En Kolay Kredi Veren Bankalar

En Kolay Kredi Veren Bankalar

Kolay kredi, banka şubesine gitmeden, kefil ya da evrak istenmeden çekilebilen kredidir. Vatandaşların kolay kredi çekebilmesi için düzenli gelirlerinin olması, kredi notlarının yüksek olması ve herhangi bir bankanın müşterisi olmaları gerekir. Bu koşulları sağlayan kişiler online kredi başvurusu yapabilir ve kefil ya da evrak götürmeye gerek kalmadan kredilerini çekebilirler. İnternetin gelişmesi de bankaların arasındaki rekabeti arttırmış ve pek çok bankanın kolay kredi vermesine neden olmuştur. Ayrıca geliri yüksek olan ya da belirli bir meslek grubunda çalışan kişiler, diğerlerine göre daha kolay kredi çekebilme imkânına sahip olmuştur. En kolay kredi veren bankalar hakkında detaylı bilgi verelim;

En kolay kredi veren bankalar hangileridir?

Bazı bankalar yalnızca kendi müşterilerine kolay kredi verirken bazıları da herkese açık olarak kredi imkânı sunmaktadır. En kolay kredi veren bankalar ve kredileri aşağıdaki şekildedir;

 • ING Bank, 50.000 liraya kadar, evrak ve kefil istemeden kredi vermektedir. Şubeye gitmeye gerek kalmadan alınabilecek bu kredi herkese açıktır. Kredi için binde 5 oranında tahsis ücreti alınır ve hayat sigortası yapılır.
 • Odeabank, 35.000 TL’ye kadar kolay kredi vermektedir. Yalnızca kendi müşterilerine özel sunulan bu kredi için kefil ya da belge istenmez. Bu kredi için hayat sigortası ve binde 5 tahsis ücreti alınmaktadır.
 • Aktif Bank, herkese açık en kolay kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. Kredi limiti 30.000 liraya kadardır. Evrak ve kefil istenmeyen bu kredi için hayat sigortası masrafı alınmaz ancak binde 5 tahsis ücreti alınmaktadır.
 • CEPTETEB, evrak ve kefil istemeyerek kredi veren uygulamalardan biridir. 30.000 liraya kadar verilebilen bu krediye herkes başvuru yapabilir. Hayat sigortası masrafı alınan krediden tahsis ücreti alınmaz.
 • Enpara, herkese açık kolay kredi veren bankalardandır. 30.000 liraya kadar kredi veren bu banka evrak ya da kefil istemez. Bu kredi için tahsis ücreti alınmaz ancak hayat sigortası masrafı alınır.
 • QNB Finansbank, yalnızca kendi müşterileri için kolay kredi imkânı sağlar. 30.000 liraya kadar verilen bu kredi için hayat sigortası ve binde 5 tahsis ücreti alınmaktadır.
 • Vakıfbank, yalnızca kendi müşterilerine sunduğu kolay krediyi 30.000 lira ile sınırlandırmıştır. Evrak ve kefil istenemeyen bu kredinin binde 5 tahsis ücreti ve hayat sigortası masrafı mevcuttur.
 • Garanti Bankası, yalnızca kendi müşterilerine özel, kefilsiz ve evraksız olarak 25.000 TL’ye kadar kolay kredi sunmaktadır. Bu kredi için hayat sigortası ve binde 5 oranında kredi tahsis ücreti alınır.
 • Türkiye İş Bankası, yalnızca kendi müşterilerine özel, kefiliz ve evraksız olarak 25.000 liraya kadar kolay kredi imkânı sunar. Bu kredi için hayat sigortası ve tahsis ücreti masrafları alınmaktadır.
 • Yapı Kredi, yalnızca kendi müşterilerine özel kolay kredi veren bankalardan bir diğeridir. Bu kredi için evrak ya da kefil istenmez. Hayat sigortası ve binde 5 tahsis ücreti alınmaktadır.
 • Akbank, kefiliz ve evraksız olarak kendi müşterilerine özel kolay kredi sunar. Bu krediyi en fazla 20.000 liraya kadar alabilirsiniz. Bu kredi için hayat sigortası ve tahsis ücreti gibi masraflar alınmaktadır.

En kolay kredi veren bankalar hangi şartları ister?

En kolay kredi veren bankalar, yukarıda saydığımız bankalardır. Bu bankalar genellikle online kanallardan kredi verirler. Aşağıdaki sayacağımız şartları taşıyan kişiler bu bankalardan kredi başvurularını online olarak yapabilir ve kredilerini yine online olarak kullanabilirler.

 • Bir bankadan kolay kredi alabilmek için çalışmış olduğunuz bankayı tercih etmeniz gerekir. Bütün bilgileriniz bu bankada mevcut olduğu için kredi başvurusu yaparken form doldurmak ve vakit kaybetmek zorunda kalmazsınız. Ayrıca sorgulamalarınız otomatik olarak yapılır ve kredi başvurunuz daha çabuk sonuçlanır.
 • Kolay kredi veren bankalar, başvuru yapan kişilerin kredi notunun yüksek olmasını ister. Kredi notunuz 1500 ve üzerindeyse, istediğiniz bankaya kredi başvurusu yapabilir ve kredinizi hemen alabilirsiniz.
 • Bankalar kredi verirken başvuru yapan kişilerin borç tutarlarını da araştırırlar. Diğer bankalara olan borçlarınız aylık geliriniz ile doğru orantılıysa yani geliriniz bu borçları karşılayacak düzeydeyse, kredi almanız mümkündür. Geliri yeterli olmayan kişiler, kredi notu yüksek olsa bile bankalardan kredi alamazlar.
 • Bir bankadan kolay kredi almak için bir başka koşul da sigorta primlerinin ödenmiş olmasıdır. En az altı aylık sigorta primleriniz ödendiyse, bankalara yaptığınız kredi başvurusu olumlu sonuçlanır.

En kolay kredi veren bankalar nasıl belirlenir?

En kolay kredi veren bankalar, sizi yormadan başvuru alabilen ve kredinizi hemen verebilen bankalardır. Bankalar bu tür kredilerinin limitlerini düşük tutarlar. Kolay krediler genellikle hızlı kredi adı altında verilir ve bu kredilere online kanallardan başvuru yapabilirsiniz. Bankasına göre değişmekle birlikte bu krediler en fazla 100.000 liraya kadar sunulmaktadır.

Kolay kredi alabileceğiniz bankayı belirlerken sizden çeşitli evraklar istememesine, online başvuruları kabul etmesine, geri ödemelerini kolayca yapabilmenize ve kredi tutarını istediğiniz zaman hesabınıza aktarabilmenize önem vermeniz gerekir. Kolay kredileri genellikle acil nakit ihtiyaçlarınızda kullanırsınız. Bu durumda kredi başvurunuzu saniyeler içinde yapabilmeli ve krediniz saniyeler içinde hesabınıza aktarabilmelisiniz. Bu nedenle müşterisi olduğunuz bir bankanın hızlı kredisine başvurmanızı tavsiye ederiz. Çünkü müşterisi olduğunuz bankada zaten gerekli bilgilerinizi mevcut olduğu için kredi başvurunuz hemen onaylanır ve onaylanan kredinizi mobil bankacılığını ya da internet bankacılığını kullanarak hemen hesabınıza aktarabilirsiniz. Hatta ATM’lerden bile başvuru yapabilir ve kredinizi hemen alabilirsiniz.

Bütün bunlara bakarak kolay kredi veren bankaları kefilsiz, koşulsuz, şartsız ve formalitesiz kredi veren bankalar olarak tanımlayabiliriz.

En kolay kredi veren bankalar kredi başvurularını nasıl alır?

En kolay kredi veren bankaların hepsinin farklı kredi başvurusu yöntemleri bulunmaktadır. Kolay kredi alabilmeniz için online kanallardan başvuru yapmanız ve kredinizi hemen hesabınıza aktarabilmeniz gerekir. Bunların gerçekleşmesi için de bankaların müşterisi olmanız istenir. Banka müşterisi olanlar başvurularını mobil ya da internet şube aracılığı ile hemen yaparak, kredilerini hemen alabilirler.

Banka müşterisi olmayan kişiler de SMS bankacılığını, çağrı merkezini, web sitelerinde bulunan başvuru formlarını ya da banka şubelerini kullanarak başvuru yapabilirler. Ayrıç bir bankanın müşterisiyseniz kredinizi hemen almak için ATM’leri de kullanabilirsiniz.

Bazı bankalar dijital bankacılık hizmeti sunarlar. Bu nedenle banka müşterisi olmasanız bile kredi başvurunuzu oturduğunuz yerden yapma ve kredinizi yine oturduğunuz yerden alma imkânı sunarlar. Örneğin; dijital bankacılık hizmeti sunan bir bankanın web sitesinden başvuru yaptıktan sonra adres bilgileriniz istenir. Eğer başvurunuz onaylanırsa evraklarınız adresinize teslim edilir ya da banka yetkilileri tarafından evraklarınız getirilir. Evraklarınızı teslim alıp gerekli yerleri imzaladıktan sonra da krediniz hesabınıza aktarılır.

Aktif Bank N Kolay Kredi;

Kolay kredi alabileceğiniz bankalardan en çok tercih edileni Aktif Bank’tır. Hatta N Kolay kredi adını vermiş olduğu kredi kampanyası bile bulunur. Bu krediye, banka müşterisi değilseniz bile hemen başvuru yapabilir ve hemen sahip olabilirsiniz.

N Kolay kredi size özel faiz oranları ile sunulur. Bu krediye toplamda 3 adımda ve dakikalar içinde başvuru yapabilirsiniz. Şubeye gitmenize gerek kalmaz. Banka yetkilileri sizi ziyaret eder ve kredinizi hafta sonu da dahil olmak üzere hesabınızda bulabilirsiniz.

Aktif Bank müşterisi olan kişiler bu krediye anında başvuru yapmak için internet veya mobil şubeyi kullanabilirler. Eğer bankanında müşterisi değilseniz bankanın web sitesindeki başvuru formunu kullanarak başvuru yapabilirsiniz.

Aktif Bank aracılığı ile 2.000 liradan 40.000 liraya kadar olan kredinizi hemen alırsınız. Bu kredinin faiz oranları kredi notunuza göre değişir. En düşük faiz oranı %1,39 olurken en yüksek faiz oranı %1,89’dur. Aktif Bank’ın en önemli özelliği ise kredi notunuz düşük olsa bile kredi alabilmenizdir. Bu bankadan kredi alabilmenizin tek koşulu yalnızca aylık gelir elde etmenizdir.

Enpara.com kolay kredi;

Kolay kredi alabileceğiniz bir diğer banka da enpara.com’dur. Adından da anlaşılacağı gibi bu banka internet üzerinden yani dijital olarak hizmet verir. Bu nedenle kredilerinden ve kredi kartından masraf almaz. Ayrıca bu bankadan yapacağınız tüm bankacılık işlemleri de ücretsizdir. Bunun yanında, kredi faiz oranları da oldukça uygundur.

Enpara.com kolay kredi, ihtiyacı olan herkese 60 aya varan vadelerde sunulmaktadır. Bu kredinin en önemli özelliği ise faiz oranlarının kredi notuna göre belirlenmemesidir. Yani tüm tutarlarda ve tüm vadeler için kredi faiz oranları aynıdır. Bu bankadan aylık %1,33 faiz oranından yararlanarak kredinizi alabilirsiniz. Ayrıca krediniz için dosya masrafı da ödemezsiniz.

• Enpara.com kolay krediyi 10.000 lira tutarında ve 12 ay vadede alırsanız; krediniz için aylık olarak 922,29 lira ödersiniz. %1,33 olan faiz oranına göre toplam geri ödeme tutarınız da 11.067,48 lira olur. Bu kredinin yıllık toplam maliyet oranı ise %20,9256’dır.

• Enpara.com kolay krediyi 50.000 lira tutarında ve 60 ay vadede alırsanız; krediniz için aylık olarak 1.301,21 lira ödersiniz. %1,33 olan faiz oranına göre toplam geri ödeme tutarınız da 78.072,60 lira olur. Bu kredinin yıllık toplam maliyet oranı ise %20,9256’dır.

Garanti Bankası Kolay Kredi;

Garanti Bankası, kredi notunuz düşük olsa bile kefil ya da ipotekle birlikte kolay kredi alabileceğiniz bir bankadır. 900 kredi notuna kadar ihtiyaç kredisi kullandıran bu bankanın kredi faiz oranları biraz yüksektir ancak, diğer bankalara göre daha kolay kredi almanız mümkündür. Garanti Bankası kolay kredi, internet şubeden, mobilden, ATM’den, çağrı merkezinden ya da Alo Kredi hattından kolayca başvuru yapabileceğiniz bir kredidir.

Bu krediye günün 24 saati başvuru yapabilir ve dilediğiniz zaman hesabınıza alarak, kullanabilirsiniz. Hesabınıza aktarmak için banka müşterisi olmanız gerekir. Müşteri olmayanlar bu krediye başvuru yapmak için web sitesindeki başvuru formunu kullanabilirler.

Garanti Bankası kolay kredi 100.000 liraya kadar ve 36 ay vadeye kadar verilmektedir. Bu kredinin aylık faiz oranları kredi notunuza, kredi vadesine ve kredi tutarına göre değişir. En düşük faiz oranı %1,79’dur. En yüksek faiz oranı ise %1,12 olarak uygulanır.

• Garanti Bankasından 100.000 liralık ve 36 ay vadeli kredi aldığınızda faiz oranınız %1,79’dan hesaplanır. Buna göre aylık ödeyeceğiniz kredi tutarı 4.017,14 lira olur. Bu kredi için toplam maliyet tutarı ise 144.617,07 liradır.

Akbank Şubeye Gitmeden Kolay Kredi;

Akbank, müşterilerinin acil nakit ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla özel bir kredi kampanyası sunar. Bu kampanyanı adı Direkt Kredi’dir. Bu kredi, 7/24 başvuru yapabileceğiniz ve anında hesabınıza geçen bir kredi türüdür. Kredinizi kişiye özel faiz oranlarıyla, 40.000 liraya kadar, gelir belgesiz, imzasız, evraksız olarak ve 36 ay vade ile almanız mümkündür.

Akbank şubeye gitmeden kolay kredi çağrı merkezlerinden, internet şubeden ve ATM’lerden alınabileceği gibi mobil şubeden de kolayca alınabilmektedir. Akbank müşterisiyseniz kredinizi hemen almak için Akbank Mobil uygulamasını cep telefonunuza yükleyerek giriş yapın ve telefonunuzu sallayın. Telefonu salladığınızda, ne kadar kredi kullanabileceğinizi anında öğrenebilir, size özel tanımlanmış olan krediyi, tek bir onayla hesabınıza aktarabilirsiniz.

Akbank müşterisi değilseniz ya da kredi başvurusu yapmak için mobil veya internet şubeden uğraşmak istemiyorsanız, web sitesinde bulunan Direkt Kredi başvuru formunu doldurarak hemen başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvurunuz onaylandığında banka yetkilileri tarafından aranırsınız ve krediniz hesabınıza aktarılır. Akbank direkt krediyi sigortalı ya da sigortasız olarak alabilirsiniz. Kredinizi sigortalı olarak yani hayat sigortası yaptırarak aldığınızda, kredi faiz oranınız biraz daha düşük olacaktır.

admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir