Yapı Kredi Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi

Yapı Kredi Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi

Yapı Kredi, kredi kartları ile gündeme gelen ve bol bol ekstra puan kazandıran bir bankadır. Rekabetin artması ve müşteri kazanma amacıyla çeşitli kampanyalar düzenleyen Yapı Kredi, emekliler için de özel kredi fırsatları sunmaktadır. Emeklilere özel bu krediden faydalanabilmek için yalnızca bankanın müşterisi olmanız gerekmez. Tüm emekliler bu krediye başvuru yaparak avantajlı faiz oranlarından ve ödeme kolaylıklarından faydalanabilirler. Yapı Kredi emeklilere özel ihtiyaç kredisi özelliklerini ve detaylarını paylaşalım;

Yapı Kredi emeklilere özel ihtiyaç kredisi özellikleri nelerdir?

Yapı Kredi bankasının müşterisiyseniz yani emekli maaşınızı bu bankadan alıyorsanız 36 aya varan vade fırsatlarıyla bu krediden faydalanmanız mümkündür. Maaşınızı bu bankadan almıyorsanız da yine başvuru yapabilir ve emekli maaşınızı Yapı Krediye taşıyacağınızın sözünü vererek bu krediden faydalanabilirsiniz.

Yapı Kredi emeklilere özel ihtiyaç kredisi, dilerseniz masrafsız olarak yani binde beş oranında dosya masrafı alınmadan sunulmaktadır. Bu krediden dosya masrafı alınmasını isterseniz de düşük faiz oranlarından faydalanmanız mümkündür. Bu kredinin geri ödemesini bütçenizi zorlamadan yapabilirsiniz. Taksitlerinizi ayda bir ya da 3 ayda bir olacak şekilde ödeyebilirsiniz. Emeklilere özel sunulan bu kredi, emeklilerin maaşlarını ayda bir ya da 3 ayda bir alması sonucunda, uygun ödeme kolaylıkları sağlamaktadır.

Emeklilere özel olarak sunulan bu krediden 15.000 liraya kadar faydalanabilirsiniz. Nakit ihtiyacınız daha fazlaysa Yapı Kedi bankasının bireysel ihtiyaç kredisinden faydalanabilir ve kredinizi 75.000 liraya kadar 60 ay vade ile kullanabilirsiniz.

Yapı Kredi emeklilere özel ihtiyaç kredisi hesaplama örnekleri;

Yapı Kredi tarafından sunulan bu emeklilere özel ihtiyaç kredisinde, 1.000 liradan 15.000 liraya kadar olan nakit ihtiyaçlarınız için çözüm sunulmaktadır. Örnek ödeme rakamlarını ve faiz oranlarını aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz;

 • Bu bankadan 24 ay vade ile 5.000 lira kredi çekmek isteyen emekliler aylık %1,27 oranında faiz öderler. Bu krediden 26,25 TL kadar kredi tahsis ücreti alınmaktadır. Kredi tahsis ücreti alınmadığında faiz oranı daha yüksek olacaktır. Krediye aylık ödeyeceğiniz tutar ise 250 lira olacaktır.
 • Yapı Kredi emeklilere özel ihtiyaç kredisi için 10.000 liraya başvuru yaparsanız ve vadesini 36 ay olarak belirleseniz ödeyeceğiniz aylık faiz oranı %1,24 olacaktır. Bu krediden 52,5 TL kredi tahsis ücret alınır. Krediye ödeyeceğiniz aylık tutar ise 361 TL olacaktır.
 • Emeklilere özel ihtiyaç kredisinden 15.000 lira için faydalanmak isterseniz ve 36 ay vade belirlerseniz aylık ödeyeceğiniz faiz oranı %1,24 olacaktır. Bu kredinin tahsis ücreti ise 78,75 lira olur. Krediye ödeyeceğiniz aylık tutar 541 lira olacaktır.

Yapı Kredi emeklilere özel ihtiyaç kredisi başvuruları nasıl yapılır?

Yapı Kredinin emeklilere özel sunmuş olduğu bu kredi “kredi şimdi” kampanyası adı altında sunulmaktadır. Bu krediye Yapı kredi mobil üzerinde ya da bireysel internet şubesinden başvuru yapabilirsiniz. Bu kanallardan başvuru yapabilmek için internet şifresine ihtiyacınız olacaktır. Bu şifreyi ise bankanın internet sitesine girerek anında temin edebilirsiniz. Banka müşterisi olan emekliler internet bankacılığını ya da mobil uygulamayı kullanarak bu krediye anında başvuru yapabilir ve paralarını hemen hesaplarına aktarabilirler. Hafta sonu da dahil olmak üzere bu krediye 7/24 başvuru yapabilir ve paranızı hemen hesabınıza aktarabilirsiniz.

Yapı Kredi müşterisi olmayan emeklilerin bu krediye başvuru yapması için en yakın banka şubesine gitmesi gerekir. Bankaya giderken yanınızda e-devlet üzerinden alacağınız emekli aylık bilgisi belgeniz, kamudan emekliyseniz bordronuzu ve hizmet dökümü belgelerinizin yanınızda olması gerekir. Bu belgelerle birlikte banka şubelerine başvuru yaptığınızda hemen sonuç alırsınız. Onaylanan kredinizi yine banka şubelerinden alabilirsiniz.

Yapı Kredi emekliler özel ihtiyaç kredisi başvurusu müşteri hizmetlerinden yapılabilir mi?

Ülkemizdeki emeklilerin büyük bir kısmı çok yaşlıdır ve bu nedenle teknolojiyi çok fazla kullanmazlar. Teknoloji kullanan emeklilerin büyük bir kısmı da kredi başvurusu yapmayı bilmemektedir. Yapı Kredi, bu nedenle emeklilerin bu özel krediye başvurularını kolaylaştırmak adına müşteri hizmetlerinden de başvuru almaktadır. Emekliler, bu avantajlı faiz oranlarına sahip krediden faydalanmak için Yapı Kredinin müşteri hizmetlerini arayarak kredi başvurusu yapmak istediklerini söyleyebilirler. Banka müşterisi olan emeklilerin kredi başvuruları hemen telefonda alınır ve onaylandıktan sonra, paraları hesaplarına aktarılır. Banka müşterisi olmayan emeklilerinde yine başvuruları telefondan alınır ancak onaylana krediler banka şubelerinden verilir, çünkü krediyi alırken imzalamaları gereken çeşitli evraklar olacaktır.

Yapı Kredi emeklilere özel ihtiyaç kredisi başvuru koşulları nelerdir?

Yapı kredi emeklilere özel ihtiyaç kredisi, özel faiz oranları ile sunulmaktadır. Banka müşterisi olan emekliler bu krediye çok daha avantajlı faiz oranları ile sahip olurken banka müşterisi olmayan kişiler ise biraz daha yüksek faiz oranları ile bu krediyi alabilirler. Krediyi alım aşamasında, emekli maaşınızı Yapı Krediye taşıyarak da avantajlı faiz oranlarından faydalanmanız mümkündür. Emeklilerin, bu krediyi alabilmek için aşağıdaki koşulları sağlaması gerekir;

 • Emekliler başvuru sırasında nüfus cüzdanı fotokopisini göstermek zorundadır.
 • Emekliler gelir belgelerini e-devlet üzerinden çıktı alarak temin etmeli ve bankaya sunmalıdır. Bunun dışında, maaş cüzdanı fotokopisi de geliri belgesinin temin edilmesi için yeterli olacaktır.
 • Emeklilerin bu krediyi alabilmek için son iki aya bir fatura ya da ikametgâh belgelerini getirmeleri gerekir. Faturanın üzerinde ikamet edilen adresin açık olarak yazılı olması şartı aranır.
 • Emeklilerin kira geliri gibi ek gelirleri varsa, kiraya verilen gayrimenkulün kira kontratlarının da banka şubelerine teslim edilmesi gerekir.

Yukarıdaki koşulları sağlayan yani gerekli evrakları temin eden emekliler, isterlerse banka şubelerinden isterlerse diğer başvuru kanalarında başvurularını yaparak, hemen kredilerini alabilirler. Yapı Krediden maaşını alan emekliler kredilerini hemen hesaplarına aktarabilirler. Maaşını buradan almayan emekliler ise kredilerini almak için banka şubelerine gitmelidir.

Yapı kredi emeklilere özel ihtiyaç kredisi başvurusu internet bankacılığından yapılır mı?

Her bankada olduğu gibi Yapı Kredi bankasında da kendi müşterileri özel internet bankacılığı hizmeti bulunmaktadır. Yapı Kredi müşterisi olan emekliler, bu bankadan alacakları müşteri numarası ve internet şifresi ile internet bankacılığına giriş yaparak, kredi başvurularını gerçekleştirebilirler. İnternet bankacılığı, banka şubesinden yapabileceğiniz pek çok işlemi, oturduğunuz yerden gerçekleştirebileceğiniz bir uygulamadır. Bu uygulamaya giriş yapabilmek için Yapı Kredi’nin internet sitesinden girmeniz gerekir. Bu sitenin ana sayfasının sağ üst köşesinde yer alan “internet şubesi” kısmından bireyseli seçerek, internet bankacılığı uygulamasına giriş yapabilirsiniz. Eğer şifreniz yoksa, bu bölümden şifrenizi de kolayca edinebilirsiniz.

Kredi başvurusu için uygulamaya giriş yaptıktan sonra krediler/ kredi başvurusu adımlarını takip edebilirsiniz. Bütün bilgileriniz bankada kayıtlı olduğu için başvurunuzu kolayca yapabilirsiniz. Başvurunuzu alındıktan kısa bir süre sonra sonuçlanır ve cep telefonunuza sonucu bildirilir. Onaylanmış olan kredinizi banka şubesine gitmeye gerek kalmadan, hemen hesabınıza aktarabilirsiniz. Ülkemizde çok sayıda emeklinin sosyal medya ve internet kullanımı yaygınlaşmıştır. Bu nedenle emekliler de tıpkı diğer müşteriler gibi tüm işlemlerini, internet bankacılıklarını kullanarak rahatça yapabilirler.

Yapı Kredi emeklilere özel ihtiyaç kredisi başvurusu mobil bankacılıktan yapılır mı?

Yapı Kredi, Türkiye’nin en gelişmiş mobil uygulamasına sahip olan bankalardan biridir. Bu bankanın mobil uygulamasını kullanarak, tüm bankacılık işlemlerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz. Emekliyseniz ve maaşınızı Yapı Kredi bankasından alıyorsanız, o zaman kredi başvurularınızı da otomatik olarak mobil bankacılık uygulamasından yapabilirsiniz. Bu başvurunun nasıl yapılacağını aşağıdaki şekilde açıklayalım;

 • İlk olarak cep telefonunuza Google Play ya da Apple Stora mağazalarından Yapı Kredi mobil uygulamasını indirmelisiniz. Bu uygulamayı ücretsiz olarak indirebilirsiniz.
 • Uygulamayı indirdikten sonra banka tarafından size verilen şifreyi ve müşteri numarasını ya da kimlik numaranızı kullanarak yitiş yapmanız gerekir.
 • Arıdan menü kısmına gelerek “kredi / kredi başvurusu” adımlarını takip etmelisiniz.
 • Bu kısımda hangi kredi kampanyasını seçeceğiniz bilgiler yer alır. Emeklilere özel ihtiyaç kredisi kampanyasını seçerek devam edebilirsiniz.
 • Ardından almak istediğiniz kredi tutarını ve vadesini belirleyerek başvurunuzu tamamlayın.

Başvurunuz hemen incelemeye alınır ve sonuç hemen cep telefonunuza gönderilir. Onaylanmış olan kredinizi vakit kaybetmeden hesabınız aktarabilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yapı kredi emekliler özel ihtiyaç kredisi başvuru ATM’lerden yapılabilir mi?

Yapı Kredi, maaş müşterilerine özel kredi kampanyası sunar ve bu kampanyaların faiz oranları, diğerlerinden daha düşüktür. Eğer emekli maaşınızı bu bankadan alıyorsanız hem ATM’leri kullanarak kredi başvurunuzu yapabilir hem de avantajlı kredi faiz oranlarından faydalanabilirsiniz. Emeklilere özel ihtiyaç kredisine banka ATM’leri kullanarak başvuru yapmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

Banka müşterisi olan kişiler;

 • Başvuru için yanlarına kredi kartlarını ya da banka kartlarını alarak en yakın Yapı Kredi ATM’sine gidebilirler.
 • Kartınızı ATM’ye taktıktan sonra “başvurular” sekmesinden “kredi başvurusu” seçeneğine gelebilirsiniz.
 • Kredi vadesini ve tutarını girdikten sonra hemen başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.
 • Başvurunuz hemen alınır ve saniyeler içinde onaylanır. Onaylanan kredinizi hemen hesabınıza aktarabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Banka müşterisi olmayan kişiler;

 • Bu başvuru için en yakın Yapı Kredi ATM’sine giderek kartsız işlemler menüsünü seçmelidir.
 • Ardından “başvurular / kredi başvuruları” adımlarını takip etmelisiniz.
 • Sizden istenen aylık gelir, kimlik numarası, cep telefonu gibi bilgileri girdikten sonra başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.
 • Başvurunuz onaylanırsa banka yetkilileri tarafından aranırsınız. Gerekli işlemler yapılır ve banka hesabınız açılır. Ardından paranızı yine ATM’leri kullanarak hesabınıza aktarabilir ya da banka yetkililerinden hesabınıza aktarılmasını talep edebilirsiniz. Dilerseniz onaylanan kredinizi en yakın Yapı Kredi şubesine giderek de alabilirsiniz.

Yapı Kredi’den 3 ay ertelemeli bayram kredisi;

Yapı Kredi, bayram ihtiyaçlarınızı anında karşılayabilmeniz için 3 ay ertelemeli bayram kredisi fırsatı sunuyor. Bu krediye emekli, memur, özel sektör çalışanı olan herkes, hemen başvuru yapabilir. Kredi başvurularınız için mobil şubeyi, banka şubelerini ya da internet şubeyi kullanabilirsiniz. Yapı Kredi bayram kredisi için genel özellikler şöyle;

Kredinizi en az 1.000 lira, en fazla ise 200.000 lira tutarında alabilirsiniz. Bu kredi kampanyasından 60 ay vadeye kadar yararlanabilirsiniz. Dilerseniz 90 gün ödemesiz dönemli olarak da krediniz alabilirsiniz. Bu durumda toplam vadeniz 57 ay olacaktır. Bayram kredisini ödemesiz dönemli olarak alırsanız, faiz tutarı ilk taksite yansıtılır. Eğer Yapı Kredi bankasında ön onaylı limitiniz varsa, yalnızca ön onaylı limitiniz kadar kredi alabilirsiniz.

Krediniz onaylandıktan sonra kampanya seçiminiz yaparken, kredinin ilk taksit tarihini en fazla 120 gün sonrası için seçebilirsiniz. Eğer ilk ödeme tarihi için seçim yapmazsanız, ödemeleriniz otomatik olarak 30 gün sonra başlar.

3 ay ertelemeli bayram kredisinden alınacak olan masraflar, dosya masrafı ile birlikle hayat sigortası masrafı olur. Bu masraflar, kredi hesabınıza geçmeden önce kesilecektir. Masrafların tutarları, kredi tutarına göre değişir.

Yapı kredi maaş müşterisi promosyonu;

Yapı Kredi maaş müşterilerine çeşitli promosyonlar vermektedir. Bu promosyonlardan en önemlisi ise emeklilere verdiği promosyon ödemeleridir. Yapı Kredi 2020 yılı için ek koşulsuz olarak, emeklilere 1.500 liraya varan promosyon ödemeleri yapmaktadır. Henüz maaşınızı Yapı Krediye taşımadıysanız hemen emekli maşanızı bu bankaya alarak, promosyon ödemelerinden faydalanabilirsiniz.

Yapı Kredi bankası emekli promosyon ödemelerinden faydalanabilmek için emekli maaşınızı üç yıl boyunca bu bankadan alacağınızın taahhüdünü vermeniz gerekir. Bu durumda üç yıllık peşin promosyonunuzu hemen alabilirsiniz. Bu promosyon tutarı, emekli maaşınıza göre belirlenir. Eğer aylık 1.500 liraya kadar maaş alıyorsanız promosyon olarak 1.000 lira alırsınız.

Aylık emekli maaşınız 1.500 ile 2.500 lira arasında ise promosyon olarak 1.250 lira alırsınız. Aylık emekli maşanız 2.500 liranın üzerinde ise promosyon olarak 1.500 lira ödeme alırsınız. Bu ödemeleri, promosyon taahhütnamesini imzaladıktan hemen sonra, ek koşul olmadan almanız mümkündür. Bu promosyon ödemelerinden SSK, BAĞ-KUR ve emekli sandığı mensubu olan tüm emekliler faydalanabilmektedir.

SMS ile İhtiyaç Kredisi Başvurusu;

İhtiyaç kredisi başvuru için bankalar, birden fazla alternatif sunmaktadır. Bunlardan biri de SMS ile kredi başvurusudur. SMS ile kredi başvurusu yapmak için bankaların SMS bankacılığı numaralarını kullanmanız gerekir. Her bankanın ihtiyaç kredisine SMS ile başvuru yapabilirsiniz. SMS ile başvuru yaptığınızda bilgileriniz otomatik olarak, sistemden sorgulanır.

Bu başvurunun olumlu sonuçlanması için kredi notunuzun yüksek olması, aylık düzenli gelirinizin olması ve sigortanızın ödeniyor olması gerekir. Aksi halde başvurunuz otomatik olarak reddedilecektir.

SMS ile ihtiyaç kredisi başvurusu yapabileceğiniz, uygun faiz oranı olan bankalar şu anda Vakıfbank, Halk Bankası, Akbank, Aktif Bank, Denizbank ve Yapı Kredi gibi bankalardır. Yapı Kredi bankasına SMS ile ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak için cep telefonunuzun mesajlar kısmına, aralarında birer boşluk bırakarak kredi türü, kimlik numaranızı ve aylık gelirinizi yazarak 4411’e mesaj göndermeniz gerekir.

Akbank aracılığı ile 20.000 liraya kadar SMS ile kredi alabilmek için yine cep telefonunuzun mesajlar kısmına gelerek, aralarında birer boşluk bırakacak şekilde KREDİ, kimlik numarası bilgilerinizi yazıp, 4425 numarasına kısa mesaj göndermeniz yeterlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir