Kırmızı Kalem Yiyenlere Kredi (1,59 Faizli 60 Ay Vadeli)

Kırmızı Kalem Yiyenlere Kredi (1,59 Faizli 60 Ay Vadeli)

Bankalara olan kredi ve kredi kartı borçlarınızı 2 taksit dönemi içinde ödemediyseniz, bu borçlar avukatlara gönderilir. Bu durumda bankalardan kırmızı kalem yemiş olursunuz. Başka bir ifade ile kredi siciliniz bozulmuş olur. Bu durumumda bankalardan kredi çekmeniz zordur ancak imkânsız değildir. Bankaların alacaklarını avukatlara devretmesi durumunda idari takibe alınırsınız ve yine belirli bir süre içinde borçlarınızı ödemeniz istenir. Bu süre için de de borçlarınızı ödemeseniz yasal takibe alırsınız ve kredi çekmeniz imkânsız hale gelebilir. Yasal takibe girmeden önce borçlarınızı yapılandırabilir ya da başka bankadan ipotek karşılığında kredi alarak borçlarınızı kapatabilirsiniz. Kırmızı kalem yiyenlere kredi veren bankalar hakkında detaylı bilgi sunalım;

Kırmızı kalem yiyenlere kredi nasıl verilir?

Kırmızı kalem yiyen kişilerin bankalardan kredi çekebilmesi için kefil ve ipotek ile birlikte bankalara başvuru yapması gerekir. Yanınızda götüreceğiniz kefilin bir emekli ya da devlet memuru çalışan olması, avukat ya da doktor gibi nitelikli meslek sahibi olması ya da banka çalışanı gibi özel sektör çalışanı olması gerekir. Yanınızda götüreceğiniz ipoteğin ise ev ya da iş yeri tapusu ya da arsa tapusu olması gerekir. Bu belgeler ile başvuru yaptığınızda kredi alabilirsiniz.

Kırmızı kalem yiyen kişilerin bankalardan kredi alabilmesi için aylık düzenli bir gelirinin olması gerekir. Ayrıca bu gelirinizi bankaya maaş bordrosu ya da iş yerinizden alacağınız maaş bildirgesi ile kanıtlamalısınız. Serbest meslek çalışanıysanız bilanço ve vergi kayıtlarınız ile gelirinizi belgelemeniz gerekir. Kırmızı kalem yiyeneler kredi veren bankalar, yukarıdaki koşulları sağladığınızda, 100 bin liraya kadar kredi verebilirler.

Kırmızı kalem yiyenlere kredi veren bankalar hangileridir?

Kırmızı kalem yeddiyseniz, ipotekli ihtiyaç kredisi alabilmek için bazı bankalara başvuru yapabilirsiniz. Bu bankalar, diğerlerine göre yüksek faiz oranı belirleyebilirler ancak yine de kredi çekerek borçlarınızı kapatmanıza yardımcı olurlar.

Garanti Bankası ipotekli ihtiyaç kredisi özellikleri;

Garanti Bankası, gösterilen ipoteğin değerinin %50’sine kadar kredi vermektedir. Bu bankaya ev, arsa ya da iş yeri tapusu ile birlikte araçlarınızı da ipotek göstermeniz mümkündür. Bu krediyi çekebilmek için en yakın Garanti Bankası şubesine başvuru yapmanız gerekir. Krediyi 120 aya kadar vade ile değişen faiz oranlarında çekebilirsiniz. Faiz oranları %2,39’dan başlamaktadır.

Ziraat Bankası ipotekli ihtiyaç kredisi özellikleri;

Kırmızı kalem yiyenlere kredi veren bankalardan biri de Ziraat Bankasıdır. 90 bin liraya kadar olan nakit ihtiyaçlarınız için bu bankadan ipotekli ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz. Bu kredinin faiz oranları banka tarafından hesaplamamaktadır. Kredi için ev tapusu, arsa tapusu ya da iş yeri tapusunu teminat olarak gösterebilirsiniz.

İş Bankası ipotekli ihtiyaç kredisi özellikleri;

İş Bankası, ipotekli ihtiyaç kredisi verirken üst limit belirlememiştir. İpotek edilecek tapunun değerinin %80’nine kadar kredi verme imkânı sunmaktadır. Bu bankanın kredi faz oranları da banka tarafından belirlenir. Kredinizi 120 aya kadar vade ile alma hakkınız bulunmaktadır.

Akbank ipotekli ihtiyaç kredisi özellikleri;

Akbank’tan 100 bin liraya kadar olan nakit ihtiyaçlarınız için kredi çekmeniz mümkündür. İpotek vereceğiniz tapunun değerinin %75’ine kadar, bu bankadan kredi alabilirsiniz. Bu krediyi 120 aya kadar vade ile alabilirsiniz. Kredi faiz oranı ise %2,20’den başlar ve %2,01’e kadar düşebilir.

Finansbank ipotekli ihtiyaç kredisi özellikleri;

Kırmızı kalem yiyenlere kredi sunan bir diğer bankada da Finansbank’tır. Bu bankadan kredi almanız daha kolaydır. 1 milyon liraya kadar ipotekli ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. Kredi vadesini 120 aya kadar belirleyebilirsiniz. Bu banka, konut ve iş yeri için tapu değerinin %75’ine, arsa tapusu için de değerin %50’sine kadar kredi vermektedir. Kredinin faiz oranı yine banka tarafından belirlenmektedir.

Aktif Bank N kolay kredi özellikleri;

Kırmızı kalem yemiş olsanız bile kredi alabileceğiniz bir başka bankada Aktif Bank’tır. Bu banka, kefil ya da ipotek istemeden kredi verebilmektedir. Aktif Bank aracılığı ile 30 bin liraya kadar, kolayca kredi almanız mümkündür. Kredi başvurularınızı banka şubesinden ya da online olarak internet üzerinden yapabilirsiniz. Bu kredinin vadesini 60 aya kadar belirleyebilirsiniz. Bu kredinin faiz oranı %2,89’dan başlamaktadır.

Odeabank ihtiyaç kredisi özellikleri;

Kırmızı kalem yiyenlere kredi veren Odeabank aracılığı ile 100.000 liraya kadar kredi almanız mümkündür.  Bu kredi için banka tarafından kefil ya da ipotek istenebilir. Alacağınız kredinin tutarı, vermiş olduğunuz ipotek değerine göre belirlenir.  Kredinizi 3 aydan 60 aya kadar vadelendirme imkânınız bulunmaktadır. Alacağınız bu kredinin faiz oranı %2,07’den başlar.

VakıfBank ihtiyaç kredisi özellikleri;

Kredi siciliniz olumsuz olsa bile Vakıfbank’tan kredi almanız mümkündür. Kredi alabilmek için bankaya ipotek göstermeniz gerekebilir. İpotek olarak ev ya da iş yeri tapusu verebilirsiniz.  Bu bankadan 90 bin liraya kadar ve 60 ay vade ile kredi alabilirsiniz.  Bu kredinin faiz oranı %1,59’dan başlar ve müşterilerin kredi notuna göre değişir. Bu krediyi alabilmek için banka şubelerinden başvuru yapmanız gerekir.

TEB ihtiyaç kredisi özellikleri;

TEB, kırmızı kalem yiyenlere ipotekli ya da kefil teminatlı kredi sunan bankalardan bir diğerdir. Bu bankadan 100.000 liraya kadar kredi alma imkânınız bulunmaktadır. Bu bankadan, bu tutarda krediyi almak için ev ya da iş yeri tapusu vermeniz aynı zamanda aylık düzenli bir gelirinizin olması ve sigorta primlerinizin ödenmiş olması şartlarına bakılır.

Bu şartlar altında bu bankadan 100.000 lira kredi almak isteğinizde vadenizi 60 ay olarak belirlerseniz ödeyeceğiniz aylık taksi tutarı 2.539,34 lira olur. Bu kredi için ödeyeceğiniz aylık faiz oranı ise %1,25’tir. Bu kredi için 525 lira dosya masrafı alınır. Ayrıca kredi tutarına ve krediyi çeken kişinin cinsiyetine göre belirlenecek olan hayat sigortası masrafı da alınacaktır.

CEPTETEB kefilsiz, masrafsız kredi;

CEPTETEB, online bankacılık alanında en çok tercih edilen ve kredi notuna ya da sicile önem vermeden kredi sunan bankalardan biridir. Bu bankadan kredi alabilmeniz için istedikleri tek şart aylık gelirinizin olması ve kredi ödemelerini düzenli olarak yapmanızdır. Bunun dışında, kredi isteyen kişilerden kefil yad a gelir belgesi gibi belgeler ya da teminatlar istenmez.

CEPTETEB aracılığı ile kredi almak istiyorsanız kredi notunuzun 1100 seviyelerinde olması, sabit gelirinizin olması ve sigorta primlerinizin ödeniyor olması şartlarını taşımanız gerekir. Bu banka, kredi faiz oranlarını kredi notuna göre belirlediği için kredi notunuzun yüksek olması, daha az masrafla kredi almanızı sağlar. CEPTETEB kredilerinden dosya masrafı alınmaz. Krediniz için yalnızca hayat sigortası masrafı ödersiniz.

Kredinize online kanallardan başvuru yapabilir ve daha önce icralık olsanız bile oturduğunuz yerden kredi alabilirsiniz. Bu krediyi 60 aya varan vadeler ile ve 50.000 liraya kadar olan nakit ihtiyaçlarınız için kullanabilirsiniz. Kredinizi kullanırken 3 ay erteleme avantajından da faydalanabilir ve geri ödemelerinizi rahat bir şekilde yapabilirsiniz.

Enpara kefilsiz, masrafsız kredi;

Enpara.com dijital bankacılıktır yani şubesiz bankacılık olarak hizmet verir. Bu platformdan masrafsız ve kefilsiz olarak kredi almanız mümkündür. Buradan kredi almanız için gereken tek şart aylık gelirinizin olması ve sigorta primlerinizin yatıyor olmasıdır. Bu bankadan 1.000 liradan 60.000 liraya kadar olan nakit ihtiyaçlarınız için kredi kullanabilirsiniz. Kredilerinin faiz oranı %1,35 olarak belirlenmiştir.

  • Bu bankadan 10 bin lira olan krediyi 48 ay vade ile almak istediğinizde aylık faiz oranı %1,35 olacaktır. Bu krediye aylık ödeyeceğiniz taksit tutarı 301,33 lira olur. Masraf alınmayan bu krediye geri ödeyeceğiniz toplam tutar da 14.463,84 lira olacaktır.
  • Bu bankadan 20 bin lira olan kredini 60 ay vade ile almak istediğinizde kredinizin faiz oranı yine %1,35 olarak hesaplanır. Bu kredi için ödeyeceğiniz aylık rakam 523,67 lira olur. Masrafı olmayan kredinize geri ödeyeceğiniz toplam tutar da 31.420,20 lira olarak hesaplanır.
  • com aracılığı ile 30.000 lira olan kredinizi 60 ay vade ile almak istediğinizde aylık faiz oranı %1,35 olur. Bu kredi için ödenecek olan aylık taksit tutarı 785,50 lira olarak hesaplanır. Kredinize geri ödenecek toplam tutar da 47.130,00 lira olur.

Bankaların kırmızı kalem yiyenlere kredi verme koşulları nelerdir?

Kırmızı kalem yiyenlere kredi verilirken bankalar tarafından bazı koşuların yerine getirilmiş olması istenir. Siz de bu durumdaysanız ilk olarak etrafta olan kredi ve kredi kartı borçlarınızı kapatın. Hiçbir banka hem kırmızı kalem yiyen hem de diğer bankalara borcu bulunan kişilere kredi vermek istemez.

Borçlarınızı kapattıktan sonra kredi notunuzu yükseltmeye başlamalısınız. Kırmızı kalem yedikten sonra kredi notunuz bir hayli düşmüş olacaktır. İlk olarak borçlarınızı kapatarak işe başlamanız halinde kredi notunuz biraz yükselir. Bunun ardından herhangi bir bankada vadesiz hesap açtırarak, bu hesaba birkaç fatura tanımlamalısınız. Otomatik ödemeye verdiğiniz bu faturaları her ay düzenli olarak ödemelisiniz. Bu sayede, artık gelirinizin olduğunu ve düzenli ödeyebildiğinizi bankalara kanıtlamış olacaksınız.

Kırmızı kalem yedikten sonra kredi notunuzu yükseltmenin bir başka yolu ise bankalardan vadeli hesap ya da BES satın almaktır. Herhangi bir bankada düşük miktarla da olsa vadeli hesap açtırın ya da BES satın alın. BES ödemelerinizi de düzenli olarak yaparsanız birikim yapacak kadar gerilinizin olduğunu bankalara kanıtlamış olursunuz.

ING Bank kırmızı kalem yiyenlere kredi;

Kırmızı kalem yediyseniz yani daha önce bir borcunuzdan dolayı yasal takibe alındıysanız, kredi alabileceğiniz bir alternatif de ING Bank’tır. Bu bankadan %1,89 faiz oranında 100.000 liraya kadar kedi alabilmeniz için tek yapmanız gereken banka şubelerinden başvuru yapmaktır.

Normal şartlarda bu banka, banka müşterisi olmasanız bile başvurunuzu online olarak alır ve evraklarınızı kurye yoluyla teslim ederek oturduğunuz yerden kredinizi almanızı sağlar.

Ancak kırmızı kalem yediğiniz için sizin kredi notunuz düşük olacaktır. Bu durumda ING Bank şubelerinden başvuru yapmanız ve yanınızda bir kefil bulundurmanız, kredi almanızı kolaylaştırır. Eğer aylık geliriniz ya da kredi notunuz yeterli gelmezse, banka tarafından ipotek vermeniz de istenebilir. İpotek için de ev ya da işyeri tapusu vermeniz gerekir.

ING Bank ihtiyaç kredisini 60 ay vadede ve 3 ay ertelemeli olarak alabilirsiniz. 90 gün ödemesiz dönemli olarak kredinizi almanız için en az 5.000 lira tutarında kredi onaylanması gerekir. Kredinizi yüksek faiz oranında aldığınızda ve ING Bank kartınızdan her ay 750 liralık harcama yaptığınızda, nakit iadesi avantajından yararlanırsınız. Bu durumda kredinizin faizinden size her ay nakit iadesi yapılır ve krediniz çok daha uygun oranlarda almış olursunuz.

Ziraat Bankası sicili bozuk olana kredi;

Kırmızı kalem yiten yani sicili bozuk olan kişileri Ziraat Bankası aracılığı ile kolaylıkla kredi alabilirler. Bunun için tek yapmaları gereken bireysel destek kredisi ya da sosyal destek paketi kredilerine başvuru yapmaktır.

Korona virüs kapsamında yeni normalleşme döneminde, geliri olmayan ya da dar gelirli olan, daha önce sicili bozulmuş olan, kırımızı kale yiyen kişilere Ziraat Bankası tarafından sosyal destek kredi paketi sunulmaktadır. Bu paket kapsamında anlaşmalı olan ya da olmayan firmalardan yapacağınız mobilya, beyaz eşya, ev dekorasyonu, bisiklet ve çeyiz gibi eşyalarınız için 30.000 liraya kadar kredi alabilirsiniz. Ayrıca tatile gidebilmeniz için yine devlet tarafından gelir ve kredi notu kriterlerine bakılmaksızın, tatil destek kredi paketi de sunulmaktadır.

Tatil destek kredi paketi ile 10.000 liraya kadar kredi alabilirsiniz. Tatil kredinizin ilk taksiti tatilinizi aldığınız acente tarafından, ikinci taksiti ise banka tarafından karşılanır. Kalan 10 taksiti ise siz ödersiniz. Bu destek paketinden kredi kartınızdan ödeme yaparak, 15 aya kadar taksit avantajından da yararlanabilirsiniz.

Denizbank Anında İhtiyaç Kredisi;

Denizbank anında ihtiyaç kredisi, nakit ihtiyaçlarınıza hızlı ve kolay çözüm üretmek için sunulan bireysel ihtiyaç kredisi türüdür. Bu krediyi cebimde kredi kampanyası ile hemen alabileceğiniz gibi online kredi başvurusu yaparak da alabilirsiniz.

Cebimde kredi kampanyası banka müşterilerine özel olarak sunulan, aylık faiz oranı düşük ve ödeme koşulları cazip olan bir kredi türüdür. Standart ihtiyaç kredisi ise banka müşterisi olan ve olmayan herkes için geçerli olan ve aylık faiz oranları, kredi notunuza göre değişen kredi türüdür.

Cebimde kredi 55.000 liraya kadar ve 36 ay vade ile sunulurken, standart ihtiyaç kredisi 65.000 liraya kadar ve 36 ay vade ile sunulmaktadır. Cebimde kredi aylık faiz oranı %2,14’tür. Standart ihtiyaç kredisi aylık faiz oranı ise %2,14’ten başlar ve kredi notunuza göre yükselebilir. Cebimde krediye hemen başvuru yapmak için internet ya da mobil bankacılığı kullanmanız gerekir. Standart ihtiyaç kredisine ise web sitesinde bulunan başvuru formu aracılığıyla, banka şubelerinden, çağrı merkezinden, mobil şubeden ya da internet şubeden başvurularınızı yapabilirsiniz.

admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir