En Uygun İhtiyaç Kredisi Veren Banka

En Uygun İhtiyaç Kredisi Veren Banka

İhtiyaç kredisi çekmeden önce bilinmesi gereken en önemli konu her bankanın farklı faiz oranı uyguladığıdır. Nakit ihtiyaçlarınız için bir fon oluşturmanız ve gerektiğinde bu fondan para kullanmanız tavsiye edilmektedir. Ancak böyle bir durumunuz yoksa, bankaların faiz oranlarını araştırarak, işe başlayabilirsiniz. En uygun ihtiyaç kredisi veren banka hangileridir detaylı şekilde açıklayalım;

En uygun ihtiyaç kredisi veren banka nasıl bulunur?

Bir banka her zaman aynı faiz oranlarını sunmayabilir. Bankalar belirli dönemlerde kampanyalar yaparak faiz oranlarını değiştirebilir. Bu nedenle bir bankanın sabit olduğunu düşünerek sürekli o bankadan kredi çekmek yanlıştır. Bir banka bu hafta uygun kredi verirken önümüzdeki hafta bir başka bankadan daha uygun kredi çekebilirsiniz. Bu nedenle en uygun ihtiyaç kredisi veren banka tespiti için çok iyi bir şekilde araştırma yapmanız gerekir.

Bankalar belirli dönemlerde, farklı kredi türleri için kredi kampanyaları yaparlar ve bu kampanyalarını gerek sosyal medya yoluyla gerek televizyon reklamı yoluyla duyururlar. Hatta bankalardaki afişlerde de bu kampanyaları görebilirsiniz. Örneğin; bahar aylarına girilmesi ile birlikte düğün kredisi kampanyası yaparlar. Üstelik bu kampanyalar tek bir bankada değil birçok bankada yapılır. Sizin yapmanız gereken kredi çekmek istediğiniz miktarı belirleyip buna göre banakların kredi faiz oranlarını araştırmaktır.

Araştırma yaparken yalnızca faiz oranına önem vermek yanlıştır. Bankalar, ihtiyaç kredilerinden dosya masrafı, hayat sigortası masrafı gibi masraflar alırlar. Bu nedenle bir ihtiyaç kredisinden alınan tüm masrafları incelemeniz ve toplamda ne kadar masrafı geri ödeyeceğinizi belirlemeniz gerekir. Örneğin; bir banka düşük faiz oranı verirken dosya masrafını yüksek tutabilir. Başka bir banka ise bu bankaya göre daha yüksek faiz oranı verirken dosya masrafını az tutar. Toplama bakıldığında ikinci bankanın daha az masraf aldığını görebilirsiniz. Bu yanılgıya düşmemek için çok iyi araştırma yapmanızı tavsiye ederiz. Araştırma yaparken ve kendinize en uygun krediyi seçerken göz önüne almanız gereken kriterler ise şunlardır;

 • Kredinin aylık ödeme miktarı
 • Toplam geri ödeme miktarı
 • Kredinin toplam vade sayısı
 • Krediden alınan dosya masrafları
 • Krediden alınan sigorta masrafları
 • Kredi için belirlenmiş olan aylık ve yıllık faiz oranı

Size uygun olan ihtiyaç kredisini veren bankayı tespit etmek için kredi karşılaştırma sitelerinden faydalanabilirsiniz. Bu sayede oturduğunuz yerden araştırma yapabilir ve bankaların almış oldukları toplam masraf miktarlarını da kontrol edebilirsiniz. Bu siteler, başvuru yaptığınız ihtiyaç kredisi olumlu sonuçlanmadığında size uygun çözümler de sunabilirler. İhtiyaç kredisine başvuru yapmadan önce aylık ödemelerinizi de ayarlamanız gerekir. Örneğin 20.000 lira kredi çekmek için aylık 400 lira ödemek zor geliyorsa kredinin vadesini biraz daha artırarak aylık 300 liraya çekebilirsiniz. Bu sayede hem ihtiyaç kredinizin onaylanmasını kolaylaştırışınız hem de kredinizi ödeyememe ihtimaliniz ortadan kalkar ve kredi siciliniz olumsuz etkilenmez.

En uygun kredi veren banka hangisidir?

Günümüze bakıldığında pek çok bankanın müşteri kazanma stratejisinin olduğunu söyleyebilirsiniz. Özellikle TEB, girişimciliğe ağırlık veren bir banka olduğu için kampanyalı ihtiyaç kredisi oldukça fazladır. Akbank, Garanti Bankası, Finansbank ve Aktif Bank gibi bankalar da çeşitli ihtiyaçlara yönelik ihtiyaç kredileri sunan bankalardan bazılarıdır. İş Bankası, Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank gibi bankalar da devletle ilişkisi olduğu için çeşitli promosyonlar ile birlikte uygun faizli ihtiyaç kredisi kampanyaları düzenleyen bankalardır.

Odeabank, Fibabanka, Burgan Bank ve ING Bank ise her dönem için çeşitli kampanyalar düzenleyen diğer bankalardandır. Burada saymadığımız daha pek çok banka mevcuttur ve bunlara ait olan kampanyaları öğrenebilmek için karşılaştırmalı internet sitelerinden faydalanılmalıdır. En uygun kredi veren banka, her dönem değişmektedir. Bu nedenle bankaların kampanya yaptıkları dönemleri çok iyi takip etmeniz gerekir.

En uygun ihtiyaç kredisi veren bankalar ve kredi özellikleri nelerdir?

En uygun ihtiyaç kredisi, şu günlerde pek çok bankadan sağlanabilir. Daha önce de açıkladığımız gibi kredi alırken bankaların faiz oranları, aldıkları masraflar, yıllık ve aylık maliyet oranları gibi faktörler değerlendirilmelidir. Ayrıca, krediyi alırken uygun olup olmadığını toplam geri ödeme tutarından da anlayabilirsiniz. Bu koşullar altında hangi bankadan kredi çekebileceğinize karar vermek için aşağıdaki örneklerimizi inceleyebilirsiniz;

Finansbank uygun kredi özellikleri;

Finansbank’tan, online kanalları kullanarak 65 bin liraya kadar kredi almanız mümkündür. Bu bankanın kredi notu 1000 ve üzerinde olan kişiler için uyguladığı faiz oranı %1,25’tir. Bu bankadan 60 ay vade ile kredi almanız mümkündür.

Finansbank’tan 10 bin lira kredi almak isterseniz aylık faiz oranınız %1,25 olur. Bu krediye 60 ay vadede ödeyeceğiniz taksit tutarı 253,93 liradır. Kredinize toplam geri ödeyeceğiniz tutar ise 15.236,31 lira olur.

Akbank uygun ihtiyaç kredisi özellikleri;

Akbank’tan online kanalları kullanarak 50 bin liraya kadar kredi almanız mümkündür. Bu bankadan alacağınız kredinin faiz oranları %1,73’den başlar. Bu oranlar kredi tutarına ve vadesine göre değişir. Ayrıca kredinizi sigortalı ve sigortasız olarak almanıza göre de faiz oranları değişecektir.

Bu bankadan 10 bin lira kredinizi 60 ay vadede almak isterseniz faiz oranınız %1,73 olacaktır. Kredinizin taksit tutarı ise 293 lira olur. Toplamda geri ödeyeceğiniz tutar da 17.579,85 lira olur.

Aktif Bank uygun ihtiyaç kredisi özellikleri;

Aktif Bank, internetten kredi seçeneği ile müşterilerine uygun faiz oranlı kredi imkânı sunmaktadır. Bu bankanın kredilerine online kanallardan başvuru yapabilir ve kredinizi hemen hesabınıza aktarabilirsiniz. Bu bankanın en önemli özellikleri gelir belgesi ve çeşitli evraklar istemeden, bir sürü evrak imzalama derdi olmadan ve kredi notuna önem vermeden kredi sunuyor olmasıdır. Bu bankanın verdiği kredinin özellikleri ise aşağıdaki gibidir;

 • Bu krediyi 2.000 liradan 40.000 liraya kadar kullanabilirsiniz.
 • Kredinin vadesini 3 aydan 60 aya kadar belirleyebilirsiniz.
 • Bu kredinin faiz oranı müşterilerin kredi notuna göre belirlenir. Kredi notu yüksek olan ve hayat sigortası yaptıran kişiler için kredi faiz oranı %0,98 olarak uygulanır. Kredi notu düşük olan kişiler için uygulanacak olan en yüksek kredi faiz oranı ise Aktif Bank kredileri için %1,89’dur.
 • Bu krediden kredi tutarının binde beşi kadar dosya masrafı yani tahsis ücreti adı verilen masraf alınacaktır.

Bu bankadan 2.000 lira olan kredinizi 60 ay vade ile alırsanız ve faz oranınız %0,98 olarak belirlenirse, aylık taksit tutarınız 46,65 lira olur. Bu kredinin dosya masrafı 1,50 lira olur. Bu kredi için uygulanacak olan yıllık toplam faiz oranı %15,3311 olur.

CEPTETEB uygun kredi özellikleri;

CEPTETEB, piyasanın en uygun kredisini sunan bankalardan biridir. Bunun nedeni şubesiz bankacılık olması ve dijital olarak hizmet vermesidir. Bu sayede bankacılık masrafları ve giderleri bulunmaz. CEPTETEB, bu giderleri müşterilerin çıkarları için kullanmayı seçen bankalardan biridir. Bunun sonuncudan kredilerinden masraf almaz ve uygun faiz oranlarında kredi sunar. CEPTETEB uygun kredi özellikleri ise şöyledir;

 • CEPTETEB, 60 aya kadar varan vadeler ile kredi sunar. Bu krediyi aylık eşit taksitler halinde ödersiniz. Ayrıca 3 ay erteleme avantajından da faydalanabilirsiniz.
 • Bu kredi için sizden kefil, gelire belgesi ya da başka evraklar istenmez. Bankanın istediği en önemli şart kredinizi zamanında ödemenizdir. Bu nedenle kredi notunuza da önem verilmez.
 • Kredi notunun önemli olduğu nokta kredi faiz oranlarıdır. Bu bankaya yeni gelen müşteriler kredi notu yüksek olduğunda kredilerini, %,99 faiz oranı ile alırlar. 24-36 ay arası vadede kredi almak isteyen ve Kredi notu yüksek olan kişiler ise %1,05 faiz oranından yararlanabilirler.
 • Bu bankadan alacağınız kredinin üst limit tutarı 30.000 liradır.

ING Bank uygun kredi özellikleri;

ING Bank bütçenize uygun faiz oranlarında ve vadelerde kredi sunan bir diğer bankadır. ING Bank aracılığı ile banka müşterisi olsanız bile kredinizi oturduğunuz yerden almanız mümkündür. Aynı zamanda almış olduğunuz kredinin taksitlerini bütçenizi zorlamadan, 3 ay sonra ödemeye başlayabilirsiniz. ING Bank uygun kredi özellikleri ise şöyledir;

• Kredinizi 1.000 liradan 50.000 liraya kadar hemen almanız mümkündür. Aylık gelirinize göre bu krediyi 100.000 liraya kadar da alabilirsiniz.
• ING Bank kredinizi 5.000 liranın üzerinde alırsanız, 3 ay erteleme yani 80 gün ödemesiz dönemli özelliğinden de faydalanabilirsiniz. Bu sayede ödemlerinizi oldukça rahat yapabilirsiniz.
ING Bank kredisinden hayat sigortası ve dosya masrafı alınacaktır. Bu masraflar kredi başlangıcında ve tek seferde alınır. Her iki masrafta kredi tutarına ve vadesine göre değişir.
• Bu kredinin faiz oranları %0,79’dan başlar. Kredi notunuz 1500 ve üzerindeyse kredinizi bu faiz oranında alabilirsiniz. Kredi faiz oranları en yüksek ise %2,59 olarak uygulanır. Bu durumda kredi notunuza göre faiz oranı belirlenir.
• ING Bank kredisinin bir başka avantajı ise nakit iadesi sunulmasıdır. Buna göre kredinizi %0,79’dan daha yüksek bir faiz oranı ile alırsanız, her ay bankamatik kartınızdan 750 liralık harcama yaptığınızda her ay nakit iadesi alırsınız.

Ziraat Bankası uygun kredi özellikleri;

Ziraat Bankası tüm finansal ihtiyaçlarınızı karşılamak amacıyla, oldukça uygun faiz oranlarında ve uygun vade seçenekleri ile kredi sunar. Bu krediyi 36 aya kadar vadelerle ve bütçenize uygun ödeme seçenekleri ile alabilirsiniz. Ziraat Bankası uygun kredi özellikleri aşağıdaki şekilde açıklanabilir;

• Ziraat Bankası kredileri, kredi notunuza özel faiz oranlarında sunulmaktadır. Bu kredinin en düşük faiz oranı %1,47’dir.
• Bu krediyi 36 ay vadeye kadar alabilirsiniz.
• Bu kredinin limiti bulunmaz. Bütçenize ve vereceğiniz ipotek teminatına göre, kredi tutarınız banka tarafından belirlenir.
• Ziraat Bankası uygun krediye web sitesindeki başvuru formunu kullanarak, banka şubelerinden, Ziraat ATM’lerinden, Ziraat Bankası mobil ya da internet şube uygulamalarından ya da Ziraat Bankası çağrı merkezini arayarak başvuru yapabilirsiniz.
• Ziraat Bankasından tüketici kredinizi alırken hayat sigortası da yapılır. Bu sigortanın masrafı kredinizden tahsil edilir. Ayrıca dosya masrafı da tahsil edilir. Dosya masrafı tutarı da kredinizden alınır. Hayat sigortası ve dosya masrafı tutarı kişisel özelliklerinize ve kredi özelliklerine göre belirlenmektedir.

Halkbank ihtiyaç kredisi;

Halkbank ihtiyaç kredisi, çeşitli kampanyalar ile farklı koşullarda sunulmaktadır. Maaşını Halkbank’tan alanlara özel, kamu çalışanlarına özel, emeklilere özel, özel sektör çalışanlarına, eczacılar için, eğitim kredisi ve çok daha fazla kampanya ile çeşitli ihtiyaç kredileri de vardır. Her bir kredinin özellikleri, kampanya koşullarına göre değişir. En çok tercih edilen Halkbank ihtiyaç kredisi ise hızlı kredidir. Bu kredi, acil nakit ihtiyacı olan kişilerin ihtiyaçlarını, anında karşılamak amacıyla verilmektedir. Hızlı kredi, 36 ay vadeye ve 50.000 liraya kadar kullanılabilir.

Halkbank hızlı kredi aylık %1,75 faiz oranında başlar. Bu oran, müşterilerin kredi notuna göre değişir. Bu krediden, dosya masrafı ile hayat sigortası masrafları alınmaktadır. Hızlı kredi başvurusu yapmak için Halkbank Dialog merkezi, SMS bankacılığı, mobil şube, internet şube ve web sitesini kullanabilirsiniz.

Halkbank hızlı krediyi 15.000 lira tutarında ve 36 ay vadede almak isterseniz, 78,75 lira tahsis ücreti ödeyerek ve aylık %1,75 faiz oranına göre 597,99 lira taksit ödeyerek alabilirsiniz.
Bu krediye yapacağınız başvuru aynı gün içinde değerlendirilir ve hemen onaylanır. Onaylanan kredinizi dilediğiniz zaman ve dilediğiniz yerden 7/24 kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir