Kredi Sicili Bozuk Olanlara Gün İçinde Hemen Kredi

Kredi sicili bozuk olanlar, genellikle bankalardan kredi alamazlar. Bu makalemizde ise kredi siciliniz bozuk olsa bile gün içinde onaylanabilen kredi imkanlarından bahsedeceğiz. Bazı bankalar kredi siciliniz bozuk olsa bile kredi imkânı tanımaktadır. Daha önce bankaların kredi sicili bozuk olarak kişilere kredi vermesi, BDDK tarafından cezalandırılıyordu. Ancak günümüzde bu durum değişmiştir çünkü, ekonomik durumun kötüye gitmesi çok sayıda kişini sicilini bozulmasına ve borçlarını ödeyememesine neden olmuştur. Kredi sicili bozuk olanlara gün içinde hemen kredi veren bankalar sayesinde, sizlerde borçlarınızdan hemen kurtulabilirsiniz.

Kredi sicili bozuk olanlara gün içinde hemen kredi veren bankalar hangileridir?

Kredi sicilinin bozulması, bankalara olan borçların ödenmemesi ya da geç ödenmesi anlamına gelir. Bu borçları ödenebilmesi için bankalar 90 günlük süre tanır. Bu süre kanunda belirtilmiştir ve yasaldır. Bu süre içinde bankalara olan borçlarınızı ödemezseniz, borçlarınız yasal takibe düşecektir. Yasal takip ise avukat aracılıyla borcun tahsil edilmesi anlamına gelir. Yasal takibe düşerseniz kredi siciliniz çok kötü etkilenir ve 5 yıl boyunca neredeyse hiçbir bankadan kredi ya da kredi kartı alamazsınız.

Kredi sicili bozuk olanlara gün içinde hemen kredi veren bankalar, yasal takibe düşen borcunuzun bulunup bulunmadığına bakarlar. Yasal takipte olan borçlarınız varsa, bu kredilerden yararlanma ihtimaliniz bulunmaz. Bu kredilerden yararlanabilmek için borçlarınızın en fazla gecikmede olması gerekir.

Türkiye’de çok sayıda özel banka bulunmaktadır. Bu bankalar birbirleri ile rekabet içindedir. Hatta bu rekabete devlet bankaları da katılmıştır. Bu nedenle kredi sicili bozuk olan ve kredi notu düşük olan kişilere de kredi imkânı tanınmaktadır. Kredi siciliniz bozuksa kredi alabileceğiz birkaç banka HSBC, Aktif Bank, Yapı Kredi, ING Bank, Enpara, Denizbank, Akbank, TEB, Garanti ve Finansbank’tır. Bu bankalardan kredi notunu düşük olsa bile kredi çekmeniz mümkündür. Ancak bu krediyi alabilmeniz için bazı şartları yerine getirmeniz gerekir.

Kredi sicili bozuk olanlara gün içinde hemen kredi verilebilmesi için gerekli olan şartlar nelerdir?

İhtiyacınıza uygun olan krediyi almak ve borçlarınızı kapatabilmek için bankaların koymuş olduğu birtakım şartları yerine getirmeniz gerekir. Kredi notunuz düşükse kredi başvurunuz bankalar tarafından reddedilecektir. Bunun ardından banka personeli bazı ek bilgi ve belgeler isteyebilir. Bu durumunun önüne geçebilmek için kredi siciliniz kötüyse, kredi başvurularınızı banka şubelerinden yapmanızı ve gerekli olan tüm belgeleri yanınızda götürmenizi tavsiye ederiz. Bu belgeler, adınıza sigorta priminin yatırıldığına dair hizmet dökümü belgesi ve maaşlı olarak çalıştığınıza dair iş yerinizden alacağınız maaş bordrosudur.

Yukarıdaki belgeleri gören bankalar sizlere daha fazla güvenecek ve kredi siciliniz kötü olsa bile kredi vermeyi değerlendirecektir. Burada önemli olan nokta toplam borç riskinize ve aylık gelirinize göre kredi limiti belirleyebilmenizdir. Bu nedenle aylık ödeyeceğiniz rakamı çok iyi belirlemeli ve bir daha gecikmeye düşmenin ve kredi notunuzu düşürmenin önüne geçmelisiniz.

Bu bankalardan en fazla 100.000 liraya kadar kredi kullanabilirsiniz. Bu krediyi, diğer bankalara olan borçlarınızı kapatmak için kullanacaksanız, banka personeline bunu da belirtmenizde fayda vardır. Çünkü bazı bankalar kredi sicili kötü olanlara borçları yüzünden hiç kredi vermeyecekken, borç kapatmak için kredi istendiği belirtildiğinde, kredi vermeye olumlu bakabilirler.

Kredi siciliniz bozuksa ve aylık geliriniz yeterli gelmiyorsa banka tarafından ipotek istenebilir. Bu ipotek bir gayrimenkul olmalıdır. Bankalar genellikle bir ev için ipotek almayı kabul edip karışlığında kredi verirler. Eğer ipotek de yeterli gelmiyorsa ya da ipotek verecek durumunuz yoksa, banka kefil getirmenizi isteyebilir. Genellikle devlet memuru olarak çalışan ya da emekli olan kişilerin kefil olması, kredinizi alabilmenizi sağlar.

Kredi sicili bozuk olanlara hemen kredi verilebilmesi için gerekli olan koşullar nelerdir?

Kredi sicili bozuk olan kişilerin gün içinde ve hem kredi alabilmesi için bankalar tarafından istenen bazı şartları taşıyor olması gerekir. Bu şartlar her banka tarafından ortak olarak istenir. Eğer bu şartları taşıyorsanız, başvuru yaptığınız bankadan hemen kredi almak imkânınız bulunur. Bu şartları aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz;

İlk olarak diğer bankalara olan borçlarınıza bakılır. Eğer aylık gelirinizle orantılı olarak diğer bankalarda fazla borcunuz yoksa, kredi miktarınız bu doğrultuda belirlenir. Kredi siciliniz bozuk olsa bile başka bankalardaki borçlarınızı kapatmanız halinde, yüksek miktarda kredi alma imkânınız vardır.

İkinci olarak aranan şart ise aylık gelirdir. Aylık geliriniz yeterli değilse hiçbir bankadan kredi alamazsınız. Kredi notunuz yüksek olsa bile bankalar, aylık geliri olmayan kişilere kredi sağlamaz çünkü krediyi geri ödeyecek bir gelirinizin olduğunu mutlaka kanıtlamanız gerekir. Bu gelir faiz geliri, emekli maaşı, çalışmanız karşılığında aldığınız maaş, kira geliri yad a şirket gelirleri olabilir.

Bankalardan kredi siciliniz bozuk olsa bile kredi alabilmeniz için gerekli olan bir başka koşul da sigorta primlerinizin yatmış olmasıdır. Kanunlara göre son altı aylık sigorta primi yatmamış olan kişilere kredi verilmez. Bunu kanıtlayabilmeniz için de kredi başvurusu sırasında yanınızda, hizmet dökümü belgenizi götürmeniz gerekir.

Kredi sicili bozuk olanlara gün içinde hemen kredi veren bankalar ve kredi özellikleri nelerdir?

Kredi siciliniz bozuk olsa bile aşağıda sayacağımız bankalardan hemen kredinizi alma imkânınız bulunmaktadır. Bu bankaların bazılarına online başvuru yapabilirken bazıları için başvurularınızı banka şubelerinden yapmanız gerekir. Bu bankaları ve kredi özelliklerini açıklayalım;

Aktif Bank kredi sicili bozuk olana kredi özellikleri nelerdir?

Aktif Bank, kredi notuna ve kredi siciline önem vermeden kredi sağlayan bir bankadır. Bu bankandan kredi almak için aylık düzenli bir gelire sahip olmanız ve sigorta primlerinizin ödeniyor olması yeterlidir. Diğer bankalara göre daha yüksek faiz oranlarında kredi alırsınız ancak kredinizi hemen kullanma avantajınız bulunur. Bu bankadan alacağınız kredilerin özellikleri aşağıdaki gibidir;

 • Bu krediye başvuru yapmak için banka şubeleri ile birlikte https://www.nkolaykredi.com.tr/anasayfa?utm_source=aktifbank&utm_medium=inads&utm_campaign=sayfaici adresini kullanabilir ya da telefon bankacılığını da arayabilirsiniz.
 • Bu krediyi 2.000 liradan 40.000 liraya kadar olan nakit ihtiyaçlarınız için kullanabilirsiniz.
 • Kredinin faiz oranı 2.000 liraya kadar %1,34 olarak belirlenmiştir. Bunun üzerindeki tüm tutar ve vadeler için %1,89’dur.
 • Bu krediden, kredi tutarının binde beşi kadar dosya masrafı alınır
 • Kredi, hayat sigortası karşılığından verilmektedir.
 • Kredinizi 3 ay ile 60 ay arasında vadeler ile alabilirsiniz.

CEPTETEB kredi sicili bozuk olana kredi;

CEPTETEB, şubesiz bankacılık olduğu için online kanallardan kazanacağı müşteri sayısına önem verir. Bu nedenle müşterilerinin icralık olmasına ya da sicilinizin bozuk olmasına önem vermez. Bu bankadan kredi almak için kredi notunuzun 1100 seviyelerinde olması yeterlidir. Bu koşullarda bile oturduğunuz yerden kredini almanız mümkündür. CEPTETEB kredilerinde kredi notunuzun önemli olduğu tek nokta kredi faiz oranınızdır. Çünkü bu banka kredi notunuza göre faiz oranı belirler. Bu bankadan alacağınız kredinin özellikleri ise şöyledir;

 • CEPTETEB kredi verirken sizden evrak ya da belge istemez. Tel istediği şart, kredi ödemelerini zamanında ve düzenli olarak yapmanızdır.
 • Bu krediden dosyam masrafı alınmaz çünkü CEPTETEB’in banka giderleri yoktur.
 • CEPTETEB kedilerini 3-60 ay arası vadeler ile ve 30.000 liraya kadar almanız mümkündür.
 • Bu kredi hoş geldin faiz oranıyla sunulur. Yeni müşteriler için başlangıç faiz oranı %0,99’dur. 24-36 ay vade ile hoş geldin kredisi faiz oranı ise %1,05’ten başlar. Bu oranlar, yeni müşteriler için geçerlidir. Eski Müşteriler için kredi notuna göre faiz oranı belirlenir.
 • Bu krediye başvurmak için https://www.cepteteb.com.tr/cepteteb-kredi-basvurusu?Firma=CEPTETEB&Banner=sayfa_thumbnail&KuponNo=default#Step1 adresindeki başvuru formunu kullanabilirsiniz. İnternet bankacılığı ya da mobil bankacılık üzerinden de başvuru yapabilirsiniz.

ING Bank sicili bozuk olana kredi;

ING Bank her ne kadar dijital bankacılık hizmeti sunsa da sicili bozuk olan kişilere de kredi sağlayan bir bankadır. Bu banka kişiye özel faiz oranı uyguladığı için sicili bozuk olan kişilere de kefil ya da ipotek gibi teminatlar eşliğinde istedikleri krediyi verebilmektedir. ING Bank tarafından sunulan bu kredinin özellikleri ise şu şekilde açıklanabilir;

• Siciliniz bozuk olsa bile son altı ay içinde diğer bankalara olan kredi ve kredi kartı ödemelerinizi düzenli olarak yaptıysanız, bu bankadan 100.000 liraya kadar kredi alabilirsiniz.

• Alacağınız kredinin vadesini 60 aya kadar belirleyebilirsiniz. Eğer kredinizi 5.000 liranın üzerinde onaylanırsa, 3 ay erteleme avantajından da faydalanabilirsiniz.

• ING Bank kredileri %0,89 ve %2,59 aralığında faiz oranı ile sunulur. %089 faiz oranı kredi notu 1800 ve üzerinde olan müşteriler için geçerlidir. Siciliniz bozuk olduğu için sizin kredi notunuz düşük olacaktır. Bu nedenle alacağınız kredinin faiz oranı en az %1 ve üzerinde belirlenir.

• ING Bank kredisinden hayat sigortası ve dosya masrafı alınacağı için alacağınız kredi tutarını, bu masrafları da hesaba katarak ayarlamanız doğru olacaktır.

Enpara.com kredi sicili bozuk olan kredi özellikleri;

Enpara.com, kredi siciliniz bozuk olsa bile kredi alabileceğiniz bir diğer bankadır. Bu bankanın en önemli özelliği şubesiz olmasıdır. Bu nedenle online olarak müşterilerine hizmet verir. Bunun anlamı, kredi başvurularınızı online olarak yapabileceğiniz ve kredinizi oturduğunuz yerden alabileceğinizdir.

Enpara.com aracılığı ile kredi sicili bozuk olanlara da kredi verilmektedir. Enpara.com kredi verirken kredi notunuza bakmaz. Yalnızca aylık gelirinizin olması ve son altı ay içinde diğer bankalara olan borçlarınızın düzenli ödenmiş olması yeterlidir. Ayrıca aylık geliriniz, kredi almanız için uygunsa, enpara kredisini hemen almanız mümkündür. Enpara.com ihtiyaç kredisinin genel özellikleri ise şöyledir;

• Enpara.com aracılığı ile 1.000 liradan 60.000 liraya kadar nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.
• Enpara.com kredilerinden dosya masrafı alınmaz. Çünkü enpara şubesiz bankacılık olduğu için masrafı bulunmaz.
• Enpara.com kredilerinden hayat sigortası masrafı alınır ancak bu masraf, krediyi çeken kişinin yaşına ve kredi koşullarına göre değişir.
• Bu bankadan alacağınız kredinin faiz oranı kredi notunuza göre ve aylık vadenize göre değişir. Buna göre 60 aya varan vadeler ile kredinizi alabilirsiniz. Üstelik farklı vadeler için uygun faiz oranları uygulanır. Kredi faiz oranları %0,98’den başlar ve en yüksek olarak %1,15 uygulanır.

4 Replies to “Kredi Sicili Bozuk Olanlara Gün İçinde Hemen Kredi”

 1. çok acil 3 çocuk özel okulda okutuyorum 15 yıldır ama bu yıl kredi kullanamıyorum sizden yardım istiyorum kredi için okula devam edelim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Top