İhtiyaç Kredisi Başvurusu ve Hesaplama

İhtiyaç Kredisi Başvurusu ve Hesaplama

Kredi çekmek için öncelikle araştırma yapmanız gerekir. Bütçenize uygun ödeme planının yanında kredi faiz oranı, vadesi, tahsis ücreti alınıp alınmadığı, hayat sigortası bedeli, dosya masrafları gibi kriterleri de değerlendirmelisiniz. Bütün bu araştırmaları yaptıktan sonra krediye başvurmaya karar verdiyseniz, farklı yöntemlerden faydalanabilirsiniz. Kredi başvurusu için bankaların internet sitelerinden, mobil uygulamalardan, müşteri hizmetlerinden ya da banka şubelerinden faydalanabilirsiniz.

İnternetten kredi başvurusu nasıl yapılır?

Krediye hızlı ve kolay şekilde başvuru yapmanın yolu interneti kullanmaktır. Bu şekilde iki yöntemle başvuru yapabilirsiniz. Bankaların internet sitelerini kullanarak ya da karşılaştırma siteleri aracılığıyla kredi başvurunuzu yapabilir, paranızın anında hesabınıza geçmesini sağlayabilirsiniz.

Bankaların internet sitelerini kullanarak kredi başvurusu yaparken bazı noktalara dikkat etmeniz gerekir. Banka sitesinin güvenli olup olmadığı çok önemlidir. Kredi başvurusu yaparken kişisel bilgilerinizi kullanacağınız için bu noktaya çok dikkat edin. Ayrıca başvuru yapacağınız bankanın kredi faiz oranlarını çok iyi araştırmalısınız. Bankaların internet sitelerinde genellikle, faiz oranlarına dikkat edilmeden başvuru yapılır. Başka bir siteden araştırma yaparak faiz oranlarını değerlendirdikten sonra bankanızı seçip, başvurunuzu yapabilirsiniz.

Karşılaştırma sitelerinin kredi çekerken sağladığı en büyük avantaj, farklı bankaların oranlarını tek bir yerde görebilmenizdir. Bu sitelerden kullanmak istediğiniz kredi rakamını ve vadeyi seçtikten sonra listelenen bankalardan birine başvuru yapabilirsiniz. Karşılaştırma siteleri, otomatik olarak ilgili bakaya yönlendirme yapacaktır.

İnternet üzerinden yapılan başvuruların sonuçları aynı gün içinde cep telefonunuza ya da e-posta adresinize bildirilir. Krediniz onaylandıktan sonra en yakın banka şubesine giderek kredinizi kullanabilirsiniz.

SMS ile kredi başvurusu nasıl yapılır?

Bankaya gitmeden krediye başvurmanın en kolay yollarından biri de SMS ile başvuru yapmaktır. SMS ile kredi başvurusu, her bankanın kendine özel SMS numarası ile yapılmaktadır. T.C. kimlik numaranızı ve aylık gelirinizi mesaj olarak yazdıktan sonra bankanın SMS numarasına mesajınızı gönderebilir ve başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvurunuz, aynı gün içinde sonuçlanıp tarafınıza bildirilecektir.

Mobil uygulamaları kullanarak kredi başvurusu nasıl yapılır?

Her bankanın kendine ait olan mobil uygulamasını cep telefonunuza ya da tabletinizi indirerek de kredi başvurusu yapabilirsiniz. Uygulamayı indirdikten sonra kredi çekeceğiniz faiz oranını, vadesini ve kredi miktarını kontrol ederek başvurunuzu yapabilirsiniz. Mobil uygulamaların avantajı, kredinizin bankaya gitmeden hesabınıza geçmesidir.

ATM’den kredi başvurusu nasıl yapılır?

ATM’den kredi başvurusunu yapabilmeniz için banka müşterisi olmanız gerekir. Müşterisi olduğunuz bankanın ATM’sine banka kartınız ya da kredi kartınızla giderek, kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvurunuzun olumlu sonuçlanması halinde, kredinizi hemen kullanabilirsiniz.

Banka şubelerinden kredi başvurusu nasıl yapılır?

Bankalarda bulunan müşteri temsilcilerine giderek de kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bu başvuru yöntemi, pek çok kişinin güvenilir bulduğu ve tercih ettiği bir yöntemdir. Şubeden başvuru yapacaksanız yanınızda kimlik belgenizi ve gelir belgenizi bulundurmayı unutmayın. Banka şubelerinin avantajı, kredi faiz oranının biraz daha düşük olması ve kredinin olumlu sonuçlanması halinde paranızın hemen hesabınıza aktarılmasıdır.

İnternet bankacılığı üzerinden kredi başvurusu nasıl yapılır?

İnternet bankacılığı, bütün bankaların sundukları bir hizmettir. Bu uygulama sayesinde banka şubelerine gitmeden pek çok bankacılık işlemini oturduğunuz yerden yapabilirsiniz. İnterneti olan her yerden giriş yapabileceğiniz bu uygulama ile havale EFT, kredi kartı ödeme, kredi kartı başvurusu, kredi başvurusu, kredi ödeme gibi pek çok işlemi yapabilirsiniz. İnternet bankacılığını kullanarak kredi başvurusu yapmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz;

  • Kredi başvurusu yapmak istediğiniz bankanın internet sitesine girin.
  • Ana sayfanın sağ üst kısmında yer alan “internet şubesi” ya da “internete bankacılığı” yazan yerden bireysel ya da kurumsal girişi seçin.
  • Banka tarafından size verilen müşteri numarasını ya da kimlik numarasını ve şifreyi girin. Şifrenizi unuttuysanız, müşteri hizmetlerinden alabilirsiniz. Bazı bankalar giriş işlemlerini kredi kartı ya da banka kartı numaralarınız ile de sağlamaktadır.
  • Bankada kayıtlı olan cep telefonunuza gelen doğrulama kodunu da girin ve “giriş” kısmına tıklayın.
  • Karşınıza açılan sayfana “menü” kısmına gelin. Buradan “kredi ya da başvurular” bölümlerinden kredi başvurusu yapabilirsiniz.
  • Başvuru sırasında sizden yalnızca kredi tutarı ve kredi vadesi gibi kısa bilgiler istenir. Çünkü diğer tüm bilgeleriniz bankada mevuttur.
  • Başvurunuzu kısa süre içinde yaparsınız ve aynı gün içinde sonuçlanır. Onaylanan kredinizi ise hemen hesabınıza aktarabilirsiniz.
  • Buradan başvuru yapmanın en büyük avantajı hafsa onları bile olsa kredi alabilmeniz ve hemen kullanabilmenizdir. İnternet bankacılığı başvurularını yalnızca banka müşterileri yapabilir.

Enpara.com ihtiyaç kredisi başvurusu ve hesaplama;

Enpara.com ihtiyaç kredisi, en kolay alabileceğiniz kredilerden biridir. Bu bankanın ihtiyaç kredisi masrafsız ve uygun faiz oranında sunulmaktadır. Enpara.com ihtiyaç kredisine online olarak başvuru yapmanız gerekir. Çünkü, enpara.com şubesiz bankacılıktır ve dijital olarak hizmet sunar. Bu bankanın kredisine banka müşterisi olan kişiler internet ya da mobil şubeden başvuru yapabilirler.

Eğer bu bankanın müşterisi değilseniz kredinizi almak için web sitesindeki başvuru formunu kullanabilirsiniz. Bu krediye dilediğiniz zaman başvuru yapabilir ve dilediğiniz zaman hesabınıza aktarabilirsiniz. Enpara.com ihtiyaç kredisi hesaplama örnekleri ise şöyledir;

Enpara.com ihtiyaç kredisini 10.000 lira tutarında ve 12 ay vadede alırsanız;

• Krediniz için aylık faiz oranı; %1,33 olur.
• Krediden alınacak tahsis ücreti tutarı; yoktur.
• Kredi için alınacak olan aylık taksit tutarı; 922,29 liradır.
• Kredinin toplam geri ödeme tutarı; 11.067,48 liradır.
• Sigorta primi için alınacak tutar; 124,40 liradır.
• Kredinin yıllık toplam maliyet oranı; %20,9256 olur.

Enpara.com ihtiyaç kredisini 30.000 lira tutarında ve 48 ay vadede alırsanız;

• Krediniz için aylık faiz oranı; %1,33 olur.
• Krediden alınacak tahsis ücreti tutarı; yoktur.
• Kredi için alınacak olan aylık taksit tutarı; 899,41 liradır.
• Kredinin toplam geri ödeme tutarı; 43.171,68 liradır.
• Sigorta primi için alınacak tutar; 1.050,39 liradır.
• Kredinin yıllık toplam maliyet oranı; %20,9256 olur.

Garanti Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu ve hesaplama;

Garanti Bankası, acil nakit ihtiyacı olan çalışan, memur ya da emekliler için 100.000 liraya kadar kredi alma imkânı sunar. Aylık düzenli geliriniz varsa bu bankaya hemen başvuru yaparak, kredinizi anında alabilirsiniz. Garanti Bankası kredi başvurusu için mobil şube, banka şubeleri, kredi hattı, çağrı merkezi, ATM ya da internet şube gibi kanalları kullanabilirsiniz. Dilerseniz başvuru için bankanın web sitesinde bulunan başvuru formunu da kullanmanız mümkündür. Garanti Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu ve hesaplama hakkında detaylı bilgi verelim;

Bu krediye başvuru yapmak için kredi notunuzun en az 1100 olması gerekir. Aynı zamanda aylık düzenli gelir elde etmeniz de önemlidir.

Bu bankadan 36 ay vade ile 100.000 liraya kadar kredi alabilirsiniz. Kredinizin aylık faiz oranı %1,49’dan başlar ve en yüksek %1,99 olarak uygulanır. Bu oran kredi notunuza göre banka tarafından belirlenir. Ayrıca kredi vadesi ve kredi tutarı da aylık faiz oranında etkilidir.

• Garanti Bankasından 100.000 lira olan krediyi 36 ay vadede almak istediğinizde aylık ödeyeceğiniz miktar 3.790,96 lira olur. Bu kredi için aylık faiz oranı %1,49’dan başlar. Tahsis ücreti olarak 500 lira alınır. Toplam kredi maliyetiniz de 136.999,90 lira olur.

Diğer tutarlar ve faiz oranları için hesaplama yapmak isterseniz, bankanın web sitesindeki krediler bölümünde bulunan hesaplama aracını kullanabilirsiniz.

ING Bank Kredi Başvurusu ve Hesaplama;

ING Bank, uygun faiz oranları ve geri ödeme koşullarında cepte kredi kampanyası sunar. Bu kampanya ile 80.000 liraya kadar olan acil nakit ihtiyaçlarınızı kolayca alabilir, 3 ay erteleme avantajından faydalanabilirsiniz. Üstelik 36 ay vadeye kadar olan kredinizi, aylık %1,54’ten başlayan faiz oranlarından alabilirsiniz.

Dijital bankacılık alanında lider bankalardan biri olan ING Bank, nakit ihtiyaçlarınızı hemen karşılayabilmek için kolay başvuru imkânı sunmaktadır.

ING Bank kredisine banka müşterisi olan kişiler mobil ve internet bankacılıklarını kullanarak başvuru yapabilirler. Banka müşterisi olmayanlar da web sitesinde bulunan başvuru formunu hemen doldurabilir ve başvuru yapabilirler. Eğer banka müşterisi değilseniz ve kredi başvurunuz onaylandıysa, kredi evraklarınız adresinize kadar teslim edilir. Bu sayede, kredinizi oturduğunuz yerden almış olursunuz.

ING Bank’tan 24 ya vadede 10.000 lira kredi almak istediğinizde, aylık faiz oranınız en düşük %1,59 olur. Bu krediden 50 TL tahsis ücreti alınır. Kredi için 523 lira taksit ödersiniz. Geri ödenecek toplam tutar da 12.557,28 lira olur.

• ING Bank’tan 36 ay vadede 25.000 lira kredi almak istediğinizde aylık faiz oranınız %1,54’ten başlar. Bu krediden 125 lira tahsis ücreti alınır. Aylık ödeyeceğiniz taksit tutarınız da 957 lira olur. Kredinizin toplam geri ödeme tutarı ise 34.453,44 lira olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir