En Kolay Kredi Kartı Başvurusu

En Kolay Kredi Kartı Başvurusu

Kredi kartları hayatımızı büyük ölçüde kolaylaştıran bankacılık ürünüdür. Kredi kartını düzgün kullanmak, pek çok avantaj sağlayabilir. Her bankanın birden fazla kredi kartı bulunur ve bu kartların çok sayıda avantajları vardır. Bu avantajlar alışverişlerden ekstra puan kazanmak, mil kazanmak, restoran ve diğer harcamalardan indirim kazanmak ve belirli markalardan ekstra taksit yaptırabilmek gibi avantajlardır. Ancak kredi kartlarının gelire uygun olarak kullanılmaması, bu avantajların olumsuzluğa dönüşmesine neden olabilir. Ülkemizde bu durumu yaşayan ve kredi kartının asgarilerini bile ödemekte zorlanan çok sayıda vatandaşımız bulunmaktadır. Ancak bankalar, piyasalardaki yerlerini sağlamlaştırmak ve daha güvenilir olduklarını kanıtlamak için neredeyse herkese kredi kartı vermektedir. En kolay kredi kartı başvurusu ve en kolay kredi kartı veren bankalar hakkında detaylı bilgi sunalım;

En kolay kredi kartı başvurusu nasıl yapılır?

Bankaların düzenli bir geliri olan herkese vermiş olduğu kredi kartlarından faydalanabilmek için öncelikle araştırma yapmalısınız. Hangi bankanın ne kadar kart aidatı aldığını göz önünde bulundurmanız gerekir. Ayrıca harcamalarınıza göre sizlere daha fazla avantaj sağlayacak kredi kartı çeşidini tercih etmelisiniz. Bir bankanın müşteriyseniz, o bankadan daha kolay kredi kartı alabilirsiniz. Kredi kartı başvurunuz onaylandıktan sonra kullanabilmek için kartınızın elinize ulaşmasını beklemeniz gerekir. Kartlar genellikle 2 hafta sonra adresinize teslim edilecektir. Bunu nedeni kanuna göre kredi kartlarını imza karşılında almanız gerektiğidir.

 • En kolay kredi kartı başvurusu, banka şubelerine yapılan başvurulardır. Müşterisi olduğunuz bankaya giderek kartınız için hemen başvuru yapabilirsiniz. Bankaların bazıları, müşterisi olan kişilere anında geçici bir kredi kartı vermektedir. Asıl kartınız elinize ulaşana kadar bu kartı kullanabilirsiniz. Bazı bankalar ise 4 gün ile 2 hafta süreyle kredi kartınızı teslim etmektedir.
 • Kredi kartı başvurusu yapmak için bankaların internet sitelerini de tercih edebilirsiniz. Buradan yapacağınız başvurular sırasında bazı bilgileri girmeniz gerekir. Kişisel bilgilerinizi, gelir bilgilerinizi, çalışma durumunuzu ve adreslerinizi girdikten sonra başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.
 • Banka müşterisiyseniz kredi kartına hemen başvuru yapmak ve kartınızı en kısa sürede alabilmek için bankaların internet bankacılığını ya da mobil uygulamalarını da kullanabilirsiniz. İnternet bankacılığı ya da mobil uygulamadan başvuru yapabilmek için bankanın ise vermiş olduğu şifre ile giriş yapmalısınız. Ardından başvurunuzu tek adımda tamamlayabilir ve kredi kartınıza en kısa sürede sahip olabilirsiniz.
 • En kolay kredi kartı başvurusu yapabileceğiniz bir diğer yöntem de ATM’lerdir. Bankaların ATM’lerinden çok kısa süre için başvurunuzu tamamlayabilir ve banka şubesine gitmenize gerek kalmadan kredi kartınızı adresinize isteyebilirsiniz.

En kolay kredi kartı başvurusu yapılabilecek bankalar hangileridir?

Kredi kartınıza hemen başvuru yapabilmek ve kartınızı hemen kullanabilmek için aşağıdaki bankaları tercih edebilirsiniz.

 • HSBC, kredi kartı verme konusunda en hızlı bankalardan biridir. Banka şubesine gittiğinizde hemen kredi kartınız tanımlanır ve kullanıma açılarak sizlere teslim edilir. Ancak bu bankanın kart aidatları oldukça yüksektir.
 • Vakıfbank, kredi kartlarını en kısa sürede teslim eden bir diğer bankadır. Kart başvurunuzu yaptıktan sonra 5 gün içinde kartınız adresinize teslim edilir.
 • En kolay kredi kartı başvurusu yapabileceğiniz ve kartınızı hemen kullanabileceğiniz bir diğer banka ise ING Bank’tır. ING, kendi müşterilerine anında geçici bir kredi kartı tanımlar. Bu karta az bir limit yükleyerek kullanıma açar, sizler de kredi kartınız adresinize teslim edilene kadar bu geçici kartı kullanma imkanına sahip olursunuz.
 • Ziraat Bankası, yine en kolay kredi kartı veren bankalardandır. Bu bankaya başvuru yapmanızın ardından 3-4 gün içinde kredi kartınız elinize ulaşacaktır.

En kolay kredi kartı başvurusu için gerekli şartlar nelerdir?

Bankalar bazı şartları taşıyan kişilere kolay kredi kartı verir ve bu kartların hemen adreslerine gönderilmesini sağlar. Bu şartları yerine getirmeyen kişilerin ise bankalardan kredi kartı alamsı zor hale gelir. Bankaların istedikleri şartları şu şekilde açıklayabiliriz?

İlk olarak kredi notunuzun yüksek olması gerekir. Bankalardan kolay kredi kartı alabilmek için kredi notunuza bakıldığını bilmelisiniz. Bankaların ilk ve en önemli şartı bu notun yüksek olmasıdır. Kredi notunuz 15000 ve üzerinde ise istediğiniz bankadan kolaylıkla kredi kartı alabilirsiniz.

Bankaların kredi kartı verirken sorguladıkları ikinci bir koşul ise aylık gelirinizin olmasıdır. Aylık geliri olmayan kişiler kredi kartı borcunu ödeyemeyeceği için düzenli geliri olan kişilere kredi kartı verilir. Bankalarda vadeli mevduat ya da BES gibi ürünleriniz varsa, kredi kartı almanız çok daha kolay olur. Aylık gelirinizi maaş bordrosu ya da gelir bilançosu ile kanıtlamanız gerekir.

En kolay kredi kartı alabileceğiniz bankaların istediği bir diğer şart ise sigorta primlerinizin ödenmiş olmasıdır. Sigorta primleri aylık gelirinizin olduğunu ve bir yerde çalıştığınız gösterir. En az son altı aylık sigorta priminiz ödendiyse istediğiniz bankadan kredi kartınızı kolayca alabilirsiniz. Sigorta primleriniz aynı zamanda kredi kartınızın limitini de beliler. Aylık gelirinize göre yatırılan sigortanıza göre bankalar tarafından limit belirlenir. Geliriniz ne kadar yüksekse, alacağınız kredi kartının limiti de o kadar fazla olur.

En kolay kredi kart başvurusu neden tercih edilir?

Kredi kartı başvurusunu bankalardan yapacaksanız, sayfalarca form doldurmanız istenir. Eğer bir bankanın müşterisi değilseniz ve o bankadan kredi kartı almak istiyorsanız, sizin hakkınızdaki tüm bilgilerin sisteme girilmesi gerekir. Ancak günümüzde teknolojinin de ilerlemesi ile birlikte bankalar artık sayfalarca form doldurmak yerine online kanallardan başvuru almaktadır. Sizler de bu sayede online yollardan kısa bir süre içinde başvurunuzu yapabilirsiniz. Ancak müşterisi olmadığınız banklardan kart başvurusu yaparken yine de iş bilgileri adres bilgileri, kimlik bilgileri ve aylık gelir bilgileri gibi detayları girmeniz gerekir.

En kolay kredi kartı başvurusunun tercih edilmesi nedeni bankalarda saatlerce form doldurmanın vakit kaybı olmasıdır. İnsanlar online kanalları kullanarak dakikalar içinde başvurularını yapabilir ve başvuru sonuçları aynı gün içinde kendilerine bildirilir. Banka şubelerinden yapılan başvurularda ise doldurmuş olduğunuz formlar genel müdürlüğe gönderilir, ardından işleme alını ve onaylandıktan bir hafta sonra adresinize gönderilir. Bu işlemlerin tamamı ortalama 2 hafta sürer. Online başvurularda ise sistem üzerinden tüm verdiğiniz bilgiler otomatik olarak sorgulanır ve kart başvurunuz aynı gün içinde sonuçlanır. Onaylanan kartınız ise en geç bir hafta içinde adresinizde olur.

En kolay kredi kartı başvurusu için gerekli belgeler nelerdir?

En kolay kredi kartı başvurusu, yukarıda da anlattığımız gibi bankaların online kanalları kullanılarak yapılmaktadır. Ancak herhangi bir bankanın müşterisi değilseniz, kredi kartı başvurusu yaparken yanınızda bazı belgeleri bulundurmanız gerekir. Bu belgeler sayesinde kart başvurunuzu eksiksiz olarak yaparsınız ve kredi kartınızın onaylanma ihtimalini arttırırsınız. Yanınızda bulundurmanız ve banka şubelerine teslim etmeniz gereken belgeler ise şunlardır;

 • Başvuruyu yapacak olan kişinin kimlik fotokopisi
 • Başvuruyu yapacak olan kişinin ikamet belgesi ya da adına kayıtlı olan son aya ait herhangi bir fatura belgesi. Bu faturanın üzerinde adresin açıkça yazılı olması gerekir. Faturalar doğalgaz, elektrik, su, telefon ve internet faturası olabilir. Bunların yerine nüfus müdürlüğünden ikametgâh belgenizi de alabilirsiniz.
 • Başvuru yapacak olan kişiye ait olan hizmet dökümü belgesi. Bu belge e-devlet sisteminden kolayca alınabilir. Bu belgede adınıza yatırılmış olan sigorta primlerinin dökümü yer alır. Bankalar bu sayede gelir elde ettiğinizi kanıtlar.
 • Başvuruyu yapacak olan kişinin gelir belgesi. Bu belge maaş bordrosu, maaş yazısı, gelir bilançosu, vergi levhası, faiz geliri hesap cüzdanı, emekli geliri banka dekontu, kira geliri hesap cüzdanı olabilir.

ING Bank kolay kredi kartı;

ING Bank, Bonus kredi kartı ile kullanıcılarına büyük avantajlar sunar. Bu banka dijital bankacılık alanında oldukça gelişmiştir. Bu nedenle hem kredinizi hem de kredi kartınızı 5 dakikada alabilme imkânı sunar. ING Bank aracılığı ile kolay kredi kartı başvurusu yapabilir ve kartınızı 5 dakikada alabilirsiniz. Üstelik kart başvurunuz için sayfalarca form doldurmanıza gerek kalmaz. Kredi kartınızı almak için günlerce kurye beklemek zorunda da kalmazsınız. Başvurunuzu hemen yapabilir, 5 dakika içinde kredi kartınız alabilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

ING Bonus anında kart hizmet ile banka şubelerinden hemen verilebilir. Yalnızca yanınıza kimliğinizi alarak size en yakın ING Bank şubesine gidebilir ve kart başvurunuzun yapılmasını müşteri temsilcilerinden isteyebilirsiniz. Müşteri temsilciniz hemen başvurunuzu yapar ve başvurunuz onayladığında, hemen kartınızı alabilirsiniz.

ING Bank tarafından sunulan anında kart hizmeti ile hem asıl kart hem de ek kart başvurusu yapabilirsiniz. Alacağınız kartın üzerinde isim ve soy isim bilgileri bulunmaz. Ancak kartınızı normal kredi kartı gibi kullanabilirsiniz. Kartınıza tanımlanan limiti, normal kart gibi alıverişler ve nakit avans çekimi gibi işlemleriniz için hemen kullanabilirsiniz. Anında kart sahibi olan kişiler üzerlerinde isimlerinin yazılı olduğu Kredi kartını daha sonra almak için telefon bankacılılığını arayabilirler.

Finansbank kolay kredi kartı;

Finansbank Card Finans adı altında kredi kartı sunar. En kolay kredi kartı veren bankalardan biri de Finansbank’tır. Kredi kartınızı almak için web sitesinden hemen başvuru yapabilirsiniz. Başvurunuz onaylandığında en kısa sürede adresinize ulaştırılır. Finansbank kredi kartı 170 binden fazla iş yerinde geçerli olan, bu yerlerde taksit ve para puan kazandıran, hediye para puan ve bu hediye para ile 1.500 liraya kadar alışverişlerinizi bedavaya getirebilen, anında kredi imkânı sunan bir karttır.

Anında kredi ile ihtiyacınız olan parayı kefilsiz ve formalitesiz olarak hemen alabilirsiniz. Ayrıca bu kredi kartında bulunan taksit kolay özelliği ile 50 lira ve üzerinde olan harcamalarınızı hemen taksitlendirebilirsiniz.

Bu kredi kartına hemen başvuru yapmak için https://www.cardfinans.com/cardfinans adresinde bulunan “hemen başvur” kısmına tıklamanız yeterli olacaktır. Başvuru için yalnızca cep telefonu ve kimlik bilginiz istenir. Başvurunuz hemen alınır ve aynı gün içinde sonuçlanır. Başvurunuz onaylanırsa adres bilgilerinizin alınması için banka yetkilileri tarafından aranırsınız. Dilediğiniz bir adrese kartınız en kısa sürede gönderilir.

Akbank kolay kredi kartı;

Kolay kredi kartı başvurusu yapabileceğiniz bir diğer seçeneğiniz de Akbank’tır. Anında onaylı kredi kartınıza hemen başvurusu yapmak için https://www.akbank.com/basvuru/Kredi-Karti/ adresini kullanabilirsiniz.

Bu adreste karşınıza çıkan formu yalnızca birkaç saniye içinde doldurabilirsiniz. Kimlik numarası, cep telefonu, aylık gelir ve ekrandaki güvenlik kodu bilgilerini doldurduktan sonra hemen başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Üstelik başvurunuz onaylanırsa kredi kartınız hemen adresinize telsim edilir ve banka şubesine gitmenize gerek kalmaz.

Siz başvuru yaptıktan sonra hemen değerlendirmeye alınır ve aynı gün içinde sonuçlanır. Olumlu sonuçlanan başvurunuz için Akbank yetkilileri sizi arayacak ve adres bilgilerinizi alacaktır. Bu başvuru sonucunda Axess ya da Axess Wings kartınızı hemen alabilirsiniz.

Akbank kredi kartı ile birbirinden farklı avantajlar elde edersiniz. Bunların en önemlisi borç transferi kredisidir. Kartınızın limiti dahilinde, başka bankalara olan 20.000 liraya kadar ki kredi kartı borçlarınız için bu krediyi kullanabilir ve ödemelerini tek bir yerde toplayabilirsiniz.

Ayrıca kredi kartınızı kullanarak 250 liraya kata kaybolmayan Chip para, anında kredi, havale ev EFT yapabilmek imkanları, anında 500 lira alma imkânı, taksit isteme özelliği ve borç erteleme gibi avantajlardan da hemen faydalanmaya başlayabilirsiniz.

Enpara.com kolay kredi kartı;

Enpara.com, kolay kredi kartı veren bankalardan bir diğeridir. Bu bankadan kolay kredi kartı alabilmenizin sebebi, bankanın şubesiz olmasıdır. Tüm başvurularınızı online olarak alır ve onaylanan ürünlerinizi adresinize kadar teslim eder. Enpara.com kredi kartı aidatı olmayan ve ömür boyu ücretsiz olarak kullanabileceğiniz, avantajlı bir karttır. Bu kredi kartını nasıl alacağınızı ve kredi kartının özelliklerini açıklayalım;

• Enpara.com kredi kartına hemen sahip olmak için bankanın web sitesindeki başvuru formunu doldurabilirsiniz. Kartınız adresinize kadar hemen teslim edilir. Banka müşterisi olanlar da kredi kartı başvuruları için internet ya da mobil şubeyi kullanabilirler.
• Enpara.com kredi kartından ömür boyu adat alınmaz.
• Enpara.com kredi kartınızı kullanarak Finansbank üye iş yerlerinden yapacağınız alışverişlerinizi taksitlendirebilirsiniz. Üstelik bir ya içinde toplamda 3 harcamanızı, toplamda 3.000 liraya kadar ücretsiz ve faizsiz olarak taksitlendirme imkânınız da bulunur.
• Kartınızdan yapacağınız sosyal medya platformları için ödemlerinizin yarısını tekrar geri alabilirsiniz. Bu platformların hangileri olduğuyla ilgili detaylı bilgiyi ise enpara.com sayfasından takip edebilirsiniz.
Enpara.com kredi kartınızı internet alışverişleriniz için de güvenle kullanabilirsiniz. İnternet alışverişi seçeneğini ise dilediğiniz zaman açıp kapatabilirsiniz. Yani bu kredi kartı ile kontrol tamamen sizdedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir