Hızlı Kredi Nasıl Alınır?

Hızlı Kredi Nasıl Alınır?

Hızlı kredi, bankaya gitmeden başvuru yapılan ve bu başvurusu olumlu sonuçlana kişilerin, internet üzerinden alabilecekleri kredidir. Hızlı kredi başvurusu yapabilmek için SMS, internet bankacılığı ya da mobil bankacılık uygulamasını kullanabilirsiniz. Hızlı kredi acil nakit ihtiyaçlarınız karşılayan ve kredinizi anında çekebilmenize imkân sağlayan kredi türüdür. Hızlı krediye yapmış olduğunuz başvurular aynı gün içinde sonuçlanır ve cep telefonunuza başvuru sonucunuz iletilir. Başvurunuzun olumlu sonuçlanması halinde, kredinizi hemen hesabınıza aktarabilirsiniz.

Hızlı kredi başvuru koşulları nelerdir?

Hızlı krediye dileyen herkes başvuru yapabilir, ancak bu durum, herkesin bu krediyi kullanabileceği anlamına gelmez. Hızlı kredi faiz oranları, şubeden verilen kredilere göre daha yüksektir. Ancak bu krediler anında kullanılabildiği için pek çok insan tarafından yüksek faiz oranı göz ardı edilmektedir.

Hızlı kredi alabilmeniz için müşterisi olduğunuz bankaya başvuru yapmalısınız. Bu sayede krediniz daha hızlı sonuçlanır ve başvurunuza olumu cevap almanız kolaylaşır. Maaşınızı aldığınız ya da sürekli çalıştığınız bankaya başvuru yaparsanız, hiçbir evraka gerek kalmadan kredinizi kolayca alabilirsiniz.

Bu krediyi çalışmadığınız bankalardan alabilmenizin ya da başvurunuzun olumlu sonuçlanmasının en önemli şartı, kredi notunuzun yüksek olmasıdır. Genelde, 900’ün üzerinde olan kredi notlarına hızlı kredi verilebilir. Kredi notunuzu yükseltmek için banaklara olan kredi ve kredi kartı ödemelerinizi düzenli yapmanız gerekir.

Kredi notunuz sıfırsa ve hiçbir banka ile ilişkiniz yoksa, hızlı krediye başvurunuz olumsuz sonuçlanacaktır. Bu krediyi alabilmeniz için öncelikle bar kredi kartına başvurmanız ve bu karttan harcamanızı yapıp ilk ödemenizi gerçekleştirmeniz gerekir. Kredi notları 2 ayda bir güncelleneceği için en az 2 ay beklemelisiniz. Ardından kredi kartını aldığınız banka aracılığıyla hızlı krediye başvurabilir ve kredinizi kullanabilirsiniz.

Hızlı kredi veren bankalar hangileridir?

Ekonominin kötü gitmesi nedeniyle bankalar, kredi faiz oranlarını yükseltmek zorunda kalmıştır. Bu durum, çekilen kredi tutarlarının düşmesine neden olmuştur. Bankalar, bu açığı kapatmak için müşterilerine hızlı kredi imkânı sunma yarışına girmiştir. Ülkemizde, hemen hemen her banka hızlı kredi hizmeti sunmaktadır. Sizlere bu banların bazılarından ve kredi koşullarından bahsedelim;

Halkbank hızlı kredi;

Halkbank, bireysel ihtiyaçlarını karşılayabilmeniz için 1000 lira ile 15.000 lira arasında hızlı kredi imkanı sunmaktadır. 60 aya kadar vadelendirebileceğiniz bu krediye internet bankacılığı, Dialog, mobil bankacılık, web sitesi ve SMS kanallarıyla başvuru yapabilirsiniz. Bu kredinin faiz oranı %1,63 olarak belirlenmiştir.

QNB Finansbank hızlı kredi;

Bu banka aracılığı ile de 1000 liradan 15000 liraya kadar ihtiyaç kredisi kullanılabilir. Bu kredi 3 ay ile 60 ay arasında vadelendirilebilir. Kredi faiz oranı, %1,84 olarak belirlenmiştir. Bu krediye web sitesi, internet bankacılığı ve mobil bankacılık aracılığıyla başvurunuz yapabilir, kredinizi anında kullanarak paranızı şubeye gitmeye gerek kalmadan hesabınıza aktarabilirsiniz.

İş Bankası hızlı kredi;

Bu banka aracılıyla hızlı kredi alabilmek için başvurularınızı İşCep’ten ya da internet bankacılığından yapabilir ve şubeye gerek kalmadan kredinizi kullanabilirsiniz. 7/24 başvuru yapabileceğiniz bu krediyi 40.000 liraya kadar kullanabilirsiniz. Bu kredide en fazla vade seçeneği 60 aydır ve faiz oranı %2,20 olarak belirlenmiştir.

Aktif Bank hızlı kredi;

Aktif Bank, kredi notuna önem vermeden kredi sunan ve kredi çekerken evrak ya da kefil gibi detaylar istemeyen bir bankadır. Bu bankadan online kanallar aracılığı ile kredi başvurusu yapabilir ve kredinizi yine online kanallar aracılığı ile alabilirsiniz. Aktif Bank hızlı krediye başvuru yapmak için https://www.aktifbank.com.tr/tr/bireysel/n-kolay-krediler/internetten-aninda-kredi adresini tıklayabilirsiniz. Bu sayfada yer alan “hemen başvur” kısmına tıklayıp gerekli bilgileri doldurduktan sonra kredi başvurunuzu kolayca yapabilirsiniz. Bu bankadan, %1,39’dan başlayan faiz oranlarında 40 bin liraya kadar hızlı kredi almanız mümkündür. 2.000 liradan 40.000 liraya kar olan nakit ihtiyaçlarınızı 60 ay vadeye kadar karşılayabilirsiniz. Krediniz için tahsis ücreti alınacaktır.

Örnek hesaplama yapmak isterseniz, yine yukarıda vermiş olduğumuz adresi kullanabilirsiniz. Bu bankadan 60 ay vade ile 10 bin lira kredi almak istediğinizde kredinizin aylık faiz oranı %1,89 olacaktır. Bu krediden 50 lira doysa masrafı alınır. Krediniz için aylık olarak 306,65 lira ödersiniz. Bu krediden hayat sigortası masrafı da alınacaktır.

Aktif bank hızlı kredi ile almış olduğunuz kredinin geri ödemelerini tüm Türkiye’deki PTT şubelerinden ücretsiz olarak yapabilirsiniz.

Akbank hızlı kredi;

Akbank tarafından da müşterileri için hızlı kredi kampanyası sunulmaktadır. Banka müşterisi olan kişiler bu krediye telefon bankacılığından, mobil bankacılıktan ya da internet bankacılığından başvuru yapabilirler. Banka müşterisi olmayan kişiler de bu başvur için web sitesinde bulunan başvuru formunu kullanabilirler. Ayrıca SMS bankacılığını kullanarak da kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Eğer çok acil paraya ihtiyacınız varsa, ATM’leri de kullanarak hemen başvurunuzu yapabilirsiniz.

Hızlı kredi başvurusu için yalnızca aylık gelir, cep telefonu ve kimlik numarası bilgilerini girmeniz yeterli olacaktır. Bu bankadan 1.000 liradan 50.000 liraya kadar hızlı kredi alabilirsiniz. Kredi faiz oranları %0,99’dan başlar ve alacağınız kredinin vadesine göre değişir. Bu faiz oranları aynı zamanda kredi tutarına ve kredi notunuza göre de değişebilir. Kredinizi 60 aya kadar vade ile almanız mümkündür. Alacağınız bu kremden dosya masrafım ve hayat sigortası masrafı alınacaktır.

Dosya masrafı tek sefere mahsus olarak alınır ve kredi tutarının binde beşi kadardır. Akbank hızlı kredi için herhangi bir kefil ya da belge sunmanıza gerek bulunmaz. Tüm bilgileriniz sistemden otomatik olarak sorgulanır. Eğer kredi notunuz ve aylık geliriniz kredi almanız yeterliyse, krediniz hemen onaylanır ve aynı gün içinde hesabınıza aktarılır.

Enpara hızlı kredi;

Enpara.com, hızlı kredi alabileceğiniz bir başka bankadır. Bu banka dijital bankacılık hizmeti sunduğu için başvurularını online olarak almaktadır. Enpara.com müşterisi değilseniz, kredinize web sitesindeki başvuru formundan, başvuru yapabilirsiniz. Krediniz onaylandığında evraklarınız adresinize kadar teslim edilir ve krediniz anında hesabınıza aktarılır. Enpara.com müşterisi olanlar da kredi başvurusu için internet şubeyi ya da mobil şubeyi kullanabilirler. Bu ihtiyaç kredisini 60 aya kadar vade ile ve 60.000 liraya kadar alabilirsiniz.

Enpara.com kredilerinin faiz oranları vade sayısına göre belirlenir. Ayrıca bu krediden masraf alınmaz. Kredinizi 12 ay vadeye kar alırsanız %0,95, 24 ay vadeye kadar alırsanız %1,05, 36 ay vadeye kadar alırsanız %1,15, 60 ay vadeye kadar alırsanız da %1,15 faiz oranı işletilecektir.
Bu krediyi almak için gelir belgesi gibi evraklar göstermeniz gerekmez.

Ayrıca kefil ya da ipotek gibi teminatlar vermenize de gerek yoktur. Kredi başvurunuzu yaptıktan sonra bilgileriniz sistem üzerinden otomatik olarak değerlendirilir. Eğer aylık geliriniz varsa ve sigorta primleriniz ödeniyorsa, aynı zamanda diğer bankalara olan borçlarınızı zamanında ödüyorsanız, kredinizi hemen alabilirsiniz.

CEPTETEB hızlı kredi;

Hızlı kredi alabileceğiniz, banka şubeleri ile uğraşmadan kredinizi hemen kullanmaya başlayabileceğiniz, üstelik uygun koşullarda kredi kullanabileceğiniz bir başka alternatif de CEPTETEB’dir. CEPTETEB, şubesiz bankacılık hizmeti sunduğu için hem kredi faiz oranları piyasanın çok altındadır hem de kredilerinden dosya masrafı almaz.

CEPTETEB kredilerine hemen başvuru yapabilir ve onaylanmış olan kredinizi hiçbir ek işlem yapmadan hesabınızda bulabilirsiniz. CEPTETEB müşterisi değilseniz de onaylı kredinizin evrakları adresinize gönderilir. Evraklarınızı teslim aldığınızda krediniz aynı gün hesabınıza otomatik olarak geçer. 5 dakikada başvurusu yapıp 5 dakika sonra kullanabileceğiniz bu krediye 3 ay ertelemeli olarak da sahip olabilirsiniz.

90 gün boyunca ödemesiz dönemli olan bu kredinin vadesini 36 aya kadar belirleyebilirsiniz. Kredinizin faiz oranı, kredi notunuza göre değişir. Eğer CEPTETEB müşterisi değişseniz krediniz hoş gelsin faiz oranı ile sunulur ve bu oran %0,89’dur. Bu oranla kredi almanız için kredi notunuzun 1550 ve üzerinde olması gerekir. %0,91 faiz oranı ise eski müşterilere özel olarak sunulur. Kredi notunuz düşükse de kullanacağınız kredinin faiz oranı %0,99 olacaktır. CEPTETEB aracılığı ile 1.000 liradan 50.000 liraya kadar olan krediniz anında kullanabilirsiniz.

ING Bank hızlı kredi;

ING Bank hızlı kredi, 60 aya vara vade imkânları ile ve oldukça uygun faiz oranlarında sunulur. Bu hızlı krediye hemen sahip olmak için ING Bank web sitesindeki başvuru formunu kullanabilirsiniz. Banka müşterisi değilseniz başvurunuz onayladığında evraklarınızı kurye aracılığı ile isteyebilirsiniz. Banka müşterisi olanlar da kredilerini hemen almak için ING Mobil uygulamasını ya da internet şubeyi kullanarak başvuru yapabilirler.

• ING Bank hızlı kredi 60 aya varan vadelerde ve 3 ay ertelemeli olarak sunulur. Bu krediyi 90 gün ödemesiz dönemli olarak alabilmek için en az 5.000 lira tutarında kredinizin onaylanmış olması gerekir.

• ING Bank hızlı kredi, kişiye özel faiz oranlarında sunulur. En düşük faiz oranı %1,14’en başlar. En yüksek faiz oranı ise %2,09’dur. Hangi oranda kredi kullanacağınızı ise kredi notunuz belirler.

• Bu krediyi 100.000 liraya kadar olan nakit ihtiyaçlarınız için hemen kullanabilirsiniz.

• ING Bank hızlı krediden dosya masrafı ile birlikte hayat sigortası da alınır. Hayat sigortası genellikle bir yılık yapılır. Dosya masrafı ise kredi tutarına göre değişen tutarlarda tahsil edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir