Bireysel İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Bireysel İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Bireysel ihtiyaç kredisi bankaların bireysel ihtiyaçlarını karşılamak için maaş müşterilerine, özle sektör çalışanlarına, esnafa ya da ev hanımlarına vermiş olduğu kredilerdir. Bu kredilerin faiz oranları belirli dönemlerde değişir. Her bankanın sunmuş olduğu bireysel ihtiyaç kredisi kampanyası farklıdır. Bu kerdiler genel olarak tatil, evlilik, sağlık, eşya, alışveriş ve eğitim kredisi şeklinde farklılık göstermektedir. Bu kredilere başvuru yapmadan önce bazı kurallara dikkat etmeniz ve bazı şartları taşıyor olmanız gerekir. Sizlere bireysel ihtiyaç kredisi başvurusu hakkında detaylı bilgi sunalım;

Bireysel ihtiyaç kredisi başvurusu sırasında nelere dikkat edilmelidir?

İhtiyacınız olan ihtiyaç kredisi tutarını belirlerken ve kredinize başvuru yaparken aşağıdaki kriterleri göz önünde bulundurmanız gerekir;

 • Kredi miktarı bütçenize uygun olmalıdır. Kredinizi öderken gecikmeye düşmemek ya da bankayla olumsuz durumlar yaşamamak için taksit tutarlarının gelirinizle orantılı olmasına önem vermeniz gerekir.
 • İhtiyaç kredilerini araştırırken yalnızca faiz oranlarını değil diğer masrafları da araştırmanız gerekir. Bir bankanın vermiş olduğu faiz oranı düşükken almış olduğu masraf yüksek olabilir ve bu durum, toplamda daha fazla masraf ödemenize neden olacaktır. Başka bir bankanın faiz oranı yüksekken aldığı masraf daha düşük olabilir ve bu durumda geri ödeyeceğiniz toplam masraf tutarı daha az olabilir. Bu nedenle ihtiyaç kredisi araştırırken, toplam geri ödeyeceğiniz masraf tutarına dikkat eteniz gerekir.
 • İhtiyaç kredinizi araştırırken faiz oranıyla birlikte alınan kredi tahsis ücretine ve hayat sigortası masrafına da dikkat etmeniz gerekir.
 • İhtiyaç kredilerinde vade tutarı arttıkça ödeyeceğiniz masraf da artar. Bu nedenle kredinizi mümkün olan en düşük vadeyle çekmeniz tavsiye edilmektedir. Vadeleriniz, aylık ödeyebileceğiniz rakama göre ayarlamalısınız.
 • Bireysel ihtiyaç kredisi başvurusu için banka şubelerini tercih edebilirsiniz. Ancak internet siteleri, mobil uygulamalar, internet bankacılığı ya da SMS bankacılığı gibi kanallarla da başvurunuzu yapabilirsiniz.

Bireysel ihtiyaç kredisi başvurusu için aranan koşullar nelerdir?

Bankalar bireysel ihtiyaç kredilerine başvuru yapacak müşterilerinin aşağıdaki şartları taşıyor olmasına önem vermektedir.

 • Bankalar kredi verirken ilk olarak kredi notunuzu göz önünde bulundururlar. 1800 ve üzerinde kredi notuna sahipseniz, bankalardan kredi alabilme ihtimaliniz artacaktır.
 • Kredi verirken bankaların ele aldığı diğer önemli faktör ise kredi sicilinizdir. Kredi sicilinizde olumsuzluk varsa yani daha önce icralık olan bir borcunuz bulunuyorsa, bankalardan kredi almanız zorlaşacaktır.
 • Bankalar kredi verirken aylık düzenli bir gelirinizin olmasına önem verirler. Kredi geri ödemesini sağlama almak için aylık düzenli gelirinizi kanıtlayan bir belgenin mutlaka bulunması gerekir.
 • Bireysel ihtiyaç kredisi başvurusu yapmadan önce son altı aylık sigorta priminizin ödenmiş olmasına dikkat etmelisiniz. Bankalar genellikle 3 ile 6 ay arasında sigorta priminin yatmış olmasına bakarlar.

Yukarıdaki kriterleri taşıyorsanız, bankalara hemen başvuru yapabilirsiniz ve kredinizi vakit kaybetmeden kullanabilirsiniz.

Bireysel ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Bireysel ihtiyaç kredisine başvuru yapabilmek içen banka şubelerine gidebilirsiniz. Şubeye giderken yanınızda gelir belgesi, hizmet dökümü belgesi ve kimlik fotokopinizin mutlaka bulunması gerekir.

Bu kredilere internet üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Bankaların internet sitelerine girerek “hemen başvur” kısmına tıklayın ve başvuru için gerekli bilgileri doldurduktan sonra başvurunuzu tamamlayın. Başvuru sonucunuz aynı gün içinde belli olacaktır. Bu başvuru sonrasında banka müşterisi olan kişiler, onaylanmış olan kredilerini hesaplarına mobil bankacılığı ya da internet bankacılığını kullanarak aktarabilirler. Banka müşterisi olmayan kişiler ise onaylanan kredilerini almak için banka şubelerine gitmeli ve gerekli evrakları imzalamalıdır.

Bankaların internet bankacılıkları ya da mobil uygulamaları aracılığıyla da başvurularınız yapabilirsiniz. Bu yerlerden başvuru yapabilmeniz için bankanı müşterisi olmanız ve size verilen şifreyi kullanmanız gerekir. Bu yerlerden başvuru yaptığınızda kredinizi, banka şubelerine gitmeye gerek kalmadan kullanabilirsiniz. 

İnternet bankacılığından başvuru yapmak için krediyi almak istediğiniz bankanın internet sitesine girmeniz ve online giriş yapmanız gerekir. Ardından krediler bölümüne gelerek, başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Mobil bankacılıktan başvuru yapabilmek için de krediyi almak istediğiniz bankanın mobil uygulamasını cep telefonunuza indirmeniz gerekir. Ardından şifrenizi ve müşteri numaranızı kullanarak giriş yapabilir ve yine krediler bölümüne gelerek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Kredi başvurunuz onaylandığında ise kredinizi hemen hesabınıza aktarabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

İhtiyaç kredisine başvuru yapabileceğiniz bir diğer yöntem de ATM’lerdir. Banka ATM’lerinden gerekli bilgileri girerek kredi başvurunuzu yapabilir ve paranızı anında alabilirsiniz. Banka ATM’lerinden başvuru yapmak için kartsız işlemler menüsünü kullanabilirsiniz. Eğer bir bankaya ait kredi kartınız ya da banka kartınız varsa, bu kartları kullanarak da kredi başvurusu yapabilirsiniz. Onaylanmış olan kredilerinizi ise banka şubelerinden temin edebilirsiniz.

Banka müşterisi olan ya da olmayan kişiler, kredi notlarının yüksek olması durumunda karşılaştırmalı internet sitelerini de kullanarak kredi başvurusu yapabilirler. Bu siteler, hem alacağınız kredi için uygun faiz oranı veren bankaları listeler hem de başvuru yapabilmeniz için sizleri bu bankaların sitelerine yönlendirir. Bu sayede hangi bankanın uygun faiz oranı ve uygun kredi masrafı alacağını kolaylıkla görebilir ve kolaylıkla kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.

Bunların hiçbiriyle uğraşmak istemiyorsanız bankaların müşteri hizmetlerini arayarak da ihtiyaç kredisine başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuruş sonucu yine aynı gün içinde tarafınıza bildirilir ve krediniz hesabınıza aktarılır.

Mobil uygulama kullanımı ile bireysel ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Her bankanın kendinde ait olan mobil uygulaması bulunur. Bu uygulamaları cep telefonlarınıza ya da tabletinize indirerek, banka şubelerinden gerçekleştirebileceğiniz pek çok işlemi bu uygulama üzerinden yapabilirsiniz. Mobil uygulama, müşterilere hem banka şubesine gitmeden hem de vakit kaybetmeden işlem yapabilme avantajı sağlar. Bu avantajlardan biri de kredi başvurularıdır. Mobil uygulama üzerinden kredi başvurusu yapabilmek için bir bankanın müşterisi olmanız gerekir.

Bireysel ihtiyaç kredisi başvurusu için müşterisi olduğunuz bankanın mobil bankacılığını cep telefonunuza indirdikten sonra size verilen müşteri numarası ve internet şifresi ile giriş yapmalısınız. Ardından, krediler bölümüne gelerek kredi başvurusu kısmını seçmeli ve sizden istenen bilgileri de girdikten sonra başvurunuzu yapmalısınız. Bütün kişisel bilgileriniz bankada mevut olduğu için yalnızca istediğiniz kredi tutarını ve vadeyi girmeniz yeterli olacaktır. Başvurunuz hemen değerlendirmeye alınır ve saniyeler içinde sonucu belli olur.

Yukarıda saydığımız şartları taşıyorsanız kredi başvurunuz hemen onaylanır ve kredinizi anında hesabınıza aktarabilirsiniz. Mobil uygulamaların bir başka avantajı ise hafta sonu ya da mesai saatleri dışında olsa bile kredi başvurusu yapabilmeniz ve onaylanan kredilerinizi hemen hesabınıza aktarabilmenizdir.

SMS bankacılığı aracılığı ile bireysel ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Her bankanın kendine ait SM babacılığı bulunmaktadır. SMS bankacılığı, bankalara özel olan 4 rakamlı numaralara, istenilen bilgiler ile birlikte mesaj atmanız karşılığında başvuru yapabilmenizi sağlar. Bu başvuru hemen incelemeye alınır ve sonucu aynı gün içinde telefonunuza gönderilir. Bankalar kredi kartı ve kredi için SMS bankacılığından başvuru alabilmektedir. Her bankanın kendine özel numarası bulunur ve kredi başvurusu için özel bilgiler istenir. Bunu örnek vererek açıklayacak olursak;

Bir banka 4418 numaralı telefonuna kredi başvurusu yapabilmek için aralarında birer boşluk bırakarak kimlik numarası, aylık gelir, istenilen kredi tutarı bilgisini yazmanızı isteyebilir. Başka bir bankada da farklı bir numara için yine aralarında birer boşluk bırakılarak Kredi, kimlik numarası ve aylık gelir bilginizi yazmanızı isteyebilir.

SMS bankacılığında yapılan başvurular ön onaylıdır. Kimlik numaranız sistem üzerinden sorgulanır. Bu sorgulamada hizmet dökümü belgenize, kredi notunuza ve aylık gelirinize bakılır. Kredi notunuz yüksek değilse, diğer faktörler iyi olsa bile SMS bankacılığından yapacağınız başvurular onaylanmaz. SMS bankacılığından yapacağınız başvurulardan olumsuz yanıt alırsanız, kredi notunuzu kötü etkilersiniz. Bu nedenle bir bankadan olumsuz yanıt aldığınızda bir daha ki başvurunuzu banka şubelerinden yapmanız tavsiye ederiz.

İnternet bankacılığı kullanımı ile bireysel ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır?

İnternet bankacılığı, tüm bankaların kullanmış oldukları bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde, müşterisi olduğunuz bankanın çok sayıda bankacılık işlemlerini 7/24 yapma imkânı elde edersiniz. Bu işlemlerin içinde bireysel kredi başvurusu da bulunur. İnternet bankacılığını kullanarak başvuru yapabilmek için bir bankanın müşterisi olmanız ve banka tarafından size verilen parolayı giriş için kullanmanız gerekir. İnternet bankacılığı aracılığı ile nasıl başvuru yapacağınızı detaylı olarak açıklayalım;

 • Başvuruyu yapabilmek için ilk olarak müşterisi olduğunuz bankanın web sitesine giriş yapmanız gerekir.
 • Ana sayfanın sağ üst köşesinde bulunan ve adı genellikle “internet şubesi” olan kısmına giriş yapmalısınız. Bireysel müşteriler bireysel girişini, ticari müşteriler de kurumsal girişini tercih etmelidir.
 • Bu işlemden sonra karşınıza yeni bir ekran açılacaktır. Bu ekranda yer alan ilgili bölümlere, kimlik numaranızı ve bankanın size vermiş olduğu şifreyi girmelisiniz. Giriş için kimlik numaranız ile banka şifrenizi de kullanabilirsiniz. Bazı bankalar giriş aşamasında kredi kartı ya da banka kartı numarası ile banka şifresi de kabul etmektedir.
 • İstediğiniz bir yöntemle giriş yaptıktan sonra cep telefonunuza gelen güvenlik konu da girerek internet bankacılığını kullanamaya başlayabilirsiniz.
 • Ardından sol taraftaki menü kısmına gelip “krediler / ihtiyaç kredisi başvurusu” adımlarını takip etmelisiniz.
 • Sizden istenen kredi tutarı ve vadesi gibi bilgileri yazdıktan sonra kredi başvurunuzu saniyeler içinde tamamlayabilirsiniz.

Bankaların web sitesi kullanılarak bireysel kredi başvurusu nasıl yapılır?

Her bankanın bireysel kredi kampanyası bulunur. Bankalar, internetin kullanımının artması ile birlikte başvuru için de kolaylık sağlamaktadır. Banka müşterisi olmayan kişilerin başvuru yapabilmesi için her bankanın internet sitesinden hızlı başvuru formu bulunur. Bankalar bu ön başvuru formu ile kredi notunuzu ve diğer bankalara olan borçlarınızı inceler, aylık gelirinize bakar ve borçlarınızı ödeme performansınızı sorgular.

Eğer bankaların istedikleri şartları taşıyorsanız, kredinizi onaylarlar. Bazı bankalar bu aşamadan sonra kredilerini banka şubelerinden almanızı isterken bazılar da evraklarınızı adresinize teslim eder ve oturduğunuz yerden kredinizi almanızı sağlar. Bankaların web sitesinden bireysel kredi başvurusu yapmak için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterlidir.

• Başvuru yapmak istediğiniz bankanın web sitesine girerek bireysel krediler bölümüne gelmelisiniz.
• Burada bulunan “hemen başvur” kısmına tıklamalısınız.
• Karşınıza açılan başvuru formunda istenen bilgileri eksiksiz olarak doldurmalısınız. Her bankanın sizden isteyeceği bilgi farklı olabilir. Bazıları yalnızca kimlik ve cep telefonu bilgilerinizi isterken bazıları da aylık gelir gibi bilgiler isteyebilir.
• İstenen bilgileri doldurduktan sonra başvurunuzu gönderin.
• Başvurunuz hemen incelemeye alınır ve genellikle aynı gün içinde sonuçlanır. Olumlu olan başvurularınız için banka yetkilileri tarafından aranırsınız. Kredinizi dilerseniz bankanın şubesine giderek hemen alabilirsiniz.

Halkbank bireysel ihtiyaç kredisi başvurusu ve özellikleri;

Halkbank bireysel ihtiyaç kredisini hemen almak için hızlı kredi seçeneğinden faydalanabilirsiniz. Halkbank hızlı kredi 60 ay vadeye kadar ve 50. Bin liraya kadar kullanabileceğiniz bir kredi türüdür. Üstelik bu krediye anında dilediğiniz yerde başvuru yapabilir ve krediniz hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Halkbank tarafından sunulan bu krediyi %1,07 gibi avantajlı bir faiz oranı ile alabilirsiniz. Halkbank bireysel ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak için aşağıda sayacağımız yöntemleri kullanabilirsiniz;

• Halkbank müşterisiyseniz başvuru için mobil şubeyi, internet şubeyi ya da Halkbank Dialog merkezini kullanabilirsiniz.
• Eğer Halkbank müşterisi değilseniz başvurunuzu hemen yapmak için https://www.halkbank.com.tr/6273-ihtiyac_kredisi_basvurusu adresine tıklayabilirsiniz.
• Banka müşterisi değilseniz SMS bankacılığından kredi başvurusu yapmak için aralarında birer boşluk bırakarak Kredi, kimlik numarası, gelir bilgisi ve talep edilen kredi tutarı bilgilerinizi yazdıktan sonra 3452’ye kısa mesaj gönderebilirsiniz.,
• Dilediğiniz zaman size en yakın Halkbank şubelerine giderek de kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Halkbank bireyle ihtiyaç kredisi için başvurularınızı 7/24 yapabilir ve kredi kullanımlarınızı da dilediğiniz zaman gerçekleştirebilirsiniz. Paranızı hemen kullanmaya başlamak için Halkbank mobil ya da internet şubeyi ya da Dialog merkezini arayabilirsiniz.

Garanti Bankası bireysel ihtiyaç kredisi başvurusu ve özellikleri;

Garanti Bankası bireysel ihtiyaç kredisi başvurusu, pek çok kanaldan yapılabilir. Banka müşterisi olan kişiler Alo Kredi hattını arayarak, çağrı merkezinden, internet bankacılığından ya da mobil şubeden başvurularını gerçekleştirebilir. Banka müşterisi değilseniz de banka şubelerinden, ATM’lerden ya da web sitesindeki başvuru formunu kullanarak ihtiyaç kredisi başvurularınızı hemen yapabilirsiniz. Garanti Bankası bireyse ihtiyaç kredisi genel özellikleri şöyledir;

• Bu krediye 100.000 liraya kadar sahip olmanız mümkündür.
• Kredinizi en fazla 60 ay vadeye akar alabilirsiniz.
• Bireysel ihtiyaç kredisini aylık eşit taksitli olarak alırsınız ödemelerine ise 3 ay sonra başlayabilirsiniz.
• Bu krediyi aylık %0,99’dan başlayan faiz oranlarında hemen alanız mümkündür. Faiz oranınız, kredi notunuza göre değişir. En yüksek uygulanan faiz oranı ise %1,99’dur.
• Garanti Bankası bireysel ihtiyaç kredisi kefil ya da beyle istenmeden sunulur. Ancak banka, gerekli gördüğü durumlarda bunları isteyebilme hakkına sahiptir.
• Bu bankadan alacağınız ihtiyaç kredisi için kredi tutarının binde 5,25’i kadar dosya masrafı ödersiniz.
• Alacağınız kredi için hayat sigortası da yapılır ve bu sigortanın tutarı kredi vadesine, kredi tutarına, müşteri özelliklerine farklılık gösterir.

Ziraat Bankası bireysel ihtiyaç kredisi başvurusu;

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu, pek çok kanal kullanılarak yapılabilmektedir. Başvuru için hangi kanalı kullanacağınızı ise banka müşterisi olup olmamanıza göre seçebilirsiniz. Sizlere banka müşterisi olup olmamanıza göre hangi kanallardan başvuru yapabileceğinizi detaylı olarak açıklayalım;

• Ziraat Bankası müşterisi değilseniz, yanınıza gelir belgenizi ve kimliğinizi alarak, size en yakın banka şubesinden ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Bu başvuru için bireysel müşteri temsilcilerine gitmeniz gerekir.
• Ziraat Bankası müşterisi değilseniz kredi başvurusu için https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bireysel/basvurular/bireysel-kredi-basvurulari/tuketici-kredisi adresindeki başvuru formunu kullanabilirsiniz. Bu formu eksiksiz olarak dakikalar içinde doldurabilir ve başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Başvurunuz olumlu olduğunda, en yakın Ziraat şubesine giderek kredinizi alabilirsiniz.
• Ziraat Bankası müşterisi iseniz kredi başvurusu için cep şubeyi kullanabilirsiniz. Size verilen şifre ve kimlik numaranız ile hemen cep şubeye giriş yaparak başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvurunuz olumlu sonuçlandığında, kredinizi anında kullanabilirsiniz.
• Ziraat Bankası müşterisi olanlar internet şubeden de giriş yaparak başvurularını dakikalar içinde yapabilirler. Onaylanmış olan kredilerini de hemen kullanma imkanına sahip olurlar.
• Banka müşterisi olanlar banka kartını ya da kredi kartını kullanarak en yakın Ziraat ATM’lerinden de kredi başvurusu yapabilirler. Onaylanan kredilerini ise hemen en yakın banka şubesinden alabilirler.
• Banka müşterisi olun ya da olmayın Ziraat Bankası çağrı merkezini arayarak da 7/24 kredi başvurusu yapma avantajınıza bulunmaktadır.

Akbank bireysel ihtiyaç kredisi başvurusu;

Akbank, tüm nakit ihtiyaçlarınızı anında karşılayabilmek ve uygun faizli çözüm üretebilmek için çeşitli kredi kampanyaları sunmaktadır. Akbank’ın bireysel ihtiyaç kredilerine banka müşterisi olan ya da olmayan herkes, anında başvuru yapabilmektedir.

Eğer Akbank müşterisi iseniz, bankadan çok daha uygun faiz oranlarında kredi almanız mümkündür. Akbank kredileri 50.000 liraya ve 36 ay vadeye kadar verilir. Bu kredilerin aylık faiz oranı kredi tutarına, kredi vadesine ve kredi notunuza göre banka tarafından belirlenmektedir. Şu anda uygulanan en düşük faiz oranı ise %2,05’tir.

• Akbank bireysel ihtiyaç kredisi başvuru için https://www.akbank.com/basvuru/Direkt-Kredi-Hizli-Basvuru/EntryPoint.aspx adresini kullanabilirsiniz. Açılan ekranda yer alan bilgileri birkaç saniyede doldurarak kredi başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Başvurunuz onaylandığında banka temsilcileri sizi arayarak eksik bilgileri alırlar ve kredinizi hemen hesabınıza aktarabilirsiniz.

Akbank bireysel ihtiyaç kredisi başvurusu için diğer bir yöntem de uygulamalardır. Mobil ya da internet şube uygulamalarını kullanarak da kredinize hemen başvuru yapabilirsiniz. Üstelik dilediğiniz zaman kredinizi hesabınız aktarabilir ve istediğiniz gibi kullanmaya başlayabilirsiniz.

• Akbank ihtiyaç kredilerine çağrı merkezi aracılığıyla, banka şubelerinden ya da ATM’lerden de başvuru yapmanız mümkündür. Dilediğinizi zaman ve dilediğiniz yerden hemen nakit kullanmak için Akbank’ı tercih edebilirsiniz.

Yapıkredi bireysel ihtiyaç kredisi başvurusu;

Yapıkredi, tüm acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılamak amacıyla, banka müşterisi olun ya da olmayın, anında hesabınıza geçen kredi kampanyası sunmaktadır. 36 aya varan vadeler ile kullanabileceğiniz bu krediye dilerseniz, 3 ay erteleme özelliği ile de sahip olabilirsiniz. Kredinizin tutarı toplam gelirinize göre belirlenir. Kredi faiz oranınız ise kişiye özeldir ve kredi notunuza göre belirlenir.

Oldukça avantajlı olan ve hafta sonu da dahil olmak üzere 5 dakika içinde hesabınıza geçen bu krediye hemen sahip olmak için birden fazla başvuru seçeneğiniz mevcuttur. Yapıkredi bireysel ihtiyaç kredisi başvurusu mobil bankacılık, internet bankacılığı, çağrı merkezi ya da web sitesindeki başvuru formu üzerinden yapılabilir. Banka müşterisi olmasanız bile tüm işlemler online asistanlar yardımıyla yapılır ve anında hesabınız açılır.

Onaylanan krediniz, açılan hesabınıza dakikalar içinde aktarılır ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu avantajlı krediye hemen sahip olmak için dilerseniz banka şubelerinden de başvuru yapabilirsiniz. Bu başvuru sırasında kimlik belgeniz ve gelir belgeniz gibi gerekli evrakları yanınızda bulundurmanız gerekir. Kredi başvurunuzu yaptıktan sonra dilerseniz mobil ya da internet şubeden başvurunuzun hangi aşamada olduğunu ya da onaylanıp onaylanmadığını takip de edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir