Online Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? Güncel 2019 Başvuru

Online Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? Güncel 2019 Başvuru

Ev almak, tatile çıkmak ya da araba almak için krediye ihtiyacınız olabilir. Bu durumda bankaları gezerek kredi faiz oranlarını öğrenmek yerine oturduğunuz yerden araştırma yapabilir ve kredi başvurunuzu online olarak geçekleştirebilirsiniz. Online kredi başvurusu, internet üzerinden yapılan kredi başvurularına verilen isimdir. Bankaların müşterisi olun ya da olmayın, online krediye başvuru yapabilirsiniz. Her bankanın online kredi faiz oranı değişir. Ayrıca kredi verdikleri limitler de değişmektedir. Online krediye mobil uygulamalar üzerinden, bankaların internet sitelerinden ya da karşılaştırma yapan internet sitelerinden başvuru yapabilirsiniz.

Karşılaştırmalı kredi araştırma siteleri üzerinden online kredi başvurusu nasıl yapılır?

Aylık sabit bir geliriniz varsa ve kredi notunuz yüksekse, online kredi başvurusunu yapabilir ve kredinizi kolayca alabilirsiniz. Bu başvuru için en sık kullanılan araç, karşılaştırma yapan kredi siteleridir. Bu sitelerden kolayca, tüm bankaların faiz oranlarını ve kredi miktarlarını görebilirsiniz. Kullanmak istediğiniz kredi miktarını ve vadesini seçerek, hangi bankanın ne kadar faiz oranı uyguladığını ve ne kadar masraf aldığını görebilir, bütçenize uygun olan krediyi seçebilirsiniz. Bu siteler üzerinden bankaların internet sitelerine yönlendirsiniz. Bu sayede başvurunuz da rahatça yapabilirsiniz.

Bankaların internet sitelerinden online kredi başvurusu nasıl yapılır?

Kredi çekmek için bankaların internet sitelerinden tek tek araştırma yapabilir ve istediğiniz bir bankanın internet sitesine girerek de başvurunuzu yapabilirsiniz. Müşterisi olduğunuz ya da olmadığınız bir bankanın internet sitesine girerek online kredi başvurusu yapmak için ekranda yer alan başvuru formunu doldurmanız gerekir. Bu formda yer alan bilgileri eksiksiz olarak doldurmanız halinde, başvurunuz değerlendirmeye alınır ve cep telefonunuza değerlendirme sonucu gönderilir. Kredinin olumlu sonuçlanması halinde, ilgili bankanın şubesine giderek kredinizi kullanabilirsiniz. Eğer banka müşterisiyseniz ve adınıza açılmış vadesiz hesabınız varsa, kredinizi internet üzerinden de kullanabilirsiniz.

Mobil uygulamalar aracılığıyla online kredi başvurusu nasıl yapılır?

Oturduğunuz yerden kredi başvurusu yapabilmeniz için bir diğer seçenek de mobil uygulamalardır. Müşterisi olduğunuz bankanın mobil uygulamasını cep telefonunuza ya da tabletinize indirerek, online kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bunun için uygulamaya giriş yapmanız gerekir. Giriş için de bankanızın size vermiş olduğu kullanıcı kodunu ve şifreyi girmeniz gerekecektir. Eğer banka müşterisi değilseniz müşteri hizmetleri aracılığıyla kullanıcı kodu ve şifresi edinebilir, mobil uygulamaya giriş yapabilirsiniz. Mobil uygulama üzerinden yaptığınız başvurunuz olulmu sonuçlanırsa, kredinizi bankaya gitmeden hesabınıza aktarma avantajınız bulunmaktadır.

İnternet bankacılığı aracılığı ile online kredi başvurusu nasıl yapılır?

Online kredi başvurusu için bankaların internet bankacılıklarını da kullanabilirsiniz. İnternet bankacılığı ile kredi başvurusu yapabilmek için de o bankanın müşterisi olmanız ve banka tarafından size özel olarak verilen şifreyi kullanmanız gerekir. İnternet bankacılığını kullanarak giriş yapabilmek için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır;

 • İlk olarak müşterisi olduğunuz bankanın web sitesine giriş yapın.
 • Ana sayfanın sağ en üst kısmında bulunan “internet şubesi” kısmına tıklayın. Buradan bireysel ya da kurumsalı seçebilirsiniz. Bazı bankalarda giriş için “internet bankacılığı” da yazabilir.
 • Giriş için gerekli olan banka kartı numarası, kimlik numarası, müşteri numarası ya da kredi kartı numarası bilgilerinizi girin. Arından banka tarafından size verilen şifrenizi girin. Şifrenizi bilmiyorsanız, müşteri hizmetlerinden alabilirsiniz.
 • Cep telefonunuza gelen doğrulama kodunu da ekrandaki ilgili yere girin ve girişinizi yapın.
 • Menü kısmına gelin ve kredi başvurusunu seçerek işlemlerinize devam edin.
 • Sizden istenen kredi tatarı ve vadesi gibi kısa bilgileri girdikten sonra başvurunuzu hemen tamamlayın.
 • Başvurunuz saniyeler içinde sonuçlanır. Onaylanan kredinizi hemen hesabınıza aktarabilirsiniz.

Online kredi başvurusu yapılabilecek bankalar hangileridir?

Online krediye başvurusu yapabileceğiniz bankalar ve kredi detayları şöyledir;

 • INGBank kefil gerektirmeden 50.000 TL’ye kadar online kredi vermektedir.
 • TEB, evrak ve kefil talebinde bulunmadan 30.000 TL’ye kadar online kredi verir.
 • Enpara.com evrak ve kefil istemeden 30.000 TL’ye kadar online kredi verir.
 • Aktif Bank, evrak ve kefil istemeden 30.000 TL’ye kadar online kredi verir.
 • Finansbank, kefilsiz olarak 30.000 TL’ye kadar online kredi vermektedir.

Online kredi başvurusu için gerekli olan şartlar nelerdir?

Online kredi almak için bazı şartları taşıyor olmanız gerekir. Bankalar online kredilerini kendi müşterilerine ya da aşağıdaki şartları taşıyan kişilere verirler.

 • Bankaların online kredilerinden yararlanmak için kredi notunuzun yüksek olması gerekir. Kredi notu en az 1500 olan kişilerin online kredi başvuruları hemen onaylanır. Daha altında kredi notu olan kişilerin ise aylık gelirleri ve sigorta bilgileri sorgulanır.
 • Kredi notunuz orta seviyelerdeyse, online kredi başvurusu yaptığınızda girdiğiniz kimlik numarasından sigorta bilgileriniz ve aylık gelir bilgileriniz sorgulanır. Aylık geliriniz alacağınız kredi için yeterliyse, kredi başvurunuz onaylanır. Gelir bilgileriniz, e-devlet üzerinden hizmet dökümü belgenizden sorgulanacaktır. Hizmet dökümü belgeniz ise sigortanızın yattığını gösteren belgedir. Bu belgede son altı aylık sigorta primleriniz ödendiyse, krediniz onaylanacaktır.
 • Online kredi başvurusu yapmak için aynı zamanda diğer bankalara olan borçlarınızın da fazla olmaması gerekir. Diğer bankalara olan kredi ve kredi kartı borçlarınız aylık geliriniz ile doğru orantılı ise online kredi başvurunuz onaylanır.
 • Müşterisi olduğunuz bankalardan online kredi başvurusu yaparsanız, bütün bilgilerinize daha kolay ulaşılacağı için kredinizin onaylanma ihtimali daha fazla olacaktır.

Denizbank online kredi başvurusu;

Denizbank online kedi, Denizbank müşterilerine özel olarak sunulan kredidir. Bu krediye Denizbank mobil ve internet bankacılığında başvuru yapanlar, çok daha uygun faiz oranlarında kredilerini alabilirler. Eğer Denizbank müşterisi değilseniz, yine online olarak kredi başvurunuzu yapabilir ve onaylanan kredinize hemen sahip olabilirsiniz. Denizbank online kredi başvurusu ve kredi detayları hakkında bilgi verelim;

• Denizbank online kredi başvurusu, müşteri olmayanlar için https://www.denizbank.com/ihtiyac-kredileri/ihtiyac-kredisi-basvurusu.aspx adresinden kolayca yapılabilmektedir. Başvuru sırasında cep telefonunuzu yanınızda bulundurmalısınız. Çünkü başvuruya devam edebilmeniz için cep telefonunuza bir kod gönderilecektir.
• Denizbank online kredisi 55.000 liraya kadar olan nakit ihtiyaçlarınız için sunulmaktadır.
• Bu krediye aylık %1,24 faiz oranında hemen sahip olabilirsiniz.
• Denizbank online kredinizi 60 aya kadar vade ile alabilir ve ödemelerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.
• Online kredi başvurusu sırasında sizden belge, kefil ya da teminat istenmez. Banka kredi kullandırım sırasında, gerekli gördüğü durumlarda kefil ya da belge talep edebilmektedir.
• Denizbank online kredisinden kredi tutarının binde beşi kadar dosya masrafı ve kredi özelliklerine göre değişen tutarlarda hayat sigortası masrafları alınacaktır.

ING Bank online kredi başvurusu;

Online kredi başvurusu ile hemen kredi alabileceğiniz bir başka banka da ING Bank’tır. Bu banka aracılığı ile 100.000 liraya kadar olan tüm nakit ihtiyaçlarınızı, %1,14’ten başlayan faiz oranlarında alabilirsiniz. Bu bankadan alacağınız kredinin faiz oranı kredi notunuza göre belirlenir. Bu nedenle düşük kredi notuna sahip olan kişiler uygulanacak olan en yüksek faiz oranı %2,09’dur.

ING Bank cepte krediyi 5.000 liranın üzerinde aldığınızda, 3 ay erteleme özelliğinden faydalanabilirsiniz. Bu sayede şimdi almış olduğunu krediyi 3 ay sonra ödemeye başlasınız. Ayrıca kredinizin toplam vadesini 60 ay vadeye kadar belirleyebilirsiniz.

ING Bank’ın online kredi başvurusunu web sitende “hemen başvur” kısmında bulunan başvuru formundan, internet şubeden ya da mobil şubeden yapılabilir. Hatta banka müşterisi olmayanlar bile kurye yoluyla evraklarını isteyerek, kredilerine hemen ulaşabilirler.

ING Bank aracılığı ile 50.000 lira olan kredinize başvuru yaptığınızda ve faiz oranınız %1,14 olarak belirlendiğinde, 60 ay vade için aylık taksit tutarınız, 1.277 lira olur. Bu krediden alınacak olan dosya masrafı tutarı 250 liradır ve toplam geri ödeme tutarı da 773.618,80 lira olarak hesaplanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir