İnternetten Kredi Başvurusu

İnternetten Kredi Başvurusu

Kredi çekebilmek için önce bankaların hangi oranladı faiz uyguladığını bilmek gerekir. Bunun için daha önceleri banka banka gezmek zorundaydık. Ancak teknolojinin ilerlemesi sayesinde artık oturduğunuz yerden kredi oranlarını araştırabilir, hatta kredi çekme işlemlerinizi bile internet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Her bankanın kendine özel web sitesi vardır. Bu siteleri kullanarak internetten kredi başvurusu yapabilirsiniz. Her bankanın internet sitesini ayrı ayır gezmek istemiyorsanız, karşılaştırma yapan siteleri kullanarak kredi oranlarını öğrenebilirsiniz. Karşılaştırma siteleri, sizleri bankanın başvuru sayfasına yönlendirir ve başvuru işlemlerinizi kolaylıkla yapmanızı sağlar. Bazı bankalar web sitelerinden kredi başvurusu için form doldurmanızı isterken, bazıları yalnızca kimlik numaranız ve aylık gelir bilgileriniz ile işlem yapabilir. Sizlere bankaların kredi başvurusu seçeneklerini açıklayalım;

Garanti Bankası internetten kredi başvurusu nasıl yapılır?

Garanti bankasından internetten kredi başvurusu yapmak için web sitesini ya da Garanti Cep uygulamasını kullanabilirsiniz. İnternetten başvuru yapabilmek için banka müşterisiyseniz online giriş yapmanız gerekir. Banka müşterisi değilseniz, başvuru formunu doldurarak kredi başvurusunu hemen gerçekleştirebilirsiniz. 3-60 ay arasındaki vade seçeneklerinden faydalanabilir kredinizi 50.000 liraya kadar kullanabilirsiniz. Bu krediyi %2,24 faiz oranı ile çekebilirsiniz. Krediniz onaylandıktan sonra banka şubesine gitmeye gerek kalmadan, paranızı hesabınıza aktarabilirsiniz.

Aktif Bank internetten kredi başvurusu nasıl yapılır?

Aktif Bank, kolay kredi sunan bankalardan biridir. N Kolay adresin girerek hemen kredi başvuru formunu doldurabilir ve evraklarınız ekrandan yükleyerek, paranızı hesabınız alabilirsiniz. Bu krediyi, kredi notu düşük olanlar bile alabilir. 30.000 liraya kadar kullanabileceğiniz bu kredi için 60 aya kadar ulaşan vade seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Kredi faiz oranı %2,09’ur. Kredi başvurusu sırasında herhangi bir ek ürün almanıza gerek kalmaz. İnternetten kredinize başvuru yaparak şubede sıra bekleme derdinden kurtulabilir, sayfalarca kâğıt imzalamayabilir ve kredi kartı almak zorunda kalmayabilirsiniz. Paranız da hemen hesabınıza aktarılabilir. Bu bankadan alacağınız kredinin geri ödemesini, anlaşmalı olan diğer bankalardan ücretsiz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Yapı Kredi internetten kredi başvurusu nasıl yapılır?

Yapı Kredi bankasından kredi alabilmek için banka müşterisi olanız gerekir. Bunun için bankaya gitmenize gerek yoktur. Yapı Kredi mobil uygulamasını indirerek dakikalar içinde hesabınızı açabilir ve banka müşterisi olabilirsiniz. Banka müşterisi olduktan sonra kredinizi alabilmek için isterseniz web sitesini isterseniz de mobil uygulamasını kullanabilirsiniz. Web sitesinden dolduracağınız kısa forma kimlik numarası, doğum tarihi, cep telefonu numaranız ve ekrandaki güvenlik kodu bilgilerini girmeniz halinde başvurunuz alınacaktır. Başvurunuzun onaylanmasının ardından, hemen kredinizi hesabınıza aktarabilirsiniz.

Ziraat Bankası internetten kredi başvurusu;

Ziraat Bankası da internette kredi başvurusu yapabileceğiniz bankalardan biridir. Bu banka aracılığıyla düşük faizli kredi çekmeniz mümkündür. İnternetteki başvuru formuna kimlik numaranızı, cep telefonu numaranızı, kredi için istediğiniz vadeyi, çekeceğiniz kredi tutarını ve aylık gelir bilginizi girdikten sonra ekranda yer ala güvenlik kodunu da girerek, başvurunuzu kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru sonucuz aynı gün içinde cep telefonunuza gönderilecektir.

ING Bank internetten kredi başvurusu;

ING Bank’ın internetten kredisine başvuru yapabilmek için yine kısa bir form doldurmanız gerekir. Bu banka, kişiye özel faiz oranları uygulamaktadır. Dolduracağınız forma, kimlik numarası, doğum tarihi, cep telefonu ve doğrulama kodu bilgilerinizi girdikten sonra kredinize başvuru yapabilirsiniz.

İnternetten kredi başvurusu için gerekli koşullar nelerdir?

İnternetten kredi başvurusu yapabilmeniz ve kredinizin hemen onaylanması için bazı koşulları yerine getirmeniz gerekir. Bu koşulları aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz;

  • Kredi başvurunuzun hemen onaylanabilmesi için bankaların sistemlerine kimlik numaranızı girmeniz gerekir. Kimlik numaranız üzerinden kredi notunuz sorgulanır. Bu sorgulama Findex veri tabanından yapılır. Kredi notunuzun yüksek olması durumunda, internetten yapacağınız başvurular olumlu sonuçlanacaktır. Bankalar, internetten kredi başvurusu yapan kişilerin kredi notunun en az 1500 ve üzerinde olmasını ister.
  • İnternet üzerinden kredi başvurusu yapabilmeniz ve kredinizin onaylanması için bir diğer şart geliriniz olmasıdır. Bankaların sistemine gireceğiniz kimlik numaranız üzerinden aylık gelir bilgileriniz de sorgulanır. Bu sorgulama e-devlet üzerinden yapılır. Aylık gelirinizin yeterli ve düzenli olması durumunda kredinizi alabilirsiniz.
  • Bankaların sistemine girmiş olduğunuz kimlik numaranız üzerinden hizmet dökümü belgeniz de sorgulanır. Son altı aylık sigorta primleriniz ödendiyse, krediniz hemen onaylanacaktır.
  • Bankalar, internetten kredi başvurusu yapan kişilerin diğer bankalara olan borçlarını da sorgular. Diğer bankalara olan kredi ve kredi artı borçlarınız kredi notunuzu kötü etkilemiyorsa ve aylık geliriniz bu borçlara yetecek düzeydeyse, kredi başvurunuz onaylanacaktır.

İnternetten kredi başvurusunun avantajları nelerdir?

İnternetten kredi başvurusu yapabilmeniz için bir bankanın müşterisi olmanız gerekir. Başka bir ifade ile maaş aldığınız, hesabınızın olduğu ya da kredi kartınızın olduğu bir bankadan başvuru yapmalısınız. Çünkü başvur sırasında sizden, bankanın size özel olarak vermiş olduğu müşteri numarası ve internet şifresi istenir. Ayrıca bankada kayıtlı olan cep telefonunuza, giriş için güvenlik kodu gönderilir. Bu kod sayesinde güvenli giriş yapabilirsiniz.

İnternetten kredi başvurunun en büyük avantajı ise banka şubesine gitmeye gerek kalmadan başvurunuzu yapabilmenizdir. Normalde kredi başvurusu yapabilmeniz için bankaların web sitelerinde bulunan başvur formunu doldurmanız gerekir. Bu başvuru formu sayfalarcadır ve tüm bilgileriniz tek tek girmeniz istenir. Ancak internetten kredi başvurusu yaparken tüm bilgileriniz bankada kayıtlı öldüğü için sayfalarca form doldurmanıza gerek kalmaz. Yalnızca almak istediğin kredi tutarını ve vadesini girerek başvurunuzu yapabilirsiniz.

Bu başvuru kanalının bir başka avantajı ise hafta iç mesai saatlerini beklemek zorunda olamamanızdır. Bu kanal sayesinde başvurularınızı 7/24 yapabilirsiniz ve onaylanan krediniz hemen hesabınıza aktarabilirsiniz. Eğer vadesiz hesabınız yoksa hemen internet bankacılığını kullanarak hesap da açabilirsiniz ve kredinizi bu hesaba aktararak kullanamaya başlayabilirsiniz. Üstelik kredi geri ödemelerini de internet bankacılığı sayesinde kolayca takip edebilirsiniz.

Garanti BBVA internetten kredi, şubeye gitmenize gerek yok;

Garanti BBVA, uygun faiz oranlarında ve uygun ödeme koşulları ile kredinizi hemen alabileceğiniz bir bankadır. Garanti bankası internetten kredi ile kredi başvurularınızı hemen yapabilir ve onaylı olan kredinizi hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Garanti BBVA internetten kredi özellikleri şöyledir;

• Garanti Bankasından 1.000 liradan 100.000 liraya kadar olan ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.
• Bu kredinin faiz oranları kredi notunuza göre belirlenir. En düşük faiz oranı %0,99 olurken en yüksek faiz oranı %1,99 olarak uygulanır.
• Garanti Bankasının bu kredisine hemen sahip olmak için internet şubeden ya da mobil bankacılıktan başvuru yapabilir, daha önce yarım kalan başvurularınızı tamamlayabilir ve anında onaylanan kredinizi hemen hesabınız aktarabilirsiniz.
• Bu krediye yapmış olduğunuz başvurular onaylandıktan sonra banka şubelerine gitmeye gerek kalmaz. Krediniz otomatik olarak hesabınıza aktarılır ve dilediğiniz zaman kullanmaya başlayabilirsiniz.
• Garanti Bankasında alacağınız bu kredi için 60 aya kadar vade belirleyebilirsiniz. Dilerseniz kredinizi 3 ay ertelemeli olarak da alabilirsiniz. Bu durumda toplam vadeniz 57 ay üzerinden değerlendirilir.

Halkbank İnternetten Kredi Başvurusu;

Halkbank, müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik olarak ihtiyaç kredisinden eğitim kredisine, mini krediden alışveriş kredisine kadar pek çok kampanya sunar. Bu kampanyalara başvuru yapmak için kullanabileceğiniz birden fazla alternatifiniz bulunur. Banka müşterisi olanlar ve olmayanların başvuru yapabileceği kanalları açıklayalım;

• Banka müşterisi iseniz Halkbank kredi başvurusu yapmak için mobil ya da internet şubeyi kullanabilirsiniz. Mobil şubeyi cep telefonunuza indireceğiniz Halkbank mobil uygulaması ile kullanabilirsiniz. İnternet şubeyi ise bankanın resmî web sitesine girerek “internet şube giriş” kısmından kullanabilirsiniz. Her iki alternatifi kullanarak da 7/24 başvuru yapabilir ve onaylanan kredini hemen alabilirsiniz.

• Banka müşterisi değilseniz kredi başvurusu yapmak için https://www.halkbank.com.tr/tr/bireysel/basvurular/kredi-basvurulari/ihtiyac-kredisi.html adresini kullanabilirsiniz. Bu adresteki başvuru formunu hemen doldurduktan sonra gönderebilirsiniz. Başvurunuz onaylandığında kredinizi banka şubelerinden alabilirsiniz.

• Banka müşterisi değilseniz kredi başvurusu için banka şubelerini kullanabilirsiniz. Aynı zamanda SMS bankacılığı ile ön başvuru yapabilirsiniz.

• Banka müşterisi olanlar kredi başvurusu için ATM ve çağrı merkezlerini, Halkbank Dialog merkezini kullanabilirler. ATM’den başvuru yapmak için kredi kartı ya da banka kartınızı kullanmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir