Burganbank Kişiye Özel İhtiyaç Kredisi

Burganbank Kişiye Özel İhtiyaç Kredisi

Ülkemizde yaşanan şu anki ekonomik problemlerden dolayı kredi çekmek isteyen kişilerin sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Bazı kişiler de sırf yatırım yapmak için kredi çekmek istemektedir. Bankalar, artan bu talep karşısında daha fazla müşteri kazanmak için çeşitli kredi kampanyaları düzenler. Burganbank da farklı kredi kampanyaları düzenleyen bir bankadır. Burganbank Türkiye pazarına yeni girmiş olmasına rağmen müşteri portföyünü her geçen gün arttırmakta olan bir bankadır. Son zamanlarda çıkarmış olduğu kişiye özeli ihtiyaç kredisi ile de dikkat çekmektedir. Burganbank kişiye özel ihtiyaç kredisi hakkında detaylı bilgi sunalım;

Burganbank kişiye özel ihtiyaç kredisi özellikleri nelerdir?

Burganbank farklı krediler ile dikkat çeken bir bankadır. Kişiye özel avantajlar sunan bu krediler, uygun taksitler ile kullandırılmaktadır. Çeşitli ihtiyaç kredileri ile potansiyel müşterilerine uygun kredi imkânı sunan Burganbank’ın eğitim, tatil ve sağlık gibi ihtiyaçları karşılamak için dijital kredi kampanyasından faydalanabilirsiniz. Bu krediler, düşük masraflı olarak sunulur. Aynı zamanda bütçenize uygun ödeme planları oluşturulmaktadır. Burganbank kişiye özel ihtiyaç kredisi verilirken, müşterilerde bulunan üç kriter göz önüne alınmaktadır. Bu kriterleri aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz;

 1. Kredi notuna bağlı olarak kişilerin ödeme performansları;

Burganbank, kredi notuna göre farklı ihtiyaç kredisi seçenekleri sunmaktadır. Başka bankalara olan kredi ve kredi kartı borçlarınızı ödeme performansınıza göre kredi notunuz yüksek ya da düşük olabilir. Kredi notunuz ne kadar yüksekse, bu bankadan alacağınız kredi faiz oranı da o kadar düşük olacaktır. 1500 ve üzerinde olan kredi notuna, bu bankadan kolay kredi çıkmaktadır.

 1. Burganbank’ta kullanmış olduğunuz ürün sayısı;

Bankalar, artık kendi müşterilerine özel kampanyalar ile gündeme gelmektedir. Her banka, kendisiyle daha fazla çalışan kişilere daha kolay kredi verir ve kredi faiz oranı daha düşük olur. Aynı politika Burganbank için de geçerlidir. Kredi notunuz yüksekse ve Burganbank’tan kullandığınız ürün sayısı fazlaysa, bu bankadan alacağınız kredinin faiz oranı düşük olacaktır. Bu bankadan birden fazla kredi kartınız varsa, birden fazla kredi kullandıysanız, bireysel emeklilik ve ek kart gibi ürünleriniz varsa, alacağınız kredinin faiz oranı düşük olacaktır. Ayrıca bu kriterleri taşıyan kişilerin Burganbank’tan hemen kredi alması kolaylaşır.

 1. Burganbank’ın eski ya da yeni müşterisi olmanız;

Her bankada olduğu gibi Burganbank’ta da eski ya da yeni müşteri olmanız, verilecek krediniz faiz oranını etkiler. Ayrıca kolay kredi almanız da bu kritere bağlıdır. Bankanın eski müşterisi olduğunuzda ve kredi notunuzda herhangi bir sorun olmadığında, hatırı sayılır derecede düşük faizli kredi almanız mümkündür. Burganbank kişiye özel ihtiyaç kredisi faiz oranı yeni müşteriler için biraz daha yüksek olacaktır.

Burganbank kişiye özel ihtiyaç kredisi detayları;

Burganbank’ın kişiye özel olarak sunduğu dijital ihtiyaç kredisine 1.000 liradan 30.000 liraya kadar olan nakit ihtiyaçlarınız başvuru yapabilirsiniz. Size özel faiz oranlarının uygulandığı bu kredinin standart faiz oranı %2,39 olarak belirlenmiştir. 60 aya kadar vade seçeneklerinden yararlanabileceğiniz bu krediyi, tahsis ücreti masrafıyla alabilirsiniz.

 • 5.000 lira olan nakit ihtiyacınız için Burganbank’tan 60 aya vade ile kredi çektiğinizde aylık faiz oranınız %2,39 olacaktır. Aylık olarak ödeyeceğiniz taksit tutarı ise 176 liradır. Bu krediye ödeyeceğiniz toplam tutar 5.535,19 lira olur.
 • Bu bankadan 10.000 lira olan nakit ihtiyaçlarınız için kredi almak istediğinizde ödeyeceğiniz aylık faiz oranı %2,39 olacaktır. Bu krediyi 60 aya kadar vadelenedirebilirsiniz. Krediye ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 351 liradır. Toplam geri ödeyeceğiniz tutar ise 11.070,38 lira olacaktır.

Yukarıdaki örneklerde belirtilen faiz oranı kişiye özel olarak değişmektedir. Bu krediye başvuru yapabilmek için Burganbank’ın internet sitesini, internet bankacılığını ya da mobil uygulamasını kullanabilirsiniz. Başvurularınız aynı gün içinde sonuçlanır ve onaylanan kredinizi hemen hesabınıza aktarabilirsiniz.

Burgan Bank Kişiye Özel İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Burgan Bank kişiye özel ihtiyaç kredisi başvurularınızı banka müşteri olup olmamanıza göre farklı yollardan yapabilirsiniz.

Banka müşterisi olmayan kişiler Burgan Bank’ın internet sitesine girerek, burada bulunan başvuru formunu doldurabilirler. Bu başvuru formunda kişisel bilgileriniz çalışma bilgileriniz ve istemiş olduğunuz kredi bilgileri yer alır. Bu bilgileri eksiksiz olarak doldurup gönderdiğinizde, başvurunuz alınır ve sonuncu aynı gün içinde bildirilir. Onaylanmış olan kredilerinizi banka şubesine giderek alabilirsiniz.

Burgan Bank müşterisi olmayan kişiler bankanın müşteri hizmetlerini arayarak ya da SMS kanallarıyla da başvuru yapabilirler. Banka müşterisi olan kişiler ise bankanın mobil bankacılık ya da internet bankacılığını kullanarak kredi başvurularını yapabilirler. Onaylanmış olan kredilerini ise hafta sonu da dahil olmak üzere 24 saat, hesaplarına aktarabilirler.

Kredi başvurunuzu internet bankacılığı üzerinden yapmak isterseniz, Burgan Bank’ın internet sitesine girerek buradan online giriş yapmanız gerekir. Online giriş için banka tarafından size verilen müşteri numarasını ve şifreyi kullanmalısınız. Ardından krediler bölümüne gelerek başvurunuzu kolayca yapabilirsiniz.

Burgan Bank’ın kredisine başvuru yapmak için mobil bankacılık uygulamasını kullanmak isterseniz de bu uygulamayı cep telefonunuza indirmeniz gerekir. Ardından, yine size verilen müşteri numarası ve internet şifresi ile giriş yapmalısınız. Krediler bölümüne gelerek hemen başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuru sonucunuz dakikalar için bildirilecektir. Onaylanan kredinizi ise hemen hesabınıza aktarabilirsiniz.

Burgan Bank kişiye özel ihtiyaç kredisi alma koşulları nelerdir?

Burgan Bank, kişiye özel ihtiyaç kredisinde, yukarıda da bahsettiğimiz gibi özel faiz oranları belirlenir. Bu faiz oranları, krediyi kullanacak olan kişilerin kredi notuna göre belirlenir. Aynı zamanda bu bankanın müşterisi olup olmadığınız da kişiye özel kredi faiz oranları üzerinde etkilidir. Bu krediyi alabilmek için aşağıdaki koşulları sağlamanız gerekir;

 • Kredinizin düşük faiz oranlarında olmasını istiyorsanız, kredi notunuzun 1500 ve üzerinde olmasına önem vermelisiniz. Bu puanı, diğer bankalara olan kredi ve kredi kartı borçlarınızı zamanında ödeyip ödemediğiniz belirler.
 • Kredinizi alabilmeniz için aylık düzenli gelirinizin olması gerekir. Maaşlı çalışıyorsanız maaş bordrosu ya da maaş yazısı ile bu gelirinizi kanıtlayabilirsiniz. Şirket sahibi ya da ortağıysanız gelir bilançonuz ve banka tarafından istenen diğer evraklar ile gelirinizi kanıtlamanız gerekir. Faiz ve kira geliriniz varsa, banka hesap dekontları ile bu gelirlerinizi kanıtlamanız gerekir. Emekliyseniz de emekli maaşınızı aldığınız hesap cüzdanınızı bankaya iletmeniz gerekir.
 • Bu krediyi alabilmek için aynı zamanda son altı aylık sigorta priminizin ödenmiş olmasına da bakılır. Bunu kanıtlayabilmeniz için de e-devlet üzerinden ya da SGK’dan alacağınız hizmet dökümü belgesi yeterli olacaktır. Kanunlara göre on altı aylık sigorta primi ödenmemiş olan kişilere kredi verilmez.

Burgan Bank kişiye özel ihtiyaç kredisi hesaplama örnekleri;

Burgan Bank kişiye özel ihtiyaç kredisi almak istediğinizde ne kadar ödeyeceğinizi hesaplayabilmek için https://www.burgan.com.tr/tr/Pages/kredihesaplama.aspx adresine tıklamanız gerekir. Bu adreste yer alan ilgili bölümlere almak istediğiniz kredi tutarını ve vadesini girerek hesaplamanızı yapabilirsiniz. Bu sayede aylık gelirinize göre ne kadar kredi alabileceğinizi planlayabilirsiniz. Burgan Bank ihtiyaç kredisi için bazı hesaplama örneklerinden aşağıdaki şekilde bahsedebiliriz;

 • Bu bankadan 60 ay vade ile 20.000 lira kredi almak istediğinizde aylık faiz oranınız %1,32 üzerinden hesaplanır. Bu tutarda kredi için ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 518,90 liradır.
 • Bu bankadan 60 ay vadede 30.000 lira kredi almak istediğinizde bu kredinin faiz oranı yine %1,32 olarak hesaplanır. Bu kredi için ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 778,35 liradır.
 • Bu bankadan 60 ay vadede 40.000 lira kredi almak istediğinizde bu krediye ödeyebileceğiniz aylık taksit tutarı 1.037,80 liradır. Bu kredini faiz oranı yine %1,32 üzerinden hesaplanır.

Bu krediye başvuru yapmak için https://www.burgan.com.tr/dijitalkredi/basvuru-giris?ownerChannelCode=KURUMSALSITE&campaign=GENEL adresini kullanabilirsiniz. Kredi hesaplama alanında yer alan “hemen başvur” kısmına da tıklayabilirsiniz. Karşınıza açılan formu doldurarak, kredi başvurunuzu hemen yapabilirsiniz.

Burgan Bank ihtiyaç kredisi çeşitleri nelerdir?

Burgan bank kişiye özel ihtiyaç kredisi ile birlikte daha pek çok kredi çeşidi sunmaktadır. Bu kredilerin her bir farklı özelliklerde ve farklı koşullarda sunulur. Sizlere bu kredilerden bahsedelim;

Burgan Bank müşterilerine özel ihtiyaç kredisi;

Burgan Bank müşterisi olan kişiler, mobil bankacılık ya da internet bankacılığı aracılığıyla kredi başvurusu yaprak avantajlı faiz oranından faydalanabilirler. Müşterilere özel olarak sunulan bu kredi hemen onaylanır ve saniyeler içinde hesabınıza aktarılır. Bu kredinin özellikleri şöyledir;

 • Kredinizi 3 ayda 60 aya varan vadeler ile alabilirsiniz.
 • Bu kredini faiz oranı %1,49 olarak belirlenmiştir ve kredi notuna göre değişmez.
 • Bu kredinin en önemli özelliği dosya masrafı alınmıyor olmasıdır. Tahsis ücreti yoktur. Yalnızca hayat sigortası masrafı alınır. Alınacak olan bu masraf ise krediyi çeken kişinin özelliklerine göre değişiklik gösterir.
 • Bu kredinin üst limiti yoktur. Aylık gelirinize göre alabileceğiniz üst kredi limiti, banka tarafından belirlenecektir.
 • Burgan Bank tarafından sunulan bu avantajlı krediye sahip olmak için mobil bankacılığı ya da internet bankacılığından başvuru yapmanız gerekir.

Burgan Bank standart ihtiyaç kredisi;

Burgan Bank standart ihtiyaç kredisini her türlü nakit ihtiyacınızı karşılamak için kullanabilirsiniz. Bu kredi ile eğitimden sağlığa, okul taksitlerinden tatil masraflarına kadar pek çok harcamanızı hemen ödeyebilirsiniz. Uygun faiz oranları ile sunulan bu kredinin genel özelikleri şöyledir;

• Standart ihtiyaç kredisinin limiti müşterilerin kredi skoruna ve diğer bankalarda olan borç tutarlarına göre banka tarafından belirlenir. Bu nedenle üst limit uygulanmaz.

• Bu kredi %1,99’dan başlayan faiz oranlarında sunulur.

• Burgan Bank standart ihtiyaç kredisinden, kredi tutarının binde beşi kadar dosya masrafı alınır. Bununla birlikte hayat sigortası masrafı da alınacaktır. Hayat sigortası masrafı, alacağınız kredinin özelliklerine ve müşteri özelliklerine göre farklılık gösterebilir.

• Alacağınız bu kredinin vadesini 3-60 ay aralığından belirleyebilirsiniz.

• Standart ihtiyaç kredisine banka şubelerinden, web sitesindeki başvuru formu aracılığı ile mobil bankacılıktan ya da internet bankacılığından başvuru yapabilirsiniz.

• Bu kredi verilirken genellikle kefil ve ipotek istenmez ancak banka gerekli gördüğü durumlarda kefil ve ipotek isteme hakkına sahiptir.

• Banka müşterisi değilseniz standart ihtiyaç kredisi başvurusu sırasında gerekli olan belgeleri temin etmeniz ve bankaya iletmeniz gerekecektir.

Burgan Bank ipotekli ihtiyaç kredisi;

Burgan Bank tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir kredi kampanyası daha sunmaktadır. Kendi evinizi ipotek olarak göstermek şartıyla bu bankadan 1.000.000 liraya kadar kredi alma imkânınız bulunmaktadır. Üstelik bu kredi için başvurularınızı yalnızca 4 adımda ve oturduğunuz yerden yapma imkanız bulunmaktadır. Bu krediyi almak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz;

• İlk adımda https://www.burgan.com.tr/tr/Pages/benim-icin/krediler/ipotekli-ihtiyac-kredisi.aspx adresinde yer alan başvuru formunu doldurun. Başvuru formunda krediyi alma amacınız, gayrimenkulün adresi, kime at olduğu, kimlik numaranız, cep telefonu numaranız, almak istediğiniz kredi tutarı ve vadesi gibi bilgileri girmeniz istenir.

• İkinci aşamada Burgan Bank tarafından aranırsınız ve ekspertiz bilgileri tarafınıza iletilir. Ekspertiz bilgilerine göre alacağınız kredinin koşullarını telefonda belirleyebilirsiniz.

• Üçünü aşamada banka tarafından dokümanlarınız hazırlanır ve imzalarınız alınır.

• Son aşamada tapu dairesinde verilen randevu tarihinde ve saatinde bulunurusunuz ve evinizin ipoteğini devredersiniz. Banka tarafından da krediniz hemen hesabınıza iletilir.

Burgan Bank ipotekli ihtiyaç kredisini alabilmeniz için gayrimenkulün kendi üzerinize olması gerekir. Aynı zamanda gayrimenkulün üzerinde hiçbir ipotek bulunmamalıdır. Gayrimenkulünüzün değerinin 100.000 liranın üzerinde olması gerekir. Ayrıca ipotek vermek istediğiniz gayrimenkul son 5 yıl içinde hiçbir şekilde satışa konu olmuş olmamalıdır.

Hayalinizdeki otomobil için kredinizi Burgan Bank’tan alın;

Burgan Bank sıfır km ve ikinci el olan araçlar içi uygun faiz oranlarında ve cazip vade seçenekleri ile taşıt kredisi fırsatı sunuyor. 0 km olan araçlar için vermiş olduğu kredinin genel özellikleri şöyledir;

• Burgan Bank sıfır km araçlar için TL cinsinden, sabit faizli ve aylık eşit taksit ödemeli olarak taşıt kredisi sunar.
• Alacağınız bu kredinin maksimum vade sayısı 60 aydır.
• Sıfır km olan araçların fatura bedelinin 100.000 liraya kadar olan kısmı için kredilendirme oranı %70’dir. 100.000 lirayı aşan kısmı için de kredilendirme oranı %50’dir.
• Bu kredi ile alınacak olan araç için ipotek konulacaktır. Burgan Bank tarafından kredi ile alınacak ola sıfır araçlar için kasko sigortası da yapılır. Bu sigorta bedeli, aracınıza göre değişecektir.
Burgan Bank taşıt kredisi faiz oranı tüm tutarlar ve tüm vadeler için %1,74 olarak uygulanır. Bu oran, kredi notunuza göre değişmez ve herkes için geçerlidir.
Burgan Bank sıfır km araçlar için olan taşıt kredisini 60 ay vadede ve 30.000 lira için kullandığınızı varsayarsak, bu kredi için ödenecek olan aylık taksit tutarı 882 lira olur. Kredinin faiz oranı %1,74’tür. Alınacak tahsis ücreti 150 liradır. Kredinin aylık maliyet oranı %2,37 olurken yıllık toplam maliyet oranı ise %28,475 olacaktır.

admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir