Finansbank Kredi Kartı Başvurusu

Finansbank Kredi Kartı Başvurusu

Finansbank, en çok kredi kartı veren bankalardan biridir. Öyle ki bu bankadan ev hanımı ya da öğrenci olsanız bile kredi kartı almanız mümkündür. Ancak bunlar için bile bazı şartları taşıyor olmanız gerekir. Finansbank kredi kartı başvurusu banka şubelerinden, internet sitesinden, mobil uygulamadan ya da müşteri hizmetlerinden yapılabilmektedir.

Finansbank kredi kartı başvurusu şartları nelerdir?

Finansbank’tan kredi kartı alabilmenin en kolay yolu, bankanın müşterisi olmaktır. Bu banka, kendi müşterilerine daha kolay kredi kartı vermektedir. Aynı zamanda devletten kredi ya da burs alan üniversite öğrencilerine de kredi kartı sunmaktadır. Ev hanımlarının evde yaptıkları ek işler varsa, bunların belgelenmesi halinde de kredi kartı verebilir.

 • Bu bankadan kredi kartı alabilmek için en az 18 yaşında olmanız gerekir. Başvurunuzu yaptıktan sonra banka, size en uygun kart türünü belirleyerek kredi kartınızı adresinize gönderecektir.
 • Kredi katı başvurunuzun olumlu sonuçlanabilmesi için kredi notunuzun yüksek olması gerekir. Finansbank, kredi notu ortalama ve ortalamanın üzerinde olan kişilere kredi kartı sağlamaktadır.
 • Bu bankadan daha önce çekmiş olduğunuz krediniz varsa, kredi kartınızı almanız daha kolay olacaktır.
 • Kredi kartına başvuru sırasında belgelenebilir gelirinizin olması gerekir.

Finansbank kredi kartı başvurusu nasıl yapılır?

Finansbank kredi kartı başvurusu yapabilmek için banka şubelerini kullanabilir, karşılaştırma yapan internet sitelerinden faydalanabilir, kendi internet sitesini kullanabilir ya da SMS bankacılığından faydalanabilirsiniz.

 • Banka şubelerine giderek başvuru yapabilmek için yanınızda gelir belgenizin, ikametgâh belgenizin ve kimliğinizin bulunması gerekir. Banka şubesine gittiğinizde müşteri temsilcilerinden başvuru için yardım isteyebilirsiniz. Başvuru sırasında bir form doldurulur ve imzalamanız istenir. Bu form, genel merkeze iletildikten sonra kredi kartınız adresinize teslim edilir.
 • İnternet sitesi aracılığıyla başvuru yapmak hızlı ve kolaydır. Bu sitede bulunan formu doldurup göndererek hemen başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuru sonucuz en kısa sürede tarafınıza bildirilir. Başvurunuz olumluysa, kredi kartınız adresinize gönderilecektir.
 • Mobil uygulama aracılığıyla kredi kartı başvurusu yapabilmek için bankanın müşterisi olmanız ve cep telefonunuza Finansbank uygulamasını indirmiş olmanız gerekir. Bu uygulamaya giriş yaptıktan sonra hemen kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.
 • Finansbank kredi kartı başvurusu yapabilmenizin bir diğer yolu da müşteri hizmetlerini aramaktır. Gerekli bilgilerinizi ilettikten sonra telefon aracılığıyla başvurunuz alınır. Başvurunuzun değerlendirmesi yapıldıktan sonra kredi kartınız adresinize teslim edilir.
 • Cep telefonunuzdan Finansbank’ın kredi kartına başvuru yapmak için de kısa mesaj bölümüne T.C. kimlik numaranızı yazdıktan sonra 2273’e göndermeniz yeterli olacaktır.

Çok tercih edilen Finansbank kredi kartları nelerdir?

Finansbank, her kesime yönelik kredi kartları ve çok sayıda avantajı ile öne çıkan bir bankadır. En çok tercih edilen kredi kartları ise Cardfinans Fix, Cardfinans hemşire, CardFinans emekli, Cardfinans Xtra, QNB First, QNB First Bümed ve QNB First Doctors şeklindedir. Bu kartların her biri, kendine özel farklı avantajlar içermektedir. Bu kredi kartlarının avantajları hakkında detaylı bilgi almak için bankanın internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Finansbank kredi kartı avantajları nelerdir?

Her bankanın kredi kartlarında olduğu gibi Finansbank kredi kartlarında da çok sayıda avantaj bulunmaktadır. Bu avantajları ve özelliklerini aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz;

Hediye para özelliği;

Finansbank kredi kartı yani CardFinans ile hediye para avantajından yaralanabilirsiniz. Bunun için kampanyaya dahil olan üye iş yerlerinden 150 lira ve üzerinde harcama yapmanız ve slipte çıkan harcama sözü teklifini yerine getirmeniz gerekir. Bu sayede 1500 liraya varan hediye para kazanabilir ve alışverişlerinizi bedavaya getirebilirsiniz.

Ücretsiz anında kredi ve özellikleri;

CardFinansınız ile anında kredi ihtiyaçlarınızı beklemeden karşılayabilmeniz için geliştirilen bir özelliktir. Anında krediden işlem ücreti alınmaz ve bu kredi 9 ay ya da 12 ay vade ile sunulmaktadır. Kredi kartınızın limiti dahilinde alabileceğiniz bu kredinin aylık faiz oranı %1,6’dır.

Ücretsiz taksitli nakit avans özelliği;

Finansbank kredi kartınızı kullanarak 7/24 kredi alabilirsiniz. Ücretsiz taksit nakit avansınızı 3,6,9 ya da 12 ay vade ile alabilirsiniz. Bu özellikten 300 ile 4000 lira arasındaki ihtiyaçlarınız için faydalanabilirsiniz. Taksitli nakit avanstan işlem ücret alınmaz. Aylık faiz oranı ise %1,6 olarak işler. Nakit avans taksitleriniz ise ekstrenizle birlikte alınır.

Taksit kolay özelliği;

Finansbank, peşin olarak aldığınız ancak daha sonra pişman olduğunuz alıverişleriniz için sonradan taksitlendirme imkânı sunar. Taksit Kolay özelliği sayesinde alışveriş yaptığınız mağazadan peşin olarak almak zorunda kaldığınız tüm alışverişlerinizi taksitlendirebilirsiniz. Bu özellik ile 50 TL ve üzerindeki tüm harcamalarınızı taksitlendirebilirsiniz. Bu özelliği kullanabilmek için peşin olarak yaptığınız alışverişlerin hesap özetine yansımamış olması gerekir. Bu işlemden hiçbir ücret alınmaz. Bu hizmetin diğer özelikleri ise şöyledir;

 • Peşin alışverişlerinizi 3,6,9 ve 12 ay vade seçenekleri ile taksitlendirebilirsiniz.
 • Taksitlendirme işlemleriniz için %1,4 faiz oranı uygulanır.
 • Taksit kolay özelliğini en az 50 lira olan harcamalarınız için yapabilirsiniz. En yüksek tutar ise 100.000 liralık alışverişler olarak belirlenmiştir.
 • Ek kart sahipleri de taksit kolay özelliğinden faydalanabilmektedir.
 • Bu kampanyaya ön ödemeli kartlar ve sanal kartlar ile yapılan alışverişler dahil edilmez.
 • Taksit kolay avantajından faydalanmak için internet şubesini kullanabilir, telefon bankacılığını arayabilir, size en yakın konumda bulunan Finansbank ATM’lerini kullanabilir ya da mobil bankacılıktan işlem yapabilirsiniz.

Bu özelliği kullanarak 1.000 liralık bir alışverişinizi 6 taksite böldürmek isterseniz, aylık olarak 176,6 lira ödersiniz. Bu işlemin toplam masrafı 59,632 lira olur. Geri alınacak olan toplam tutar da 1.059,62 lira olacaktır.

Para puan özelliği;

Finansbank kredi kartının en çok sevilen ve kullanılan özelliklerinden biri de para puan özelliğidir. Para puanlarınızı CardFinans kartlarınızdan yapacağınız harcamalarınızdan ve özel kampanyalardan kazanabilirsiniz. Kartınızı kullanarak Finansbank pos cihazlarından yapacağınız alışverişlerde para puan kazanabilirsiniz.

Para puanınızı uçak bileti satın almak için kullanabilirsiniz. Biriken para puanlarınız ile uçak biletini hemen satın almak için 0850 222 0 900 numaralı telefonu arayabilirsiniz. Gidiş ve dönüş tarihlerini bildirerek uçak biletini en uygun fiyatlarla satın alabilir ve ödemelerinizi para puanlarınızla yapabilirsiniz.

Para puanlarınızla alacağınız bilet siparişlerinizi 09.00 ve 18.00 saatleri arasında yapabilirsiniz. Kazanmış olduğunuz para puanlarınız alışverişlerinizde kullanırken 0,1 kuruş ile çarpılarak  hesaplanacaktır.

Harcama uyarı servisi özelliği;

Kredi kartınızdan alışveriş yaparken ne kadar para harcadığınız kontrol edemiyorsanız ve bu konuda sizi uyaracak birilerini arıyorsanız, Finansbank’ın bu hizmet tam size göre olacaktır. Sizin belirlemiş olduğunuz miktardaki harcama tutarını aştığınızda, Kredi katınızdan yapılan o alışveriş için detaylı bilgilendirme mesajı alırısınız. Bu sayede sevdiklerinizin de ne kadar harcama yaptığını kolaylıkla takip edebilirsiniz.

CardFinans emekli ile artık emeklilerin de kendilerine özel kredi kartı var;

CardFinans Emekli, emeklilerin kullanabileceği ve kendilerine özel avantajlardan yararlanabileceği bir kredi kartıdır. Emekli maaşını Finansbank’tan alan emeklere özel olarak verilen bu kart ile market ve eczanelerden yapacağınız alışverişler için 360 liraya kadar indirimden faydalanabilirsiniz.

• Eğitim ve sağlık programına kayıt olarak, bu sektördeki harcamalarınızı vade farksız 3 taksitte ödeyebilirsiniz.
• Bu kredi kartına vereceğiniz 1 adet otomatik ödeme talimatı sayesinde yıllık üyelik ücreti ödemezsiniz.
• Market alışverişleriniz Finansbank POS cihazlarından yaparsanız, 50 TL ve üzerindeki alışverişleriniz için %5, toplamda aylık 15 lira indirimden faydalanırsınız.
• Eczanelersen yapacağınız 50 lira ve üzerinde alışverişlerinizden %5, toplamda bir aylık 15 lira indirimden faydalanırsınız.
• Kredi kartınızdan anında kredi alabilir ve acil nakit ihtiyaçlarınızı formalitesiz, kefilsiz ve evraksız olarak anında karışlayabilirsiniz.
Taksit Kolay özelliği sayesinde 50 lira ve üzerinde olan harcamalarınızı sonradan taksitlendirebilirsiniz.
• Ekstre taksit özelliğini kullanarak, dönem borcunuzun asgari tutarını ödedikten sonra kalan borcunuzu 6,9 ya da 12 taksite böldürebilirsiniz.
• Fatura ödeme talimatlarınızı, kredi kartınızdan ücretsiz olarak verebilirsiniz.

Finansbank kredi kartı borç sorgulama;

Finansbank kredi kartı borç sorgulama yapmak için birden fazla seçeneğiniz mevcuttur. Kartınıza ait borcunuzun ne kadar olduğunu öğrenmek için müşteri hizmetlerini 7/24 arayabilirsiniz. Finansbank’ın internet bankacılığına üye olursanız, mobil ya da internet şubeye giriş yaparak aylık ekstrenizi takip edebilirsiniz.

Kredi kartlarım bölümüne geldikten sonra güncel borç tutarını ve kart ekstrenizi sorgulayarak öğrenebilirsiniz. Üstelik geçmiş ayların ekstrelerine de ulaşabilirsiniz. Dilerseniz, kredi kartınızın borcunu öğrenmek için banka şubelerine de gidebilirsiniz.

Finansbank kredi kartı borç sorgulama için çeşitli özellikler de geliştirmiştir. E-ekstre özelliği, talimat vermeniz halinde aylık ekstrelerinizin e-posta adresine gönderilmesini sağlar. Ayrıca bu şekilde doğayı da korumuş ve kâğıt israfını önlemiş olursunuz. Bunun yanında S-posta hizmetinden de faydalanabilirsiniz. S-posta, yeni nesil ekstre hizmeti olarak da ifade edilebilir.

Talimatınızı verdikten sonra her ay kredi kartınızın ekstresini SMS olarak alabilirsiniz. Ayrıca mesajın sonunda bir link gönderilir ve bu linke tıklayarak, ekstrenizi tamamını görüntüleyebilirsiniz. S-posta ve e-ekstre talimatlarını ücretsiz olarak verebilirsiniz. Bu talimatları ATM’lerden, çağrı merkezîlerinden, mobil ya da internet bankacılığından veya banka şubelerinden verebilirsiniz.

Finansbank kredi kartı başvurusu SMS;

Finansbank kredi kartı sunmuş olduğu avantajları, taksit ve kredi özellikleri ile çok fazla kişi tarafından tercih edilen kartlardan biridir. Bu kredi kartına hemen sahip olmak için yukarıda açıkladığımız yöntemleri kullanarak başvuru yapabilirsiniz. Kredi kartı başvurunuzu oturduğunuz yerden yapmak ve evrak teslim etmekle ya da form doldurmakla uğraşmamak için SMS bankacılığını da kullanabilirsiniz. Finansbank kredi kartı başvurusu SMS bankacılığından nasıl yapılır açıklayalım;

SMS bankacılığından başvuru yapmak için cep telefonunuzun mesajlar kısmına gelerek kimlik numaranızı yazmanız ve 2273 numarasına kısa mesaj göndermeniz yeterlidir. SMS için ödenecek olan ücret, tüm GSM aboneleri için 0,65 liradır. Bu ücret banka tarafından değil, operatörler tarafından alınmaktadır.

SMS bankacılığından Finansbank kredi kartı başvurusu yaptığınızda bilgileriniz hemen değerlendirilir. Aynı gün içinde kart başvurunuz olumlu ya da olumsuz sonuçlanır. Kart başvurunuz olumlu olursa banka yetkilileri tarafından aranırsınız. Eksik olan adres ve çalışma bilgileriniz gibi bilgiler alındıktan sonra kartınız hemen basılır ve istemiş olduğunuz adrese en kısa sürede gönderilir. Genellikle, kartınız bir hafta içinde elinizde olur.

admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir