Albaraka Türk Anında Onaylı Tüketici Finansmanı

Albaraka Türk Anında Onaylı Tüketici Finansmanı

Albaraka Türk, bir katılım bankasıdır. Bu nedenle ihtiyaç kredilerinin ismi ihtiyaç finansmanı olarak geçer. Tüketici finansmanı ihtiyaç kredileridir ve bu bankada çeşitli ihtiyaçlar için farklı koşullarda kredi imkânı sunulmaktadır. Albaraka Türk anında onaylı tüketici finansmanı başvuruları internet üzerinden yapılabilir. Bu başvurular onaylandığında, kredinizi anında kullanabilir ve paranızı hesabınıza aktarabilirsiniz. Bu işlemler için şubeye gitmenize gerek kalmaz. Bu kredi genel olarak eşyalarınız yenilemek isteyen müşterilerin ihtiyaçlarına yönelik olarak sunulur.

Beyaz eşya, mobil eşyalar, klima ve mobilya gibi ihtiyaçlarınızı karşılamak için finansman sunan bu kredide 60 aya kadar olan vade seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Albaraka Türk bankası tarafından, bütçenize uygun olarak ödeme planları sunulmaktadır. Ayrıca kredi geri ödemelerinizi 2 ayda bir ya da 3 ayda bir olarak yapabilirsiniz. Bu şekilde değişken tutarlı olan esnek taksitler ödersiniz.

Albaraka Türk anında onaylı tüketici finansmanı çeşitleri nelerdir?

Albaraka Türk bankası aracılığıyla kredi alabilmek için başvurularınızı banka şubelerine de yapabilirsiniz. Başvuru sırasında bazı belgeler istenebilir. Bu belgeler gelir belgesi, sigortanızın yatırıldığına dair hizmet dökümü belgesi ve kimlik fotokopisidir. Bu kredilere başvuru yapabilmeniz için 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekir. Kredi başvurunuzu yaptıktan sonra krediniz anında onaylanır ve paranız hesabınıza aktarılır. Bu kredi için uygulanan faiz oranları kredinin vadesine ve kredi tutarına göre değişmektedir. Bu bankadan çeşitli ihtiyaçlarınız kullanabileceğiniz tüketici finansmanı çeşitleri aşağıdaki gibidir.

Hac ve umre finansmanı;

Albaraka Türk bankası aracılıyla, hac ve umre ziyaretleriniz için 60 ay vadeli olan kredi desteğinden faydalanabilirsiniz. Bu krediden faydalanabilmeniz için hizmet aldığınız acentenin Diyanet İşleri Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş olması gerekir. Bu krediden kredi tahsis ücreti alınmaktadır. 1.000 lira ile 250.000 lira arasında çekebileceğiniz bu kredinin faiz oranı %2,66 olarak belirlenmiştir.

Eğitim finansmanı;

Bu kredi ile öğrenim ücretlerinizi karşılamak için finansman sağlanır. Bunun için 250.000 TL’ye kadar kredi kullanabilirsiniz. Bu kredide en fazla vade seçeneği 12 ay olarak belirlenmiştir. Kredi tutarı üzerinden binde beş oranında tahsis ücreti alınmaktadır. Bu kredinin faiz oranı %2,54’tür.

Devre mülk finansmanı;

Albaraka Türk tarafından sunulan bir ihtiyaç finansmanı türüdür. Bu krediyi kullanabilmeniz için bir devre mülke ait tapu olması gerekir. Bu devre mülkler her yıl en az 15 gün konaklama imkânı sunmaktadır. Bu krediyi 250.000 liraya kadar 60 aya varan vade seçenekleri ile kullanabilirsiniz. Kredi için belirlenen aylık faiz oranı ise %2,66’dır.

Sağlık finansmanı;

Albaraka Türk anında onaylı tüketici finansmanı arasında yer alan sağlık finansmanında yüksek riski olmayan ameliyatlar, fizik tedavi ve tüp bebek gibi sağlık ihtiyaçlarının yanında tahlil, muayene, ilaç ve operasyon gibi her türlü sağlık ihtiyaçlarının finansmanı sağlanabilir. Bu finansman türünde zorunlu olmayan estetik uygulamalar ve bazı yüksek risk içeren cerrahi uygulamalar için kredi sağlanmaz. Yine en fazla 250.000 liraya kadar kullanabileceğiniz bu krediyi en fazla 60 aya kadar vadelendirebilirsiniz. Kredinin faiz oranı %2,97’dir.

Seyahat finansmanı;

Kaplıcalar gibi sağlık turizmi ya da gezmek amaçlı olan tüm seyahatleriniz için tercih edebileceğiniz bu finansman türünde ödemelerinizi en fazla 12 aya kadar vadelendirebilirsiniz. Bu kredinin faiz oranı %2,66’dır.

Düğün organizasyonu finansmanı;

Bu finansman, düğün salonunun kiralanması, düğünde sunulacak ikramlar, organizasyonun çeşitlendirilmesi gibi ihtiyaçlara yönelik olarak sunulmaktadır. Bu krediyi 60 aya kadar varan vadelerde ve eşit taksitler halinde geri ödeyebilirsiniz. Bu finansmanı 250.000 liraya kadar kullanabilirsiniz ve aylık %2,66 faiz ödersiniz.

Diş sağlığı finansmanı;

Bu finansman diş hastalıklarının tedavi edilmesi, dolgu, kanal, diş temizleme ve implant gibi tedavilerin kaşılanması amacıyla sunulmaktadır. 60 aya kadar vade seçeneğiyle sunulan bu krediyi %2,66 faiz ödeyerek alabilirsiniz.

Albaraka Türk anında onaylı tüketici finansmanı için aranan koşullar nelerdir?

Her bankada olduğu gibi Albaraka Türk tarafından sağlanan tüketici finansmanı kredilerinde de bazı şartlar istenir. Bu şartları taşıyorsanız, banka şubelerinden ya da online kanallardan hemen istediğiniz finansman kredisine başvuru yapabilir ve kredinizi anında hesabınıza aktarabilirsiniz. Bu koşulları aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz;

 • Finansman ya da kredi alabilmek için müşterilerin kredi notunun iyi olması gerekir. Bazı bankalar 1000 seviyelerinde kredi notuna kredi verirken bazıları da 1500’ün altına kredi vermek istemez. Albaraka Türk ise 1000 seviyelerine kadar finansman sağlayan bir bankadır ancak alacağınız kredini faiz oranı kredi notunuza göre değişeceği için kredi notunuzun yüksek olması avantaj sağlar
 • Bu bankadan finansman kredisi alabilmeniz için 18-65 yaş aralığında olmanız gerekir.
 • Banka, gerekli gördüğü durumlarda ipotek ve kefil gibi ek teminatlar isteyebilir. Bu teminatlar, diğer bankalara olan borçlarınız yüksekse, kredi notunuz düşükse ya da aylık geliriniz yeterli değilse istenir.
 • Bu bankadan finansman kredisi alabilmeniz için bu krediyi ödeyebilecek düzeyde aylık gelirinizin olması gerekir.

Albaraka Türk tüketici finansmanı için istenen belgeler nelerdir?

Albaraka Türk bankası aracılığı ile tüketici finansmanı kredilerinden yararlanabilmek için bankaya bazı belgeleri iletmeniz gerekir. Banka müşterisi olan kişiler yalnızca kimlik belgeleri ile bu finansman kredilerine başvur yapabilirler. Ancak banka müşterisi değilseniz, aşağıda sayacağımız belgeleri teslim etmeniz gerekir;

 • Bankaya kimlik belgenizi ya da ehliyet ya da pasaport belgenizi iletmelisiniz.
 • Maaşlı olarak çalışıyorsanız, çalıştığınız yerden alacağınız imza sirküleri ile birlikte maaş yazısı belgenizi ya da maaş bordronuzu telim etmelisiniz.
 • Esnaflık gelirleriniz varsa vergi levhası, gelir vergisi beyannamesi, imza sirküleri, gelir bilançosu ve ticaret sicil gazetesi belgelerini iletmeniz gerekir.
 • Şirket ortağı gelirleriniz varsa kurumlar vergisi beyannamesi, vergi levhası, gelir bilançosu, imza sirküleri ve ticaret sicil gazetesi belgelerini teslime etmeniz gerekir.
 • Faiz geliriniz varsa, bu geliri aldığınız hesap cüzdanını ya da hesap dekontunu bankaya iletmeniz gerekir.
 • Emekli maaşı geliriniz varsa, maaş hesap cüzdanınızı iletmeniz gerekir.
 • Kira geliriniz varsa, kira aldığınız gayrimenkule ait olan tapunu fotokopisi, son iki yıllık kira kontrat belgesi ve kirayı aldığınız hesabın dekontunu bankaya telsim etmeniz gerekir.
 • İkametgâh belgesi ya da bu belge yerine geçebilecek, üzerinde açık adresinizin yazılı olduğu herhangi bir fatura belgesi iletmeniz istenir.

Albaraka Türk tüketici finansmanı kar oranları nasıldır?

Albaraka Türk katılım bankası aracılığı ile sunulan tüketici finansmanının çok çeşitli olduğundan bahsetmiştik. Her finansman çeşidinin kar oranları ise vade sayısına ve kredi tutarına göre değişmektedir. Sizlere bu oranlar hakkında detaylı bilgi verelim;

• Eğitim finansmanı; 250.000 liraya kadar alınabilir ve kar oranı 12 ay vadeye kadar %0,99 olarak belirlenmiştir.
• Bebek ihtiyaçları finansmanı; 250.000 liraya kadar alınabilir ve kar oranı 60 ay vadeye göre farklı şekilde belirlenmiştir. Buna göre; 24 ay vadeye kadar %0,99, 36 ay vadeye kadar %1,02, 60 ay vadeye kadar ise %1,08 olarak kar oranı belirlenmiştir.
• Bina tamamlamam finansmanı, diş sağlığı finansmanı, devre tatil finansmanı, doğalgaz dönüşüm finansmanı, düğün organizasyon finansmanı, engelsiz hayat finansmanı, eşya finansmanı, hac finansmanı, kiralama hizmetleri finansmanı, seyahat finansmanı, sağlık finansmanı, tadilat finansmanı, taşınma finansmanı, teknoloji finansmanı, umre finansmanı çeşitlerinde yine yukarıda vadelere göre uygulanmış olan kar oranları geçerlidir.
• Yurt hizmeti finansmanı ise 250.000 liraya kadar ve 10 ay vadeye kadar sunulur. Bu durumda kar oranı %0,99’dur.

Araç finansmanında çok uygun oranlar Albaraka Türk’te sizlerle;

Hayalinizdeki araca hemen ulaşmak için Albaraka Türk tarafından sunulan avantajlım araç finansmanı kapmayasından faydalanabilirsiniz. Bu kampanya sayesinde ister sıfır km isterseniz de ikinci el araçlarınızı %0,82’den başlayan kar oranlarında alma imkânı elde edersiniz. Albaraka Türk araç finansmanı detayları şöyledir;

• Bu kredi için alınan kar oranı, kredi vadesine göre değişir. Buna göre 0-12 ay arası vadeler için kar oranı %0,82 olarak uygulanır. 12-36 ay arası vadeler için geçerli olan kar oranı %0,84’tür. 36-48 ay arası vadeler için belirlenmiş olan kar oranı ise %0,88’dir.
• Kredi için alınacak olan tahsis ücreti %0,50 oranındadır. Bu tutar, kredi tutarı üzerinden alınır.
• Araç finansmanı kullanacak olan müşteriler için ekspertiz paketi 450 lira yerine 250 liraya sunulur.
• Aracınıza ücretsiz HGS etiketi verilir.
• Bu araç finansmanını aldığınızda, avantajlı fiyatlar ile aracınızın kaskosunu yaptırabilirsiniz.
• Araç finansmanı alan kişilere 1 aylık ücretsiz Eko Hizmet paketi hediye edilir.
• Bu finansman kredisi bireysel müşteriler için geçerlidir.
• Araç finansmanı 48 aya varan vadeler ile almanız mümkündür.
• Finansman için kullanabileceğiniz tutar, banka tarafından ve aracınızın değerine göre belirlenecektir.

Albaraka Türk ihtiyaç finansmanı kar oranlarına göre örnek hesaplamalar;

Albaraka Türk ihtiyaç finansmanı, farklı türlerde sunulur. Alacanız ihtiyaca göre çok sayıda finansman çeşidi vardır. Her finansman çeşidinin kar oranları da farklıdır. Sizlere alacağınız finansmana göre birkaç farklı örnek hesaplama yapalım;

Albaraka Türk eğitim finansmanını 10.000 lira tutarında ve 12 ay vadede alırsanız;

• Ödenecek olan aylık taksit tutarı; 903,15 lira olur.
• Finansman kar oranı; %1,05’tir.
• Geri ödenecek toplam tutar; 10.838,00 liradır.
• Alınacak tahsis ücreti toplamı; 50 liradır.
• Yıllık finansman maliyet oranı; %17,3200’dir.

Albaraka Türk bebek ihtiyaçları finansmanını 10.000 lira tutarında ve 60 ay vadede alırsanız;

• Ödenecek olan aylık taksit tutarı; 247,71 lira olur.
• Finansman kar oranı; %1,17’dir.
• Geri ödenecek toplam tutar; 104.863,00 liradır.
• Alınacak tahsis ücreti toplamı; 50 liradır.
• Yıllık finansman maliyet oranı; %18,4800’dir.

Albaraka Türk devre tatil finansmanını 30.000 lira tutarında ve 60 ay vadede alırsanız;

• Ödenecek olan aylık taksit tutarı; 743,13 lira olur.
• Finansman kar oranı; %1,17’dir.
• Geri ödenecek toplam tutar; 44.588,00 liradır.
• Alınacak tahsis ücreti toplamı; 150 liradır.
• Yıllık finansman maliyet oranı; %18,4800’dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir