 oranında faiz alırsınız.
 • Bu bankaya paranızı Euro cinsinden, 1 gün ile 31 gün arasında vadeli ile yatırırsanız alacağınız faiz oranı %0,01 olacaktır. 1 ay ile 1 yıl arasında vade ile yatırsanız aylık alacağınız faiz oranı ise %0,15 olacaktır.

ING Bank vadeli hesap nasıl açılır?

ING Bank’tan yüksek faiz geliri elde etmek için vadeli hesap açtırmak istiyorsanız size en yakın banka şubesine başvuru yapabilirsiniz. Banka, dijital bankacılık alanında son dönemlerde yapmış olduğu yenilikler ile gündeme gelmekte ve müşterilerine kolaylık sağlamaktadır. Bu bankanın müşterisiyseniz oturduğunuz yerden vadeli mevduat hesabınızı açabilirsiniz. Bunun için banka tarafından size verilen internet bankacılığı ya da mobil uygulama şifresini kullanmanız gerekir.

İnternet bankacılığı üzerinden şifre ile giriş yaptıktan sonra vadeli mevduat hesabınızı birkaç adımda açabilir ve vadesiz mevduatta olan paranızı bu hesaba aktarabilirsiniz.

Mobil uygulamadan giriş yapmak ve vadeli mevduat hesabınızı açabilmek için cep telefonunuza ya da tabletinize ING Mobil uygulamasını indirmeniz gerekir. Bu uygulamaya şifreniz ile giriş yaptıktan sonra yine birkaç basit adımda vadeli mevduat hesabınızı kendiniz açabilirsiniz.

Vadeli mevduat hesabınızı ING Bank müşteri hizmetlerinden de açtırma imkânınız bulunmaktadır. Ayrıca müşteri hizmetlerinden ING Bank vadeli hesap faizi hakkında detaylı bilgi de edinebilirsiniz.

ING Bank Vadeli Hesap Avantajları Nelerdir?

ING Bank vadeli hesap ismine turuncu Hesap adı da verilir. Bu hesaba sahip olan müşterilerin çeşitli ayrıcalıkları bulunur. Bu ayrıcalıkları aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz;

 • ING Bank turuncu hesap online olarak ya da banka şubesi aracılığı ile çalışan hesaplardır. Eğer bu hesabı online olarak açarsanız, her zaman diğer hesaplardan daha yüksek faiz getirisi alırsınız.
 • Bu hesabın alt limiti yoktur. Hesapta bulunan maaşınız ya da paranız ne kadar kalırsa o kadar çok değerlenir. Paranızın değerlenmesi günlü olarak yapılır.
 • Bu hesabı kullanan kişilerden, havale ve EFT işlem ücreti alınmaz.
 • Bu hesaba para yatırdığınızda ya da hesabınızdan para çektiğinizde vadeniz bozulmaz ve aynı faiz oranı üzerinden değerlenmeye devam eder.
 • Hesaba ait olan faiz kazancınız günlük olarak hesabınıza aktarılır.
 • Bu hesaba tanımlanmış olan hoş geldin faizi bir yıl boyunca geçerlidir.
 • Turuncu hesabı açabilmek için TL, Dolar, Euro ve İngiliz Sterlini gibi seçeneklerden faydalanabilirsiniz.

ING Bank vadeli mevduat hesaplama örnekleri;

Bu bankadan TL, Dolar ya da Euro ile hesap açtığınızda, oldukça avantajlı hoş geldin faizleri kazanırsınız. Üstelik vadeli mevduat hesaplarınızı internet bankacılığını kullanarak açarsanız, normal oranlara göre daha yüksek faiz oranları elde edebilir ve kazancınızı arttırabilirsiniz. Vadeli mevduat hesabınıza ne kadar yatırırsanız ne kadar getiri elde edersiniz örnekler ile açıklayalım;

Paranızı TL cinsinden değerlendirmek isterseniz ve 32 günlük vade için 10 bin lira yatırırsanız, ay sonunda elde edeceğiniz toplam para miktarı 10.037,26 lira olur. Bu paraya işleyen faiz oranı %5’tir. Aynı tutarda parayı 365 gün değerlendirmek yani bir yıl değerlendirmek isterseniz vade sonunda elinize geçecek olan net tutar 10.439,03 lira olur. Bu vade üzerinden de %5 faiz işletilir.

Paranızı dolar üzerinden değerlendirmek isterseniz ve vadeli hesabınıza 10.000 dolar yatırırsanız, 32 günün sonunda elinize geçecek olan net tutar, 10.007,02 dolar olacaktır. İşletilen faiz oranı ise %1’dir.

Paranızı Euro üzerinden değerlendirdiğinizde ise yine 10.000 Euro yatırırsanız, 32 günün sonunda elde edeceğiniz net tutar 10.000,35 Euro olur. İşleyen faiz oranı bir ay için %0,05’tir.

ING Bank vadeli hesap hoş geldin faizi ne kadardır?

ING Bank, vadesiz hesaplarına ve mevduat hesaplarına turuncu hesap adını vermiştir. Turuncu hesap sahibi olan müşteriler ise ekstra pek çok avantajdan faydalanmaktadır. Bu avantajlardan biri de hoş geldin faizidir. Turuncu hesap ailesinden herhangi bir ürünü ilk kez açan müşterilere sunulmaktadır. Hoş geldin hesabın faiz işleme süresi açtığınız hesaba göre değişmektedir. E-turuncu hesabınızı dijital kanallardan açarsanız hoş gelsin faizinden 365 gün boyunca faydalanabilirsiniz. Eğer banka şubesinden hesap açtırmayı tercih ediyorsanız, hoş geldin faizinden 90 gün boyunca faydalanabilirsiniz.

Hoş geldin faiziniz hesabınızı açtığınız gün işlemeye başlar. Yüksek getiri oranlarından faydalanabilmeniz için hesabınıza hemen para yatırmanız gerekir. Hoş geldin faiziniz, 10 lira için de 100.000 lira için de aynıdır. Hoş geldin faizini aldığınız hesabı sürekli olarak açık tutmanız gerekmez. Hesabınızdan istediğiniz zaman para çekebilirsiniz ve içerde kalan para üzerinden değerlenmeye devam eder. Hesabınızı tamamen kapalı tutarsanız tekrar hesap açtığınızda hesabın kapalı olduğu günler hoş gelsin faizinden düşecektir.

Turuncu hesabı olan kişiler için uygulanan hoş geldin faiz oranı %12’dir.

ING vadeli mevduat e-turuncu hesap faiz oranları nasıldır?

ING vadeli hesap faiz oranları, belirli dönemlerde güncellenmektedir. Bu oranları e-turuncu hesap için TL cinsinden şöyle açıklayabiliriz;

 • E-turuncu hesap hoş geldin faizi; 10.000 liradan 1.000.000 liraya kadar %9, 1 milyonun liranın üzerdeki tutarlar için %2 olarak uygulanır.
 • E-turuncu hesap ayrıcalık faiz oranı; 1.000 lira ile 150.000 lira arasında %10, 150.000 lira ile 1.000.000 lira arasında %10,5, 1 milyon liranın üzeri için %2 olarak uygulanır.
 • E-turuncu hesap faiz oranı 1.000 liradan 175.000 liraya kadar %5, 75.000 lira ile 150.000 lira arasında %8, 150.000 lira ile 250.000 lira arasında %8,5, 250.000 lir aile 500.000 lira arasında %9, 500.000 lir aile 1.000.000 lira arasında %9 ve 1 milyon liranın üzerindeki tutarlar için %2 olarak uygulanır.

Banka şubelerinden açtıracağınız e-turuncu hesap için uygulanan faiz oranları ise şöyledir;

 • ING turuncu hesap için hoş geldin faiz oranı; 1.000 liradan 1 milyon liraya kadar %9, 1 milyon liranın üzerindeki tutarlar için %2 olarak uygulanır.
 • ING turuncu hesap ayrıcalıklı faiz oranı ise 1.000 liradan 250.000 liraya kadar olan tutarlar için %9, 150.000 lira ile 1 milyon lira arasındaki tutarlar için %9,5 ve üzerindeki tutarlar için de %2 olarak uygulanır.

E-turuncu hesap, vadeli olarak nasıl kazandırır?

Turuncu hesaba yatırdığınız tüm paralar, gecelik olarak değerlendirilir. Hesabınızda bulunan ana para ve faiz birlikte işletilir ve her gece kazancınız hesabınıza yansıtılır. Bu nedenle diğer tüm vadeli hesaplarda daha avantajlıdır. Turuncu hesabınızı hoş geldin faizi ile birlikte açabilirsiniz ve hoş geldin faizi süreniz bittiğinde, avantajlı devam faizlerinden yararlanabilirsiniz.

E-turuncu hesap devam faiz oranları güncel olarak şöyledir;

10.000 liraya kadar ola birikiminiz için %5, 25.000 liraya kadar olan bikriminiz için %5, 75.000 liraya kadar olan birikiminiz için %5, 150.000 liraya kadar olan birikiminiz için %8, 250.000 liraya kadar olan birikiminiz için %8,5, 500.000’e kadar olan birikiminiz için %9, 750.000 liraya kadar olan birikiminiz için %9, 1 milyona kadar olan birikiminiz için %9 ve 1 milyon ve üzerinde olan birikiminiz için %2 olarak uygulanır.

E-turuncu hesap faiz oranı toplam bakiye üzerinden hesaplanır. Örneğin birden fazla e-turuncu hesabınızı varsa hesaplarınızdaki tüm paralar hesaplanır ve bu tutar üzerinden faiz oranı işletilir.

ING Bank e-vadeli hesap faiz oranları nasıldır?

E-vadeli hesap, ING Bank’ın internet şubesini ya da mobil şubesini kullanarak açtıracağınız hesaptır. ING Banka müşterisi olan kişiler dijital kanallardan açtırdıkları hesaplarda yüksek mevduat faiz oranlarından faydalanabilirler. Sizlere karşılaştırma yapabilmeniz açısından e-vadeli mevduat faiz oranlarının TL karşılıkları hakkında detaylı bilgi verelim;

• ING Bank e-vadeli hesabınızı 100.000 liraya kadar açtırdığınızda ve vade sürenizi 32-35 gün aralığında belirlediğinizde faiz oranınız %2 olacaktır.
• ING Bank e-vadeli hesabınızı 100.000 liraya kadar aktif ettiğinizde ve vade zamanınızı 91-93 gün aralıklarında belirlediğinizde faiz oranınız %2 olarak işlem görecektir.
• ING Bank e-vadeli hesabınızı 100.000 liraya kadar başlattığınızda ve vade sürelerinizi 181-183 gün olarak ayarladığınızda faiz oranınız %2 seviyesinde işlem görür.
• ING Bank e-vadeli hesabınızı 100.000 liraya kadar başlatıldığında ve vade sürenizi 360-365 gün aralığında seçim yaptığınızda faiz oranınız %2 seviyesinde olacaktır.
Yukarıdaki %2’lik e-vadeli mevduat faiz oranı, aslında bankaya yatırılan tüm tutarlar ve tüm vade günleri için aynı olarak belirlenmiştir. Bu faiz oranları piyasaya göre neredeyse her ay güncel olarak değişmektedir.

E-turuncu hesap nedir?

E-turuncu hesap, şubesi olmayan yeni nesil bir vadeli mevduat hesabıdır. Bu vadeli hesap ile birlikte hem paranızı biriktirmeye devam edebilir hem de tüm bankacılık işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. E-turuncu hesap sahibi olmak için ATM’leri, mobil şubeyi, internet şubeyi ya da telefon bankacılığını kullanabilirsiniz.

E-turuncu hesap ile banka şubelerinden açtıracağınız vadeli mevduat faiz oranlarından çok daha yüksek oranlarda, birikimlerinizi değerlendirebilirsiniz.

Bu hesabın alt limiti yoktur. Hesabınızda ne kadar para olursa olsun her gün değerlenir ve getiri sağlar. Bu hesabı açtıran kişiler bir yıl boyunca hoş geldin faizinden yararlanırlar. Bir yıldan sonra ise ayrıcalıklı faiz oranları ile kazanmaya devam edebilirsiniz. Hesabınızın getirisi vade sonunda değil, her gün hesabınıza yansıtılır. Doğal olarak günlük getirinizi dilediğiniz zaman kullanma imkânı elde edersiniz.

Turuncu ekstra kampanyasına dahil olduğunuzda ve hesabınızdan 750 liralık harcama yaptığınızda, bir sonraki ay için havale ve EFT masrafı ödemezsiniz. Ayrıca bu hesaba para yatırdığınızda ya da hesabınızdan para çektiğinizde vadenin bozulma derdi yoktur. Kalan para üzerinden birikiminiz değerlenmeye devam eder. Bu hesabı Türk lirası, Sterlin, Dolar, Altın ya da Euro olarak açmanız mümkündür.

admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir